Team Results Management

Mens

60 Meter Dash
1.12Cole Kindschi7.64c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.11Brian Xie7.74c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.9Dace Roberts7.94c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4.10Brandon Wright8.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.9Kameron See8.14c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.11Brandon Williams9.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
7.9Collidge Abel-Bey9.34c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
12Kyle Loken9.34c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
9Dylan Tyler9.34c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
10.9Andrew Dolinski9.84c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
100 Meters
1.11Tyler Massena10.95 PRWASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
2.12Daniel Arias10.97 PRWAHenry JacksonApr 26Glacier Peak at Jackson
3.12Jesiah Irish11.00 PRWAMt SiMar 22North Creek @ Mount Si
4.10Dominic Wieburg11.02 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
5.11Cole Ellis11.07WAMt VernonMay 04Stanwood Twilight Invite
11Matthew Zehrung11.07 PRWALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
7.9Alan Kyaw11.13 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
8.10Cameron Mefford*11.17 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9.12Romelo Mangum*11.19 PRWAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.10Paine Smith11.23 PRWAMt SiMay 11Kingco Championships
150 Meters
1.11Brian Xie18.24c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.11Kincaid Schmitt18.44c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.11Rajbir Singh19.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
9Dace Roberts19.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.10Zackary Nguyen19.24c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.11Josh Rockwood19.44c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
11Brandon Williams19.44c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
8.11Tom Mikolyuk19.94c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
9.9Kyler Fornes20.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
10.10Jonathan Ha20.54c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
200 Meters
1.12Daniel Arias22.28 PRWAHenry JacksonApr 26Glacier Peak at Jackson
2.11Tyler Massena*22.37 PRWASnohomishMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.12Ryan Witters22.53 PRWABothellApr 21Mount Si Invitational
12Dane Siegelman22.53 PRWABothellMay 11Kingco Championships
5.9Alan Kyaw22.76 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
11Cole Ellis22.76WAMt VernonMay 04Stanwood Twilight Invite
7.12Romelo Mangum*22.77 PRWAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Jesiah Irish22.80 PRWAMt SiMar 29Mt Si / Issaquah @ Bothell
9.10Paine Smith22.85 PRWAMt SiMay 11Kingco Championships
10.10Cameron Mefford*22.94 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
300 Meters
1.9Elijah Shafer40.44c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.10Billy Surdyk40.54c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.9Andrew James40.94c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4.10Ian Brock41.24c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.10Colby Ryden42.84c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.11Oliver Hopcroft43.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
7.11Timothy Wampler47.94c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
8.12Jared Galanti54.04c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
400 Meters
1.12Daniel Arias49.51WAHenry JacksonApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.12Ryan Witters50.28 PRWABothellApr 18North Creek @ Bothell
3.11Thaddeus Newman*50.82 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.10Carson Lui*50.87 PRWARedmondMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
5.12Patrick Olson51.04WAKamiakMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
6.12Luke George51.10 PRWAIssaquahApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.12Tyler Rodshagen51.14 PRWAWoodinvilleApr 26Woodinville @ Mount Si
8.11Maxwell Nelson51.39 PRWACascade (Everett)May 04Everett All City Meet
9.12Noah Lukosky51.46 PRWARedmondMay 11Kingco Championships
10.11Kincaid Schmitt51.53 PRWAInglemoorMay 11Kingco Championships
400 Meters - Relay Split
1.12Tyler Rodshagen50.64c PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
2.12Luke George51.14cWAIssaquahApr 04Skyline, North Creek @ Issaquah
3.11Luke Houser51.44cWAWoodinvilleApr 19Skyline @ Woodinville
4.12Dil Thiagarajan51.94cWAIssaquahApr 04Skyline, North Creek @ Issaquah
5.12Dylan Usoro52.14c PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
12Garrett White52.14cWAIssaquahApr 04Skyline, North Creek @ Issaquah
7.12Dustin Lind52.54c PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
8.10Adarsh Mulupuru53.04cWAEastlakeMar 29Woodinville @ Eastlake
9.12Nick Rodgers53.14cWAIssaquahApr 04Skyline, North Creek @ Issaquah
10.12Larry Shan53.34c PRWAEastlakeMar 29Woodinville @ Eastlake
11Joe Mucklestone53.34c PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
600 Meters
1.9Kazuki Steinmetz1:54.7h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.9Alec Hurchalla1:59.7h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.9Emmet Frank2:01.9h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
800 Meters
1.12Luke George1:51.01 PRWAIssaquahMay 03Issaquah @ Inglemoor
2.12Isaiah Funston*1:55.10 PRWAMonroeMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.11Luke Houser1:55.53 PRWAWoodinvilleApr 26Woodinville @ Mount Si
4.12Blake Braaten*1:56.57 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.12Nate Pendleton1:56.97 PRWAEastlakeApr 14Oregon Relays
6.12Brandon Simmons1:57.15WABothellMay 11Kingco Championships
7.12Ray Vernon1:57.21WAInglemoorMay 11Kingco Championships
8.11Joe Waskom1:57.82 PRWAMt SiMar 29Mt Si / Issaquah @ Bothell
9.12Dil Thiagarajan1:57.97 PRWAIssaquahMay 03Issaquah @ Inglemoor
10.11Lucas Robert*1:58.07 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
1000 Meters
1.12Brayden Schultz2:41.3h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.12Ray Vernon2:42.9h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.12Andrew Vernon2:43.2h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4.10Cooper Laird2:43.5h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.12Liam Elias2:44.6h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.12Bryce Lane2:55.2h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
7.11Ryan Bertrand3:00.8h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
8.10Cooper Miller3:02.3h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
9.10Aditya Nair3:10.9h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
10.10Tyler Neher3:12.2h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
1500 Meters
1.11Joe Waskom3:54.10 PRWAMt SiApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.12Luke George3:54.70 PRWAIssaquahApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.12Nate Pendleton4:00.99 PRWAEastlakeApr 07Arcadia Invitational
1600 Meters
1.12Luke George4:06.09 PRWAIssaquahMay 11Kingco Championships
2.11Luke Houser4:10.24 PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
3.11Joe Waskom*4:14.47 PRWAMt SiMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
4.12Connor Edson4:19.06 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
5.12Mateo Rivera*4:19.36WAHenry JacksonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
6.11Sam Griffith4:19.50 PRWAIssaquahApr 21Eason Invitational
7.11Max Hanley4:19.92 PRWANewport (Bellevue)Apr 21Eason Invitational
8.12Nate Pendleton4:20.52WAEastlakeMay 11Kingco Championships
9.12Dustin Lind4:22.60 PRWAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
10.12Blake Braaten*4:23.04WALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
1 Mile
1.11Joe Waskom4:09.80 PRWAMt SiApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.12Luke George4:10.94 PRWAIssaquahApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.11Luke Houser4:18.22 PRWAWoodinvilleApr 14Pasco Invitational
4.12Nate Pendleton4:20.71WAEastlakeApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
5.11George Cretu4:33.53 PRWARedmondApr 14Pasco Invitational
6.12Dustin Lind4:37.19 PRWAWoodinvilleMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2000 Meters
1.12Brayden Schultz5:57.0h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.10Cooper Laird6:16.7h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.11Ryan Bertrand7:02.4h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4.11Cameron Clark7:08.3h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.10Tyler Neher7:15.4h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.11Oliver Hopcroft7:26.5h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
7.9Emmet Frank8:07.7h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
8.12Henry Vickers8:44.9h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
9.10Max Rossman8:57.0h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
10.9Klae Howard8:58.5h PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3000 Meters
1.11Joe Waskom8:27.35 PRWAMt SiApr 07Arcadia Invitational
2.12Nate Pendleton8:44.15 PRWAEastlakeApr 14Oregon Relays
3.11Kane Borgal9:16.70 PRWAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
4.10Nathaniel Shin9:29.27 PRWAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
5.9Owen Bloom9:41.25 PRWAEastlakeApr 14Oregon Relays
6.9Brenden Charbeneau9:45.40 PRWAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
3200 Meters
1.11Joe Waskom8:58.87 PRWAMt SiApr 07Arcadia Invitational
2.11Luke Houser9:02.48 PRWAWoodinvilleApr 28Shoreline Invitational (COED)
3.11Joseph Skoog*9:10.05 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.12Nate Pendleton*9:22.47WAEastlakeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.12John Lehr*9:26.09 PRWARedmondMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
6.11Sam Griffith9:27.08 PRWAIssaquahApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.12Connor Edson9:31.47 PRWASkylineApr 21Mount Si Invitational
8.11Max Hanley9:31.62 PRWANewport (Bellevue)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
9.10Cooper Laird9:34.52 PRWAInglemoorMay 11Kingco Championships
10.11Dylan Lennon9:35.28 PRWABothellMay 11Kingco Championships
55m Hurdles - 39"
1.9Gabriel Swain10.24c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.12Thomas Spunaugle10.64c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
110m Hurdles - 33"
1.11Victor Prom18.05 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
2.11Zach Harmon18.28 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
3.12Tyler White18.42 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
4.12Theo Davis18.94 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
5.9Oliver Raab21.63 PRWAHenry JacksonMay 04Everett All City Meet
110m Hurdles - 36"
1.10Nicolas LaBlanc16.01 PRWAEastlakeMar 15Skyline Jamboree
2.11Chase Randall16.37 PRWAEastlakeMar 15Skyline Jamboree
3.12Ian Slater16.59 PRWASkylineMar 15Skyline Jamboree
4.11Cameron Stuart17.62 PRWAEastlakeMar 15Skyline Jamboree
5.9Pedro Neves Do Souto18.83 PRWASkylineMar 15Skyline Jamboree
6.9Xavier Cruz18.89 PRWASkylineMar 15Skyline Jamboree
110m Hurdles - 39"
1.12Da'Vicious Wilson15.18 PRWABothellMay 11Kingco Championships
2.10Cooper Williams15.57 PRWAEastlakeMay 11Kingco Championships
3.12Matthew Howard15.58WABothellApr 25Bothell @ Newport
4.10Nicolas LaBlanc15.68 PRWAEastlakeApr 26Issaquah, North Creek @ Eastlake
5.11Chase Randall15.87 PRWAEastlakeMay 10KingCo 4A JV South Meet
6.10Konner Kinghorn15.93 PRWAMonroeMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
7.12Theo Davis*15.96 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.11Chase Winkler*16.00 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Nicholas Basaldua16.00 PRWAMt SiApr 28Shoreline Invitational (COED)
10.12Jacob Schmidt16.26 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
9Pedro Neves Do Souto*16.26 PRWASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
200m Hurdles - 36"
1.12Thomas Spunaugle31.54c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.9Gabriel Swain31.64c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.10Samuel Rogers42.74c PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
300m Hurdles - 36"
1.11Maxwell Nelson*39.66 PRWACascade (Everett)May 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
2.12Matthew Howard*39.69 PRWABothellMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
3.10Cooper Williams*40.43 PRWAEastlakeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
4.11Joe Mucklestone*40.62 PRWAWoodinvilleMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.12Connor Flynn*40.92 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.10Nicolas LaBlanc41.14 PRWAEastlakeMay 11Kingco Championships
7.11Chase Winkler*41.18 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
8.12Kalvyn McDaniel41.44 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
9.12Theo Davis*41.57WAHenry JacksonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
10.12Anthony Armad42.08 PRWAKamiakMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
2k Steeplechase
1.12Micah Ramos6:55.05 PRWAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
2.11Zach Stancik6:55.33 PRWAKamiakApr 07Birger Solberg Invite
3.11Caleb Grode7:11.48WAHenry JacksonApr 07Birger Solberg Invite
4.9Gabe Endresen7:15.87 PRWAHenry JacksonApr 07Birger Solberg Invite
5.10James Smith7:43.34 PRWAMarinerApr 07Birger Solberg Invite
6.11Zane Robertson8:06.62 PRWAKamiakApr 07Birger Solberg Invite
4x60 Relay
1.Kyle Brandel
Khalid Elhousieny
Jordan Fornes
Dace Roberts
31.84cWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4x100 Relay
1.Sebastian Wanjiru
Amalawa Aiwekhoe
Prince Riley
Romelo Mangum*
43.12WAMarinerMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
2.Anthony Hutchinson
Skyler Reyna
Cameron Mefford
Sergio Pelayo*
43.14WALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
3.Brian Jimenez
Coby Calvin
Jose Sanchez
Cole Ellis
43.20WAMt VernonMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
4.Dominic Wieburg
TJ Yanchar
Alan Kyaw
Luke Stiles*
43.29WASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.Anthony Hutchinson
Thaddeus Newman
Cameron Mefford
Sergio Pelayo
43.36WALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
6.Keaton Cox
Da'Vicious Wilson
Jonathon Suh
Dane Siegelman*
43.54WABothellMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
7.Zachary Hall
Cale Millen
Ezra Gallegos
Paine Smith*
43.59WAMt SiMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.Sebastian Wanjiru
Amalawa Aiwekhoe
Robel Anshebo
Romelo Mangum
43.60WAMarinerMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
9.Dominic Wieburg
TJ Yanchar
Angelo Saturay
Luke Stiles
44.06WASkylineApr 21Mount Si Invitational
10.Edwin Bouh
Amalawa Aiwekhoe
Robel Anshebo
Romelo Mangum
44.07WAMarinerMay 03Shoreline vs. Mukilteo @ Shoreline Stadium
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Relay Team52.54WAMt SiMar 24Ram Relays 2018
2.Relay Team53.31WAMonroeMar 24Ram Relays 2018
3.Carter Cole
Wyatt Berg
Cole Kelsey
Kyle Bremer
55.89WASnohomishMar 15Sno Peak Creek Jamboree
4.Zachary Reynolds
Logan Gash
Sean Andre
Aidan Fox-Bailey
57.58WASnohomishMar 15Sno Peak Creek Jamboree
4x200 Relay
1.Sebastian Wanjiru
Romelo Mangum
Robel Anshebo
Prince Riley
1:34.59WAMarinerApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.Alan Kyaw
Beau Switzer
Angelo Saturay
Jensen Mulvey
1:34.76WASkylineApr 28Shoreline Invitational (COED)
3.Paine Smith
Jesiah Irish
Ezra Gallegos
Zachary Hall
1:34.95WAMt SiApr 28Shoreline Invitational (COED)
4.Sebastian Wanjiru
Amalawa Aiwekhoe
Edwin Bouh
Romelo Mangum
1:35.31WAMarinerApr 07Birger Solberg Invite
5.Michael Yoon
Aidan Morrissey
Destri Bernstein
Kevin Bloom
1:35.63WANewport (Bellevue)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
6.Rocco Paduano
Soham Paul
Declan Scallen
Cooper Williams
1:37.59WAEastlakeApr 14Oregon Relays
7.Lawrence Georger
Isaiah Kreinheder
Connor Flynn
Brandon Collado
1:38.71WAHenry JacksonApr 28Lakewood Invitational
8.Asres Morris
Chad Keddie
Noah Lukosky
Carson Lui
1:39.12WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
9.Dace Roberts
Elijah Shafer
Rajbir Singh
Nicholas Samuels
1:39.79WAInglemoorApr 28Shoreline Invitational (COED)
10.Anthony Armad
David Musoke
Ben Shallow
Patrick Olson
1:40.12WAKamiakApr 07Birger Solberg Invite
4x300 Relay
1.Chase Winkler
Jacob Schmidt
Jager Hill
Sergio Pelayo
2:35.93WALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
2.Andrew Vernon
Ray Vernon
Liam Elias
Billy Surdyk
2:37.0hWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.Carter Sparks
Dane Patten
Meier Bracken
Alexander Lansel
2:44.88WASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
4.Elijah Shafer
Cameron Olson
Kenyon Woodley
Andrew James
2:45.3hWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.Jonathan Ha
Tom Mikolyuk
Benjamin Dossett
Cooper Miller
2:57.3hWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.Hayden McGarvie
Swen Richter
Sarthak Darekar
Joshua Lee
2:59.48WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.Ryder Locknane
Brandon Simmons
Tyler Schenck
Matthew Howard
3:24.58WABothellMay 11Kingco Championships
2.Garrett White
Nick Rodgers
Dil Thiagarajan
Luke George
3:24.74WAIssaquahMay 11Kingco Championships
3.Connor Flynn
Lucas Robert
Bradley Wilson
Daniel Arias*
3:24.81WAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.Ryder Locknane
Tyler Schenck
Brandon Simmons
Matthew Howard*
3:25.40WABothellMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.Thaddeus Newman
Jacob Schmidt
Blake Braaten
Ki Thomas*
3:25.82WALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.Dominic Wieburg
Cameron Trencher
Vishruth Murlidharan
Amrit Krishnan*
3:26.27WASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
7.Asres Morris
Noah Lukosky
Kyle Nickum
Carson Lui*
3:26.49WARedmondMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.Joe Mucklestone
Dylan Usoro
Dustin Lind
Tyler Rodshagen
3:28.16WAWoodinvilleMay 11Kingco Championships
9.Asres Morris
Noah Lukosky
Carson Lui
Kyle Nickum
3:28.44WARedmondMay 11Kingco Championships
10.Ryder Locknane
Brandon Simmons
Tyler Schenck
Ryan Witters
3:28.59WABothellApr 28Shoreline Invitational (COED)
4x800 Relay
1.Lucas Robert
Joseph Skoog
Mateo Rivera
Kane Borgal
8:15.67WAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
2.Blake Braaten
Ki Thomas
Kayto Krueger
Rio Vitale
8:35.62WALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
3.Mateo Rivera
Kane Borgal
Joseph Skoog
Lucas Robert
8:36.58WAHenry JacksonApr 07Birger Solberg Invite
4.Lance Mason
Eric Nickum
John Lehr
William Binette
8:37.80WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
5.Sam Cureton
David Lynn
Tyler Thomas
Nate Keller
8:40.93WAEastlakeApr 14Oregon Relays
6.Kane Borgal
Mateo Rivera
Caleb Grode
Joseph Skoog
8:41.7hWAHenry JacksonMar 15Mukilteo/Everett Jamboree
7.Sam Hernandez III
Fernando Castaneda-Flores
James Smith
Brandon Lopez
8:42.00WAMarinerApr 07Birger Solberg Invite
8.Brandon Lopez
Fernando Castaneda-Flores
John Percival
Sam Hernandez III
8:52.2hWAMarinerMar 15Mukilteo/Everett Jamboree
9.Brandon Lopez
James Smith
John Percival
Fernando Castaneda-Flores
8:53.32WAMarinerMar 24Chuck Randall Relays
10.Zach Stancik
Toren Harrison
Kyle Yu
Carp Mukai
8:57.5hWAKamiakMar 15Mukilteo/Everett Jamboree
SMR 100-100-200-400m
1.Anthony Hutchinson
Skyler Reyna
Matthew Zehrung
Michael Conner
1:38.80WALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
2.Seth Tercero
Eric Gallardo
Cole Ellis
Brian Jimenez
1:40.22WAMt VernonMar 30Clash of the Conferences
3.Joshua Lam
Kyle Bily
Asres Morris
Carson Lui
1:42.30WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
4.Robel Anshebo
Romelo Mangum
Sebastian Wanjiru
Brandon Lopez
1:43.02WAMarinerMar 24Chuck Randall Relays
5.Tyler Massena
Langdon Orgill
Wyatt Watkins
Carter Sparks
1:44.83WASnohomishMar 15Sno Peak Creek Jamboree
6.Relay Team1:45.97WAMonroeMar 24Ram Relays 2018
7.Samuel Matson
Hunter Philabaum
Makai Williams
Meier Bracken
1:50.11WASnohomishMar 15Sno Peak Creek Jamboree
8.Shawn Kim
Ian Tsang
Bryce Stickley
Alex Nottingham
1:51.27WAWoodinvilleMar 24The Curtis Viking Relay Championships
9.Meier Bracken
Makai Williams
Langdon Orgill
Paul Johnson
1:56.17WASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Gavin Hooper
Isaiah Kreinheder
Jalen Cano
Nathaniel Shin
3:56.32WAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
2.Braden Young
Grady Robison
Declan Scallen
Owen Bloom
3:59.29WAEastlakeApr 14Oregon Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Ki Thomas
Michael Conner
Kayto Krueger
Blake Braaten
10:40.86WALake StevensApr 14Pasco Invitational
2.Mateo Rivera
Connor Flynn
Lucas Robert
Joseph Skoog
10:42.32WAHenry JacksonApr 14Oregon Relays
3.Barry Diedericks
Davis Carmichael
Nick Rodgers
Jared Putney
10:57.10WAIssaquahApr 28Shoreline Invitational (COED)
4.Thomas Sigall
Holden Hillis
William Binette
Cooper Arons
11:03.37WARedmondApr 28Shoreline Invitational (COED)
5.Ki Thomas
Michael Conner
Kayto Krueger
Rio Vitale
11:06.0hWALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
6.Nicholas McIver
William Hutchins
Cole Basta
Matthew Goddard
11:13.11WASnohomishMar 15Sno Peak Creek Jamboree
7.Ethan Ashley
Eric Nickum
Thomas Sigall
Cooper Arons
11:14.48WARedmondApr 14Pasco Invitational
8.Lance Mason
Eric Nickum
Ethan Ashley
Cooper Arons
11:18.0hWARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
9.Cooper Hayes
Tyler Schenck
Gage Herriott
Brandon Schenck
11:19.07WABothellApr 14Pasco Invitational
10.Matthew Goddard
Jared Anderson
Cole Basta
Nick McIver
11:21.0hWASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.Alex Nottingham
Nathan Draper
Joe Mucklestone
Andrew Wilson
40.60WAWoodinvilleMar 24The Curtis Viking Relay Championships
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Jager Hill
Chase Winkler
Colby Masters
Jacob Schmidt
1:08.82WALake StevensMar 24Ray Cockrum Relays
2.Paul Johnson
Dane Patten
Wyatt Watkins
Alexander Lansel
1:16.44WASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
3.Hayden McGarvie
Swen Richter
Sarthak Darekar
Joshua Lee
1:23.16WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
Shot Put - 12lb
1.12Joey Jensen*55' 1.5 PRWAIssaquahMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
2.11Mason Ahlemeyer53' 4 PRWASkylineMay 03Mt. SI @ Skyline
3.11Daniel Carrillo*50' 6.5WAMt VernonMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
4.12Josh Wiser48' 2 PRWALake StevensApr 26Lake Stevens, Mariner @ MP
5.12Nicholas Hastings*48' 1.25 PRWAWoodinvilleMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
6.11Evan Wells47' 6 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
7.11Jacob Beatty46' 10 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
8.12Austin Cummings46' 3.5 PRWAInglemoorApr 26Skyline @ Inglemoor
9.11Carter Cole46' 0 PRWASnohomishMay 04Stanwood Twilight Invite
10.11Roy Bang*45' 10 PRWAMt SiMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
Discus - 1.6kg
1.12Joey Jensen183' 7 PRWAIssaquahMay 11Kingco Championships
2.12Matthew Stark159' 2 PRWAKamiakMay 03Shoreline vs. Mukilteo @ Shoreline Stadium
3.11Mason Ahlemeyer144' 1 PRWASkylineMay 11Kingco Championships
4.12Nicholas Hastings143' 2 PRWAWoodinvilleApr 19Skyline @ Woodinville
5.11Ethan Moll142' 7 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
6.11Michael Springer140' 10 PRWAKamiakApr 07Birger Solberg Invite
7.12Riley Dehmer137' 0 PRWAEastlakeMay 11Kingco Championships
8.12Logan Milks*135' 5 PRWAMt SiMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
9.12Pavel Urbanovic*133' 8 PRWACascade (Everett)May 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
10.11Daniel Carrillo*133' 5 PRWAMt VernonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
Javelin - 800g
1.12Jack Ellis*170' 8 PRWARedmondMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
2.12Dylan Singh169' 6WABothellMay 11Kingco Championships
3.12Mathew Sevao*168' 9 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
4.10Sean Witters*167' 0 PRWABothellMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
5.12Kainalu Batonbacal*164' 11 PRWAMonroeMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.11Travis Swiger164' 5 PRWAEastlakeMay 03Eastlake @ Bothell
7.12Logan Milks163' 0WAMt SiMar 29Mt Si / Issaquah @ Bothell
8.11Simon Treppenhauer*159' 5 PRWAIssaquahMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
9.11Carson Patterson159' 3 PRWANewport (Bellevue)Apr 18Issaquah @ Newport
10.12Ozcar Mills157' 10 PRWAMonroeApr 26Cascade @ Monroe
High Jump
1.12Jace Boileau6' 2 PRWABothellMay 11Kingco Championships
12Jack Thomson6' 2WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
3.11Roman Morrison6' 0WANewport (Bellevue)Mar 28Newport @ Skyline
11Jason Lowe6' 0WANewport (Bellevue)Mar 31Liberty Invite
12Lee Kamp6' 0WAMt SiMar 22North Creek @ Mount Si
12Michael Bacon*6' 0WAMt SiMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
12Luke Stiles*6' 0 PRWASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.12Kalvyn McDaniel5' 10 PRWASnohomishMar 22Snohomish vs. Terrace
12Hayden Huntley5' 10WASnohomishMar 24Ray Cockrum Relays
11Desmond Bradley*5' 10 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
9Lorenzo Beverly5' 10 PRWAMt SiMay 11Kingco Championships
Pole Vault
1.11Bowman Starr15' 0 PRWAEastlakeMar 15Skyline Jamboree
2.11Trenton Brown*14' 0 PRWASnohomishMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
12Kalvyn McDaniel14' 0 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
4.11Daniel McJunkin*13' 9 PRWASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.11Benson Gonzales13' 6 PRWAMonroeApr 26Cascade @ Monroe
6.12Cameron Dockens13' 0 PRWAKamiakApr 26Everett and Lynnwood @ Kamiak
11Peter Marsh13' 0 PRWANewport (Bellevue)Apr 25Bothell @ Newport
10Cooper Holy13' 0 PRWAIssaquahApr 21Eason Invitational
9.12Coleson Wynne12' 9 PRWALake StevensMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
11Dakota Burwell*12' 9 PRWAHenry JacksonMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
Long Jump
1.12Da'Vicious Wilson23' 5.25 PRWABothellMay 11Kingco Championships
2.12Anthony Hutchinson*22' 2.75WALake StevensMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
3.12Braden Leary*22' 0.25WAKamiakMay 163A/4A NW District 1 Championships - Day 1
4.12Luke Stiles21' 6.5 PRWASkylineApr 28Shoreline Invitational (COED)
5.12Keaton Cox*21' 5.5 PRWABothellMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
6.10Dominic Wieburg*21' 2 PRWASkylineMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
7.12Coby Calvin21' 0.5 PRWAMt VernonApr 25112th Skagit County Championships Day 1
8.11Thanh Nguyen21' 0.25 PRWAMarinerMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
9.12Jackson Powers20' 10.25 PRWAIssaquahMay 11Kingco Championships
10.12Kalvyn McDaniel20' 10 PRWASnohomishApr 21Eason Invitational
Standing Long Jump
1.10Cameron Olson8' 10 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.11Josh Rockwood8' 1 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
3.9Nicholas Samuels7' 11.5 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
4.9Sebastian Kolde7' 7.5 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
5.10Ian Brock7' 6 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
6.9Collidge Abel-Bey6' 4 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
Triple Jump
1.12Da'Vicious Wilson47' 2 PRWABothellMay 11Kingco Championships
2.12Orrin Harbol44' 11.5 PRWABothellMay 03Eastlake @ Bothell
3.12Vikram Gill*44' 0.5 PRWABothellMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
4.12Sean Sibley*43' 6.5 PRWACascade (Everett)May 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
5.11Thomas Lewis*42' 2.75 PRWALake StevensMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
6.12Patrick Olson*42' 0.25WAKamiakMay 183A/4A NW District 1 Championships - Day 2
7.12Dudi Alqinawi41' 10.25 PRWARedmondApr 14Pasco Invitational
8.11Brandon Collado41' 10 PRWAHenry JacksonMay 11Boys Wesco 4A Track and Field Championship
9.12Larry Shan41' 3.5 PRWAEastlakeMay 03Eastlake @ Bothell
10.12Alex Akins41' 1.5 PRWASnohomishMay 11WESCO North League Championships
Standing Triple Jump - Two-Legged
1.9Sebastian Kolde23' 9 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
2.10Zackary Nguyen22' 9.5 PRWAInglemoorMar 15Juanita Jamboree
Hammer - 12lb
1.11Andrew Plummer100' 2 PRWAEastlakeApr 21Eason Invitational
2.12Alex Chung99' 4 PRWAKamiakApr 21Eason Invitational
3.11Ignacio Garcia94' 10 PRWAMarinerApr 21Eason Invitational
4.11Frank Blanco-Yanez87' 6 PRWAMarinerApr 21Eason Invitational
5.9Henry Erickson83' 1 PRWASnohomishApr 21Eason Invitational
6.11Bryant Calderon77' 10 PRWAMarinerApr 21Eason Invitational
7.11Moe Morsi72' 6 PRWACascade (Everett)Apr 21Eason Invitational
8.11Cameron Knutsen72' 5 PRWAEastlakeApr 21Eason Invitational
9.9Tyler Willard62' 1 PRWAMarinerApr 21Eason Invitational
10.9Garett Dove57' 8 PRWAMarinerApr 21Eason Invitational

* = Recent improvement