4x100 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Eduar Bran Garrett Morton Kobin Carver Alyjouah Rollins | 43.17 | WA | West Valley (Spokane) | May 10 | GNL District Qualifying Meet |
| 2. | | Jon Watkins Cameron Ditter Tanner Phillips Elijah Pepper | 44.06 | WA | Selah | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 3. | | Relay Team | 44.26 | WA | West Valley (Spokane) | May 01 | West Valley & Cheney @ Pullman |
| 4. | | Dion Hardeman Aiden Wise Carson Townsend Joe Davis | 44.44 | WA | Ellensburg | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 5. | | Relay Team | 44.46 | WA | Rogers (Spokane) | May 02 | GSL #4 Ferris, U-High, Rogers |
| | | Tyrus Thomas Lachlan Smith Dylan Hodge Sam Leeper | 44.46 | WA | Pullman | May 10 | GNL District Qualifying Meet |
| 7. | | Tyler Lybbert Jayden Lopez Michael Kent Carter Cox | 44.49 | WA | Ephrata | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 8. | | Paul Hudak Case Reinmuth Anthony Kernan Will Thompson | 44.58 | WA | Prosser | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 9. | | Jon Watkins Laron Love Tanner Phillips Elijah Pepper | 44.71 | WA | Selah | Apr 25 | CWAC League Meet - Topp/Ell @ Sel |
| 10. | | Edward Berglund Justin Hall Jayden Musgrove Robby Reagan | 44.88 | WA | Clarkston | May 10 | GNL District Qualifying Meet |
4x400 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Kobin Carver Alyjouah Rollins Elijah Fishburne Garrett Morton | 3:22.10 | WA | West Valley (Spokane) | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 2. | | Eduar Bran Alyjouah Rollins Garrett Morton Kobin Carver | 3:30.92 | WA | West Valley (Spokane) | Apr 20 | NIKE Eason Invitational |
| 3. | | Dylan Hodge Tyrus Thomas Lachlan Smith Cody Teevens | 3:32.06 | WA | Pullman | May 10 | GNL District Qualifying Meet |
| 4. | | Eduar Bran Alyjouah Rollins Elijah Fishburn Garrett Morton | 3:32.49 | WA | West Valley (Spokane) | Mar 30 | Howard Dolphin Invite (West Valley Spokane) |
| 5. | | Michael Kent Noah Lopez Valerio Barajas Jayden Lopez | 3:32.83 | WA | Ephrata | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 6. | | Eduar Bran Kobin Carver Elijah Fishburne Garrett Morton | 3:32.98 | WA | West Valley (Spokane) | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 7. | | Nolan Meyer Gabe Fjellstad Patrick Adkisson Damien Anderson | 3:34.32 | WA | Ellensburg | May 17 | District 5/6/7 Regional Qualifier CWAC/GNL |
| 8. | | Nolan Meyer Aiden Wise Patrick Adkisson Damien Anderson | 3:34.98 | WA | Ellensburg | May 11 | CWAC District 5/6 Championship Meet |
| 9. | | Cooper Quigley Elijah Pepper Shea Mattson Jon Watkins | 3:35.42 | WA | Selah | Apr 27 | Shoreline Invitational (COED) |
| | | Shea Mattson Finn Glasser Jared Storseth Jon Watkins | 3:35.42 | WA | Selah | Apr 25 | CWAC League Meet - Topp/Ell @ Sel |
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]Compare top 10 |
| 1. | | Elijah Roberts Joseph Brantley Jose Hernandez Jakob Trantum | 11:20.94 | WA | Rogers (Spokane) | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 2. | | Kolby Green Ethan Rehn Lain Hyde Liam Hyde | 11:43.21 | WA | West Valley (Spokane) | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 3. | | Cooper Quigley Cameron Blake Trevor Thomas Trysten Crawford | 11:44.20 | WA | Selah | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 4. | | Gabe Fjellstad Zachary Mathias Baylen Bean Reese Braman | 11:49.57 | WA | Ellensburg | Mar 30 | Holder Relays |
| 5. | | Zachary Rogge Tristan Helgersan Eli DeAngelo Sean Smith | 11:51.12 | WA | Shadle Park | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 6. | | Zack Weidman Trevor Weberg Elijiah Montgomery Carter Hosking | 11:58.66 | WA | East Valley (Spokane) | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 7. | | Noe Medina Ruben Cohetzaltitla Bryce DeLaRosa Jorge Morales | 12:10.1h | WA | Grandview | Mar 23 | Ramos Relays |
| 8. | | Matthew Hyatt Shane Shaffer Colden Johnson Jesse Rector | 12:13.15 | WA | Pullman | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 9. | | Shea Mattson Richard Simpson Cameron Blake Jonathan Orozco | 12:24.2h | WA | Selah | Mar 23 | Ramos Relays |
| 10. | | Michael Strand Clayton Chumley Trysten Crawford Trevor Thomas | 13:03.7h | WA | Selah | Mar 23 | Ramos Relays |