Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Germain Barnes11.04WAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
2.9Jonathan Bennett11.16 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Colten Chelin11.21 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
4.12Gaven Brasker11.24 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Beau Franklin11.27 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.12Sam Sievertsen11.31 PRWAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
7.11Javon Handcox11.34 PRWAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
8.12Teddy Hunter11.35 PRWAChiawanaMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
9.11Haden Wegner11.38 PRWAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
10.11Sisay West11.40 PRWAChiawanaMar 17Richland Track and Field Jamboree
100 Meters - Relay Split
1.12Colten Chelin9.95 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
2.9Syl Hunt10.27 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
3.9Woodley Downard10.77 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
4.11Parker Morgan10.78WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
5.12Benson Smith11.83WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
200 Meters
1.12Colten Chelin22.46 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
2.12Teddy Hunter22.52 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Germain Barnes22.57 PRWAChiawanaMar 17Richland Track and Field Jamboree
4.12Sam Sievertsen22.61 PRWAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Sisay West22.65 PRWAChiawanaMar 29MCC #1 - Pasco, WW @ Chiawana
6.11Javon Handcox22.85 PRWAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.11Jared Mcalvey22.87 PRWAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
8.11Haden Wegner23.11 PRWAWalla WallaMar 29MCC #1 - Pasco, WW @ Chiawana
9.12Braden Powell23.12WARichlandApr 19MCC Chiawana @ RHS
10.9Syl Hunt23.22 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
400 Meters
1.11Johan Correa49.57 PRWAKennewickApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
2.11Cameron Gutierrez49.88 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Wade Yocom50.23 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.12Germain Barnes50.35 PRWAChiawanaApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
5.9Cameron Breier50.91 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.10Bennie Alferness51.01 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.12Tsega Macduff51.30 PRWARichlandMar 24Ray Cross Invitational
8.12Teddy Hunter51.39WAChiawanaMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
9.12Sam Sievertsen52.44 PRWAWalla WallaApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
10.12Braden Powell52.65WARichlandMar 24Ray Cross Invitational
400 Meters - Relay Split
1.12Christian Castrellon52.64c PRWAPascoMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
2.11Noah Gonzalez52.74c PRWAPascoApr 14Pasco Invitational
3.10Elias Torres52.94c PRWAPascoMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
4.12Kaden Daw53.04cWAPascoApr 14Pasco Invitational
5.12Hector Gomez53.94cWAPascoMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
6.10Brandon Scott54.74cWAPascoApr 14Pasco Invitational
800 Meters
1.11Johan Correa1:51.51 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Jonah Franco1:57.10 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
3.10Austin Bachman1:57.39 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.12Ryle Hollick1:57.45 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Cameron Gutierrez1:58.52 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
6.12Anthony Stone1:59.90 PRWARichlandApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
7.12Kaden Daw2:00.10 PRWAPascoMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
8.10Stanford Smith2:00.36 PRWAKamiakinMar 29MCC League RHS vs Kamiakin @ HHS
9.12Justin Marshall2:01.28 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.10Elias Torres2:01.66 PRWAPascoMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
800 Meters - Relay Split
1.12Hector Gomez2:06.0hWAPascoApr 14Pasco Invitational
1200 Meters - Relay Split
1.12Kaden Daw3:21.0h PRWAPascoApr 14Pasco Invitational
1500 Meters
1.12Jonah Franco4:05.56 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
2.10Stanford Smith4:15.82 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3.10Andrew Holladay4:20.78 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.10Jonathan Lagonegro4:31.09 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
5.10Matthew Roth4:33.28 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
6.12Gabe Morales4:35.99 PRWAChiawanaApr 20Kiwanis Twilight Invitational
7.11Alex Leal4:37.30 PRWAChiawanaApr 20Kiwanis Twilight Invitational
8.9Kenneth Taylor4:46.96 PRWAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
9.12Matthew Mitchell4:48.27 PRWAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
10.11Marshall Ham4:59.25 PRWAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
1600 Meters
1.11Johan Correa4:12.48 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Riley Moore4:15.73 PRWARichlandMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Jonah Franco4:16.71 PRWAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Anthony Stone4:19.69 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.10Stanford Smith4:22.29 PRWAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
6.11Ryan Child4:22.50 PRWAKamiakinMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
7.10Cooper Cortinas4:24.81 PRWAWalla WallaMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
8.11Porter Grigg4:24.86WAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
9.11Caleb Olson4:25.57WAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.11Tristan Robinson4:28.85 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
1600 Meters - Relay Split
1.12Ismael Castaneda4:40.0h PRWAPascoApr 14Pasco Invitational
1 Mile
1.11Johan Correa4:11.04 PRWAKennewickApr 14Pasco Invitational
2.12Jonah Franco4:21.98 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
3.11Caleb Olson4:23.39 PRWAHanfordApr 14Pasco Invitational
4.11Riley Moore4:24.71 PRWARichlandJun 08Brooks PR Invitational
3000 Meters
1.11Riley Moore8:52.14 PRWARichlandApr 14Oregon Relays
2.11Porter Grigg9:01.10 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3.10Jax Weide9:13.52 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.11Peyton Hill9:14.45 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
5.10Andrew Larson9:28.47 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
6.10Austin Bachman9:49.09 PRWAChiawanaApr 20Kiwanis Twilight Invitational
7.11Connor Woodcock10:29.02 PRWAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3200 Meters
1.11Ryan Child9:14.60 PRWAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.11Caleb Olson9:16.82 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.11Porter Grigg9:18.39 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
4.11Riley Moore9:25.70WARichlandMar 24Ray Cross Invitational
5.12Jonah Franco9:28.52WAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
6.11Johan Correa9:29.56 PRWAKennewickApr 21Prosser Rotary Invite
7.12Jesse Todd9:36.45 PRWARichlandMar 29MCC League RHS vs Kamiakin @ HHS
8.10Cooper Cortinas9:38.60 PRWAWalla WallaApr 21Blue Devil Legends Invite
9.12Keanu Daos9:41.35 PRWASouthridgeApr 28Shoreline Invitational (COED)
10.10Cannon Angotti9:41.72 PRWAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
110m Hurdles - 39"
1.12Germain Barnes14.38 PR (2.4)WAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Jared Mcalvey14.61 PRWAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
3.11Parker Morgan14.87 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.11Beau Franklin15.02WAHanfordMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
5.12Tyler Slade15.32WARichlandApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
6.11Ethan Berkey15.39 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.12Sammy Cervantes15.58WARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
8.9Jonathan Bennett15.67WAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
9.11Daniel Izquierdo15.74 PRWAHanfordApr 26MCC #3 Pasco @ Hanford
10.12Tyler Fishback15.82WARichlandApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
300m Hurdles - 36"
1.12Germain Barnes37.79WAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Jared Mcalvey38.76WAWalla WallaMar 29MCC #1 - Pasco, WW @ Chiawana
3.11Parker Morgan39.15 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.12Benson Smith40.20WAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Beau Franklin40.41WAHanfordApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
6.11Daniel Izquierdo40.97 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.12Cedric Riel41.31 PRWAKennewickMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
8.12Tyler Slade42.08WARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
9.9Jonathan Bennett42.32WAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.12Tsega Macduff42.63WARichlandMar 21RHS Track Meet
2k Steeplechase
1.10Austin Blacketer6:47.13 PRWAHanfordApr 07Davis Invitational
2.11Sam Brendel7:08.82 PRWAHanfordApr 07Davis Invitational
3.9Bradford Anderson7:35.36 PRWAChiawanaApr 07Davis Invitational
4.10Jacoby Sherman7:37.45 PRWARichlandMar 31Holder Relays
5.10Thomas Vaught9:21.06 PRWAChiawanaApr 07Davis Invitational
3k Steeplechase
1.10Austin Blacketer10:36.28 PRWAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
2.12Gabe Morales10:48.65 PRWAChiawanaApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4x100 Relay
1.Benson Smith
Colten Chelin
Parker Morgan
Syl Hunt
42.84WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
2.Marvell Cooks Jr
Germain Barnes
Teddy Hunter
Sisay West
43.01WAChiawanaApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
3.Haden Wegner
Jared Mcalvey
Javon Handcox
Sam Sievertsen
43.05WAWalla WallaApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
4.Haden Wegner
Jared Mcalvey
Sam Sievertsen
Javon Handcox
43.51WAWalla WallaMar 29MCC #1 - Pasco, WW @ Chiawana
5.Sisay West
Germain Barnes
Tavin Blair
Teddy Hunter
43.52WAChiawanaMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
6.Tsega Macduff
Gaven Brasker
Kade Powell
Braden Powell
43.78WARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.Benny Alferness
Germain Barnes
Teddy Hunter
Sisay West
43.83WAChiawanaApr 28Strandberg Invitational
Gaven Brasker
Tsega Macduff
Braden Powell
Kade Powell
43.83WARichlandMar 29MCC League RHS vs Kamiakin @ HHS
9.Ryan Stayrook
Eric Stayrook
Quintyn Steele
Wade Yocom
44.00WASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.Parker Morgan
Colten Chelin
Benson Smith
Tyler Gourley
44.10WAKamiakinMar 21RHS Track Meet
4x100 Relay - Throwers
1.Jax Lee
Geoffrey Robinson
AJ Storms
Jared Whitby
48.65WARichlandMar 31Holder Relays
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Relay Team50.06WAHanfordMar 24Ram Relays 2018
2.Moises Camacho
Andrew Miracle
Dhylan Worster
Brock McCue
50.82WAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3.Relay Team51.71WAWalla WallaMar 24Ram Relays 2018
4.David Gosney
Ross Rawlings
Mason Ciolli
Devin Morasch
51.79WAHanfordApr 20Kiwanis Twilight Invitational
5.Relay Team51.95WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
6.Relay Team52.75WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
7.Mickey West
Brandon Phillips
Josh Alvarez
Justin J. Daniel
53.59WAChiawanaApr 20Kiwanis Twilight Invitational
8.Relay Team54.07WAPascoMar 24Ram Relays 2018
4x200 Relay
1.Braden Powell
Kade Powell
Tsega Macduff
Gaven Brasker
1:34.09WARichlandApr 14Oregon Relays
2.Relay Team1:35.73WAWalla WallaMar 24Ram Relays 2018
3.Relay Team1:36.30WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
4.Relay Team1:36.54WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
5.Relay Team1:39.90WAHanfordMar 24Ram Relays 2018
6.Brady Kinney
Braden Hisaw
Keldan Swant
Keyan Warren
1:43.75WAWalla WallaMar 17Sweeney Invitational
7.Relay Team1:47.24WAPascoMar 24Ram Relays 2018
4x400 Relay
1.Benny Alferness
Sisay West
Teddy Hunter
Cameron Breier
3:20.97WAChiawanaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Sam Sievertsen
Javon Handcox
Henry Farnum
Jared Mcalvey
3:22.06WAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.Benny Alferness
Sisay West
Cameron Breier
Teddy Hunter
3:23.31WAChiawanaApr 28Strandberg Invitational
4.Cameron Breier
Sisay West
Jay Alferness
Teddy Hunter
3:24.14WAChiawanaApr 14Pasco Invitational
5.Colten Chelin
Benson Smith
Jonah Franco
Cameron Gutierrez
3:24.85WAKamiakinApr 14Pasco Invitational
6.Colten Chelin
Parker Morgan
Jonah Franco
Cameron Gutierrez
3:25.17WAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
7.Cedric Riel
Emilio Ramos
Emmanuel Maldonado
Johan Correa
3:27.01WAKennewickMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
8.Tsega Macduff
Braden Powell
Ryle Hollick
Anthony Stone
3:27.14WARichlandMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
9.Cedric Riel
Emmanuel Maldonado
Emilio Ramos
Johan Correa
3:27.68WAKennewickMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
10.Sam Sievertsen
Henry Farnum
Keldan Swant
Jared Mcalvey
3:28.57WAWalla WallaApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
4x800 Relay
1.Anthony Stone
Ryle Hollick
Jesse Todd
Riley Moore
8:17.51WARichlandApr 14Oregon Relays
2.Relay Team8:37.12WAPascoApr 28Bill Harris Invitational
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team1:41.06WAWalla WallaMar 24Ram Relays 2018
2.Relay Team1:41.28WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
3.Relay Team1:44.62WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
4.Relay Team1:45.55WAPascoMar 24Ram Relays 2018
5.Relay Team1:47.29WAHanfordMar 24Ram Relays 2018
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Sammy Cervantes
Tyler Slade
Andrew Albrecht
Kaleb Southam
3:55.83WARichlandApr 14Oregon Relays
SMR 600-200-400-800m
1.Elias Torres
Noah Gonzalez
Hector Gomez
Kaden Daw
4:54.68WAPascoApr 07Davis Invitational
2.Layton Washburn
Isaiah Mitchell
Richard Baldwin
Caleb Olson
4:56.10WAHanfordApr 07Davis Invitational
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Riley Moore
Anthony Stone
Ryle Hollick
Tsega Macduff
10:40.46WARichlandMar 31Holder Relays
2.Ethan Dorow
Wade Yocom
Justin Marshall
Keanu Daos
10:45.28WASouthridgeApr 14Pasco Invitational
3.Anthony Stone
Braden Powell
Ryle Hollick
Jesse Todd
10:49.59WARichlandApr 14Oregon Relays
4.Peyton Hill
Andrew Holladay
Preston Glade
Jax Weide
11:00.76WAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
5.Kaden Daw
Elias Torres
Hector Gomez
Ismael Castaneda
11:02.58WAPascoApr 14Pasco Invitational
6.Peyton Hill
Tyler Gourley
Preston Glade
Jax Weide
11:06.74WAKamiakinApr 14Pasco Invitational
7.Gabe Morales
Cameron Breier
Austin Bachman
Tucker Matson
11:11.01WAChiawanaApr 14Pasco Invitational
8.Relay Team11:24.01WAPascoMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
9.Shawn Adams
Jacob Pribilsky
Blaz Rietz
Keldan Swant
11:33.68WAWalla WallaApr 14Pasco Invitational
10.Relay Team11:42.95WAHanfordMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Relay Team1:06.11WAHanfordMar 24Ram Relays 2018
2.Relay Team1:08.81WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
3.Relay Team1:13.09WAWalla WallaMar 24Ram Relays 2018
4.Relay Team1:22.06WAPascoMar 24Ram Relays 2018
Shot Put - 12lb
1.12Brock McCue54' 10.5 PRWAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Patrick Utschinski52' 10.25 PRWAWalla WallaApr 21Blue Devil Legends Invite
3.12Moses McAninch50' 10.5 PRWAKennewickMar 24Ray Cross Invitational
4.12Adam Kopf48' 10 PRWAWalla WallaApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
5.11Geoffrey Robinson48' 7 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.11Davion Pruitt48' 4 PRWAPascoApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
7.12Parker McCary47' 11WARichlandMar 31Holder Relays
8.12Gavin Cooper47' 9.5WAHanfordApr 26MCC #3 Pasco @ Hanford
9.12Eric Stayrook47' 5WASouthridgeMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
10.12Kolei O'Reilly46' 8.5 PRWAChiawanaMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
Shot Put - 12lb Wheelchair
1.9Jacob Heileson13' 11 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Discus - 1.6kg
1.11Patrick Utschinski172' 9 PRWAWalla WallaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Brock McCue155' 8 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
3.12Kolei O'Reilly155' 2 PRWAChiawanaMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
4.11Alax Grimes141' 3 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Jahmal Mangarero141' 1 PRWAWalla WallaMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
6.12Adam Kopf137' 5WAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.11David Miller136' 10 PRWAPascoApr 21Blue Devil Legends Invite
8.11Rodrigo Vazquez132' 7WAKennewickApr 21Prosser Rotary Invite
9.11Tyler Neissl130' 9 PRWAWalla WallaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.12Vincent Walsh130' 4 PRWAHanfordMar 29MCC League RHS vs Kamiakin @ HHS
Discus - Wheelchair
1.9Jacob Heileson34' 11 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Javelin - 800g
1.11Jahmal Mangarero186' 2 PRWAWalla WallaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Moses McAninch184' 11 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Jax Lee181' 9 PRWARichlandMar 24Ray Cross Invitational
4.12Caleb Chapman180' 7.75 PRWARichlandApr 14Oregon Relays
5.12Vincent Walsh179' 5 PRWAHanfordMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.12Tyler Fishback179' 1 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.11Kaden Lee169' 7 PRWAHanfordMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
8.12Diego Cardenas-LaLonde160' 10WAWalla WallaMar 15Kennewick Kickoff
9.12Cameron Dodson160' 1WAHanfordMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
10.12Eric Stayrook157' 11 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
Javelin - 800g Wheelchair
1.9Jacob Heileson33' 9 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
High Jump
1.10Mason Eacker-Rude6' 5 PRWAWalla WallaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
11Logan Simpson6' 5 PRWARichlandApr 26MCC League Walla vs RHS @Southridge
11Connor Woodward6' 5 PRWAHanfordMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Jaxson Nichols6' 4 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
5.10Seth Schmidt6' 2 PRWAChiawanaMar 24Ray Cross Invitational
12Jackson Olsen6' 2WARichlandApr 19MCC Chiawana @ RHS
7.11Ethan Berkey6' 1 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
8.10Evan Dawes6' 0 PRWAChiawanaApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
11Jahmal Mangarero6' 0 PRWAWalla WallaMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
11Daniel Izquierdo6' 0 PRWAHanfordApr 26MCC #3 Pasco @ Hanford
Pole Vault
1.11Brayden Freitag14' 6 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
2.11Logan Hendel14' 1WARichlandMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
11Brigam Nelson14' 1 PRWASouthridgeMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
4.10Elijah Ruiz14' 0 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
11Wyatt Fiander14' 0 PRWAKennewickApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
12Kyle Bradley14' 0 PRWAPascoApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
7.11TJ Lynch13' 7 PRWAHanfordMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
8.12Sawyer Smith13' 6 PRWAHanfordApr 21Prosser Rotary Invite
12Kyle Bradley13' 6 PRWAPascoApr 14Pasco Invitational
10.12Spencer Hope12' 6WAWalla WallaApr 18MCC #2 - Kennewick, Hanford @ WW
10Neal Berkey12' 6WAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10Joel Kiki12' 6 PRWARichlandApr 21Prosser Rotary Invite
Long Jump
1.12Jackson Henry22' 4 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
2.11Jaxson Nichols21' 11.25 PR (1.1)WAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Kaden Lee21' 7.75 PRWAHanfordApr 21Prosser Rotary Invite
4.10Dion Lee21' 5.25WAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Javon Handcox21' 4WAWalla WallaMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
6.12Steele Roberts20' 9.75 PRWARichlandApr 21Prosser Rotary Invite
7.12Tucker Newman20' 8.25 PRWAKennewickMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
8.12Quintyn Steele20' 8WASouthridgeApr 14Pasco Invitational
9.12Moses McAninch20' 7 PRWAKennewickMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
10.11Daniel Izquierdo20' 5.25 PRWAHanfordMar 24Ram Relays 2018
Triple Jump
1.10Dion Lee45' 3 PRWAChiawanaApr 14Pasco Invitational
2.12Sammy Cervantes44' 0.75 PRWARichlandMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Josh Tano43' 4.5 PRWAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
4.12Josiah Richardson43' 4 PRWAChiawanaMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.11Daniel Izquierdo42' 7.5 PRWAHanfordApr 21Prosser Rotary Invite
6.11Jaxson Nichols42' 6 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
7.12Casey Ramirez41' 6 PRWAKennewickApr 14Pasco Invitational
8.12Dalton Thompson41' 5.5WAWalla WallaApr 14Pasco Invitational
9.11Logan Simpson41' 3.75 PRWARichlandMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
10.12Jackson Henry41' 3 PRWAChiawanaMay 03MCC #4 Chiawana/Hanford @ Southridge
Hammer - 12lb
1.11Mickey West66' 11 PRWAChiawanaApr 28Strandberg Invitational
2.10Peter Winn61' 1 PRWAChiawanaApr 28Strandberg Invitational

* = Recent improvement