Team Results Management

Mens

100 Meters
1.10Marcellus Moore10.33 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Myles Gascon10.92 (1.8)ILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Shawn Showalter*10.95ILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4.12Joe Otchere10.98 (2.5)ILRomeovilleMay 05Carlin Nalley Invitational
5.10Patrick Hoffman11.04c PRILNeuqua ValleyMay 01DVC - JV
6.10Kumari Rush11.05 PR (1.4)ILRomeovilleMay 10Southwest Prairie Conference Championship
7.12Blake Coughlin11.06 PRILPlainfield (East)Apr 30Minooka Quad
12Tre'Von Petty11.06ILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
9.9Richard Villarreal11.21 PRILBolingbrookMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
10.11Luke Skokna11.23 PRILHinsdale (Central)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
100 Meters - Relay Split
1.11Justin Agema10.64cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.9Evan Mahler10.94cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
10Bo Turner10.94cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
4.11Thomas Codo11.04cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
5.10Dylan Greenhagen11.14c PRILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
6.10John Bonoris11.64cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
7.10Eric Bjerga12.04cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
8.10Andrew Heinze12.34cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
9.11Humza Ghori12.44cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
200 Meters
1.10Marcellus Moore20.88 PR (1.8)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Joe Otchere*22.17ILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.12Shawn Showalter22.36ILBolingbrookMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
4.12Blake Coughlin22.48 PR (1.8)ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.9Richard Villarreal22.51 PRILBolingbrookMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
6.11Luke Skokna*22.52 PRILHinsdale (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
7.12Brian Registe22.61 PR (.6)ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Myles Gascon22.61 PRILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
9.12Tre'Von Petty22.72ILAurora (Waubonsie Valley)Apr 28Red Ribbon Invitational
10.12Mason Bronson22.86 PRILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
200 Meters - Relay Split
1.11Justin Agema22.44c PRILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.12Brian Armstrong23.34cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
3.10Dylan Greenhagen23.44cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4.10John Bonoris24.44cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
5.10Andrew Heinze25.04cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
6.12Adam Deutsch25.54cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
7.10Kevin Chen25.64cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
8.12Jake Nylen25.84cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
9.12William Kane25.94cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
10.9Jimmy Walsh26.14cILNaperville (Central)Apr 10NC Boys vs NN & MV
400 Meters
1.10Marcellus Moore48.41 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
2.11Luke Skokna*49.61 PRILHinsdale (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.10Brendan Turner50.04 PRILBolingbrookApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
4.11Thomas Codo*50.56ILNaperville (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
5.12Brendan Lockerby50.71 PRILDowners Grove (North)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
6.11Anthony Capezio50.89 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
7.12Carlos Ochoa50.97 PRILNaperville (Central)May 04DuPage Boys County Invite
8.12Kai Larson51.30ILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
9.11Will deBolt51.33 PRILNaperville (North)Apr 27Rolling Meadows Mustang Classic
10.10Mitchell Pearson51.61 PRILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
400 Meters - Relay Split
1.11Thomas Shilgalis51.64c PRILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.11Thomas Codo51.84cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
3.10Patrick Julian52.44cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4.11Matthew Oliver55.44cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
5.9Michael Deng55.54cILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
800 Meters
1.12Ryan Birkmeier*1:54.45 PRILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
2.11Thomas Shilgalis1:55.44 PRILNaperville (Central)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
3.12Wesley York1:55.48ILAurora (Waubonsie Valley)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
4.12Dan Ford*1:56.15 PRILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
5.12Neil Cumberland*1:56.29 PRILHinsdale (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
6.12Ryan Gage*1:56.45 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
7.12Brendan Lockerby1:57.03 PRILDowners Grove (North)Apr 20Bob Cohoon Invitational
8.12Miles Christensen1:57.84 PRILDowners Grove (North)May 04McCarthy Memorial Invitational
9.12Charles Schafer1:57.94 PRILMetea ValleyApr 21Distance Night in Palatine
10.12Jacob Ridderhoff1:58.21 PRILDowners Grove (North)May 04McCarthy Memorial Invitational
800 Meters - Relay Split
1.10Alan Wandke2:03.9h PRILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.12Carlos Ochoa2:05.1hILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
3.10Jack Moccio2:05.9h PRILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
4.12Patrick Blazek2:10.4hILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
1500 Meters
1.12Ryan Kennedy4:03.47 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
2.12Tyler Bombacino4:23.86ILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
1600 Meters
1.11Thomas Shilgalis4:10.70 PRILNaperville (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
2.12Miles Christensen4:14.75 PRILDowners Grove (North)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
3.12Jacob Ridderhoff*4:16.28 PRILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4.12Ryan Birkmeier4:16.63 PRILDowners Grove (North)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
5.11Zach Kinne4:17.13 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
6.12Colin Yandel4:18.43 PRILHinsdale (Central)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
7.11Eddie Siuda*4:18.72 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.12Akhil Ghosh4:19.26 PRILDowners Grove (South)Apr 26Pete Struck Eagle Classic
9.12Ryan Kennedy4:19.48 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
10.11McLean Griffin*4:19.63 PRILNaperville (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
1 Mile
1.12Ryan Kennedy4:21.01 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
2.12Tyler Bombacino4:44.04ILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
3.11Jeff Gaydos5:13.37 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
4.10Matt Grundman5:21.09 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
5.10Nick Super5:21.56 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
6.10Joe Lipinski5:28.77 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
7.11Elliot Kwilinski5:37.57 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
8.10John Crerand5:43.80 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
9.11Rory Gordon5:46.75 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
10.10Jack Hanus6:05.39 PRILBenet AcademyApr 28Fenwick Friar Invitational
3000 Meters
1.11Zach Kinne8:32.34 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
3200 Meters
1.12Miles Christensen9:03.79 PRILDowners Grove (North)Apr 20Bob Cohoon Invitational
2.11Jack Roberts*9:08.39 PRILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.11Zach Kinne9:09.66 PRILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
4.10Tyler Cushing9:09.70 PRILBolingbrookApr 21Distance Night in Palatine
5.12Akhil Ghosh*9:15.74 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
6.12Jacob Ridderhoff9:16.77 PRILDowners Grove (North)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
7.12Brett Haffner*9:21.03 PRILHinsdale SouthMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.12Ryan Kennedy9:21.12 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
9.12Colin Yandel9:21.71 PRILHinsdale (Central)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
10.12Sean O'Connell9:23.77ILHinsdale (Central)Apr 07Arcadia Invitational
5000 Meters
1.11Zach Kinne14:47.01 PRILNeuqua ValleyMar 17Texas Distance Festival
110m Hurdles - 39"
1.11Donovan Turner14.08 PR (2.6)ILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.11Kyle Burke14.93 PR (1.0)ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Kumni Olatunde*15.41 PRILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4.12Kunmi Olatunde15.48 PRILBolingbrookMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
5.12Danny Devenuto15.51 PR (2.7)ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.11Ethan Ruth15.62 PRILHinsdale (Central)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
7.12Sheldon Merritt15.78 PRILBolingbrookApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
8.10Brendon Carter15.85 PRILBenet AcademyMay 09ESCC Championships
9.10Jarius Ransom15.94 PR (3.1)ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
12Daytwone Burge*15.94 PRILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
300m Hurdles - 36"
1.11Donovan Turner38.52 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.11Ethan Ruth*39.93ILHinsdale (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.10Brendon Carter*40.17 PRILBenet AcademyMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4.12Carmelo Lazzara40.18ILHinsdale SouthMay 04McCarthy Memorial Invitational
5.12Mitchell Donahue40.53 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Kumni Olatunde*40.66 PRILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
7.12Sheldon Merritt*41.10 PRILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.12Danny Devenuto41.12 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
9.12Jose Lagunas*41.34 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
10.12Kunmi Olatunde41.38 PRILBolingbrookMay 10Southwest Suburban Conference Boys Blue Division Championship
4x100 Relay
1.Brendan Hanneman
Brian Registe
Anthony Capezio
Marcellus Moore
41.82ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.Relay Team41.85ILPlainfield (North)Apr 21Winston Brown Invitational
3.Brendan Hanneman
Brian Registe
Joe Stiffend
Marcellus Moore
41.99ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4.Donovan Turner
Kai Larson
Patrick Hoffman
Myles Gascon
42.74ILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
5.Canyon Bownes
Brian Registe
Anthony Capezio
Marcellus Moore
42.85ILPlainfield (North)Apr 12Lane Tech Pizza Battle
6.Julian Villarreal
Shawn Showalter
Brandon Walters
Kumni Olatunde*
42.89ILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
7.Joe Otchere
Kejuan Stamps
Jayden Green
Kumari Rush*
43.10ILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.Blake Coughlin
Alexander Babbington
Bryan Keubeng
Daasebre Appah
43.13ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.Daasebre Appah
Alexander Babbington
Bryan Keubeng
Blake Coughlin
43.15ILPlainfield (East)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
10.Relay Team43.20ILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
4x200 Relay
1.Brendan Hanneman
Marcellus Moore
Brian Registe
Nolan Anderson
1:28.15ILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
2.Brendan Hanneman
Marcellus Moore
Brian Registe
Joe Stiffend
1:28.91ILPlainfield (North)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.Brendan Hanneman
Joe Stiffend
Brian Registe
Nolan Anderson
1:29.74ILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
4.Ife Oketona
Kai Larson
Patrick Hoffman
Myles Gascon
1:30.21ILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
5.Brendan Hanneman
Brian Registe
Joe Stiffend
Canyon Bownes
1:30.37ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
6.Blake Coughlin
Alexander Babbington
Daasebre Appah
Bryan Keubeng
1:30.71ILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
7.Kai Larson
Ife Oketona
Patrick Hoffman
Myles Gascon
1:30.72ILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.Daasebre Appah
Blake Coughlin
Alexander Babbington
Bryan Keubeng
1:30.75ILPlainfield (East)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
9.Justin Agema
Dylan Greenhagen
Thomas Codo
Brian Armstrong*
1:30.90ILNaperville (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
10.Canyon Bownes
Brian Registe
Anthony Capezio
Marcellus Moore
1:30.98ILPlainfield (North)Apr 12Lane Tech Pizza Battle
4x400 Relay
1.Anthony Capezio
Canyon Bownes
Oliver Fisher
Mitchell Pearson
3:24.59ILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
2.Kel Foley
Donovan Turner
Michael Dy
Kai Larson
3:25.34ILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
3.Kumni Olatunde
Gordan Martin
Brandon Walters
Brendan Turner
3:25.92ILBolingbrookApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
4.Carlos Ochoa
Patrick Julian
Dylan Greenhagen
Thomas Codo*
3:26.08ILNaperville (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
5.Kel Foley
Kai Larson
Patrick Hoffman
Donovan Turner
3:27.54ILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.Brian D'souza
Hugh McKee
Will deBolt
Griffin Blecke
3:28.30ILNaperville (North)May 04DuPage Boys County Invite
7.Mitchell Pearson
Brian Registe
Oliver Fisher
Anthony Capezio
3:28.51ILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
8.Kel Foley
Donovan Turner
Ife Oketona
Michael Dy
3:28.69ILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
9.Mitchell Pearson
Omar Paramo
Oliver Fisher
Brian Registe
3:29.41ILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
10.Hugh McKee
Brian D'souza
Will deBolt
Griffin Blecke*
3:29.61ILNaperville (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4x800 Relay
1.Relay Team7:52.28ILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
2.Colin Yandel
Neil Cumberland
Alec Hill
Sean O'Connell*
7:53.23ILHinsdale (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
3.Thomas Codo
Seth Klein-Collins
Patrick Julian
Thomas Shilgalis*
7:54.59ILNaperville (Central)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
4.Brendan Lockerby
Miles Christensen
Sam McCool
Ryan Birkmeier
7:54.83ILDowners Grove (North)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
5.Brendan Lockerby
Jacob Ridderhoff
Sam McCool
Ryan Birkmeier*
7:56.25ILDowners Grove (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
6.Brendan Lockerby
Ryan Birkmeier
Michael Conkright
Sam McCool
7:56.85ILDowners Grove (North)Apr 20Bob Cohoon Invitational
7.Neil Cumberland
Alec Hill
Sean O'Connell
Matt Kusak
7:57.42ILHinsdale (Central)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
8.Tyler Bombacino
Ryan Kennedy
Danny Winek
Dakota Getty
7:57.94ILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.Aaron Benson
Thomas Codo
Seth Klein-Collins
Thomas Shilgalis
7:58.80ILNaperville (Central)May 04DuPage Boys County Invite
10.Michael Varzino
Derek Roberts
Charles Schafer
Rokas Gudinavicius
7:59.16ILMetea ValleyApr 20Red Grange Invitational
4x1600 Relay
1.Tyler Bombacino
Dakota Getty
Ryan Kennedy
Zach Kinne
17:46.60ILNeuqua ValleyApr 07Arcadia Invitational
SMR 100-100-200-400m
1.Andrew Heinze
John Bonoris
Dylan Greenhagen
Patrick Julian
1:39.04ILNaperville (Central)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.Julian Lindsey
Austin Turi
Nathan Croce
Grant Perkins
1:40.11ILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Dylan Greenhagen
Bo Turner
Patrick Julian
Alan Wandke
3:44.86ILNaperville (Central)Apr 27Prospect Wanner Invite
2.Richmond Baah
Jordan McDaniels
Benjamin Skibbe
Sean Andrews
3:57.98ILDowners Grove (South)Apr 27Prospect Wanner Invite
3.Eris Golden
Justin Davis
Jake Hospes
Julian Watson
4:03.55ILHinsdale SouthApr 27Mike Yavorski Hornet Classic
4.Josh Hargrove
Isiah Lashley
Jayden Arquines
Josh Baron
4:12.55ILHinsdale SouthApr 27Mike Yavorski Hornet Classic
5.Nick Kania
Tygar Teselle
Colin Labno
Luke Bailey
4:22.59ILLemontApr 27Mike Yavorski Hornet Classic
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Jacob Ridderhoff
Brendan Lockerby
Ryan Birkmeier
Miles Christensen
10:15.38ILDowners Grove (North)Apr 21Distance Night in Palatine
2.Colin Yandel
Alec Hill
Neil Cumberland
Sean O'Connell
10:29.59ILHinsdale (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
Shot Put - 12lb
1.10Matthew Appel55' 1 PRILNeuqua ValleyApr 20Bob Cohoon Invitational
2.11Amiri Buchanan54' 10.5 PRILRomeovilleMay 10Southwest Prairie Conference Championship
3.10Shawn Lee53' 4 PRILDowners Grove (South)Apr 20Bob Cohoon Invitational
4.12Omarr Roberts53' 0.5 PRILNaperville (Central)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
5.12Mantaj Singh52' 9.5 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Connor Forrest52' 6.5 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
7.11Ryan Walsh48' 7ILNaperville (Central)May 112018 DVC Boys Outdoor Conference
8.12Jack Sullivan48' 4 PRILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.-Quentin Fields48' 0 PRILHinsdale SouthMay 04McCarthy Memorial Invitational
10.10Isaiah Carlson47' 2 PRILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
Discus - 1.6kg
1.12Zac Lyons166' 1 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
2.10Matthew Appel163' 6 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Mantaj Singh162' 0 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
4.12Chris Gianakopoulos157' 8 PRILPlainfield (North)Apr 21Winston Brown Invitational
5.11Amiri Buchanan157' 3 PRILRomeovilleMay 05Carlin Nalley Invitational
6.11Kendall Burrow150' 3 PRILDowners Grove (South)May 10WSC - Gold Outdoor Championship
7.10Shawn Lee149' 10 PRILDowners Grove (South)May 10WSC - Gold Outdoor Championship
8.12Connor Forrest146' 6 PRILAurora (Waubonsie Valley)Apr 19West Aurora Throws Meet
9.12Kalvin Solberg140' 2 PRILPlainfield (North)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.10Isaiah Carlson139' 7 PRILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
High Jump
1.12Dylan Webb6' 6.25 PRILPlainfield (North)May 04Bill Jackson Invitational
2.11Alexander Babbington6' 6 PRILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
3.11David Lehenbauer6' 5 PRILLemontApr 12Lemont Invitational
4.11Pryce Giwa-Osagie6' 4 PRILMetea ValleyMay 04McCarthy Memorial Invitational
12Cullen Fitzgerald6' 4ILHinsdale (Central)May 04McCarthy Memorial Invitational
6.12Bryan Keubeng6' 3ILPlainfield (East)Apr 20Rock Island ABC Invitational
7.12Damion Curry6' 2 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 04DuPage Boys County Invite
8.12Justin Taylor6' 1 PRILHinsdale (Central)Apr 20Bob Cohoon Invitational
12Brian Armstrong6' 1ILNaperville (Central)Apr 24NC vs WWS (Boys)
10.11Jeff Keubeng6' 0.25 PRILPlainfield (East)May 04Bill Jackson Invitational
Pole Vault
1.11Alexander Kiefer13' 6ILNeuqua ValleyMay 112018 DVC Boys Outdoor Conference
10Jamie Goin13' 6 PRILJoliet (Central)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.10Aniketh Rayudu13' 2 PRILNaperville (Central)Apr 24NC vs WWS (Boys)
11Robert Gortner13' 2 PRILNaperville (Central)Apr 24NC vs WWS (Boys)
5.12Andy Macis13' 0 PRILPlainfield (North)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
12Joe Bunales13' 0 PRILDowners Grove (North)May 12WSC-Silver Conference Boys Championships
12Lean Nepomuceno*13' 0ILBolingbrookMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
11Aden Stapleton13' 0 PRILAurora (Waubonsie Valley)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.12Matthew Dziekan12' 8ILNeuqua ValleyApr 28Red Ribbon Invitational
10.11Jason England12' 2ILNaperville (Central)Apr 24NC vs WWS (Boys)
Long Jump
1.12Bryan Keubeng23' 10 PR (2.0)ILPlainfield (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
2.12Ife Oketona23' 6 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Norman Dong22' 5.75 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.11Temi Osobamiro22' 5 PRILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
5.12Brendan Hanneman22' 3 PR (3.5)ILPlainfield (North)Apr 21Winston Brown Invitational
10Jayden Lambert*22' 3 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
7.10Enoch Antwi*22' 0 PRILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
8.12Daytwone Burge*21' 9 PRILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
9.12Jordan Samuels21' 7.5 PRILJoliet (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.11Nikola Maric21' 3 PRILMetea ValleyMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
Triple Jump
1.12Mckenzie Mitchell46' 5.25 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.10Jayden Lambert46' 2.5 PRILDowners Grove (South)May 10WSC - Gold Outdoor Championship
3.11Temi Osobamiro45' 6 PRILMetea ValleyMay 04McCarthy Memorial Invitational
4.12Xavier Jones*45' 2.5 PRILRomeovilleMay 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
5.12Daniel Osafo44' 8 PRILNeuqua ValleyMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Raphael Young44' 0.5ILPlainfield (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Samuel Goin43' 11 PRILJoliet (Central)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
8.11Will deBolt*43' 9 PRILNaperville (North)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
9.12William Deshazer*43' 5 PRILDowners Grove (South)May 18IHSA 3A Boys Downers Grove North Sectional
10.10Enoch Antwi43' 3.5 PRILRomeovilleApr 21Lockport Fresh/Soph A-B-C Invitational

* = Recent improvement