Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Nyrel Sullivan10.57 PRILSterlingMay 11NI Big 12 Boys Conference
2.12Matt Quaglia*10.81 PR (1.2)ILLombard (Montini)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.11Connor Bland11.02 PRILSterlingMay 11NI Big 12 Boys Conference
4.12Michael Steadman11.10 PRILSt. ViatorMay 09ESCC Championships
5.11Nick Fedanzo11.15ILLombard (Montini)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
11Tony Vinson11.15 PRILAurora Central CatholicApr 11Plano Track Meet #2
7.12Josh Marczuk11.31 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
8.12Arthur Cox11.32ILDixonMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
9.11Kenneth Smalley11.38 PR (2.5)ILLisle (Sr)May 05Carlin Nalley Invitational
10.12Diandre Wilson11.44 PRILDixonApr 24Mendota/Dixon dual meet
10Derek Lawrence11.44 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
200 Meters
1.12Nyrel Sullivan*22.00 PR (.4)ILSterlingMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.12Matt Quaglia23.15 PRILLombard (Montini)May 04DuPage Boys County Invite
3.12Jared Harrison23.18ILDixonApr 24Mendota/Dixon dual meet
4.12William Sheriff23.32 PRILSt. ViatorMay 09ESCC Championships
5.10Colton Doll23.39 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
6.11Connor Bland23.42 PRILSterlingMay 11NI Big 12 Boys Conference
7.12Isaiah Moreno23.52 PRILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
8.11Nick Mallar23.53 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.12Josh Marczuk23.55 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
10.10Atharva Raut23.56 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
12Michael Zima23.56 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
400 Meters
1.12Josh Dallas*49.66 PRILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.12Michael Steadman50.76 PRILSt. ViatorMay 16IHSA 2A Boys Richmond-Burton Sectional
3.11Adam Kries51.32 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
4.12Jared Harrison52.01 PRILDixonApr 24Mendota/Dixon dual meet
5.10Jacob Jovanovich52.02 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
6.12Michael Zima52.25 PRILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
7.12Jacob Teets52.30 PRILBurlington (Central)Apr 19Rocket Relays
8.11Noah Butzman52.79ILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
9.9Ted Allen52.81 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
10.11Collin Grady52.93 PRILDixonApr 10Sterling @ Dixon
800 Meters
1.12Alex Hernandez*1:56.12 PRILWheaton (St. Francis)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.12Jacob Gebhardt1:57.13 PRILSterlingMay 04Northern Illinois Invite
3.12Jake Mondschean1:59.74 PRILLombard (Montini)May 12Chicago Catholic League Outdoor Championship
4.11Adam Kries2:02.42 PRILBurlington (Central)Apr 19Rocket Relays
5.11Collin Grady2:03.04 PRILDixonMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
6.9Javorious Foreman2:04.72 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
7.12Sam Webster2:04.99 PRILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
8.12Jack Zettl2:05.09 PRILBurlington (Central)Apr 11Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
9.12Riley Melton2:05.63 PRILSycamoreMay 01Sycamore @ Sterling Dual
10.11Matt Laws2:05.75 PRILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
1600 Meters
1.12Matthew Richtman4:18.71ILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
2.11Daniel Chen*4:20.19 PRILAurora (Illinois Math and Science Academy)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.12Jacob Gebhardt4:20.61ILSterlingApr 21Distance Night in Palatine
4.12Stephen Poorten4:23.19 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
5.10Daniel Occhipinti4:23.35 PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
6.12Jake Mondschean*4:26.16 PRILLombard (Montini)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
7.12Jack Zettl4:26.81 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
8.10Dawson Smith4:31.41 PRILRock FallsApr 2768th Sterling Night Relays
9.11Isaiah Moorman4:33.25 PRILSterlingMay 04Northern Illinois Invite
10.10Patric Natindim4:34.15ILSt. ViatorMay 16IHSA 2A Boys Richmond-Burton Sectional
3000 Meters
1.12Jacob Gebhardt8:47.55 PRILSterlingApr 07Arcadia Invitational
3200 Meters
1.12Matthew Richtman*9:14.96 PRILKanelandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.12Jacob Gebhardt9:24.00ILSterlingApr 07Arcadia Invitational
3.10Dawson Smith9:28.19 PRILRock FallsApr 21Distance Night in Palatine
4.12Stephen Poorten9:34.31ILSycamoreApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
5.12Peyton Heiser9:53.7h PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
6.12Jake Mondschean9:56.07 PRILLombard (Montini)Apr 27Mike Yavorski Hornet Classic
7.11Jacob Wielgos10:01.7h PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
8.9Anthony Farmer10:05.79 PRILBurlington (Central)Apr 19Rocket Relays
9.12Jack Zettl10:11.31 PRILBurlington (Central)Apr 19Rocket Relays
10.11Jayden Gertsen*10:12.03 PRILLombard (Montini)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
110m Hurdles - 39"
1.12Jared Harrison*14.52 PR (1.6)ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.12Drew Gould15.03 PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
3.11Brayden Forrest*15.09 PR (1.8)ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4.12Ian Stoll15.12 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
5.12Sam Hancock*15.15 PR (1.6)ILSycamoreMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
6.11Connor Wagner15.68 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
7.11Keyon Wolber16.18 PRILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
8.11Stevan Plavsic16.31ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
9.9Tyler Carter16.44 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
10.10Isaac Hernandez16.58 PRILDixonMay 07Rochelle JV Invite
300m Hurdles - 36"
1.12Jared Harrison*38.72 PRILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.11Connor Wagner39.64 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
3.12Sam Hancock40.06 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
4.11Brayden Forrest40.40 PRILDixonMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
5.12Drew Gould40.91 PRILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
6.12Ian Stoll41.05 PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
7.11Ethan Wunner42.00 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
8.11Keyon Wolber42.62 PRILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
9.9Tyler Carter43.14 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
10.12Ryan Laughlin43.38 PRILLombard (Montini)May 12Chicago Catholic League Outdoor Championship
300m Hurdles - 39"
1.10Isaac Hernandez44.85 PRILDixonApr 1942nd Hub Relays
2.9Skyler Connolly48.49 PRILDixonApr 1942nd Hub Relays
3.10Jacob Eul51.81 PRILRochelleApr 1942nd Hub Relays
4.11Logan Lidren56.18 PRILRochelleApr 1942nd Hub Relays
5.10Evan Giblin58.64 PRILDixonApr 1942nd Hub Relays
4x100 Relay
1.Diandre Wilson
Arthur Cox
Jared Harrison
Josh Dallas*
42.81ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.Zack Olson
Nick Fedanzo
Matt Quaglia
Jalen Slater
42.97ILLombard (Montini)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
3.Connor Bland
Isaiah Ryan
Marcus Shetter
Nyrel Sullivan
43.51ILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
4.Connor Bland
Isaiah Ryan
Jahshawn Howard
Nyrel Sullivan*
43.59ILSterlingMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
5.Diandre Wilson
Arthur Cox
Tyler Christiansen
Josh Dallas
43.67ILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
6.Marcus Shetter
Connor Bland
Isaiah Ryan
Nyrel Sullivan
43.75ILSterlingMay 04Northern Illinois Invite
7.Brayden Forrest
Arthur Cox
Jared Harrison
Josh Dallas
43.88ILDixonApr 20Red Grange Invitational
8.Connor Bland
Jahshawn Howard
Marcus Shetter
Nyrel Sullivan
43.96ILSterlingMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.Relay Team44.01ILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
10.Michael Kalusa
Connor Wagner
Jimmy Badillo
Jacoby Haynes
44.17ILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
Zack Olson
Nick Fedanzo
Johnny Palumbo
Jalen Slater
44.17ILLombard (Montini)May 12Chicago Catholic League Outdoor Championship
4x200 Relay
1.Michael Kalusa
Jacoby Haynes
Jimmy Badillo
Jacob Teets*
1:29.89ILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.Nick Fedanzo
Scott West
Nicholas Orlando
Jalen Slater
1:31.05ILLombard (Montini)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
3.Scott West
Nicholas Orlando
Jalen Slater
Nick Fedanzo*
1:31.42ILLombard (Montini)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4.Ted Allen
Noah Butzman
Colton Doll
Josh Marczuk
1:31.62ILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
5.Brayden Forrest
Josh Dallas
Arthur Cox
Jared Harrison
1:31.92ILDixonApr 1942nd Hub Relays
6.Michael Kalusa
Yavant Hausler
Jimmy Badillo
Jacoby Haynes
1:32.45ILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
7.Colton Doll
Kyle Angelotti
Chris Angelotti
Josh Marczuk
1:32.53ILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
8.Diandre Wilson
Brayden Forrest
Tyler Christiansen
Arthur Cox*
1:32.54ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
9.Connor Bland
Isaiah Ryan
Marcus Shetter
Nyrel Sullivan
1:32.64ILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
10.Brayden Forrest
Tyler Christiansen
Brayden Lafferty
Arthur Cox
1:33.00ILDixonMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
4x400 Relay
1.Connor Wagner
Michael Kalusa
Jacob Teets
Adam Kries*
3:19.87ILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.Jared Harrison
Collin Grady
Lukas Widekind
Josh Dallas*
3:23.47ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.Connor Wagner
Tom Zettl
Michael Kalusa
Adam Kries
3:23.55ILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
4.Jared Harrison
Collin Grady
Josh Dallas
Arthur Cox
3:27.58ILDixonApr 20Red Grange Invitational
5.Ted Allen
Kyle Angelotti
Ben Durbala
Noah Butzman
3:27.71ILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
6.Relay Team3:29.99ILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
7.Jacob Jovanovich
Sam Hancock
Jake Carani
Stephen Poorten
3:30.21ILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
8.Michael Steadman
Richard Rinka
Nathan Peters
William Sheriff
3:31.80ILSt. ViatorMay 16IHSA 2A Boys Richmond-Burton Sectional
9.Jon Aquino
Josh Winslow
Alex Hernandez
Griffin Kasprak
3:33.31ILWheaton (St. Francis)May 12Chicago Catholic League Outdoor Championship
10.-Ben Durbala
Kyle Angelotti
Chris Angelotti
Noah Butzman
3:34.26ILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
4x800 Relay
1.Jack Zettl
Logan Andersen
Anthony Farmer
Adam Kries*
8:00.97ILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.Jon Aquino
Dan Weizeorick
Joe Leo
Alex Hernandez*
8:02.17ILWheaton (St. Francis)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.Jonah Fulton
Lukas Widekind
Andrew Lohse
Collin Grady*
8:06.98ILDixonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4.Tommy Zettl
Logan Andersen
Anthony Farmer
Adam Kries*
8:08.21ILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
5.Dan Weizeorick
Jon Aquino
Joe Leo
Alex Hernandez*
8:09.39ILWheaton (St. Francis)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
6.Logan Andersen
Anthony Farmer
Tommy Zettl
Adam Kries
8:10.14ILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
7.Riley Melton
Jake Carani
Lucas McKay
Jacob Jovanovich*
8:10.82ILSycamoreMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
8.Lukas Widekind
Jonah Fulton
Andrew Lohse
Collin Grady
8:11.34ILDixonMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
9.Austin Adams
Peyton Heiser
Daniel Occhipinti
Matthew Richtman
8:15.48ILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
10.Jacob Jovanovich
Riley Melton
Jake Carani
Lucas McKay*
8:15.96ILSycamoreMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
4x1200 Relay
1.Relay Team0.01ILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
2.Relay Team0.02ILRock FallsApr 2768th Sterling Night Relays
3.Relay Team0.03ILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
4x1600 Relay
1.Collin Grady
Jonah Fulton
Andrew Lohse
Lukas Widekind
20:55.69ILDixonApr 1942nd Hub Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team1:39.56ILBurlington (Central)Apr 19Rocket Relays
2.Max Materazzi
Trace Feliciano
Randy Joos
Ryan Wade
1:44.01ILGenoa-KingstonApr 26RBCHS Rocket Relays
3.Relay Team1:45.81ILGenoa-KingstonApr 19Rocket Relays
4.Ryan Rinella
Nolan Rank
Connor Brennan
Cole McMillan
1:46.27ILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
5.Eric Metz
Joe LeMaster
Jacoby Haynes
Javorious Foreman
1:46.84ILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
6.Zach Butterfield
Dakota Davidson
Angel Navarrette
Mark Shaver
1:52.57ILGenoa-KingstonApr 26RBCHS Rocket Relays
7.Mark Shaver
Dakota Davidson
Angel Navarrette
Lorenzo Diaz
1:59.21ILGenoa-KingstonApr 21BC F/S Rocket Relays
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Brayden Lafferty
Sebastian Quintana
Jericho Kirby
Logan Griswold
4:06.50ILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
2.Austin Tracey
Ben Pflipsen
Evan Horner
Connor Lenkaitas
4:09.28ILRochelleApr 1942nd Hub Relays
3.Jahshawn Howard
Luke Heffelfinger
Javon Bruce
Sam Brown
4:13.58ILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
4.Tyler Christiansen
Brayden Lafferty
Aidan Johnson
Cadyn Grafton
4:21.25ILDixonApr 1942nd Hub Relays
5.Ethan QueyQuep
Julian Gatewood
Zeb Nelson
Justin Mondschean
4:21.57ILLombard (Montini)Apr 27Mike Yavorski Hornet Classic
6.Ethan QueyQuep
Julian Gatewood
Justin Mondschean
Nick Fisch
4:26.78ILLombard (Montini)Apr 19Thursday Night Lights at Montini
7.Nick Gerbasi
Santino Ortiz
Patrick O'Connor
Nick Fisch
4:31.44ILLombard (Montini)Apr 27Mike Yavorski Hornet Classic
8.Bud Hillard
Patrick Pinex
Lennon Allison
Logan Young
4:50.89ILRock FallsApr 2768th Sterling Night Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Jack Zettl
Jacob Teets
Adam Kries
Anthony Farmer
10:52.26ILBurlington (Central)Apr 21Distance Night in Palatine
2.Isaiah Moorman
Marquez Brown
Mikio Martinez
Jacob Gebhardt
11:05.81ILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
3.Matt Laws
Isaiah Moreno
Adam Conkling
Dawson Smith
11:24.20ILRock FallsApr 2768th Sterling Night Relays
4.Andrew Lohse
Arthur Cox
Jonah Fulton
Christian Seagren
11:34.26ILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
5.Andrew Brenning
Jack Bouqe
Kalvin Zimmerman
Ryan Wade
12:01.88ILGenoa-KingstonApr 26RBCHS Rocket Relays
6.Anthony Pyse
Gabe Burger
Austin Pleskovitch
Jack Boss
13:38.95ILDixonApr 1942nd Hub Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Jared Harrison
Isaac Hernandez
Skyler Connolly
Brayden Forrest
1:03.81ILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
2.Isaac Hernandez
Skyler Connolly
Brayden Forrest
Jared Harrison
1:05.98ILDixonApr 1942nd Hub Relays
3.Michael Austin
Jalen Johnson
Jerome Warren
Keyon Wolber
1:08.82ILRock FallsApr 2768th Sterling Night Relays
4.Ryan Friestad
Logan Lidren
Trevor Goodwin
Jacob Eul
1:23.91ILRochelleApr 1942nd Hub Relays
Shot Put - 12lb
1.12Clayton Hannula59' 9 PRILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
2.12Trey Wideman50' 6 PRILSycamoreApr 27Gib Seegers' Track & Field Classic
3.11Drew Hahn48' 10.5 PRILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
4.12Kerry Reynolds48' 5 PRILSterlingMay 04Northern Illinois Invite
5.12Bazil Bennett46' 8 PRILRochelleMay 01Ogle County Championship
6.11Dylan Lozeau46' 6 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
7.11Aaron Duncan46' 2 PRILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
8.12Marcus Shetter45' 6 PRILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
9.11Davis Dunham44' 1.5 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
10.11Stevan Plavsic43' 1 PRILGlenbard SouthApr 20Glenbard South Raider Invite
Discus - 1.6kg
1.12Clayton Hannula176' 7ILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
2.12Trey Wideman173' 0 PRILSycamoreApr 27Gib Seegers' Track & Field Classic
3.10Preston Ruud151' 2 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
4.10Athan Huelskamp148' 9ILSt. ViatorMay 05Carlin Nalley Invitational
5.12Marcus Shetter146' 0 PRILSterlingApr 20Metamora ABC
6.11Charlie Waldusky145' 1 PRILLisle (Sr)May 05Carlin Nalley Invitational
7.11Griffin Nelson137' 10 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
8.12Bazil Bennett135' 5 PRILRochelleApr 17Sterling CoEd Dual Meet
9.11John Madison135' 2 PRILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
10.11Josh O'Brien135' 1 PRILSterlingMay 11NI Big 12 Boys Conference
High Jump
1.12Cameron Stitt6' 4 PRILLisle (Sr)May 05Carlin Nalley Invitational
2.11Patrick Mayfield*6' 3 PRILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
3.12Michael Kalusa6' 2 PRILBurlington (Central)Apr 11Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
12Drew Gould6' 2 PRILKanelandApr 11Kaneland vs. Sycamore Dual B/G
5.9Porter Conroy6' 0 PRILKanelandApr 21Kaneland Peterson Prep Classic
10Walter Holcomb6' 0ILSterlingApr 10Sterling @ Dixon
7.11Keyon Wolber5' 11 PRILRock FallsApr 20Rock Falls Rocket Invitational
12Jalen Slater5' 11 PRILLombard (Montini)Apr 19Thursday Night Lights at Montini
9.10Jalen Johnson5' 10 PRILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
11Isaiah Ryan5' 10 PRILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
10Jacob Nations5' 10 PRILSycamoreMay 01Sycamore @ Sterling Dual
12Payton Wiegmann5' 10 PRILSycamoreMay 01Sycamore @ Sterling Dual
12Peyton Wiegmann5' 10 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
12Trace Feliciano5' 10ILGenoa-KingstonApr 13Seneca Irish Invitational
11Stevan Plavsic5' 10ILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
10Connor Webb5' 10 PRILLisle (Sr)May 05Carlin Nalley Invitational
12Max Hanzlik5' 10 PRILLombard (Montini)Apr 19Thursday Night Lights at Montini
Pole Vault
1.12Grant Wilk*14' 3 PRILKanelandMay 26IHSA 3A Boys State Track & Field Championships
2.9Ted Allen13' 3 PRILKanelandMay 07Rochelle JV Invite
3.12Brian Bartholomew13' 0 PRILKanelandMay 07Rochelle JV Invite
12Jack O'Sullivan13' 0ILKanelandMay 04Kane County Boys Invite
5.11Dimitri Chavez12' 3 PRILKanelandMay 07Rochelle JV Invite
10Nate Bermes12' 3 PRILKanelandMay 07Rochelle JV Invite
7.12Tyler Soltow*12' 0ILRock FallsMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
8.11Dalton Peters11' 0ILGenoa-KingstonApr 13Seneca Irish Invitational
10Hunter Hulke11' 0 PRILBurlington (Central)May 04Kane County Boys Invite
11Will Werner11' 0ILGlenbard SouthMay 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
Long Jump
1.12Nyrel Sullivan23' 2.5 PRILSterlingApr 2768th Sterling Night Relays
2.12Diandre Wilson21' 10 PRILDixonApr 24Mendota/Dixon dual meet
3.11Jeremy Earnst21' 8 PRILGlenbard SouthMay 04DuPage Boys County Invite
12Michael Kalusa*21' 8 PR (1.9)ILBurlington (Central)May 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
5.12Jeremy Yoder21' 7 PRILSt. ViatorMay 16IHSA 2A Boys Richmond-Burton Sectional
6.11Jermari Harris21' 6.5 PRILLombard (Montini)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
7.12Max May21' 2.5 PRILLombard (Montini)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
8.12John Sullivan21' 2 PRILSycamoreMay 11NI Big 12 Boys Conference
9.12Michael Zima20' 8.5 PRILGlenbard SouthApr 28Jim Arnold Invitational
10.10Adrian Ibarra20' 6.75 PRILRock FallsApr 20Rock Falls Rocket Invitational
Triple Jump
1.12Martin Bandzoumouna43' 2 PRILLisle (Sr)May 18IHSA 2A Boys Glenbard South Sectional
2.10Colton Doll42' 10 PRILKanelandMay 17IHSA 3A Boys St. Charles North Sectional
3.11Zach Denning41' 7.5 PRILKanelandMay 11NI Big 12 Boys Conference
4.12Jared Harrison41' 7 PRILDixonApr 10Sterling @ Dixon
5.10Adrian Ibarra41' 6.5ILRock FallsMay 04Geneseo's John McCormick ABC Invitational
6.11Mason DeLille40' 5.75 PRILRochelleMay 01Ogle County Championship
7.12Josh Dallas40' 4.5 PRILDixonApr 2768th Sterling Night Relays
8.12John Sullivan40' 4.25 PRILSycamoreMay 04Northern Illinois Invite
9.12Jake Hansen40' 0.5ILGenoa-KingstonApr 13Seneca Irish Invitational
10.12Griffin Kasprak39' 4.5ILWheaton (St. Francis)May 12Chicago Catholic League Outdoor Championship

* = Recent improvement