Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Sean Tyler10.70 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.12Vance VanHarvey10.76 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.12Joshua Smith10.95ILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.11Justin Houston10.96 PRILChicago (Brooks)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.12Da' Kari Smith10.99 PRILHillcrestMay 04Bill Jackson Invitational
6.11Davon Bolden11.05 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.11Quan Williams11.09ILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
8.11Austin Beckon11.10 PRILHillcrestMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
9.12Brent Fitzgerald11.13ILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
10.12Albert Arnold11.18 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
200 Meters
1.12Vance VanHarvey21.59 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.11Justin Houston21.78 PRILChicago (Brooks)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.12Joshua Smith21.86 PRILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
4.11Leondre Pollard22.04c PRILThornridgeApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
5.12Germaine Long22.47 PR (.0)ILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
6.11Sean Tyler22.57 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.12Daryl Mcintosh22.83 PRILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
8.12Albert Arnold22.87 PRILThornridgeApr 26Pete Struck Eagle Classic
9.11Quan Williams23.07ILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
10.12Da' Kari Smith23.21ILHillcrestMay 04Bill Jackson Invitational
400 Meters
1.12Vance VanHarvey48.75ILOlympia Fields (Rich Central)May 04Thornton Boys TT Classic
2.11Davon Bolden48.90 PRILThornridgeMay 04Thornton Boys TT Classic
3.11Corey Thomas51.63ILThornridgeMay 10SWSC Red Boys Varsity
4.11Benjamin Todd51.70 PRILChicago (Morgan Park)May 01*2018 Girls Trials
5.12Jalen Frazier52.23ILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
6.10Jevohn Maxey53.86 PRILHillcrestMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.11Markus Jordan54.04c PRILThornridgeApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
8.11Mehki Miller54.21ILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
9.10James Edgecombe54.33 PRILHillcrestApr 26Pete Struck Eagle Classic
10.9Demetrius Bolden54.41 PRILThornridgeMay 10SWSC Red Boys FS
800 Meters
1.11Corey Thomas2:01.59ILThornridgeApr 26Pete Struck Eagle Classic
2.11Erwin Lee2:02.40 PRILChicago (Brooks)May 05Chicago Public League City Championships*
3.12Falcon Mack2:03.17ILPark Forest (Rich East)Apr 21*3rd Annual Eastlake Invitational
4.10James Edgecombe2:03.90 PRILHillcrestMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.12Derek Van Prooyen2:04.09ILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
6.11Justin Hollendonner2:05.32 PRILMarian CatholicMay 04Bill Jackson Invitational
7.12Justin Cobbins2:08.62 PRILThornridgeApr 26Pete Struck Eagle Classic
8.12Jason Ludtke2:08.7h PRILTinley ParkMay 03Harry McDaniel Track Classic
9.12John Kennedy2:08.94ILTinley ParkApr 26Pete Struck Eagle Classic
10.11Alex Wondaal2:09.00ILLansing (Illiana Christian)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
1600 Meters
1.12Derek Van Prooyen4:25.21 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 21Distance Night in Palatine
2.12Austin Ohm4:31.80ILLansing (Illiana Christian)May 05Carlin Nalley Invitational
3.11Aramis Hatcher4:45.98 PRILThornridgeMay 04Thornton Boys TT Classic
4.12Jason Ludtke4:49.24 PRILTinley ParkApr 26Pete Struck Eagle Classic
5.10Nick Martin4:55.33 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
6.9Hayden Podlin4:57.43 PRILLansing (Illiana Christian)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.10Keagan Morgan4:59.66 PRILMarian CatholicMay 04Bill Jackson Invitational
8.12Falcon Mack5:08.75ILPark Forest (Rich East)Apr 21*3rd Annual Eastlake Invitational
9.10Ishaan Patel5:12.60 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
10.9Justin VanProoyen5:13.0h PRILLansing (Illiana Christian)Apr 24Watseka Fresh/Soph Invite
3200 Meters
1.12Austin Ohm9:25.86 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 21Distance Night in Palatine
2.12Falcon Mack10:49.71 PRILPark Forest (Rich East)Apr 21*3rd Annual Eastlake Invitational
3.9Justin VanProoyen10:52.80 PRILLansing (Illiana Christian)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.12Nathan Steppes11:11.81 PRILPark Forest (Rich East)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.11Josh Hartman11:16.10 PRILTinley ParkApr 13Oak Lawn Spartan Invitational
6.11Ronaldihno Wallace11:26.11 PRILThornridgeApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
7.10Ishaan Patel11:27.00ILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
8.11Colin Bias11:30.10 PRILPeotoneApr 27Herscher Invitational
9.11Ben Ipema11:33.88 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
10.12Sam Malloy11:40.13ILMantenoMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
110m Hurdles - 39"
1.12Solomon Wilson-Smith13.90 PRILTinley ParkApr 13Oak Lawn Spartan Invitational
2.12Adell Hilson14.68 PRILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.12Cameron Hope15.09 PRILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.11Cornell Motley15.97 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.10Amari Moore16.82 PRILPark Forest (Rich East)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.11Elijah Hines17.08 PRILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
7.10Devyon Hayles17.11 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
8.9Kyran Thurmond17.33 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
9.12Darren Evans17.56 PRILOlympia Fields (Rich Central)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
10.9Bri'Yon Watts17.74 PRILRichton Park (Southland College Prep)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
300m Hurdles - 36"
1.12Cameron Hope39.63 PRILChicago (Morgan Park)Apr 27Triad Knights Boys Invitational
2.12Solomon Wilson-Smith39.64ILTinley ParkApr 26Pete Struck Eagle Classic
3.11Cornell Motley41.94c PRILThornridgeApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
4.12Roy Edwards43.92 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
5.9Kyran Thurmond44.06 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
6.9Bri'Yon Watts44.34c PRILRichton Park (Southland College Prep)May 03Harry McDaniel Track Classic
7.12Darren Evans45.14 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
8.9Aveon Pittman45.32 PRILKankakee (Sr.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
9.11Elijah Hines45.54 PRILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
10.9Robert Myles45.65 PRILHillcrestMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
10Deveon Mercer45.65 PRILHillcrestMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4x100 Relay
1.Vance VanHarvey
Zach Roebuck
Otis Fields
Sean Tyler
42.08ILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.Relay Team42.10ILOlympia Fields (Rich Central)May 04Thornton Boys TT Classic
3.Jalen Frazier
Daryl Mcintosh
Joshua Smith
Brent Fitzgerald
42.58ILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.Donavan Earls
Fawaz Iyiola
Lavelle Clark
Germaine Long
42.80ILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.Leondre Pollard
Corey Thomas
Albert Arnold
Davon Bolden
42.82ILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.Relay Team42.91ILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
7.Jalen Frazier
Daryl McIntosh Jr
Joshua Smith
Brent Fitzgerald
43.01ILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
8.Relay Team43.03ILThornridgeMay 10SWSC Red Boys Varsity
9.Leondre Pollard
Corey Thomas
Albert Arnold
Devon Bolden
43.05ILThornridgeApr 26Pete Struck Eagle Classic
10.Jalen Frazier
Daryl Mcintosh
Brent Fitzgerald
Joshua Smith
43.20ILMarian CatholicMay 04Bill Jackson Invitational
4x200 Relay
1.Jalen Frazier
Daryl Mcintosh
Joshua Smith
Brent Fitzgerald
1:29.50ILMarian CatholicMay 04Bill Jackson Invitational
2.Obadiah Hart
Zach Roebuck
Josiah Gholar
Sean Tyler
1:29.85ILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.Daryl Mcintosh
Joshua Smith
Brent Fitzgerald
Jalen Frazier
1:29.86ILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.Relay Team1:30.35ILOlympia Fields (Rich Central)May 04Thornton Boys TT Classic
5.Relay Team1:30.86ILChicago (Brooks)May 05Chicago Public League City Championships*
6.Relay Team1:30.91ILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
7.Relay Team1:31.26ILKankakee (Sr.)May 16IHSA 2A Boys LaSalle-Peru Sectional
8.Daryl McIntosh Jr
Brent Fitzgerald
Joshua Smith
Jalen Frazier
1:31.41ILMarian CatholicApr 20The Don Relays
9.Terrell Jackson
Trayvon Phillips
Julien Craan
Justin Houston
1:31.50ILChicago (Brooks)May 01*2018 Girls Trials
10.Relay Team1:31.65ILThornridgeMay 10SWSC Red Boys Varsity
4x400 Relay
1.Corey Thomas
Tajuan Johnson
Cornell Motley
Devon Bolden
3:28.02ILThornridgeApr 26Pete Struck Eagle Classic
2.Donavan Earls
Benjamin Todd
Cameron Hope
Germaine Long
3:28.69ILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.Relay Team3:29.67ILThornridgeMay 10SWSC Red Boys Varsity
4.Corey Thomas
Markus Jordan
Cornell Motley
Davon Bolden
3:30.13ILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.Ronin Gilbert
Jad Karajeh
Solomon Wilson-Smith
Adell Hilson
3:31.35ILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.Corey Thomas
Tajuan Johnson
Cornell Motley
Davon Bolden
3:31.5hILThornridgeApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
7.Ronin Gilbert
Adell Hilson
Josh Hartman
Solomon Wilson-Smith
3:33.18ILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
8.Davon Bolden
Tajuan Johnson
Corey Thomas
Cornell Motley
3:33.65ILThornridgeApr 11H-F Boy's Quad
9.John Kennedy
Solomon Wilson-Smith
Josh Hartman
Jad Karajeh
3:34.46ILTinley ParkApr 26Pete Struck Eagle Classic
10.Donavan Earls
Jawan Mitchell
Benjamin Todd
Christian Bradford
3:35.12ILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
4x440 Yard Relay
1.Akeem Andrews
Jacory Edwards
Ronnie Seals
Tyrese Williams
4:18.22ILChicago (Morgan Park)Apr 28*2018 Sophomore Championship
4x800 Relay
1.Relay Team8:34.4hILTinley ParkMay 03Harry McDaniel Track Classic
2.John Kennedy
Josh Hartman
Jason Ludtke
Nick Martin
8:37.68ILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
3.Josh Hartman
Nick Martin
Jason Ludtke
John Kennedy
8:42.31ILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.Jawan Mitchell
Michael Scott
Cameron Hope
Christian Bradford
8:47.55ILChicago (Morgan Park)May 01*2018 Girls Trials
5.Erick Neal
Jalen Cunningham
Keagan Morgan
Oskar Diaz
8:47.71ILMarian CatholicMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.Derek Van Prooyen
Austin Ohm
Dominic Turkstra
Alex Wondaal
8:47.94ILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
7.Relay Team8:49.57ILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
8.Erick Neal
Keagan Morgan
Jalen Cunningham
Oskar Diaz
8:58.52ILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
9.Michael Scott
Juwan Mitchell
Lamin Betts
Cameron Hope
9:02.94ILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
10.Michael Scott
Juwan Mitchell
Christian Bradford
Cameron Hope
9:07.96ILChicago (Morgan Park)Apr 21*3rd Annual Eastlake Invitational
4x880 Yard Relay
1.Randle Noble
Jacory Edwards
Ronnie Seals
Tyrese Williams
10:07.37ILChicago (Morgan Park)Apr 28*2018 Sophomore Championship
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Daryl McIntosh Jr
Joshua Smith
Jalen Frazier
Erick Neal
3:49.96ILMarian CatholicApr 20The Don Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team12:47.1hILTinley ParkMay 03Harry McDaniel Track Classic
2.Justin Hollendonner
Jalen Cunningham
Oskar Diaz
Nathan Kalvig
12:51.42ILMarian CatholicApr 20The Don Relays
3.Relay Team12:52.3hILRichton Park (Southland College Prep)May 03Harry McDaniel Track Classic
Shot Put - 12lb
1.11Tyler Sudduth51' 2 PRILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.12Leo Brown46' 4.25 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
3.12Tyler Walton42' 1 PRILChicago (Morgan Park)Apr 27Triad Knights Boys Invitational
4.12Aarron Pitman41' 2 PRILKankakee (Sr.)Apr 30all city kankakee
5.12Conrad Kerr40' 0 PRILHillcrestApr 26Pete Struck Eagle Classic
6.12Christopher Pizano39' 8 PRILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.9Jakai Washington39' 6 PRILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
8.11Joshua Whaley38' 5 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
9.12Dunn Howard38' 3.5 PRILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
10.12Vaugn Valone38' 3 PRILPeotoneApr 27Herscher Invitational
Discus - 1.6kg
1.11Tyler Sudduth153' 1 PRILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.12Michael Boyd135' 7ILMantenoApr 13Seneca Irish Invitational
3.12Vaugn Valone130' 4 PRILPeotoneApr 27Herscher Invitational
4.9Jakai Washington124' 7 PRILRichton Park (Rich South)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.12Todd O'Dell118' 5ILMantenoMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.9Dean Kubelka118' 2 PRILPeotoneApr 27Herscher Invitational
7.12Dunn Howard114' 6 PRILTinley ParkMay 03Harry McDaniel Track Classic
8.10Daniel Deramus113' 4 PRILLansing (Illiana Christian)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
9.11Keylian Green113' 0 PRILOlympia Fields (Rich Central)Apr 13Oak Lawn Spartan Invitational
10.12Reginald Willis110' 11 PRILChicago (Brooks)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
High Jump
1.12Zhamond Lawson6' 5 PRILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
2.11Benjamin Todd6' 1 PRILChicago (Morgan Park)Apr 21*3rd Annual Eastlake Invitational
3.11Kyel Grover6' 0 PRILChicago (Morgan Park)Apr 27Triad Knights Boys Invitational
4.12Fawaz Iyiola5' 11 PRILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.12Damarius Byrd5' 11 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.10Matius Clark5' 10 PRILKankakee (Sr.)Apr 30all city kankakee
7.12Solomon Wilson-Smith5' 8 PRILTinley ParkMay 03Harry McDaniel Track Classic
11Gabriel Are5' 8 PRILHillcrestApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
9Travon Phillips5' 8 PRILThornridgeApr 21Lockport Fresh/Soph A-B-C Invitational
10Darelle Davis5' 8 PRILKankakee (Sr.)Apr 28Gene Ward invitational
Pole Vault
1.12Donovan Fairchild9' 6 PRILTinley ParkApr 13Oak Lawn Spartan Invitational
2.9Aaron Hondras8' 0 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
9Zakai Johnson8' 0 PRILThornridgeMay 10SWSC Red Boys FS
10Davian Dudek8' 0 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
5.10Davis Jones7' 0 PRILThornridgeMay 10SWSC Red Boys FS
Long Jump
1.12Carl Williams21' 11 PRILRichton Park (Southland College Prep)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.11Leondre Pollard21' 8.25ILThornridgeMay 10SWSC Red Boys Varsity
3.11Justin Houston21' 7.5ILChicago (Brooks)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
4.12Antonio Hondras20' 7 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
12Germaine Long20' 7 PRILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
6.12Vantress Herron20' 6.25ILHillcrestMay 04Bill Jackson Invitational
7.9Quaevon Autman20' 5 PRILKankakee (Sr.)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
8.12Josiah Gholar19' 6 PRILOlympia Fields (Rich Central)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
9.11Kyel Grover19' 4 PRILChicago (Morgan Park)May 05Chicago Public League City Championships*
10.10Marc Jackson18' 7 PRILRichton Park (Rich South)May 09Southland Athletic Conference Boys Meet
Triple Jump
1.12Damarius Byrd44' 5.5 PRILThornridgeMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
2.12Jalen Frazier43' 2.5 PRILMarian CatholicMay 09ESCC Championships
3.10Malik Coleman43' 0 PRILHillcrestMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
4.12Jad Karajeh42' 10.5 PRILTinley ParkMay 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
5.12Carl Williams41' 9.5ILRichton Park (Southland College Prep)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
6.11Donavan Earls41' 3.5ILChicago (Morgan Park)May 17IHSA 2A Boys Thornridge Sectional
7.12Vantress Herron41' 2ILHillcrestApr 13H-F Boys' Track & Field Invitational
8.9Travon Phillips40' 4 PRILThornridgeApr 24H-F, LWC, TR, and TW Quad
9.9Kyran Thurmond39' 11.25 PRILTinley ParkMay 10SSC Blue Division Boys Conference Meet
10.12Zhamond Lawson39' 5.5 PRILChicago (Morgan Park)Apr 27Triad Knights Boys Invitational

* = Recent improvement