Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Tristan Bujarski10.81 PRILDeKalbMay 11NI Big 12 Boys Conference
2.12Dubem Anikamadu10.94ILHuntleyApr 20McHenry County Meet
3.12Eric Mooney10.95 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.11Syreal Holland11.06 PRILRockford (Auburn)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.10Jalon Benson11.10 PRILMachesney Park (Harlem)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
6.10Donovan Lacey11.15 PRILDeKalbMay 11NI Big 12 Boys Conference
7.11Jason Thormo11.16 PRILFox Lake (Grant)May 03Boys Lake County Invite
8.12Loren Strickland11.20 PR (2.5)ILAlgonquin (Jacobs)May 05Carlin Nalley Invitational
9.12Tyvionne Horton11.21ILRockford (East)May 10NIC-10 Conference Championship
10.11Zach Borgert11.25 PRILCrystal Lake (South)May 04Northern Illinois Invite
200 Meters
1.12Eric Mooney22.08 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.11Zach Borgert22.44 PRILCrystal Lake (South)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.11Jason Thormo22.46 PRILFox Lake (Grant)May 10NLCC Boys Conference Championships
4.11Syreal Holland22.67 PRILRockford (Auburn)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.12Zachariah Steele22.77 PRILRockford (Auburn)May 10NIC-10 Conference Championship
6.11Zach Tepper22.81 PRILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
7.11Jalen Anderson22.94 PRILHononegahMay 10NIC-10 Conference Championship
8.11Robert Christiansen22.96ILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.10Christian Gomez23.08 PRILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
10.10Jalon Benson23.14 PRILMachesney Park (Harlem)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
400 Meters
1.11Jason Thormo*47.84 PRILFox Lake (Grant)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.11Michael Smith*50.06 PRILFox Lake (Grant)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.12Dubem Anikamadu50.93 PRILHuntleyApr 20McHenry County Meet
4.12Nicco Lorenzo51.09 PRILMcHenryApr 20McHenry County Meet
5.11Robert Christiansen51.22 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
6.12Derek Zimmerman51.38 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.12Sebastian Gutierrez51.39 PRILBelvidere (North)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
12Tyler Wilson51.39 PRILHononegahApr 27Prospect Wanner Invite
9.12Noah Melick51.40 PRILAlgonquin (Jacobs)Apr 13Gus Scott Invitational
10.11Grant Jensen51.63 PRILPrairie RidgeApr 12Gary Everett Invitational
800 Meters
1.11Grant Jensen*1:54.29ILPrairie RidgeMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.11Zach Albrecht1:57.50 PRILAlgonquin (Jacobs)Apr 28Palatine Relays
3.12Michael Gille1:57.57 PRILMachesney Park (Harlem)May 10NIC-10 Conference Championship
4.11Ethan Baker1:57.68 PRILPrairie RidgeMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.10Jonah Garcia1:58.12 PRILRockford (Auburn)May 10NIC-10 Conference Championship
6.12Tyler Wilson1:58.51 PRILHononegahMay 04Northern Illinois Invite
7.12Elijah Stuart1:58.75 PRILHampshireMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
8.10Max Beutel1:59.62 PRILBelvidere (North)May 10NIC-10 Conference Championship
9.12Eddie Baines2:00.32ILHononegahMay 04Northern Illinois Invite
10.10Juan Castro2:01.04 PRILDeKalbMay 11NI Big 12 Boys Conference
1600 Meters
1.11Zach Albrecht4:13.25 PRILAlgonquin (Jacobs)Apr 20McHenry County Meet
2.12Jack Becker*4:16.86 PRILCrystal Lake (South)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.10Charlie Smith4:22.79 PRILAntiochApr 21Distance Night in Palatine
4.10Aidan Donohue4:23.96 PRILDeKalbApr 21Distance Night in Palatine
5.11Jadon Conroy4:26.77ILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.10Ian Geisler4:27.22 PRILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
7.10Max Beutel4:29.0h PRILBelvidere (North)May 10NIC-10 Conference Championship
8.11Riley Marks4:29.71ILDeKalbApr 21Distance Night in Palatine
9.11Noah Friske4:31.0h PRILRockford (East)May 10NIC-10 Conference Championship
10.11Keegan Smalley4:31.25 PRILCrystal Lake (Central)May 11Fox Valley Conference Boys Championships
1 Mile
1.11Noah Friske4:39.63 PRILRockford (East)Apr 21Lake Forest Invitational
2.10Jack Bathje5:21.48 PRILRockford (East)Apr 21Lake Forest Invitational
3.12Jacob Woloszyn5:44.08 PRILRockford (East)Apr 21Lake Forest Invitational
3200 Meters
1.12Jack Becker9:20.85 PRILCrystal Lake (South)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.10Ian Geisler9:23.28 PRILHuntleyApr 20McHenry County Meet
3.12Andrew Pilat9:36.19 PRILMcHenryApr 21Distance Night in Palatine
4.11Jadon Conroy9:41.99 PRILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
5.12Josh Segura9:44.17 PRILHuntleyMay 11Fox Valley Conference Boys Championships
6.11Jeremy Roe9:46.02 PRILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
7.12Alec Scott9:50.42 PRILBelvidere (North)May 10NIC-10 Conference Championship
8.12Andrew Johnson9:55.97 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.11Noah Friske9:57.34ILRockford (East)May 10NIC-10 Conference Championship
10.11Jacob Trapp9:58.43ILDeKalbApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
11Spencer Hielkema9:58.43 PRILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
110m Hurdles - 39"
1.12Jermaine Maegdlin-Ferguson15.00 PRILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.11Tommy Subaric15.08 PRILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.12Lukas Bolas15.10ILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.11Nick Ngo15.24 PRILMachesney Park (Harlem)Apr 20Rock Island ABC Invitational
5.11Deshawn Smith15.30 PRILCrystal Lake (Central)Apr 20McHenry County Meet
6.11Jalen Anderson15.46 PRILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.10Mike Eschweiler15.65 PRILPrairie RidgeMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
8.10Cal Taylor15.88 PRILBelvidere (North)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.11Ryan Hernandez15.97 PRILDeKalbApr 27Gib Seegers' Track & Field Classic
10Treshawn Watson15.97 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
300m Hurdles - 36"
1.11Bobby Cayet38.55 PRILFox Lake (Grant)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.12Jermaine Maegdlin-Ferguson39.32ILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.11Tommy Subaric39.61 PRILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.12Javen London40.03 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.11Jalen Anderson41.11 PRILHononegahMay 10NIC-10 Conference Championship
6.11Deshawn Smith41.42 PRILCrystal Lake (Central)Apr 20McHenry County Meet
7.12Evan Sahm41.54 PRILMcHenryMay 11Fox Valley Conference Boys Championships
8.10Mike Eschweiler41.66 PRILPrairie RidgeMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.11Lucas Seegers41.83 PRILCrystal Lake (Central)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
10.10Aidan Powers41.92 PRILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
300m Hurdles - 39"
1.12Andrew Moore43.72 PRILHononegahApr 1942nd Hub Relays
2.11Jake Hein44.33 PRILHononegahApr 1942nd Hub Relays
3.10Jacob Bergstrom44.75 PRILHononegahApr 1942nd Hub Relays
4.9Jaheim Chatman50.70 PRILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
5.11Dawt Famcun60.00 PRILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
6.10Kai Anucauskas1:01.97 PRILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
400m Hurdles - 30"
1.Evan Sahm
Max Schweitzer
Chris Parish
Braden Crowley
1:09.29 PRILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
2.Kyle Sese
Devon Day
Adam Nemunaitis
Owen Schrader
1:11.25 PRILHampshireApr 26RBCHS Rocket Relays
4x100 Relay
1.Relay Team41.79ILHuntleyApr 20McHenry County Meet
2.Antonio Passarelli
Zach Tepper
Ron Noll
Eric Mooney*
42.00ILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Relay Team42.39ILFox Lake (Grant)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.Eric Mooney
Zach Tepper
Antonio Passarelli
Dubem Anikamadu
42.80ILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
5.Sam Greenspan
Zach Borgert
Justin Ryan
Will Lawrence
43.08ILCrystal Lake (South)May 11Fox Valley Conference Boys Championships
6.Relay Team43.22ILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.Bobby Cayet
Jonathon Bolton
Michael Smith
Jason Thormo*
43.25ILFox Lake (Grant)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.Tristan Bujarski
Donovan Lacey
Jaylen Hobson
Jaylen Mason
43.50ILDeKalbMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.Bobby Cayet
Jonathon Bolton
Alex Alva
Jason Thormo
43.61ILFox Lake (Grant)May 10NLCC Boys Conference Championships
10.Relay Team43.73ILCrystal Lake (South)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4x100 Relay - Throwers
1.Relay Team1:00.18ILMachesney Park (Harlem)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Ben Litwin
Alex Pitrone
Evan Pilat
Shayne Piskule
8:29.94ILHuntleyApr 12Patriot Relays
4x200 Relay
1.Antonio Passarelli
Eric Mooney
Ron Noll
Zach Tepper*
1:28.82ILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.Dubem Anikamadu
Melvin Aninagyei-Bonsu
Zach Tepper
Eric Mooney
1:29.10ILHuntleyApr 12Patriot Relays
3.Eric Mooney
Antonio Passarelli
Dubem Anikamadu
Zach Tepper
1:29.28ILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
4.Relay Team1:29.70ILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.Relay Team1:30.57ILCrystal Lake (South)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.Relay Team1:30.68ILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.Will Lawrence
Zach Borgert
Matt Reall
Sam Greenspan*
1:30.88ILCrystal Lake (South)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
8.Ron Noll
Zach Tepper
Antonio Passarelli
Eric Mooney
1:31.41ILHuntleyMay 11Fox Valley Conference Boys Championships
9.Relay Team1:31.57ILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
10.Will Lawrence
Justin Ryan
Matt Reall
Zach Borgert
1:31.76ILCrystal Lake (South)May 11Fox Valley Conference Boys Championships
4x400 Relay
1.Relay Team3:25.83ILFox Lake (Grant)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.Jason Thormo
Michael Smith
Justin Splitt
Bobby Cayet*
3:25.86ILFox Lake (Grant)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.Ethan Baker
Jackson Willis
Weston Dzurisin
Grant Jensen
3:27.39ILPrairie RidgeMay 04Northern Illinois Invite
4.Jason Thormo
Michael Smith
Alex Alva
Bobby Cayet
3:27.51ILFox Lake (Grant)Apr 20Bear Invite
5.Relay Team3:27.64ILPrairie RidgeMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.Relay Team3:27.79ILHononegahMay 10NIC-10 Conference Championship
Dubem Anikamadu
Eric Mooney
Derek Zimmerman
Jadon Conroy
3:27.79ILHuntleyApr 12Patriot Relays
8.Andrew Hattoon
Keaton Anderson
Eddie Baines
Tyler Wilson
3:28.36ILHononegahMay 04Northern Illinois Invite
9.Ethan Baker
Weston Dzurisin
Jackson Willis
Jared Greiner*
3:29.92ILPrairie RidgeMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
10.Relay Team3:32.56ILBelvidere (North)May 10NIC-10 Conference Championship
4x800 Relay
1.Relay Team8:00.29ILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.Relay Team8:01.04ILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.Relay Team8:01.62ILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.Relay Team8:05.36ILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.Eddie Baines
Andrew Wilson
Braden Meyers
Tyler Wilson*
8:09.28ILHononegahMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
6.Zach Albrecht
Brett Bognar
Mark Lemke
Brandon Cole
8:10.40ILAlgonquin (Jacobs)May 11Fox Valley Conference Boys Championships
7.Ben Allen
Riley Marks
Aidan Donohue
Emmanuel Yepiz
8:10.54ILDeKalbApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
8.Jadon Conroy
Ian Geisler
Jeremy Roe
Chris Simek
8:11.15ILHuntleyApr 12Patriot Relays
9.Max Beutel
Alec Scott
Johnny Lopez
Myles Vining
8:11.40ILBelvidere (North)May 04Northern Illinois Invite
10.Jadon Conroy
Chris Simek
Jeremy Roe
Rasheed Ahmad*
8:11.69ILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4x1600 Relay
1.David Breiten
Riley Yates
Lucas Baumgartner
Keith Kline
21:07.51ILHononegahApr 1942nd Hub Relays
2.Jon Contreras
Ben Ewald
Brady Johnson
Michael Gille
21:40.96ILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Charles Berry
Jonqueze Adams
Adrian Newell
Jacob Cypret
1:38.16ILRockford (East)Apr 28Rockford East Relay
2.Maki Mohr
Jimmy Scheri
Braden Crowley
Cody Stebbins
1:39.19ILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
3.Keegan Orzehoskie
Paul Nowicki
Scott Campbell
Zach Borgert
1:40.21ILCrystal Lake (South)Apr 26RBCHS Rocket Relays
4.Reagan Richter
Anthony Poett
Nick Rummell
Jonah Varvara
1:41.10ILHampshireApr 26RBCHS Rocket Relays
5.Coner Sherman
Esteban Castanon
Edxiel Cotto
Samuel Stewart
1:42.56ILRockford (Guilford)Apr 28Rockford East Relay
6.Relay Team1:43.02ILHampshireApr 19Rocket Relays
7.Matt Estrada
Noah King
Shandon Suma
Collin Sylvain
1:44.64ILHampshireApr 26RBCHS Rocket Relays
8.Ryan Mischke
Hunter Elsberg
Logan Lucas
Noah Valencia
1:45.84ILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
9.Jace Langguth
Kai Fortin
Dylan Law
Matt Portuese
1:46.48ILCrystal Lake (South)Apr 26RBCHS Rocket Relays
10.Jayden Dieter
James Roldan
Rashad Ahmad
Julian Arce
1:48.8hILRockford (Guilford)Apr 28Rockford East Relay
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Mason Leaich
Tristan Carlson
Jabbar Anderson
Jalon Benson
3:48.51ILMachesney Park (Harlem)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
2.Isaiah Richardson
Andy Baxter
Merlin Peacey
Braden Meyers
3:48.83ILHononegahApr 1942nd Hub Relays
3.Kevin Woods
Edxiel Cotto
Keaga Strand
Joe Gibbons
3:57.54ILRockford (Guilford)Apr 28Rockford East Relay
4.Mason Adams
Christian Gomez
Samuel Hayag
Nathan Halbrader
3:58.50ILHononegahApr 27Prospect Wanner Invite
5.Jacob Mobeck
Szymon Czyz
Connor Frank
Matt Macatangay
4:03.66ILAlgonquin (Jacobs)Apr 28Palatine Relays
6.Jabbar Anderson
Jolon Benson
Cameron Bottum
Shane Paladino
4:27.49ILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Brandon Cole
Mark Lemke
Jermaine Maegdlin-Ferguson
Brett Bognar
10:57.98ILAlgonquin (Jacobs)Apr 21Distance Night in Palatine
2.Ryan Lawson
Clayton Pfeifer
Matt Brown
Jack Becker
11:06.78ILCrystal Lake (South)Apr 26RBCHS Rocket Relays
3.Santiago Arreola
Tommy Croissant
Elijah Stuart
Angel Yescas
11:08.15ILHampshireApr 26RBCHS Rocket Relays
4.Eddie Baines
Tyler Wilson
Spencer Hielkema
Andrew Wilson
11:18.12ILHononegahApr 1942nd Hub Relays
5.Vince D'Angelo
Andrew Pilat
Tyler Prickett
Jessi Garcia
11:30.23ILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
6.Cameron Bottum
Tristan Carlson
Ben Ewald
Mason Leaich
12:58.74ILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 36"
1.Andrew Kuligoski
Keegan Williams
Bobby Cayet
Emilio Figueroa
1:08.44ILFox Lake (Grant)Apr 12Patriot Relays
2.Lukas Bolas
Kyle Adams
Kevin Adams
Nick Chung
1:08.46ILHuntleyApr 12Patriot Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Jalen Anderson
Jake Hein
Andrew Moore
Jacob Bergstrom
1:08.63ILHononegahApr 1942nd Hub Relays
2.Andrew Kuligoski
Keegan Williams
Bobby Cayet
Emilio Figueroa
1:12.32ILFox Lake (Grant)Apr 12Patriot Relays
3.Lukas Bolas
Nick Chung
Nes Chinoda
Matthew Derro
1:16.02ILHuntleyApr 12Patriot Relays
4.Jaheim Chatman
Jared McGee
Leo Ruiz
Nick Ngo
1:28.58ILMachesney Park (Harlem)Apr 1942nd Hub Relays
Shot Put - 12lb
1.12Brian Keyes58' 4 PRILMcHenryApr 20McHenry County Meet
2.11Matt Becker53' 7.5 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.12Shayne Piskule53' 1 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.11Chase Becker52' 7.5 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.12Ben Litwin52' 7 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.11Paul Fay51' 6 PRILHononegahMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
7.12Devante Sims51' 5 PRILRockford (East)May 10NIC-10 Conference Championship
8.12Jake McKenna51' 0 PRILMachesney Park (Harlem)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.11Alex Pitrone48' 8ILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
10.9Brad Walker46' 10.5 PRILHuntleyMay 14Huntley/FVC Boys Fr/Soph Invite 2018
Discus - 1.6kg
1.12Brian Keyes194' 1 PRILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
2.12Ben Litwin*171' 7 PRILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
3.11Chase Becker163' 11 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.12Cruz Garza155' 6 PRILBelvidere (North)Apr 20Glenbard South Raider Invite
5.11Jack Munn153' 3.5 PRILCrystal Lake (Central)May 11Fox Valley Conference Boys Championships
6.11Matt Becker148' 9 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
7.12Jake McKenna147' 7 PRILMachesney Park (Harlem)May 10NIC-10 Conference Championship
8.12Evan Pilat145' 9 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.10Dominic Collado142' 0 PRILCrystal Lake (South)May 04Northern Illinois Invite
10.12Nathan Eccles141' 3 PRILHononegahApr 27Prospect Wanner Invite
High Jump
1.12Maki Mohr*6' 10 PRILMcHenryMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Henry Halverson6' 4 PRILFox Lake (Grant)Apr 20Bear Invite
3.12Sebastian Gutierrez*6' 3ILBelvidere (North)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
4.SrJaylen Mason6' 2 PRILDeKalbMay 11NI Big 12 Boys Conference
12Sebastian Gonzalez6' 2 PRILMachesney Park (Harlem)May 10NIC-10 Conference Championship
6.11Andy Maye6' 1 PRILMcHenryApr 26RBCHS Rocket Relays
7.12Lukas Bolas6' 0.5ILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
8.10Jordan Watts6' 0 PRILRockford (East)May 10NIC-10 Conference Championship
10Josh Guyer6' 0 PRILHuntleyApr 20McHenry County Meet
10.11Jay Brown5' 10 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
11Samuel Stewart5' 10 PRILRockford (Guilford)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
Pole Vault
1.12Max Schweitzer14' 3 PRILMcHenryApr 20McHenry County Meet
2.10D.J. Ulrich*13' 0 PRILCrystal Lake (Central)May 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
11Nico Fier13' 0 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
12Dain Kuss13' 0ILBelvidere (North)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.11Michael Benner12' 6 PRILHuntleyMay 11Fox Valley Conference Boys Championships
12Andrew Moore12' 6 PRILHononegahApr 1942nd Hub Relays
7.9Matthew Alpert12' 0 PRILHuntleyMay 04Bill Jackson Invitational
8.11Tommy Croissant11' 6 PRILHampshireMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
10Tyler Oslage11' 6 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
10.10Ryan Fist11' 3.25 PRILPrairie RidgeMay 14Huntley/FVC Boys Fr/Soph Invite 2018
Long Jump
1.12Loren Strickland22' 5.5 PRILAlgonquin (Jacobs)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
2.12Maki Mohr22' 5 PRILMcHenryMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.11Zach Grindley22' 3.5 PRILAntiochMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.12Sebastian Gutierrez22' 1ILBelvidere (North)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
5.JrJaylen Hobson21' 7 PRILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.12Kolade Ayedun21' 3 PRILCrystal Lake (South)Apr 20McHenry County Meet
7.11Matt Reall21' 0 PRILCrystal Lake (South)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
8.10Zach Fitzgerald20' 11 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
9.SrTremaine Thomas20' 9 PRILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
11Michael Smith20' 9ILFox Lake (Grant)May 10NLCC Boys Conference Championships
Triple Jump
1.12Melvin Aninagyei-Bonsu*45' 5.5 PR (.9)ILHuntleyMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.10Josh Guyer44' 9 PRILHuntleyMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
3.11Michael Smith43' 9.5 PRILFox Lake (Grant)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
4.12Maki Mohr42' 6.25 PRILMcHenryApr 20McHenry County Meet
5.SrTremaine Thomas42' 4.5 PRILDeKalbMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
6.10Zach Fitzgerald42' 0.25 PRILHuntleyApr 20McHenry County Meet
7.11Zach Grindley41' 10.75 PRILAntiochMay 10NLCC Boys Conference Championships
8.11Matt Reall41' 10.25 PRILCrystal Lake (South)Apr 26RBCHS Rocket Relays
9.10Joey Saunders41' 5.5 PRILRockford (Guilford)May 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional
10.10Ryan Higgins41' 2 PRILHampshireMay 18IHSA 3A Boys Huntley Sectional

* = Recent improvement