Mens

100 MetersCompare top 10
1.11Peyton Bair10.76 (1.8)PRUnattachedJun 08Great Southwest Classic
2.12Blake Phillips10.96 (2.2)PRIDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.11Caleb Smith11.10 (2.2)IDHomedaleMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.10Dane Wissenbach11.17 (1.2)IDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.11Teagun Holycross11.21PRIDPriest River LamannaMay 103A District 1 Championship
6.12Troy Wissenbach11.25PRIDMarsh ValleyMay 03Grace Inviational (*ENTRIES DUE 5/1/19 11:59 PM)
7.11Hadley Miller11.35PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
8.12Dillon Peterson11.36 (1.2)PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.11Carson Merrick11.38 (1.2)PRIDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10.12Saul Ortiz11.41 (1.2)PRIDTetonMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
View full rankings...
200 MetersCompare top 10
1.12Blake Phillips22.04PRIDKimberlyApr 12Buhl Rotary Invitational
2.10Brett Bronson22.27IDKimberlyApr 26Skyview Invitational
3.11Peyton Bair22.40PRIDKimberlyMar 30Highland Gold Baton Relays & Invitational
4.11Caleb Smith22.63IDHomedaleMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
5.12Troy Wissenbach22.78 (-1.0)IDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
6.11Hadley Miller22.86 (-1.0)PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.12Matt Streeter23.10PRIDCoeur d'Alene CharterMay 103A District 1 Championship
8.11Teagun Holycross23.19IDPriest River LamannaApr 26Timberlake Invitational
9.11Stephen Crupper23.22PRIDCoeur d'Alene CharterApr 26Timberlake Invitational
10.12Saul Ortiz23.23PRIDTetonMay 04Lynn Williams Memorial 2019
View full rankings...
400 MetersCompare top 10
1.10Brett Bronson49.07IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.17-18Peyton Bair49.12PRIDTNT Track ClubJul 28USATF National Junior Olympic Championships
3.12Troy Wissenbach51.35IDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.12Rhett Kunz51.45IDWeiserMay 03Pilgrim Invite
5.12Jeremiah Otto51.68PRIDTetonMay 103A District 6 Championships
6.11Ivan Gonzalez51.75PRIDFruitlandMay 01Grizzly Invite
7.10Triston Kautz52.34IDWeiserMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.11Gage Purdom52.37PRIDHomedaleMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
9.11Braxton Ostermiller52.42PRIDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
11Jaxon Kress52.42IDAmerican FallsApr 17Beaver-Bulldog DirectCom Invitational
View full rankings...
800 MetersCompare top 10
1.12Rhett Kunz1:58.74IDWeiserApr 27Knight Invite
2.12Kooper Williams2:01.17IDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
3.11Kaysen Klingler2:01.30PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
4.10Carsen Draper2:02.22IDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
5.11Logan Hunt2:02.62PRIDTimberlakeApr 18Christina Finney Co-Ed Relays
6.11Ivan Gonzalez2:03.03IDFruitlandMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
7.12Jeremiah Otto2:03.24PRIDTetonApr 17Dave Draney Invitational
8.11Daniel Butler2:03.38PRIDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.11Keith Needham2:04.14PRIDGoodingMay 03Bob Shay Memorial Track Meet
10.12Daniel Pahl2:04.71PRIDTimberlakeMar 23Bonner’s Ferry Invitational
View full rankings...
1600 MetersCompare top 10
1.12Kooper Williams4:27.69PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.11Logan Hunt4:29.81PRIDTimberlakeApr 18Christina Finney Co-Ed Relays
3.11Lorenzo High4:30.33PRIDSnake RiverMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.11Daniel Butler4:31.66PRIDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.11Kaysen Klingler4:32.73PRIDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
6.10Owen Rogers4:33.58IDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.11Parker Galbraith4:37.34PRIDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
8.12Alex Peterson4:46.26IDParmaMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.9Anthony Botch4:46.78PRIDFilerMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10.12Jerico Frailey4:46.83PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
View full rankings...
3200 MetersCompare top 10
1.12Kooper Williams9:38.53IDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.11Logan Hunt9:40.81PRIDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.11Kaysen Klingler9:52.94PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.11Daniel Butler9:56.76PRIDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.11Lorenzo High9:57.39PRIDSnake RiverMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
6.11Parker Galbraith10:04.48PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.10Owen Rogers10:11.54IDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.12Jerico Frailey10:16.06PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.12Alex Peterson10:25.98IDParmaMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10.11Tegan Baumann10:40.97PRIDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
View full rankings...
110m Hurdles - 39"Compare top 10
1.11Peyton Bair14.31PRIDKimberlyApr 26Skyview Invitational
2.11Jesse Fogle15.09 (-1.2)PRIDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
3.10Grant Page15.25IDParmaMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
4.12Nick Hammond15.82 (1.2)PRIDSouth FremontMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.11Joey Follini15.97PRIDTimberlakeApr 10IML Duals
6.11Jonathan Gale16.04 (1.2)PRIDFilerMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.11Sam Howard16.07 (1.2)PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.9Rylan Anderson16.43 (1.2)IDSnake RiverMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.11Jovany Beltran16.54PRIDFruitlandMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
10.11Isaiah Kinslow16.58 (1.8)IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
View full rankings...
300m Hurdles - 36"Compare top 10
1.11Peyton Bair37.41PRIDKimberlyApr 26Skyview Invitational
2.11Jesse Fogle40.21PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
3.11Teagun Holycross40.56PRIDPriest River LamannaMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.12Nick Hammond41.29PRIDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
5.12Jeremiah Otto41.79PRIDTetonApr 27Tiger/Grizz Invitational
6.11Jonathan Gale42.15PRIDFilerMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
12Brenden Whitworth42.15PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.11Joey Follini42.21PRIDTimberlakeApr 10IML Duals
9.10Matt Pierce42.72IDParmaMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
10.12Braden Bumgarner42.87PRIDWeiserApr 23SRV Meet
View full rankings...
4x100 RelayCompare top 10
1.Carson Merrick
Jaxon Bair
Blake Phillips
Heath Owens
43.53IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.Relay Team43.67IDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
3.Skyler Mackenzie
Noah Hattrup
Marcus Barinaga
Colton Capps
44.57IDFruitlandMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.Jake Collett
Jose Ojeda
Erik Hernandez
Caleb Smith
44.62IDHomedaleMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
5.Bryce Peterson
Troy Wissenbach
Aaron Marshall
Dillon Peterson
44.84IDMarsh ValleyApr 19Bonneville Invite - By Invitation Only
6.Jordan Gallegos
Stephen Crupper
Dennis Klein
Matt Streeter
45.34IDCoeur d'Alene CharterMay 02District 1 Meet of Champions
7.Kameron Vordahl
Dylan Kluss
Christian Riley
Joey Follini
45.84IDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.Andrew Ippolito
Breyer Monson
Tom Henderhan
Zane Loyd
45.90IDFilerMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.Anthony Novis
Jared Conrad
Cade Morris
Zach Curtsinger
46.03IDGoodingApr 12Buhl Rotary Invitational
10.Alex Alverez
Dakota Nielsen
Aaron Scott
Daniel Walker
46.31IDBonners FerryMay 103A District 1 Championship
View full rankings...
4x200 RelayCompare top 10
1.Jaxon Bair
Carson Merrick
Brett Bronson
Blake Phillips
1:30.04IDKimberlyApr 12Buhl Rotary Invitational
2.Jake Collett
Gage Purdom
Erik Hernandez
Caleb Smith
1:31.09IDHomedaleMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.Jordan Gallegos
Dennis Klein
Stephen Crupper
Matt Streeter
1:32.10IDCoeur d'Alene CharterMay 103A District 1 Championship
4.Bryce Peterson
Brenden Whitworth
Aaron Marshall
Dillon Peterson
1:32.65IDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.McKay Schulties
Braxton Ostermiller
Jesse Fogle
Brayton Pope
1:33.06IDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
6.Ricardo Arellano Bocardo
Jeremiah Otto
Saul Ortiz
Noah Machen
1:33.18IDTetonMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.Jakob Craft
Vince Avila
Matt Pierce
Grant Page
1:33.55IDParmaMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.Kameron Vordahl
Dylan Kluss
Christian Riley
Joey Follini
1:34.87IDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.Alex Alverez
Dakota Nielsen
Aaron Scott
Daniel Walker
1:35.17IDBonners FerryMay 103A District 1 Championship
10.Luis Garcia
AJ Armitage
Jade Juker
Adam Lauda
1:35.39IDBuhlApr 26Skyview Invitational
View full rankings...
4x400 RelayCompare top 10
1.Jaxon Bair
Peyton Bair
Brett Bronson
Bridger Schiess
3:22.32IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.Ian Gardom
Daniel Pahl
Christian Riley
Chase Gardom
3:30.77IDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.Luis Garcia
AJ Armitage
Adam Lauda
Jade Juker
3:31.06IDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.Fletcher Wartig
Treven Warburton
John Woiwode
Jeremiah Otto
3:32.04IDTetonMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.Braden Bumgarner
Triston Kautz
Nathan Turner
Rhett Kunz
3:33.22IDWeiserMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
6.Colton Capps
Jayden Stice
Dylon Watson
Ivan Gonzalez
3:33.49IDFruitlandMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.Braxton Ostermiller
Brayton Pope
Sam Howard
Austin Hawkes
3:34.65IDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
8.Dallin Orme
Joseph Badachi
Carsen Draper
Nick Hammond
3:34.76IDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
9.Zach Burch
Tristan Sullivan
Jacob Hunt
Brogan Wells
3:36.93IDFilerMay 03Pilgrim Invite
10.Jaden Merkley
Matt Pierce
Grant Page
Vince Avila
3:36.95IDParmaMay 03Pilgrim Invite
View full rankings...
4x800 RelayCompare top 4
1.Joseph Anderson
Jared Blight
Cade Morgan
Lorenzo High
9:05.17IDSnake RiverApr 27Tiger/Grizz Invitational
2.Jerico Frailey
Jaxon Briscoe
Matt Pope
Nate Christensen
9:09.31IDMarsh ValleyApr 27Tiger/Grizz Invitational
3.Elijah Davis
Bradley Gleason
Travis Matthews
Jordan Phillips
9:58.25IDPriest River LamannaMay 02District 1 Meet of Champions
4.Relay Team10:10.59IDTimberlakeMay 02District 1 Meet of Champions
View full rankings...
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]Compare top 10
1.Jose Rivera
AJ Armitage
Jade Juker
Daniel Butler
3:38.63IDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.Jesse Fogle
Braxton Ostermiller
Brayton Pope
Kooper Williams
3:38.86IDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.Saul Ortiz
Ricardo Arellano Bocardo
Treven Warburton
Jeremiah Otto
3:39.18IDTetonMay 103A District 6 Championships
4.Triston Kautz
Nathan Turner
Braden Bumgarner
Rhett Kunz
3:39.72IDWeiserMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.Marcus Barinaga
Noah Hattrup
Colton Capps
Ivan Gonzalez
3:40.22IDFruitlandMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
6.Zach Yetter
Dylan Kluss
Daniel Pahl
Logan Hunt
3:44.15IDTimberlakeMay 02District 1 Meet of Champions
7.Robbie Anselmo
Keegan Hegel
Brandon McCracken
Caleb Gleason
3:49.34IDPriest River LamannaMay 103A District 1 Championship
8.Jacob Hunt
Zach Burch
Tristan Sullivan
Anthony Botch
3:49.82IDFilerApr 26Skyview Invitational
9.Conner Ranstrom
Pedro Rodriguez
Joseph Anderson
Rylan Anderson
3:50.39IDSnake RiverMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10.Miguel Alvarado
Dallin Orme
Joseph Badachi
Carsen Draper
3:50.44IDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
View full rankings...
Shot Put - 12lbCompare top 10
1.10Weston Jeffries54' 0IDFruitlandMay 03Pilgrim Invite
2.12Colby Poe53' 9.5PRIDPriest River LamannaApr 26Timberlake Invitational
3.12Bryer Monson51' 2.25IDFilerMay 03Pilgrim Invite
4.12Edwin Smith49' 5.5PRIDSouth FremontMay 02Cougar Classic
5.12Rex Ward46' 9IDKimberlyMar 21Jerome Open Tri
6.9Quinn Tucker46' 2.5PRIDBonners FerryMay 103A District 1 Championship
7.11Jared Conrad46' 1.5IDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.11Braxton Quintero45' 1PRIDFruitlandApr 11Middleton Invite
9.11Jeremy McLemore44' 1.5PRIDTimberlakeApr 26Timberlake Invitational
10.11Carson Shriver43' 9.5PRIDBuhlMar 14Kimberly Spring Opener
View full rankings...
Discus - 1.6kgCompare top 10
1.10Thomas Symms161' 10IDHomedaleMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
2.12Colby Poe153' 9PRIDPriest River LamannaMay 103A District 1 Championship
3.11Jeremy McLemore146' 9PRIDTimberlakeApr 10IML Duals
4.11Carson Shriver143' 4PRIDBuhlApr 12Buhl Rotary Invitational
5.10Weston Jeffries139' 7IDFruitlandApr 05Lynn Behrman
6.12Rex Ward136' 4PRIDKimberlyMar 21Jerome Open Tri
7.12Edwin Smith134' 4PRIDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
8.9Jake Lamoreaux132' 6IDFilerMay 03Pilgrim Invite
9.11Carson Roberts130' 7.25PRIDSugar-SalemMay 04BYU HS Invitational
10.12Triston Peck129' 7PRIDFruitlandApr 23SRV Meet
View full rankings...
High JumpCompare top 10
1.17-18Peyton Bair6' 3.5PRIDTNT Track ClubJun 22USATF Region 11 Junior Olympic Championships
2.12Cade Morris6' 2PRIDGoodingApr 25Wendell Dairyman's Invite
10Gardner Davis6' 2PRIDGoodingApr 18Brad Matthews Invitational
12Chase Gardom6' 2IDTimberlakeApr 132019 Nike-Van Kuren Invite
5.12Gerohm Rihari6' 0IDSugar-SalemMar 21Sugar-Salem Icebreaker
10Hyrum Lindsey6' 0PRIDFruitlandMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
12Cameron Parkes6' 0PRIDPriest River LamannaMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10Nick Swank6' 0PRIDWeiserMay 10SRV 3A DISTRICT 3 MEET
10Cache Crain6' 0PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
10.12Juan Perez5' 10IDFruitlandApr 23SRV Meet
12Jayden Stice5' 10PRIDFruitlandApr 18Weiser Invite
12Aaron Marshall5' 10PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9Cace Lewis5' 10IDPayetteApr 26Don Walker
10Ian Gardom5' 10PRIDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
10Dylan Stelling5' 10PRIDFruitlandApr 23SRV Meet
9Jake Lamoreaux5' 10IDFilerApr 12Buhl Rotary Invitational
11Jake Jelinek5' 10PRIDBonners FerryMay 02District 1 Meet of Champions
View full rankings...
Pole VaultCompare top 10
1.9Jaxon Bair13' 0IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
11Brogan Wells13' 0PRIDFilerApr 18Brad Matthews Invitational
12Tom Henderhan13' 0IDFilerApr 18Brad Matthews Invitational
12Chris Eckman13' 0IDSugar-SalemApr 27Tiger/Grizz Invitational
5.17-18Peyton Bair12' 7.5PRIDTNT Track ClubJul 28USATF National Junior Olympic Championships
6.12Anthony Novis12' 6IDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
7.12Juan Perez12' 0PRIDFruitlandApr 18Weiser Invite
12Chance Daeseleer12' 0PRIDPayetteApr 05Lynn Behrman
10Cache Crain12' 0IDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
11Dale Shaw12' 0IDGoodingApr 12Buhl Rotary Invitational
View full rankings...
Long JumpCompare top 10
1.11Peyton Bair23' 8.5PRIDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.12Chase Gardom22' 11PRIDTimberlakeApr 18Christina Finney Co-Ed Relays
3.12Gerohm Rihari22' 7.5PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
4.11Hadley Miller22' 3.5PRIDSugar-SalemMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
5.12Adam Lauda22' 0PRIDBuhlMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
6.12Skyler Mackenzie21' 8PRIDFruitlandApr 11Middleton Invite
7.12Troy Wissenbach21' 4.5PRIDMarsh ValleyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
8.9Jaxon Bair21' 1IDKimberlyMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
9.11McKay Schulties20' 10.5PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
10.11Austin Jarolimek20' 7.5IDFilerApr 26Skyview Invitational
View full rankings...
Triple JumpCompare top 10
1.12Chase Gardom46' 3PRIDTimberlakeMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
2.12Cade Morris45' 11.5PRIDGoodingMay 18IHSAA 1A/2A/3A Championships
3.12Adam Lauda44' 0.5IDBuhlMay 03Bob Shay Memorial Track Meet
4.12Nick Hammond43' 8.5PRIDSouth FremontMay 103A District 6 Championships
5.12Gerohm Rihari42' 10.75PRIDSugar-SalemMay 103A District 6 Championships
6.10John Woiwode42' 5IDTetonMay 103A District 6 Championships
7.11Jade Juker41' 9PRIDBuhlApr 12Buhl Rotary Invitational
8.11Austin Jarolimek41' 5IDFilerMay 03Pilgrim Invite
9.11Hadley Miller41' 4.75IDSugar-SalemMar 27Firth Invite
10.11Jonathan Gale41' 3PRIDFilerMay 03Pilgrim Invite
View full rankings...
View More Events...Log in to embed this report into your website.