Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Ronnie Parks11.75WAEntiatMar 30NCW-Manson/Chelan/Cascade/Entiat
2.9Kevan Bren12.05 (2.6)WAGlenwoodMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Tai Tran12.25WAEntiatMay 05Bridgeport Invite
4.11Justin Strom12.32WAYakama Nation TribalApr 01Don Holder Relays
5.12Kirston Tran12.34c PRWAEntiatMar 16Bridgeport Jamboree
6.11Yerlin Cruz12.38WACascade Christian (Wenatchee)Mar 27Moses Lake JV Invite
7.11Easton Atchley12.39WAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
8.9Isaiah Clyde12.51 PRWAEastonApr 25WVJV Invite
9.10Blake Duncan12.52 PRWAEntiatApr 25NCW League
10.9Byren Dowers12.60 PRWAWilson CreekMay 05Bridgeport Invite
200 Meters
1.9Kevan Bren24.71 (.3)WAGlenwoodMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.12Kirston Tran24.72 PR (.1)WAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Easton Atchley25.00WAKlickitatApr 18Hermiston @ The Dalles
4.9Tai Tran25.19WAEntiatMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.9Case Crutcher25.27WAEntiatMay 05Bridgeport Invite
6.9Colby Crutcher25.71 PRWAEntiatApr 28Rieke Invite
7.11Ronnie Parks25.74cWAEntiatMar 16Bridgeport Jamboree
8.10Cesareo Arriaga25.87WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
9.12Zach Molander25.94cWACascade Christian (Wenatchee)Mar 16Bridgeport Jamboree
10.12Kyle Underwood26.16WABickletonApr 01Columbia River Invitational
300 Meters
1.9Will Tritz43.18 PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
2.10Jeremiah Larson43.48 PRWAKlickitatMar 11Eisenhower Jamboree
3.10Cesareo Arriaga45.66WABickletonMar 11Eisenhower Jamboree
4.9Jonathan Key49.84 PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
400 Meters
1.10Sean McMahon53.37 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.11Easton Atchley54.46WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Isaiah Clyde55.09 PRWAEastonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.9Josh Diehm55.62WAEntiatMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.10Reece Painter57.35 PRWATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
6.10Cesareo Arriaga57.67 PRWABickletonMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
7.12Zach Molander59.02WACascade Christian (Wenatchee)Apr 11Ephrata JV Invite
8.11Noah Pastrana59.24 PRWAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
9.8Justin Peck59.34WATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League
10.9Colby Crutcher59.66 PRWAEntiatMay 18Districts 5/6 Qualifier
600 Meters
1.11Cody Allenton1:47.87 PRWABickletonMar 11Eisenhower Jamboree
2.12Coby Boyd1:52.14 PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
3.9Bobby Clark2:44.30 PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
800 Meters
1.8Justin Peck2:07.61 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.11Forrest Putnam2:08.21 PRWATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Cole McKinney2:09.97 PRWATrout LakeApr 21Bruin Invite
4.11Jason Libenow2:15.16WAEastonApr 25WVJV Invite
5.12Rylee Holycross2:16.77 PRWAKlickitatApr 29Nike Sherman Invitational
6.11Noah Pastrana2:17.9hWAYakama Nation TribalMar 18Papa Wells
7.10Drew Duncan2:19.37 PRWAEntiatApr 28Rieke Invite
8.9Andy Bennett2:27.01 PRWAYakama Nation TribalApr 22Prosser Rotary Invite
9.8Christian Arriaga2:27.37WABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
10.10Jeremiah Larson2:28.10 PRWAKlickitatMay 02Cadet JV Invite
1000 Meters
1.8Christian Arriaga3:06.97 PRWABickletonMar 11Eisenhower Jamboree
1500 Meters
1.8Justin Peck4:42.58WATrout LakeMar 18Mullen-Leavitt Invite
2.8Christian Arriaga4:48.56 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
3.10Michael Gannon4:58.50 PRWABickletonApr 01Columbia River Invitational
4.10Hunter Dawson5:06.35WAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
5.9Chase Green5:06.42 PRWAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
6.11Cody Allenton5:13.92 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
7.9Ethan Andrews6:19.19WABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
1600 Meters
1.8Justin Peck4:41.78 PRWATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Forrest Putnam4:47.62 PRWATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
3.10Drew Duncan5:00.13WAEntiatMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.8Christian Arriaga5:12.02WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
5.10Michael Gannon5:22.05 PRWABickletonMay 05Greater Columbia Gorge League
6.11Jason Libenow5:28.29 PRWAEastonApr 25WVJV Invite
7.9Wyatt Hetterle5:32.77WACascade Christian (Wenatchee)Apr 25Wenatchee JV Invite
8.10Hunter Dawson5:33.43 PRWAKlickitatApr 13Trico League Meet
9.9Andy Bennett5:33.70 PRWAYakama Nation TribalApr 22Prosser Rotary Invite
10.12Coby Boyd5:33.91WARiverside ChristianApr 28Naches/LaSalle
2000 Meters
1.12Coby Boyd7:40.4h PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
2.11Kevin Faivilla8:53.8h PRWARiverside ChristianMar 11Jamboree of the Horns
3000 Meters
1.10Michael Gannon10:14.98 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
2.8Christian Arriaga11:19.46 PRWABickletonApr 08Dick Horyna Invitational
3200 Meters
1.10Michael Gannon10:49.39 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.8Justin Peck10:50.64WATrout LakeMar 291A Trico League Meet
3.10Drew Duncan11:00.42 PRWAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.8Christian Arriaga11:01.77WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.12Coby Boyd11:24.29 PRWARiverside ChristianMay 18Districts 5/6 Qualifier
6.11Forrest Putnam11:33.38 PRWATrout LakeMar 291A Trico League Meet
7.10Hunter Dawson11:51.90 PRWAKlickitatApr 15Al McKee Invitational
8.10Colyn Hill12:58.92 PRWACascade Christian (Wenatchee)May 18Districts 5/6 Qualifier
9.9Colbee Martinez13:03.15 PRWAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
10.9Oliver Piel13:07.61 PRWAYakama Nation TribalMay 06Takobid Invitational
110m Hurdles - 39"
1.10Blake Duncan16.58 (1.3)WAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Jeremiah Larson17.32 PR (1.3)WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Hunter Matthews17.76WARiverside ChristianMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.9Chase Green20.01 PRWAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.9Case Crutcher20.27 PRWAEntiatApr 18Tonasket track meet
6.10Kyal Sampson21.48 PRWAYakama Nation TribalApr 14K Valley Rally
7.9Wyatt Hetterle21.68WACascade Christian (Wenatchee)May 11District 6 Championships
8.9Tai Tran21.81 PRWAEntiatMar 30NCW-Manson/Chelan/Cascade/Entiat
300m Hurdles - 36"
1.10Blake Duncan43.54c PRWAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.9Tai Tran45.15 PRWAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.12Zach Molander46.37 PRWACascade Christian (Wenatchee)May 02Manson Invite
4.11Davis Melkonian46.91WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.9Jordy Medrano48.61WAEntiatMay 18Districts 5/6 Qualifier
6.9Chase Green48.71 PRWAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
7.12Riley Brown49.14 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
8.11Hunter Matthews50.04WARiverside ChristianMay 05High Mountain Classic
9.10Michael Gannon52.84WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
10.12Kyle Underwood52.88 PRWABickletonMar 18Mullen-Leavitt Invite
2k Steeplechase
1.11Noah Pastrana7:26.16 PRWAYakama Nation TribalApr 01Don Holder Relays
2.10Hunter Dawson7:51.68 PRWAKlickitatMar 11Eisenhower Jamboree
3.10Michael Gannon8:05.01 PRWABickletonMar 11Eisenhower Jamboree
4.12Coby Boyd9:48.43WARiverside ChristianApr 01Don Holder Relays
5.11Hunter Matthews9:48.88WARiverside ChristianApr 01Don Holder Relays
4x100 Relay
1.Kirston Tran
Case Crutcher
Blake Duncan
Ronnie Parks
46.74WAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.Relay Team48.18WAEntiatMay 05Bridgeport Invite
3.Alec Bazaldua
Hunter Matthews
Jonathan Key
Will Tritz
48.78WARiverside ChristianMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.Jason Libenow
Dylan Clyde
Daniel Smith
Isaiah Clyde
48.99WAEastonApr 25WVJV Invite
5.Rylee Holycross
Jeremiah Larson
Chase Green
Easton Atchley
49.20WAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
6.Alec Bazaldua
Coby Boyd
Hunter Matthews
Will Tritz
49.65WARiverside ChristianMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
7.Dawson Razee
Dylan Clyde
Daniel Smith
Isaiah Clyde
49.72WAEastonApr 29Keith Jewett Invitational
8.Jonathon Avila
Carter Wurzer
Sean McMahon
Ryan Thiesies
50.33WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
9.Yerlin Cruz
Devyn Hill
Alberto Ornelas
Zach Molander
51.05WACascade Christian (Wenatchee)Apr 18Wenatchee JV Invite
10.Jonathon Avila
Reece Painter
Carter Wurzer
Ryan Thiesies
51.56WATrout LakeApr 21Bruin Invite
4x200 Relay
1.Andy Bennett
Jonah Goudy
Oliver Piel
Kyal Sampson
1:57.10WAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
4x400 Relay
1.Sean McMahon
Reece Painter
Davis Melkonian
Cole McKinney
3:47.41WATrout LakeMay 18Districts 5/6 Qualifier
2.Forrest Putnam
Cole McKinney
Reece Painter
Sean McMahon
3:47.81WATrout LakeApr 21Bruin Invite
3.Sean McMahon
Reece Painter
Forrest Putnam
Cole McKinney
3:47.99WATrout LakeApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.Blake Duncan
Case Crutcher
Colby Crutcher
Josh Diehm
3:51.12WAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
5.Rylee Holycross
Chase Green
Jeremiah Larson
Easton Atchley
3:53.91WAKlickitatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
6.Easton Atchley
Jeremiah Larson
Chase Green
Rylee Holycross
3:54.65WAKlickitatMay 18Districts 5/6 Qualifier
7.Sean McMahon
Reece Painter
Justin Peck
Davis Melkonian
3:55.63WATrout LakeMar 23All Trico 1A Meet
8.Riley Brown
Cody Allenton
Cesareo Arriaga
Kyle Underwood
3:55.81WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
9.Cole McKinney
Reece Painter
Davis Melkonian
Sean McMahon
3:56.29WATrout LakeMar 291A Trico League Meet
10.Case Crutcher
Colby Crutcher
Josh Diehm
Blake Duncan
3:57.95WAEntiatMay 02Manson Invite
4x800 Relay
1.Oliver Piel
Andy Bennett
Jonah Goudy
Noah Pastrana
10:16.31WAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Andy Bennett
Bryce Strom
Kyal Sampson
Noah Pastrana
1:53.74WAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
2.Hunter Matthews
Will Tritz
Jonathan Key
Alec Bazaldua
1:56.41WARiverside ChristianMar 25Ramos Relays
SMR 600-200-400-800m
1.Cesareo Arriaga
Hector Estrada
Kyle Underwood
Michael Gannon
5:35.93WABickletonMar 11Eisenhower Jamboree
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Kevin Favilla
Hunter Matthews
Josiah Pommer
Coby Boyd
15:02.26WARiverside ChristianMar 25Ramos Relays
Shot Put - 12lb
1.11Dawson Razee43' 4WAEastonApr 29Keith Jewett Invitational
2.12Chance Garrett42' 3.75 PRWAWilson CreekMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.11Justin Andrews41' 9WAYakama Nation TribalMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.12Max Hochrein38' 3.75 PRWARiverside ChristianMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.11Daniel Smith36' 11WAEastonMay 18Districts 5/6 Qualifier
9Scott McBride36' 11WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
7.12River Senator36' 7WAYakama Nation TribalMar 25Ramos Relays
8.10Dawson Naught36' 6.5 PRWABickletonApr 14Rivers Edge
9.12Terrance Bennett35' 10 PRWAYakama Nation TribalMay 05Greater Columbia Gorge League
10.10Riley Allaway35' 1.5WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
Discus - 1.6kg
1.11Dawson Razee127' 6 PRWAEastonApr 25WVJV Invite
2.12Max Hochrein121' 10 PRWARiverside ChristianMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Scott McBride118' 1WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
4.11Justin Andrews113' 6.5WAYakama Nation TribalMay 05Greater Columbia Gorge League
5.11Daniel Smith108' 7WAEastonMay 11District 6 Championships
6.10Hunter Dawson107' 8WAKlickitatMay 05Greater Columbia Gorge League
7.10Dylan Clyde103' 6 PRWAEastonMay 11District 6 Championships
8.10Riley Allaway99' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
9.12Cesar Ramos98' 9 PRWAEntiatMay 11District 6 Championships
10.12Diego Santos94' 3 PRWAEntiatMay 11District 6 Championships
Javelin - 800g
1.11Justin Andrews170' 4 PRWAYakama Nation TribalMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.11Daniel Smith133' 9WAEastonMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.9Jordy Medrano132' 0WAEntiatMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
4.10Kyal Sampson119' 8WAYakama Nation TribalApr 28Jeff Agar Memorial Meet
5.12Max Hochrein118' 1 PRWARiverside ChristianApr 28Naches/LaSalle
6.9Colby Crutcher117' 7WAEntiatApr 25NCW League
7.11Alberto Ornelas114' 3 PRWACascade Christian (Wenatchee)Mar 30NCW Bridgeport/Brewster/Soap Lake/Omak/Pateros
8.9Kaleb Pfeifer113' 8 PRWAWilson CreekMay 18Districts 5/6 Qualifier
9.11Dawson Razee113' 3WAEastonMar 14Ephrata Ice Breaker
10.12Cesar Ramos109' 4 PRWAEntiatApr 25NCW League
High Jump
1.11Ronnie Parks6' 1WAEntiatApr 18Tonasket track meet
2.12Kyle Underwood5' 10WABickletonMar 25Ray Cross Invitational
3.12Rylee Holycross5' 6 PRWAKlickitatMay 02Cadet JV Invite
4.11Easton Atchley5' 4WAKlickitatMar 22HRV, Horizon, Dufur
10Cole McKinney5' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
10Blake Duncan5' 4WAEntiatMar 27Moses Lake JV Invite
7.9Byren Dowers5' 2 PRWAWilson CreekMay 11District 6 Championships
8.9Erick Hoeffner4' 10 PRWATrout LakeMar 291A Trico League Meet
9.10Cesareo Arriaga4' 8 PRWABickletonApr 01Columbia River Invitational
10.11Seth Ballard4' 6 PRWATrout LakeApr 25WVJV Invite
Pole Vault
1.10Michael Gannon10' 0WABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
11Hunter Wilkerson10' 0WATrout LakeMay 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
3.10Cole McKinney9' 6WATrout LakeApr 15Al McKee Invitational
4.11Cody Allenton9' 0 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
5.8Christian Arriaga8' 6WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
9Erick Hoeffner8' 6 PRWATrout LakeApr 28Jeff Agar Memorial Meet
Long Jump
1.12Kirston Tran20' 0 PRWAEntiatMay 05Bridgeport Invite
2.11Easton Atchley19' 8.5WAKlickitatApr 13Trico League Meet
3.12Kyle Underwood19' 7 PRWABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
4.11Yerlin Cruz19' 0.5WACascade Christian (Wenatchee)Apr 18Wenatchee JV Invite
5.9Isaiah Clyde18' 11 PRWAEastonApr 25WVJV Invite
11Ronnie Parks18' 11WAEntiatMar 27Moses Lake JV Invite
7.10Jeremiah Larson18' 7 PRWAKlickitatApr 13Trico League Meet
8.10Devyn Hill18' 4 PRWACascade Christian (Wenatchee)May 02Manson Invite
9.9Josh Diehm17' 10.25 PRWAEntiatApr 28Rieke Invite
10.9Kevan Bren17' 9.5WAGlenwoodMay 05Greater Columbia Gorge League
Triple Jump
1.11Yerlin Cruz41' 6 PR (1.2)WACascade Christian (Wenatchee)May 27WIAA 1A, 2B, 1B State Championship Meet
2.10Jeremiah Larson40' 7.5 PRWAKlickitatMar 18Mullen-Leavitt Invite
3.11Ronnie Parks40' 6 PRWAEntiatMay 05Bridgeport Invite
4.12Kirston Tran39' 7 PRWAEntiatMay 05Bridgeport Invite
5.12Riley Brown39' 2WABickletonMay 18Districts 5/6 Qualifier
6.12Kyle Underwood38' 9.75 PRWABickletonApr 28Jeff Agar Memorial Meet
7.10Reece Painter38' 4WATrout LakeMay 12Greater Columbia Gorge 1B District Track Meet
8.10Devyn Hill38' 1.5 PRWACascade Christian (Wenatchee)May 02Manson Invite
9.11Justin Andrews36' 0.5 PRWAYakama Nation TribalMar 18Papa Wells
10.11Davis Melkonian35' 10.5 PRWATrout LakeMay 05Greater Columbia Gorge League

* = Recent improvement