Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Courtney Lindsey10.44 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Jackson Torok10.81ILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
3.12Dontae Rooks10.98 PRILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.11Austin Taylor11.00 PR (2.1)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Kaizer Giddie11.01 PRILPlainfield (South)Apr 30Minooka Quad
6.12Logan Sudduth11.03 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
7.12Jojo Jackson11.05 PR (3.0)ILOttawa (Twp.)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
12Omari Ferguson11.05ILJoliet (West)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
9.11Justin Clark11.10 PR (1.8)ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.11Dequan Jenkins Hicks11.16 PR (2.1)ILOswegoMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
200 Meters
1.12Courtney Lindsey20.94 PR (1.8)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12Brandon Adams21.84 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.12Kaizer Giddie22.01 PRILPlainfield (South)Apr 30Minooka Quad
4.12Jackson Torok22.10 PR (1.8)ILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Aaron Arroyo22.30 PRILMinookaApr 30Minooka Quad
6.11Austin Taylor22.32 PR (2.0)ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Jojo Jackson22.50 PR (2.3)ILOttawa (Twp.)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.12Dontae Rooks22.71 PRILJoliet (West)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
9.11Nicholas Barner22.74 PR (2.0)ILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.11Joshua Bruce22.75 PRILOswego (East)Apr 28Red Ribbon Invitational
400 Meters
1.12Brandon Adams48.69 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
2.12Dontae Rooks48.75 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Courtney Lindsey49.38 PRILRock IslandApr 20Rock Island ABC Invitational
4.12Kaizer Giddie49.95 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
5.11Joshua Bruce50.02 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
6.12Aaron Arroyo50.21ILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
7.12Max Christiano50.91 PRILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
8.11Chris Borchardt51.10 PRILBradley-BourbonnaisMay 10SWSC Red Boys Varsity
11Dalen Brown51.10 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
10.10Hector Ramos51.36 PRILMinookaApr 11Belleville West Boys Invitational
800 Meters
1.12Dalton Martin1:56.28 PRILEast Moline (United)May 04Northern Illinois Invite
2.10Jason Hoffman1:57.01 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Benjamin Kuxmann1:59.45 PRILBradley-BourbonnaisMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.12Joe Fioresi1:59.47 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
5.12Riley McIntyre1:59.86 PRILPlainfield (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
6.11Timmy Wade1:59.99 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
7.11Jordan Freese2:00.91ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
8.12Matthew Schofield2:01.03 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
9.12Chase Nimee2:01.62 PRILOswego (East)Apr 13Yorkville Invitational
10.12Jacob Hernandez2:02.27 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
1600 Meters
1.12Brandon Nelson4:21.15 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
2.11Christian Knowlton4:22.00 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.11Jordan Freese4:26.76 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.12Mitchell Bradford4:26.88 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
5.12Matthew Blanco4:27.22 PRILOswego (East)Apr 28Red Ribbon Invitational
6.10Jason Hoffman4:29.96 PRILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
7.12Stephen Merriweather4:30.76 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
8.12Dalton Martin4:33.06ILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
9.12Jake Willison4:33.44ILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
10.12Keegan Murphy4:33.55 PRILOswegoApr 20Red Grange Invitational
1 Mile
1.11Christian Knowlton4:30.93 PRILPlainfield (South)Apr 21Lake Forest Invitational
2.12Stephen Merriweather4:41.35 PRILPlainfield (South)Apr 21Lake Forest Invitational
3.10Jake Schoo4:56.19 PRILPlainfield (South)Apr 21Lake Forest Invitational
4.9Matthew Graham5:17.52 PRILPlainfield (South)Apr 21Lake Forest Invitational
3200 Meters
1.12Brandon Nelson9:13.55 PRILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
2.12Matthew Blanco9:15.19 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.11Christian Knowlton9:29.20 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
4.10Luke Wentz9:45.71 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.11Mark Dames9:47.80 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
6.10Heriberto Alvarez9:54.67 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.11Seth Joder9:55.16 PRILMinookaApr 27Prospect Wanner Invite
8.11Jonathan Goetsch9:56.74ILPlainfield (Central)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
9.10Nick Bozarth9:59.55 PRILOswego (East)Apr 28Red Ribbon Invitational
10.12Dalton Martin9:59.87ILEast Moline (United)Apr 13Streak ABC Invite
110m Hurdles - 39"
1.12Peyton Frankenreider14.42 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
2.12Justin Myers14.94 PR (1.0)ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
3.12Michail Sudberry15.15 PRILRock IslandMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.11Keylen Williams15.30 PR (1.0)ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.12James Sanchez15.31 PR (1.0)ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
6.12John Sobkoviak15.40 PR (1.0)ILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
7.12Jason Moore15.45 PRILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
8.10Kwesi Caldwell15.58 PR (2.6)ILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.12Tyriq Johnson15.63 PRILWashingtonMay 08Mid-Illini Conference Championships (Boys)
10.12Alfonzo Cruz15.92 PR (2.7)ILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10Helmut Soglohun15.92 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
300m Hurdles - 36"
1.12Peyton Frankenreider39.02 PRILYorkvilleMay 11NI Big 12 Boys Conference
2.12John Sobkoviak39.99 PRILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12James Sanchez40.16 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
4.12Justin Myers40.93 PRILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
5.12Alfonzo Cruz41.11 PRILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.10Zach Cagle41.51 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
7.10Helmut Soglohun41.84 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
8.10Kwesi Caldwell42.07 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
9.12Jason Moore42.18 PRILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
10.10Myles Lincoln42.57 PRILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
4x100 Relay
1.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
42.12ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.Logan Sudduth
Peyton Frankenreider
Jackson Torok
Javell Moore
42.49ILYorkvilleApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
3.Logan Sudduth
Peyton Frankenreider
Jackson Edwards
Javell Moore
42.52ILYorkvilleApr 28Red Ribbon Invitational
4.Zeke Tulloch
Colt Dolak
Jabari Harris
Dontae Rooks
42.54ILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.Max Christiano
Brandon Adams
Aaron Arroyo
Tyler Haase
42.67ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
6.Jaden Smith
Logan Sudduth
Jackson Torok
Javell Moore
42.82ILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.Relay Team42.84ILMinookaApr 11Belleville West Boys Invitational
8.Colin Schuster
Aaron Arroyo
Tyler Fals
Brandon Adams
42.85ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
9.Brandon Adams
Aaron Arroyo
Max Christiano
Tyler Fals
43.17ILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
10.Marcelius Williamson
Immanuel Bailey
Jabari Rogers
Fred Henderson
43.38ILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4x100 Relay - Throwers
1.Relay Team51.77ILRock IslandApr 20Rock Island ABC Invitational
2.Relay Team52.35ILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
4x200 Relay
1.Carlon Steward
Austin Taylor
Michail Sudberry
Courtney Lindsey
1:28.52ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.Aaron Arroyo
Max Christiano
Tyler Fals
Tyler Haase
1:29.93ILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
3.Marcelius Williamson
Jabari Rogers
Immanuel Bailey
Fred Henderson
1:29.97ILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.Marcelius Williamson
Immanuel Bailey
Jabari Rogers
Fred Henderson
1:30.31ILMolineMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.Tyler Barnette
David Jackson
Jon Pullen
Colt Dolak
1:30.54ILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Aaron Arroyo
Tyler Fals
Max Christiano
Hector Ramos
1:30.54ILMinookaApr 30Minooka Quad
7.Colin Schuster
Tyler Fals
Max Christiano
Hector Ramos
1:30.91ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
8.Colin Schuster
Tyler Haase
Tyler Fals
Hector Ramos
1:31.01ILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
9.Shaquawn Hamilton
Javell Moore
Logan Sudduth
Jackson Torok
1:31.45ILYorkvilleApr 28Red Ribbon Invitational
10.Relay Team1:31.47ILMinookaApr 11Belleville West Boys Invitational
4x400 Relay
1.Relay Team3:22.13ILMinookaApr 11Belleville West Boys Invitational
2.Aaron Arroyo
Hector Ramos
James Sanchez
Max Christiano
3:23.35ILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
3.Jabari Harris
Anthony Sain
Colt Dolak
Dontae Rooks
3:23.78ILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4.Kaizer Giddie
Jalen Brown
Niko Schultz
Reese Kocanda
3:24.58ILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
5.Aaron Arroyo
Max Christiano
James Sanchez
Brandon Adams
3:25.85ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
6.Kaizer Giddie
Niko Schultz
Jalen Brown
Jaylin Eison
3:27.19ILPlainfield (South)May 04Bill Jackson Invitational
7.Kaizer Giddie
Niko Schultz
Jaylin Eison
Jalen Brown
3:27.37ILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
8.-Aaron Arroyo
Justin Myers
James Sanchez
Matthew Schofield
3:28.24ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
9.Marcelius Williamson
Javen Harris
Zidain Sterling
Immanuel Bailey
3:28.60ILMolineMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
10.Brandon Adams
Aaron Arroyo
Max Christiano
Tyler Fals
3:29.07ILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
4x800 Relay
1.Timmy Wade
Stephen Merriweather
Niko Schultz
Christian Knowlton
7:57.01ILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
2.Jason Hoffman
Hector Ramos
Jordan Freese
Matthew Schofield
8:00.13ILMinookaMay 10Southwest Prairie Conference Championship
3.Joe Fioresi
Noah Vanderhei
Jonathan Zambo
Mitchell Bradford
8:06.11ILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
4.Jordan Freese
Jason Hoffman
Hector Ramos
Matthew Schofield
8:07.85ILMinookaApr 30Minooka Quad
5.Nick Chaidez
Mark Dames
Jordan Freese
Jason Hoffman
8:09.29ILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.Joe Fioresi
Jonathan Zambo
Mitchell Bradford
Noah Vanderhei
8:15.05ILOswegoApr 20Red Grange Invitational
7.-Chase Nimee
Liam Fonseca
Chris Luz
Brad Wiggins
8:15.91ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
8.Maverick Lange
Matthew Blanco
Chase Nimee
Brad Wiggins
8:16.51ILOswego (East)Apr 30Minooka Quad
9.Jordan Freese
Matthew Schofield
Mark Dames
Jacob Westerhoff
8:18.55ILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
10.Jason Hoffman
Vince Van Eck
Jordan Freese
Matthew Schofield
8:18.78ILMinookaMay 04Conant Gummerson Track Classic
4x1200 Relay
1.Relay Team0.05ILOttawa (Twp.)Apr 2768th Sterling Night Relays
2.Relay Team0.06ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
3.Relay Team0.07ILRock IslandApr 2768th Sterling Night Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Jaheim Mitchell
Immanuel Bailey
Chase Kwinski
Zidain Sterling
1:42.41ILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
2.Darrell Woodson
Marriyon Rogers
Alex Minani
Samson Shukuru
1:42.69ILRock IslandApr 20Rock Island ABC Invitational
3.Michael Manning
Israel Loumedjinom
Colin O'Donnell
Zach Cagle
1:43.08ILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Tyler Fals
Rixie Davis
Patrick Mrugala
Vincent Van Eck
3:49.51ILMinookaApr 27Prospect Wanner Invite
2.Baylor Clark
Joshua Kellenberger
Ian Juskiv
Sam Ernst
4:02.41ILWashingtonApr 19Morton Coed Relays (Senior Night)
3.Chase Kwinski
Devontae Taylor
Alfonzo Cruz
Bryce Johnson
4:03.88ILMolineMar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
4.Colin O'Donnell
Donavon Stewart
Helmut Soglohun
Roberto Munoz-Gonzalez
4:03.96ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
5.Xavier Clark
Abdullah Jackaron
Tristan Hoener
Keith Garner
4:09.29ILQuincyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
6.Ulices Perez
Colyn Gustafson
Johnny Walsh
Noah Taylor
4:10.70ILOttawa (Twp.)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
7.Alex Klumb
Marriyon Rogers
Samson Shukuru
Wonmen Vah
4:12.84ILRock IslandMar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
8.Kevin Agbaglo
Caleb Stone
Jason Smith
Ivan Poon
4:22.92ILEast Moline (United)Mar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.James Wright
Colton Garcia
Trey Heinz
Dalton Martin
11:04.84ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
2.Aminia Mashimango
Jacob Wyers
Wanman Vah
Donovan Garro
12:37.86ILRock IslandApr 2768th Sterling Night Relays
3.Drew Klatt
Sam Atwood
Brandon Purifoy
Keegan Nagle
13:29.51ILOttawa (Twp.)Apr 2768th Sterling Night Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [8-4-12-16]
1.Nathan Farlow
Blake Stillwell
Keith Garner
Bryce Stillwell
12:05.30ILQuincyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Justin Griser
Kevin Agbaglo
Helmut Soglohun
Caleb Stone
1:05.62ILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
2.Johnny Walsh
Kain Schott
Ulices Perez
Derrick Hobbs
1:17.37ILOttawa (Twp.)Apr 2768th Sterling Night Relays
Shot Put - 12lb
1.12Xavier Wickersham56' 0.5 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
2.11Chandler Dilworth53' 5.5 PRILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
3.11Jordan Johnson53' 3 PRILQuincyMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.12Javontae Rush51' 8ILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.12Jack Malloy51' 1 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
6.11Justin Bensinger48' 1.5 PRILOswegoMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.12Ivan Sierra47' 11 PRILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.11Zion Ducksworth47' 10 PRILEast Moline (United)Apr 2768th Sterling Night Relays
9.11Francis Richman46' 9 PRILPlainfield (South)Apr 26Plainfield Hunt Invitational
10.12Tommy Syron46' 7 PRILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
Discus - 1.6kg
1.11Jordan Johnson196' 3 PRILQuincyApr 1459th ANNUAL CAPITAL CITY RELAYS
2.12Xavier Wickersham157' 4ILEast Moline (United)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
3.12Javontae Rush157' 1 PRILRock IslandMay 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.12Jacob Urban155' 9 PRILWashingtonMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
5.11Blake McKillip150' 6 PRILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.12Joe Reed148' 8 PRILPlainfield (South)May 04Bill Jackson Invitational
7.11Zion Ducksworth147' 5 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
8.11Justin Bensinger145' 5 PRILOswegoMay 10Southwest Prairie Conference Championship
9.12Tommy Syron133' 9 PRILPlainfield (Central)Apr 10Boys Varsity & Fr/So Tri-Meet
10.12Nick Opiola132' 0ILPlainfield (South)May 10Southwest Prairie Conference Championship
High Jump
1.12Antonio Hayden6' 6 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
12Logan Francis6' 6 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
3.12Justin Griser6' 5 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
4.12Evan Bumphrey6' 4 PRILWashingtonMay 02Washington vs Peo Christian/Manual Varsity/FS
5.12Jon Moore6' 2ILMolineApr 20Rock Island ABC Invitational
10Zach Cagle6' 2 PRILEast Moline (United)Apr 20Rock Island ABC Invitational
11Keylen Williams6' 2 PRILOswego (East)Apr 30Minooka Quad
11Javen Williams6' 2 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.12Teddy Terek6' 0 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Korbin Stratman6' 0 PRILQuincyApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
10Keegan Livengood6' 0 PRILWashingtonMay 02Washington vs Peo Christian/Manual Varsity/FS
11Marcelius Williamson6' 0 PRILMolineMar 31Moline "Gene Shipley" Invitational
Pole Vault
1.12Matthew Ogilvie15' 6 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
2.12Dominic Ruettiger15' 0 PRILMinookaApr 20Bob Cohoon Invitational
12Jared Middleton15' 0 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
4.12Logan Francis14' 7 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
5.12Ethen Harsted14' 0ILOttawa (Twp.)May 01LaSalle-Peru/Ottawa Coed Duel
6.12Nolan Loughran13' 6 PRILMinookaMay 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
12Malcolm Wolfe13' 6 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
8.12Colt Dolak13' 0 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Tanner Evatt13' 0 PRILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
10.10Nick Bartlelt12' 6 PRILJoliet (West)May 17IHSA 3A Boys Homewood-Flossmoor Sectional
Long Jump
1.12Peyton Frankenreider24' 1.5 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.11Geremiah Lawson23' 9 PR (1.3)ILPlainfield (Central)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.10Keion Battle22' 5 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.12Donnell Anderson22' 0 PRILBradley-BourbonnaisApr 30all city kankakee
5.10Myles Lincoln21' 8.5 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.10Miles Mann21' 8 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.10Kieon Battle21' 7 PR (1.5)ILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
12Logan Francis21' 7 PRILEast Moline (United)May 10Western Big 6 Conference Championships (Boys)
9.12Isaiah Vizcarra21' 1 PRILOswegoMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.11Omar Obershan21' 0 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
Triple Jump
1.12Peyton Frankenreider47' 2 PRILYorkvilleMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
2.12TJ Neal46' 0 PRILJoliet (West)May 10Southwest Prairie Conference Championship
3.10Myles Lincoln44' 9 PRILPlainfield (South)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
4.12Chris Grady43' 10 PRILOswegoMay 04Bill Jackson Invitational
5.12Delaney Little43' 0.75 PRILEast Moline (United)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
6.10Keion Battle42' 4 PRILOswego (East)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
7.10Kieon Battle41' 8.5 PRILOswego (East)May 10Southwest Prairie Conference Championship
8.10Elale Kimba41' 7.5 PRILRock IslandMay 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
9.11Geremiah Lawson41' 7ILPlainfield (Central)May 17IHSA 3A Boys Plainfield South Sectional
10.12Maurice Silas*41' 5.5 PRILQuincyMay 18IHSA 3A Boys Belleville West Sectionals

* = Recent improvement