Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Bobby Nuzzo10.56 PR (1.2)ILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Cortez Sawyer10.85 PR (1.2)ILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.10Tyonn Foster10.98 PRILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
4.12Andriy Mykulyanych11.00 PR (1.2)ILBuffalo GroveMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.12Ray Niro11.13 PR (1.2)ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.9David Smolensky11.14 PR (1.2)ILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
12Michael Dreiling11.14 PR (1.2)ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.12Kenny Adiyiah11.26 PR (.7)ILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.9Diontre Smith11.31 PR (1.2)ILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.12Larry Reed11.33 PRILGrayslake (Central)May 03Boys Lake County Invite
100 Meters - Wheelchair
1.10Ethan Burkhart16.85 PR (2.3)ILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.10Juan Rodarte18.41 PR (2.3)ILWaucondaMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
200 Meters
1.12Bobby Nuzzo21.61 PRILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Cortez Sawyer22.00 PRILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.12Alec Andrea22.20 PRILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
12Luis Cossio IV22.20 PRILBarringtonApr 28Palatine Relays
5.10EJ Darlington22.42 PRILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.10Jaheel Perrin22.61 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.12Jalen Rice22.65 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.9David Smolensky22.71 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.12Andriy Mykulyanych22.73 PRILBuffalo GroveMay 04Bill Jackson Invitational
10.12Ben Konopka22.97 PRILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
200 Meters - Wheelchair
1.10Ethan Burkhart30.06 PRILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.10Juan Rodarte35.90 PRILWaucondaMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
400 Meters
1.12Luis Cossio IV49.30ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.11Tyler Gonzalez49.94 PRILVernon HillsMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.11Tyler Creamer50.94 PRILZion-BentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
4.12Cody Canegan51.14 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.12Bobby Nuzzo51.28ILMundeleinMay 12NSC Boys Conference Championships
6.11Jon Peici51.34 PRILBuffalo GroveApr 27Rolling Meadows Mustang Classic
7.10Jordan Vincent51.57 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.12Jeff Milostan51.67ILLakes CommunityApr 20Bear Invite
9.12Jarod Hawksworth52.07 PRILGrayslake (North)May 10NLCC Boys Conference Championships
10.9Marc Michelotti52.28 PRILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
400 Meters - Wheelchair
1.10Ethan Burkhart58.53 PRILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.10Juan Rodarte1:11.77 PRILWaucondaMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
800 Meters
1.12Aaron Portman1:56.87 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Drake Heisterkamp1:57.69 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.12Austin Becker1:58.27 PRILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.12Evan Eckels1:58.66 PRILPalatineMay 04McCarthy Memorial Invitational
5.12Art Oshinson1:58.70 PRILPalatineMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Nick Laning1:59.56 PRILBarringtonMay 11Mid Suburban League Boys Championships
7.11Michael Parduhn1:59.70 PRILMundeleinApr 28Palatine Relays
8.12Ed Worthem1:59.84ILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.10Talon Knauf2:00.07 PRILLakes CommunityMay 10NLCC Boys Conference Championships
10.12Sean Ginn2:00.13 PRILLake ZurichMay 12NSC Boys Conference Championships
800 Meters - Wheelchair
1.10Ethan Burkhart1:57.07 PRILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.10Juan Rodarte2:30.06 PRILWaucondaMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
1600 Meters
1.12Alex Tam4:18.34ILLibertyvilleMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Nick Laning4:18.40 PRILBarringtonApr 12Patriot Relays
3.11Michael Parduhn4:22.23 PRILMundeleinApr 21Distance Night in Palatine
4.12Nikita Smyrnov4:23.15 PRILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
5.12Sean Ginn4:23.18 PRILLake ZurichMay 03Boys Lake County Invite
6.12Evan Eckels4:23.20 PRILPalatineApr 21Distance Night in Palatine
7.12Marcos Garcia4:24.95 PRILWaukeganMay 03Boys Lake County Invite
8.10Richie Jacobo4:26.34 PRILPalatineMay 04McCarthy Memorial Invitational
9.11Connor Riss4:26.92 PRILGrayslake (North)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.12Ed Worthem4:26.97ILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
1 Mile
1.10Brandt Batteau4:54.48 PRILGrayslake (North)Apr 21Lake Forest Invitational
2.10Andrew Duran5:00.85 PRILPalatineApr 21Lake Forest Invitational
3.9Andrew Johns5:01.17 PRILPalatineApr 21Lake Forest Invitational
4.10Andrew Figueroa5:01.85 PRILZion-BentonApr 21Lake Forest Invitational
5.11Jason Mascorro5:05.51 PRILZion-BentonApr 21Lake Forest Invitational
6.10John Kalstrup5:13.27 PRILGrayslake (North)Apr 21Lake Forest Invitational
7.12Seneca Lawson5:13.60 PRILGrayslake (North)Apr 21Lake Forest Invitational
8.9Nathaniel Rivera5:25.24 PRILZion-BentonApr 21Lake Forest Invitational
9.9Kyle Engstrom5:27.47 PRILGrayslake (North)Apr 21Lake Forest Invitational
3200 Meters
1.12Marcos Garcia9:07.09 PRILWaukeganApr 21Distance Night in Palatine
2.12Nick Laning9:07.34 PRILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
3.12Alex Tam9:08.53 PRILLibertyvilleMay 03Boys Lake County Invite
4.12Nikita Smyrnov9:12.51 PRILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
5.12Patrick Burns9:23.15 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Brett Lucas9:23.21 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.12Sean Ginn9:23.60 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.10Dillon Blake9:23.82 PRILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.10Richie Jacobo9:27.02 PRILPalatineMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.12Collin Luell9:32.74 PRILZion-BentonApr 21Distance Night in Palatine
110m Hurdles - 39"
1.12Jaden Jackson14.64 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Kevin Curet14.65 PRILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.12Ben Konopka14.71 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.12Brandon Ellis15.12 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.12Jake Parsons15.15 PRILBarringtonApr 28Palatine Relays
6.11Evan Selby15.71 PRILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.11Justin King15.85 PRILPalatine (Fremd)Apr 17MSL-West Boys Divisional Championships
8.11Sam Farber15.90 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.11Munkhorgil Tuvden16.05 PRILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
10.12Gavin Kafka16.10 PR (1.7)ILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
300m Hurdles - 36"
1.12Jaden Jackson38.70ILPalatine (Fremd)Apr 20Bear Invite
2.12Ben Konopka38.75 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.11Justin King40.01 PRILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
4.12Kevin Curet40.37 PRILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
5.11Nehemiah Clemmons40.65ILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Darrell Chisum41.17 PRILZion-BentonMay 12NSC Boys Conference Championships
7.11Sam Farber41.64 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.11Evan Selby41.74 PRILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.11Marek Enters41.98 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.11Matthew Thiel42.18 PRILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4x100 Relay
1.Zach Balis
Ben Konopka
Justin King
Jaden Jackson
42.53ILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.Michael Dreiling
Ray Niro
Alec Andrea
Luis Cossio IV
42.79ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.Isaiah Wellman
Kenny Adiyiah
Shawn Patrick
Bobby Nuzzo
42.92ILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.Tyler Creamer
Diontre Smith
Donnie Graves
Cortez Sawyer
43.04ILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.Jaheel Perrin
Ahmad Dinkins
Shane Johnson
David Smolensky
43.25ILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.Jason Sayre
Jaden McCreary
Peter Dicerbo
Payton Powell
43.41ILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.Jaleel Perrin
Shane Johnson
Jordan Vincent
David Smolensky
43.42ILLincolnshire (Stevenson)Apr 20Bob Cohoon Invitational
8.Jaheel Perrin
Shane Johnson
Ahmad Dinkins
David Smolensky
43.44ILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
9.Cody Canegan
Napolean Coleman
Jalen Rice
Ryan Conley
43.48ILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.Zach Balis
Ben Konopka
William Ferry
Jaden Jackson
43.69ILPalatine (Fremd)Apr 20Bear Invite
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Charles Dicanio
Joey Shahwan
Zach Kroll
Andrew Miller
51.75ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
2.Sam James
Ben Bauman
Wade Gaunkey
Gilbert Villalba
52.32ILGrayslake (North)Apr 12Patriot Relays
3.Relay Team52.53ILLakes CommunityApr 20Bear Invite
4.Relay Team52.60ILVernon HillsApr 20Bear Invite
5.Miguel Enriquez
Eric Pagaza
Ethan Gomez
Daniel Kadima
53.20ILRound LakeApr 12Patriot Relays
6.Anand Batbaar
Dan Erdenetsogt
Maema Njongmeta
Nick Muchado
53.39ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
7.Relay Team53.97ILMundeleinApr 20Bear Invite
8.Relay Team54.08ILLake ZurichApr 20Bear Invite
9.Ty Burke
Max Crocco
David Robledo
Wayne DeLoncker
1:02.83ILWaucondaApr 12Patriot Relays
4x200 Relay
1.Alec Andrea
Ray Niro
EJ Darlington
Luis Cossio IV
1:27.83ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.Jaheel Perrin
Shane Johnson
Ahmad Dinkins
David Smolensky
1:27.88ILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.Diontre Smith
Donnie Graves
Tyonn Foster
Cortez Sawyer
1:30.26ILZion-BentonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.Tyonn Foster
Reese Holmes
Diontre Smith
Rikki Wiley
1:30.67ILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
5.Jaleel Perrin
Shane Johnson
Jordan Vincent
David Smolensky
1:31.25ILLincolnshire (Stevenson)Apr 12Patriot Relays
6.Cody Canegan
Napolean Coleman
Ryan Conley
Jalen Rice
1:31.58ILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.Jaleel Perrin
Shane Johnson
Dan Hynes
David Smolensky
1:31.65ILLincolnshire (Stevenson)Apr 20Bob Cohoon Invitational
8.Alec Andrea
Ray Niro
Kartik Sarangmath
Luis Cossio IV
1:31.70ILBarringtonApr 12Patriot Relays
9.Alec Andrea
Ray Niro
EJ Darlington
Kartik Sarangmath
1:31.77ILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
10.Colin O'Malley
Max Martinez
AJ Lehman
Ethan Richardson
1:32.65ILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4x400 Relay
1.Zach Balis
Justin King
Kyle Johnston
Jaden Jackson
3:23.83ILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.Luis Cossio IV
Aaron Sarkar
Michael Curran
Patrick Furlong
3:24.01ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.Hunter Subry
Brian Holland
Cyrus Braza
Cody Canegan
3:25.40ILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.Donnie Graves
Kentae Hughes
Cortez Sawyer
Tyler Creamer
3:28.38ILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
5.Donnie Graves
Darrell Chisum
Cortez Sawyer
Tyler Creamer
3:29.18ILZion-BentonApr 21Lake Forest Invitational
6.Ahmad Dinkins
Aaron Portman
Jordan Vincent
Borler Wu
3:29.63ILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
7.Luis Cossio IV
Michael Curran
Patrick Furlong
Nick Laning
3:29.80ILBarringtonApr 12Patriot Relays
8.Ethan Greenfield
Jack Erwin
Talon Knauf
Jeff Milostan
3:30.77ILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.Aaron Portman
Ahmad Dinkins
Jordan Vincent
Borler Wu
3:31.01ILLincolnshire (Stevenson)Apr 20Bob Cohoon Invitational
Kevin Curet
Aaron Sarkar
Michael Curran
Patrick Furlong
3:31.01ILBarringtonMay 11Mid Suburban League Boys Championships
4x800 Relay
1.Hunter Subry
Cyrus Braza
Jason Langevin
Brian Holland
7:58.33ILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.Kaleb Carlson
Aidan Afonso
Carter Schorr
Michael Parduhn
8:00.84ILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.Aaron Sarkar
Hesselbein Jeff
Sean Cleary
Patrick Furlong
8:05.19ILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
4.Brian Holland
Cyrus Braza
Jason Langevin
Hunter Subry
8:05.23ILWarren TownshipMay 03Boys Lake County Invite
5.Charlie Halberg
Jeff Milostan
Talon Knauf
Jack Erwin
8:05.72ILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.Nick Laning
Aaron Sarkar
Sean Cleary
Jeff Hesselbein
8:06.33ILBarringtonApr 20Bear Invite
7.Aaron Sarkar
Jeff Hesselbein
Sean Cleary
Patrick Furlong
8:07.23ILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.Jack Erwin
Jeff Milostan
Talon Knauf
Carlo Picchietti
8:09.87ILLakes CommunityMay 03Boys Lake County Invite
9.Charlie Halberg
Jack Erwin
Talon Knauf
Jeff Milostan
8:13.41ILLakes CommunityMay 10NLCC Boys Conference Championships
10.Tim Green
Aaron Portman
Nikita Smyrnov
Ethan Simanek
8:15.90ILLincolnshire (Stevenson)Apr 12Patriot Relays
4x1600 Relay
1.Raven Jo
Nikita Smyrnov
Brett Lucas
Tim Green
18:50.76ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
2.Patrick Burns
Sean Ginn
Matthew Schwartz
Lukas Troutman
18:53.92ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
3.Guillermo Anaya-Solorio
Noel Figueroa
Daniel Rojas-Contreras
Osvaldo Sanchez
22:29.56ILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Reese Holmes
Jordan Chisum
Darrell Chisum
Rikki Wiley
1:39.12ILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
2.Quinton Idleburg
Deyonte Dowdell
Jesse Smith
Nicolas Strack
1:55.84ILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.EJ Darlington
Brian Smith
Ryan Smith
Patrick Furlong
3:44.29ILBarringtonApr 28Palatine Relays
2.Mossimo Vardomaskos
Jack Wimer
Joseph Cuprak
Richie Jacobo
3:46.94ILPalatineApr 28Palatine Relays
3.Jaheel Perrin
Shane Johnson
Jordan Vincent
Aaron Portman
3:47.27ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
4.Reese Holmes
Jerome Crawford
Jalan Lee
Victor Mares
3:49.59ILZion-BentonApr 28Rockford East Relay
5.Shawn Patrick
Syam Atade-Nanguit
Carter Schorr
Elian Salgado
3:50.73ILMundeleinApr 28Palatine Relays
6.Marek Enters
Peter Dicerbo
Alex Platt
Jacob Bieniek
3:53.94ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
7.David Burchett
Jonas Sales
Jack Riemer
Jeet Pote
3:59.69ILPalatine (Fremd)Apr 28Palatine Relays
8.Sheylan Gladden
Jin Chun
Carlos Curiel
Jack Engel
4:01.75ILLakes CommunityApr 27Prospect Wanner Invite
9.Jordan Chisum
Deion Thomas
Nathan Prado
Andrew Figueroa
4:05.64ILZion-BentonApr 27Prospect Wanner Invite
10.Quinton Idleburg
Jesus Orozco
Brian Dowdell
Daniel Arroyo
4:10.68ILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Kaleb Carlson
Bobby Nuzzo
Carter Schorr
Aidan Afonso
10:45.39ILMundeleinApr 21Distance Night in Palatine
2.Alex Beckerman
Tajes Khanna
Cameron Coffey
Tim Green
11:13.58ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
3.Matthew Schwartz
Drake Heisterkamp
Jacob Bieniek
Andrew Bouc
11:16.49ILLake ZurichApr 21Distance Night in Palatine
4.Sam Guinta
Andrew Bouc
Jake Baffa
Drake Heisterkamp
11:19.27ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
5.Henry Lechowicz
Rahul Gudivada
Jaco Busse
Joe Ahlgrim
11:25.69ILPalatineApr 21Distance Night in Palatine
6.Christian Quiroz
Nicolas Strack
Pedro Lopez-Vargas
Daniel Rojas-Contreras
11:33.97ILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.Kevin Curet
Roberto Alvarez
Max Bowman
Jake Parsons
1:06.46ILBarringtonApr 12Patriot Relays
2.Sam Farber
David Engstrom
Tae Whan Kim
Jackson Androjan
1:11.13ILLincolnshire (Stevenson)Apr 12Patriot Relays
3.Ivan Vasquez
Ralf Landmesser
Sam Larkin
Alex Merten
1:16.39ILGrayslake (North)Apr 12Patriot Relays
4.Roy Figueroa
Alejandro Gomez
Eric Portillo
Bryan Serna
1:24.25ILRound LakeApr 12Patriot Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Jaden Jackson
Ben Konopka
Justin King
Munkhorgil Tuvden
1:03.80ILPalatine (Fremd)Apr 28Palatine Relays
2.Jake Parsons
Max Bowman
JT McBride
Kevin Curet
1:04.10ILBarringtonApr 28Palatine Relays
3.Kevin Curet
Roberto Alvarez
Max Bowman
Jake Parsons
1:08.42ILBarringtonApr 12Patriot Relays
4.Sam Farber
David Engstrom
Tae Whan Kim
Jackson Androjan
1:12.48ILLincolnshire (Stevenson)Apr 12Patriot Relays
5.Jackson Androjan
Sam Farber
David Engstrom
Tae Whan Kim
1:12.57ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
6.Elliott Hardwick
Jacob Gronwick
Zach Cherian
Noah Chon
1:14.10ILPalatineApr 28Palatine Relays
7.Tyler Remez
Prithu Patel
Marek Enters
Caleb Engleman
1:15.62ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
8.Ivan Vasquez
Sam Larkin
Ralf Landmesser
Alex Merten
1:18.79ILGrayslake (North)Apr 12Patriot Relays
9.Mateusz Brak
Cody Gehrett
Jaxson Dennis
Justin Park
1:18.80ILMundeleinApr 28Palatine Relays
10.Roy Figueroa
Alejandro Gomez
Eric Portillo
Bryan Serna
1:31.05ILRound LakeApr 12Patriot Relays
4x120y Shuttle Hurdles - 30"
1.Sam Farber
Tae Whan Kim
Josh Chu
Asher Mason
1:01.64ILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
2.Prithu Patel
Caleb Engleman
Marek Enters
Tyler Remez
1:02.67ILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
Shot Put - 12lb
1.12Brad Warman62' 1.5 PRILBarringtonMay 03Boys Lake County Invite
2.9Matt Bilek56' 4.5 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.12Jamir Gibson56' 4ILZion-BentonApr 21Lake Forest Invitational
4.12Chris Rydberg53' 10.5 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.11Jack Chum52' 7.5 PRILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Geoff Frenk52' 7 PRILBarringtonMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.12Max Campbell52' 0.5 PRILGrayslake (Central)May 03Boys Lake County Invite
8.11Dan Erdenetsogt51' 0.5 PRILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
9.12Geoffrey Frenk50' 9ILBarringtonApr 20Bear Invite
10.11Dan Erdenesogt50' 8.25 PRILLincolnshire (Stevenson)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
Shot Put - Relay Split
1.11Dan Erdenetsogt46' 7 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
2.11Zach Kroll43' 5.5 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
3.11Andrew Miller42' 10.5 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
4.11Brandon Derrick42' 9 PRILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
5.10Nick Muchado38' 4 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
6.11Thomas Morris37' 4.5 PRILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
7.12Jake Farrigan36' 8 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
8.10Joey Shahwan35' 6 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
10Spencer Bacon35' 6 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
10.11Maema Njongmeta35' 3.5 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
Discus - 1.6kg
1.12Jamir Gibson174' 10 PRILZion-BentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
2.11Maema Njongmeta166' 9 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 20Bob Cohoon Invitational
3.9Matt Bilek163' 4 PRILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
4.11Mark Di Iorio159' 6 PRILBarringtonApr 17MSL-West Boys Divisional Championships
5.9Hunter Matuch154' 2 PRILVernon HillsMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.11Alex Choi152' 0 PRILVernon HillsApr 20Bear Invite
7.12Ryan Bernstein144' 3 PRILGrayslake (North)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
8.12Chris Rydberg139' 0 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
9.10Joey Shahwan138' 9 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10.12Max Campbell138' 6 PRILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
Discus - Relay Split
1.11Maema Njongmeta163' 8 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
2.10Joey Shahwan130' 8 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
3.11Zach Kroll121' 4 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
4.11Dan Erdenetsogt113' 6 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
5.9Charles Dicanio113' 4 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
6.11Brandon Derrick106' 5 PRILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
7.10Miles Ervasti101' 11 PRILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
8.11Thomas Morris101' 6 PRILWaukeganApr 2756th Annual Spartan Relays
9.12Jake Farrigan97' 4 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
10.12Adam Alexakis-Harkin94' 4 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
High Jump
1.12Brandon Ellis6' 7 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.11Mateusz Brak6' 2 PRILMundeleinApr 28Palatine Relays
10Isaac Suh6' 2 PRILBuffalo GroveMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.12Elliott Hardwick6' 0ILPalatineMay 04McCarthy Memorial Invitational
12Sohan Barot6' 0ILVernon HillsMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
10Cortez Albarran6' 0 PRILWarren TownshipMay 03Boys Lake County Invite
7.12David Engstrom5' 10 PRILLincolnshire (Stevenson)May 03Boys Lake County Invite
10Grant Spicer5' 10 PRILGrayslake (Central)Apr 27Rolling Meadows Mustang Classic
11Nick Rinchiuso5' 10ILWaucondaApr 20Blue Thunder Invite
10.10Patrick Furlong5' 8ILBarringtonApr 17MSL-West Boys Divisional Championships
9Nate Goodman5' 8 PRILBarringtonApr 17MSL-West Boys Divisional Championships
12Brian Federico5' 8ILGrayslake (Central)Apr 21Streamwood Brian Moran Invitational
12Martize Walker5' 8ILPalatineApr 28Palatine Relays
12Gavin Kafka5' 8 PRILLakes CommunityMay 10NLCC Boys Conference Championships
10Caleb Engleman5' 8 PRILLake ZurichMay 12NSC Boys Conference Championships
10Nick Mallon5' 8 PRILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
High Jump - Relay Split
1.10Colin Kinsey5' 10 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
2.10Caleb Engleman5' 8 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
3.12David Engstrom5' 6 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
4.12Jack Worwa5' 4 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
5.9Neil Dutta5' 2 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
11Alex Platt5' 2 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
7.12Nick Nastruz5' 0 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
Pole Vault
1.11James Leahy14' 7 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Aidan Williamson13' 6ILVernon HillsMay 11CSL-North Boys Conference Championships
11Luke Fissinger13' 6 PRILPalatine (Fremd)Apr 20Bear Invite
12Parker Troy13' 6 PRILGrayslake (Central)Apr 27Rolling Meadows Mustang Classic
11Patrick Sear13' 6 PRILVernon HillsMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.12Colin Beattie12' 6 PRILLibertyvilleMay 03Boys Lake County Invite
7.9Damian Zych12' 0 PRILPalatineApr 28Palatine Relays
12Brian Federico12' 0 PRILGrayslake (Central)Apr 21Streamwood Brian Moran Invitational
9Collin Kao12' 0 PRILLakes CommunityApr 20Bear Invite
10.10Greg Singson11' 6 PRILLakes CommunityMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
Pole Vault - Relay Split
1.10Colin Kinsey8' 0 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
2.9Daniel Dunlap7' 6 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
Long Jump
1.12Brian Chindblom22' 7.25 PRILPalatine (Fremd)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Zach Sheasby22' 4.25 PRILBuffalo GroveMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.12Bobby Nuzzo21' 8.25 PRILMundeleinMay 12NSC Boys Conference Championships
4.12Jalen Rice21' 1.75 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
5.12Joey Heffernan20' 10 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.11Calvin Wu20' 6.25 PRILVernon HillsMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
7.12Brian Federico20' 3 PRILGrayslake (Central)Apr 21Streamwood Brian Moran Invitational
12Robert Hinsberger20' 3 PRILLake ZurichMay 12NSC Boys Conference Championships
9.10Kyle Rivas20' 1.5 PRILBarringtonApr 28Palatine Relays
10.11Mat Empalmado20' 0.75 PRILMundeleinMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
Long Jump - Relay Split
1.12Joey Heffernan19' 11.75 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
2.12Robert Hinsberger19' 6.25 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
3.9David Smolensky19' 3.25 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
4.12Seth Johnson18' 9 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
5.10Jacob Breeman18' 4 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
6.11David Balaban17' 8.5 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
7.12Nick Nastruz17' 2.5 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
8.11Dan Hynes16' 0 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
Triple Jump
1.12Zach Sheasby44' 10.5 PRILBuffalo GroveMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
2.12Brandon Ellis44' 10.25 PRILWarren TownshipMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
3.11Matthew Thiel41' 11.75 PRILGrayslake (Central)May 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
4.10Leighsean Triplett41' 9.5 PRILLakes CommunityApr 20Bear Invite
5.11Kevon Elzey41' 8 PRILRound LakeMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
6.11Justin King41' 7.5 PRILPalatine (Fremd)May 04Bill Jackson Invitational
7.10Deion Thomas41' 3 PRILZion-BentonMay 04Conant Gummerson Track Classic
8.10Xavier Andrews40' 10.25ILPalatine (Fremd)Apr 20Bear Invite
9.12Elliott Hardwick40' 5.5 PRILPalatineMay 04McCarthy Memorial Invitational
10.10Tyler Remez40' 4.75 PRILLake ZurichMay 17IHSA 3A Boys Grayslake North Sectional
Triple Jump - Relay Split
1.10Tyler Remez40' 4.75 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
2.12Peter Dicerbo38' 10.5 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
12Seth Johnson38' 10.5 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
4.12Joey Heffernan37' 10 PRILLake ZurichApr 2756th Annual Spartan Relays
5.11David Balaban37' 6 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
6.12Tae Whan Kim36' 7.5 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays
7.10Jackson Androjan34' 9.25 PRILLincolnshire (Stevenson)Apr 2756th Annual Spartan Relays

* = Recent improvement