Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Basil Buckner10.92 PRILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
2.10Charly Tshibuabua10.93 PRILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
3.12Kolton Grawe10.94c PRILLibertyMar 29Quincy Triangular
12Seth Rochelle10.94c PRILLibertyApr 25Quincy HS Invitational
5.11JD Wilson11.25 PRILAstoriaMay 04Prairieland Conference Meet
6.12Wes Davis11.34c PRILPittsfieldApr 12Saukee Invitational
7.12Jonah Miller11.39 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
12Hunter Thompson11.39 PR (1.3)ILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
9.11Skyler Hagerbaumer11.44c PRILPayson-SeymourApr 12Saukee Invitational
10.11Lucas Western11.47 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
200 Meters
1.10Charly Tshibuabua22.34 PRILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
2.12Basil Buckner22.48ILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
3.12Seth Rochelle22.64ILLibertyApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
4.12Kolton Grawe22.85 PRILLibertyApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
5.10Levi Hecox22.86 PRILCamp Point (Central)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
6.11Lucas Western22.94 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.12James Gwartney23.04c PRILPittsfieldApr 04Tom Johnson Invitational
11JD Wilson23.04c PRILAstoriaApr 232018 Fulton County
9.12Wes Davis23.23 PRILPittsfieldMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
10.10Alex Cosgriff23.28 PRILJacksonville (Routt)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
400 Meters
1.10Charly Tshibuabua49.17 PRILRushville (R.-Industry)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Aaron Brown52.05 PRILWinchesterMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
3.12Kolton Grawe52.07 PRILLibertyApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
4.12James Gwartney52.28 PRILPittsfieldMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
5.12Luke McGraw52.46ILPleasant PlainsApr 12Pleasant Plains Triangular
6.11Michael Scott52.66 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.11Jack McFadden52.89ILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
8.11Keegan McGann53.45 PRILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
9.10Josh Triplett53.68 PRILRushville (R.-Industry)May 04Prairieland Conference Meet
10.11Chase Law54.16ILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
800 Meters
1.12Eli Ten Eyck1:56.3h PRILPittsfieldMay 02Saukee Olympics
2.10Keaton Hill2:01.11 PRILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
3.10Noah McIntyre2:01.29ILAthensMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
4.11Wyatt McIntyre2:02.69 PRILAthensApr 28Jokisch/Grandone Invite
5.11Harley Street2:02.97 PRILRushville (R.-Industry)May 04Prairieland Conference Meet
6.10Nick Sunley2:03.80 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.10Evan Horn2:08.40 PRILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
8.12Brock Brummett2:08.51 PRILPleasant PlainsApr 12Pleasant Plains Triangular
9.11Dawsen Lemons2:09.61 PRILVirginiaMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
10.11Camden Schmitz2:09.9h PRILMeredosia-ChambersburgApr 12Saukee Invitational
1500 Meters
1.9Eli Smithers5:03.5h PRILPittsfieldMay 02Saukee Olympics
2.11Jonathan Foote5:23.4h PRILCamp Point (Central)May 02Saukee Olympics
3.11Dan Marshall5:57.6h PRILJacksonville (Routt)May 02Saukee Olympics
1600 Meters
1.11Wyatt McIntyre4:16.75 PRILAthensApr 21Distance Night in Palatine
2.12Eli Ten Eyck4:21.18ILPittsfieldMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.10Noah McIntyre4:36.94ILAthensMay 04Sangamon County Meet
4.11Otis Sanders4:38.51 PRILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
5.10Evan Horn4:46.10 PRILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
6.11Steven Melin4:49.80 PRILPleasant PlainsApr 21Rochester Invite
7.10Joe Walker4:54.41 PRILVirginiaMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
8.12Thomas Hofferkamp4:55.20 PRILWilliamsvilleApr 21Rochester Invite
9.10Jacob Presser4:59.0h PRILMendon (Unity)Apr 25Quincy HS Invitational
10.12Keaton Harris5:00.48 PRILPittsfieldMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
1600m Racewalk
1.11Derek Griggs11:06.4hILCamp Point (Central)May 02Saukee Olympics
2.10Blayne Colvin-Moore12:00.0h PRILWinchesterMay 02Saukee Olympics
3.12Sabriel Carrero12:10.0h PRILBeardstownMay 02Saukee Olympics
4.12Joel Cook12:20.0h PRILPittsfieldMay 02Saukee Olympics
5.11Caleb Cunningham13:00.0h PRILJacksonville (Routt)May 02Saukee Olympics
1 Mile
1.12Eli Ten Eyck4:19.41 PRILPittsfieldMay 31Festival of Miles
2.11Wyatt McIntyre4:20.61 PRILAthensMay 31Festival of Miles
3200 Meters
1.11Wyatt McIntyre9:11.72ILAthensApr 07Arcadia Invitational
2.12Eli Ten Eyck10:03.4hILPittsfieldApr 12Saukee Invitational
3.11Steven Melin10:04.20 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4.10Joe Walker10:34.00ILVirginiaApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
5.11Ryan Nordsiek10:41.52 PRILAthensMay 04Sangamon County Meet
6.10Braden Moore10:48.44 PRILPleasant PlainsMar 31Greenville Invitational
7.12Thomas Hofferkamp10:53.22 PRILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
8.10Joseph Goodenow11:01.16 PRILAthensApr 28Jokisch/Grandone Invite
9.11Evan Myers11:06.8h PRILCamp Point (Central)Apr 17Unity Invite
10.9Nathan Clack11:11.97 PRILWilliamsvilleApr 21Rochester Invite
5000 Meters
1.9Eli Ripperda20:40.4h PRILCamp Point (Central)May 02Saukee Olympics
2.11Brice Jackson21:25.3h PRILJacksonville (Routt)May 02Saukee Olympics
3.12Dylan Lopez21:39.3h PRILBeardstownMay 02Saukee Olympics
110m Hurdles - 39"
1.12Bryce Heatherton15.56 PR (1.7)ILAthensMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
2.11Keigan Halford15.58 PRILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
3.12Jacob May16.44c PRILLibertyMar 29Quincy Triangular
11Chayse Houston16.44c PRILCamp Point (Central)Apr 26West Hancock Titan Relays
5.9Clement Kayembe16.55 PRILBeardstownMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
6.12Kevin Ingram16.94 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.10Gavin Heinecke17.34cILLibertyApr 13CSE Invite
8.12Cordin Tallcott18.54c PRILMendon (Unity)Apr 10Jerry Ball Relays
9.12Brandon Elliot18.62 PR (1.7)ILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
10.11Adam Davidson18.77ILMeredosia-ChambersburgMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
300m Hurdles - 36"
1.11Keigan Halford41.75 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
2.12Jacob May41.82 PRILLibertyMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
3.10Gavin Heinecke42.46 PRILLibertyMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4.10Levi Hecox42.54c PRILCamp Point (Central)May 08CSE late season meet
5.12Michael Pratt42.94c PRILMendon (Unity)Apr 25Quincy HS Invitational
6.11Chayse Houston44.24c PRILCamp Point (Central)May 08CSE late season meet
7.9Clement Kayembe44.58 PRILBeardstownMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
8.10Cristian Luparell44.84c PRILBrown CountyApr 26West Hancock Titan Relays
9.12Brandon Elliot45.74 PRILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
10.12Kevin Ingram45.82ILPleasant PlainsApr 21Rochester Invite
1.5k Steeplechase
1.11Hunter Gates5:45.8h PRILPittsfieldMay 02Saukee Olympics
2.12Dylan Lopez6:01.5h PRILBeardstownMay 02Saukee Olympics
3.11Brice Jackson6:14.2hILJacksonville (Routt)May 02Saukee Olympics
4x100 Relay
1.Relay Team43.13ILLibertyMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
2.Relay Team43.20ILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
3.Charly Tshibuabua
Basil Buckner
Nader Lawani
Kreeden Allen
43.21ILRushville (R.-Industry)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.Jacob May
Seth Rochelle
Gavin Heinecke
Kolton Grawe
43.88ILLibertyMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
5.Relay Team44.19ILPleasant PlainsApr 12Pleasant Plains Triangular
6.Charly Tshibuabua
Basil Buckner
Gueriame Kabanga
Kreeden Allen
44.27ILRushville (R.-Industry)Apr 27Huck Finn / Molly Brown Relays (Hannibal)
7.Sam McAfee
Jonah Miller
Lucas Western
Keigan Halford
44.56ILPleasant PlainsApr 17Carlinville Relays
8.Jacob May
Seth Rochelle
Koby Craft
Kolton Grawe
44.74cILLibertyApr 25Quincy HS Invitational
9.Relay Team45.40ILCamp Point (Central)May 04West Central Conference Meet
10.Jacob May
Seth Rochelle
Kolton Grawe
Koby Craft
45.44cILLibertyMay 08CSE late season meet
4x200 Relay
1.Jacob May
Gavin Heinecke
Kolton Grawe
Seth Rochelle
1:31.88ILLibertyMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team1:32.52ILRushville (R.-Industry)Apr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
3.Relay Team1:32.61ILLibertyMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4.Jacob May
Kolton Grawe
Koby Craft
Seth Rochelle
1:33.2hILLibertyApr 10Jerry Ball Relays
5.Chayse Houston
Levi Hecox
Chase Norfolk
Brandon Rossmiller
1:33.70ILCamp Point (Central)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
6.Relay Team1:33.83ILPleasant PlainsMay 01Sangamo Conference Track Meet
7.Relay Team1:34.07ILCamp Point (Central)May 04West Central Conference Meet
8.Wilson Stotts
Levi Hecox
Chase Norfolk
Brandon Rossmiller
1:35.4hILCamp Point (Central)Apr 25Quincy HS Invitational
9.Relay Team1:36.14ILJacksonville (Routt)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
10.Relay Team1:36.43ILPittsfieldMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4x400 Relay
1.Jonah Miller
Sam McAfee
Michael Scott
Luke McGraw
3:23.01ILPleasant PlainsMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team3:29.50ILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
3.-Sam McAfee
Jonah Miller
Jack McFadden
Luke McGraw
3:29.94ILPleasant PlainsApr 17Carlinville Relays
4.James Gwartney
Brenden Hull
Logan Howland
Eli Ten Eyck
3:31.65ILPittsfieldMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
5.Relay Team3:35.52ILPittsfieldMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
6.Relay Team3:37.44ILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
7.Relay Team3:37.62ILRushville (R.-Industry)May 04Prairieland Conference Meet
8.Keaton Hill
Grant Ripperda
Chase Law
Keegan McGann
3:40.46ILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
9.Conner Davidson
Tyler Gray
James Whitescarver
Josh Triplett
3:41.4hILRushville (R.-Industry)Apr 25Quincy HS Invitational
10.Relay Team3:41.60ILCamp Point (Central)May 04West Central Conference Meet
4x800 Relay
1.Nick Sunley
Brock Brummett
Otis Sanders
Luke McGraw
8:06.14ILPleasant PlainsMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team8:12.43ILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
3.Relay Team8:13.31ILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
4.Evan Horn
Chase Law
Keegan McGann
Keaton Hill
8:14.13ILWilliamsvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
5.Relay Team8:45.84ILMendon (Unity)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
6.Michael Pratt
Ben Peters
Taylor Klusmeyer
Jacob Presser
8:48.68ILMendon (Unity)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
7.Taylor Klusmeyer
Jordan Payne
Ben Peters
Michael Pratt
8:50.4hILMendon (Unity)Apr 27Huck Finn / Molly Brown Relays (Hannibal)
8.Conner Davidson
Nick Seaver
Keith Orwig
Harley Street
9:00.2hILRushville (R.-Industry)Apr 25Quincy HS Invitational
9.Relay Team9:01.84ILRushville (R.-Industry)Apr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
10.Taylor Klusmeyer
Jacob Presser
Michael Pratt
Jordan Payne
9:05.4hILMendon (Unity)Apr 25Quincy HS Invitational
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Bryson Tisdale
Caleb Orme
James Goodenow
Noah McIntyre
3:59.01ILAthensApr 17Olympia Coed Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Steven Melin
Braden Moore
Kevin Ingram
Otis Sanders
11:27.22ILPleasant PlainsApr 17Carlinville Relays
Shot Put - 12lb
1.11Brad Olysav52' 4.25 PRILWilliamsvilleApr 28Jokisch/Grandone Invite
2.11Chase Schmitt50' 2.5 PRILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
3.12David Jensen49' 5 PRILJacksonville (Routt)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4.11Riley Hughes45' 3 PRILAthensMay 04Sangamon County Meet
5.11Shannon McNeal44' 8 PRILIllinois School for the DeafMay 11Gillespie Invitational
6.10Chris Ulrich42' 10 PRILPayson-SeymourMar 27Knox County Invite
7.9Kobe Williams40' 7 PRILPetersburg (PORTA)May 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
8.12Ben Arnberger40' 5 PRILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
9.10Marcus Bunch39' 6 PRILCamp Point (Central)May 07Athens Coed Track Meet
10.12Joel Cook38' 10 PRILPittsfieldMay 02Saukee Olympics
Discus - 1.6kg
1.11Chase Schmitt164' 2 PRILPleasant PlainsMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Brad Olysav160' 10 PRILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
3.11Riley Hughes143' 4 PRILAthensApr 17Olympia Coed Relays
4.9A.J. Pankey129' 11 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
5.9FJ Simpson129' 6ILWilliamsvilleApr 21Rochester Invite
6.10Marcus Bunch128' 1 PRILCamp Point (Central)May 02Saukee Olympics
7.11Shannon McNeal127' 11 PRILIllinois School for the DeafMay 11Gillespie Invitational
8.12David Jensen127' 6 PRILJacksonville (Routt)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
9.10Chris Ulrich126' 9 PRILPayson-SeymourApr 17Unity Invite
10.10Cole Howard123' 5 PRILWinchesterMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
Javelin - 800g
1.11Jack Heafner81' 0 PRILPittsfieldApr 20Cunningham Invitational
High Jump
1.11Tristen Tewes6' 5ILPleasant PlainsMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Austin Young6' 4 PRILWinchesterApr 12Saukee Invitational
3.12Zach Ely6' 0ILPleasant PlainsApr 17Carlinville Relays
12Bryce Heatherton6' 0ILAthensMay 04Sangamon County Meet
5.11Skyler Hagerbaumer5' 10 PRILPayson-SeymourApr 12Saukee Invitational
9Stephen Gleason5' 10 PRILWilliamsvilleMay 04Sangamon County Meet
7.9Mason Murphy5' 8 PRILMeredosia-ChambersburgApr 12Saukee Invitational
12Wilson Stotts5' 8 PRILCamp Point (Central)Mar 27Pittsfield Early Season Meet
9.10Jared Predmore5' 7 PRILLibertyMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
12Marshall Reibeling5' 7 PRILWilliamsvilleMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
Pole Vault
1.11Cameron Witts15' 0 PRILWilliamsvilleApr 21Rochester Invite
2.11Andrew Phillips11' 8 PRILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
12Cody Carter11' 8 PRILAthensMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
12Isaac Riddle11' 8ILBeardstownMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
5.9Gavin Morley11' 6 PRILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
11Justin Holding11' 6 PRILPleasant PlainsMay 01Sangamo Conference Track Meet
7.9Will Hill10' 8 PRILAthensMay 17IHSA 1A Boys Tremont Sectional
8.11Harley Street10' 6 PRILRushville (R.-Industry)May 04Prairieland Conference Meet
9.11Sam Crocker10' 0ILPleasant PlainsMar 31Greenville Invitational
10.9Denmark Mahilom7' 8 PRILBeardstownMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
Long Jump
1.11Tristen Tewes21' 7.5 PRILPleasant PlainsMay 04Sangamon County Meet
2.12James Gwartney20' 9ILPittsfieldApr 04Tom Johnson Invitational
3.11Sam McAfee20' 8 PRILPleasant PlainsMar 31Greenville Invitational
4.12Basil Buckner20' 7.5ILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
5.9Kreeden Allen20' 0.5ILRushville (R.-Industry)Apr 27Huck Finn / Molly Brown Relays (Hannibal)
6.12Braeton Kimbro19' 3.25 PRILAstoriaMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.11Austin Young19' 1 PRILWinchesterMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
12Kaleb Birdsell19' 1 PRILJacksonville (Routt)Apr 12Saukee Invitational
9.12Zach Ely18' 9.75 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
10.12Chase Norfolk18' 8 PRILCamp Point (Central)Apr 25Quincy HS Invitational
Triple Jump
1.12Kaleb Birdsell41' 4 PRILJacksonville (Routt)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
2.12Nader Lawani40' 4ILRushville (R.-Industry)May 04Prairieland Conference Meet
3.11Austin Young40' 3.5 PRILWinchesterMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
4.12Braeton Kimbro39' 9.25 PRILAstoriaApr 232018 Fulton County
5.11Chayse Houston39' 8.25 PRILCamp Point (Central)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
6.9Kreeden Allen39' 1.75 PRILRushville (R.-Industry)May 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
7.10Michael Benning38' 7 PRILPleasant PlainsMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
8.11Tristen Tewes38' 2.5ILPleasant PlainsApr 17Carlinville Relays
9.11Coale Klopfer38' 1.75 PRILMeredosia-ChambersburgMay 16IHSA 1A Boys Rushville-Industry Sectional
10.9Clement Kayembe38' 0ILBeardstownApr 21Rob Garcia Co-Ed Invitational
12Wilson Stotts38' 0 PRILCamp Point (Central)Apr 13CSE Invite

* = Recent improvement