Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Eric Griffin11.17 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
2.10Xavier Shaw11.44 PRILLebanonMay 08Cahokia Conference Boys
9Jack Bircher11.44c PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Apr 13Staunton Invitational
4.10Tony Willams11.47 PRILSpartaMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.12Kyle Corley11.52 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
6.12Garrett Rappolee11.54 PR (3.7)ILLebanonApr 11Belleville West Boys Invitational
7.10Jalen Paraham11.59ILSIUE Charter (E St Louis)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.10Jeremiah Branson11.60 PR (5.7)ILAlthoff CatholicApr 11Belleville West Boys Invitational
9.12Bryan Knopp11.68 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
10.12Joey Reid11.69 PRILChesterApr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
200 Meters
1.11Jonathan Dori*22.67 PR (-1.3)ILAlthoff CatholicMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Eric Griffin22.92ILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
12Garrett Rappolee22.92 PRILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.12Dakota Zeiger22.99 PRILRed BudMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.11Alphonso Rice III23.25 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
6.9Jack Bircher23.29 PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
7.12Xavier William23.31 PR (1.8)ILAlthoff CatholicApr 11Belleville West Boys Invitational
8.12Cam Wicks23.38 PR (-.5)ILAlthoff CatholicApr 24St. Clair County Boys Championships
9.11Dustin Lohman23.64 PRILSpartaApr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
10.10Tony Willams23.72 PRILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
400 Meters
1.12Brandon Schnitker51.52 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
2.11Tabor Kozuszek52.04 PRILNashvilleMay 04Du Quoin Classic
3.11Dustin Lohman52.25 PRILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
4.12KJ Corley53.44 PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
5.12Kyle Corley53.47 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
6.11Josh Kueker53.56 PRILWaterloo (Gibault Catholic)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.11Malcolm Conway Jr.53.92 PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
8.11Elgin Scherff54.45 PRILWaterloo (Gibault Catholic)Apr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
9.12Caleb Jones54.56 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
10.11Trei Herbert55.04 PRILSpartaMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
800 Meters
1.12Brandon Schnitker*1:56.47ILNashvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.12Reiss Wegman1:58.93 PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
3.12Javon Watkins2:02.77 PRILMadisonApr 13Granite City Invite
4.12Caleb Zgonina2:05.46ILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.10Zach Brasel2:08.49 PRILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
6.9Justin Mumford2:08.95 PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
7.10Ryan Clancy2:09.13 PRILBreese (Mater Dei)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.11Deric Maurer2:09.22 PRILNew AthensApr 20Buzz Bradley Invitational
9.12Caidin Schrage2:10.79 PRILTrenton (Wesclin)May 05Collinsville Boys Invitational
10.10Gavin Love2:11.1h PRILNashvilleMay 07Pinckneyville F/S Invitational
1600 Meters
1.12Reiss Wegman4:26.46 PRILTrenton (Wesclin)May 05Collinsville Boys Invitational
2.12Javon Watkins*4:29.78 PRILMadisonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.12Luke Goebel*4:36.22 PRILBreese (Mater Dei)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.9Tyler Guthrie4:47.13 PRILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
5.12Drew Detmer4:50.0h PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
6.12Brandon Schnitker4:52.02ILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
7.11Will Brant4:52.09ILO'Fallon (First Baptist Academy)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.12Collin Henderson4:52.62 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
9.11Alex Detmer4:54.47 PRILBreese (Mater Dei)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
10.10Zach Brasel4:55.83 PRILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)May 11Gillespie Invitational
3200 Meters
1.12Javon Watkins9:53.70ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
2.9Justin Mumford10:12.35 PRILTrenton (Wesclin)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
3.12Luke Goebel10:12.66ILBreese (Mater Dei)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.11Will Brant10:25.51ILO'Fallon (First Baptist Academy)Apr 21Winston Brown Invitational
5.10Logan Fulkerson10:36.37 PRILSteelevilleApr 09Du Quoin Open
6.11Elijah Burns10:42.70 PRILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
7.12Collin Henderson10:43.57 PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
8.12Brandon Schnitker11:01.54 PRILNashvilleMay 10SIRR Boys Conference Meet
9.12Caidin Schrage11:05.10 PRILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
10.10Gavin Love11:10.89 PRILNashvilleMay 04Du Quoin Classic
110m Hurdles - 39"
1.12Dontez Pittman*15.17 PR (.0)ILMadisonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Kendall Kennedy15.35 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
3.11Gavyn Lietz15.73 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.10Jackson Aulds16.16 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.9Gage Garniss16.42 PRILChesterApr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
6.9Carter Ritzheimer16.76 PRILBreese (Mater Dei)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.11Zach Bozarth16.84c PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)Apr 23Madison County Championship - Small School
8.11Jack Simpson18.25 PRILRed BudApr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
9.11Taylor Gooch18.41 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
10.12Max Fowler18.61ILNew AthensApr 20Buzz Bradley Invitational
300m Hurdles - 36"
1.12Dontez Pittman39.68ILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
2.11Kendall Kennedy41.19 PRILMadisonMay 04Du Quoin Classic
3.12Max Fowler*41.45 PRILNew AthensMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.11Gavyn Lietz42.00 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.11Zach Bozarth42.10 PRILEdwardsville (Metro-East Lutheran)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
6.10Jackson Aulds43.74c PRILNashvilleMay 07Pinckneyville F/S Invitational
7.9Gage Garniss43.86 PRILChesterMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.12Russell Rodely44.88ILOkawvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9.9Carter Ritzheimer45.13 PRILBreese (Mater Dei)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
10.11Dylan Flowers47.18ILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
4x100 Relay
1.Relay Team43.77ILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
2.Dontez Pittman
Eric Griffin
Caleb Jones
Alphonso Rice III*
43.99ILMadisonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.Dontez Pittman
Alphonso Rice III
Malcolm Conway Jr.
Caleb Jones
44.05ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
4.Dustin Lohman
Tony Willams
Kerry Harris
Ostyn Connors
44.78ILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
5.Relay Team45.28ILSpartaMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
6.Relay Team45.38ILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.Relay Team45.68ILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
8.Garrett Rappolee
Parker Grob
Xavier Shaw
Derrick Guthrie*
45.85ILLebanonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
9.Dustin Lohman
Tony Willams
Kerry Harris
Keiris Monroe
46.18ILSpartaMay 04Du Quoin Classic
10.Brandon Ogden
Parker Grob
Xavier Shaw
Garrett Rappolee
46.34ILLebanonApr 20Buzz Bradley Invitational
4x200 Relay
1.Jeremiah Branson
Xavier William
Jonathan Dori
Cam Wicks*
1:30.61ILAlthoff CatholicMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Dontez Pittman
Eric Griffin
Caleb Jones
Alphonso Rice III*
1:31.12ILMadisonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.Relay Team1:31.54ILAlthoff CatholicMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.Relay Team1:31.98ILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
5.Xavier William
Jeremiah Branson
Jonathan Dori
Cam Wicks
1:32.35ILAlthoff CatholicMay 11South Seven Conference Boys Meet
6.Carl Moore
Delvondre Jenkins
Fashaun Merritt
Alphonso Rice III
1:33.75ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
7.Relay Team1:34.11ILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.Kiearis Monroe
Tony Willams
Kerry Harris
Ostyn Connors
1:34.80ILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
9.Garrett Rappolee
Parker Grob
Xavier Shaw
Derrick Guthrie*
1:35.19ILLebanonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
10.Relay Team1:35.76ILSpartaMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4x400 Relay
1.Relay Team3:31.43ILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
2.Tabor Kozuszek
Daymeon Baugh
Caleb Zgonina
Brandon Schnitker
3:32.02ILNashvilleMay 04Du Quoin Classic
3.Jackson Aulds
Daymeon Baugh
Tabor Kozuszek
Brandon Schnitker*
3:33.94ILNashvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.Caleb Jones
Dontez Pittman
Malcolm Conway Jr.
Joseph Wooten
3:34.37ILMadisonMay 04Du Quoin Classic
5.Relay Team3:35.0hILMadisonApr 27Warrior Relays
6.Relay Team3:37.61ILTrenton (Wesclin)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.Daymeon Baugh
Caleb Zgonina
Tabor Kozuszek
Brandon Schnitker
3:37.98ILNashvilleMay 10SIRR Boys Conference Meet
8.Relay Team3:38.06ILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9.Reiss Wegman
Jason Kattenbraker
Brian Knopp
Bailey Mifflin
3:39.97ILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
10.Kyle Corley
Jason Kattenbraker
Ryan Alvis
Caidin Schrage*
3:42.58ILTrenton (Wesclin)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4x800 Relay
1.Reiss Wegman
Drew Detmer
Collin Henderson
Justin Mumford*
8:21.33ILTrenton (Wesclin)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team8:27.84ILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
3.Relay Team8:29.34ILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
4.Landon Davis
Tabor Kozuszek
Caleb Zgonina
Brandon Schnitker
8:37.93ILNashvilleMay 04Du Quoin Classic
5.Tabor Kozuszek
Caleb Zgonina
Gavin Love
Brandon Schnitker*
8:39.29ILNashvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
6.Relay Team8:40.39ILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)May 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
7.Zach Brasel
Tyler Guthrie
Andrew Dupy
Diego Pacheco
8:49.7hILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)Apr 30Prairie State Conference Meet
8.Gavin Love
Landon Davis
Caleb Zgonina
Tabor Kozuszek
8:52.61ILNashvilleMay 10SIRR Boys Conference Meet
9.Zach Brasel
Tyler Guthrie
Clayton Scott
Andrew Dupy
9:05.19ILGlen Carbon (Father McGivney Catholic)Apr 20Buzz Bradley Invitational
10.Relay Team9:05.71ILOkawvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Tony Willams
Ostyn Connors
Tre Herbert
Dustin Lohman
3:49.33ILSpartaApr 27Marion Relays
2.Relay Team4:04.20ILLebanonApr 17Bob Karnes Relays
3.Relay Team4:50.43ILAlthoff CatholicMar 23Southwestern Illinois Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Colin Berry
Logan Wilson
Dylan Hatten
Josh Fairlie
13:57.94ILLebanonApr 17Bob Karnes Relays
Shot Put - 12lb
1.11Jacob Brown*49' 2.75 PRILTrenton (Wesclin)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.12Derek Kirgan45' 3.25 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
3.11Isaac Sexe43' 9 PRILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
4.11Cody Heusohn42' 7.25ILDupoApr 13Staunton Invitational
5.11Christian Bair42' 7 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
6.10Trenton Keys41' 6.25 PRILDupoMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.11Nolan Scmidt40' 9.25 PRILAlthoff CatholicMay 05Collinsville Boys Invitational
12Aareon Rice40' 9.25ILSIUE Charter (E St Louis)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9.9Frank Ford40' 7.5 PRILRed BudApr 24Monroe/Randolph Bi-County Championships
10.11Kameron Glasper39' 1.5 PRILLebanonApr 17Bob Karnes Relays
Discus - 1.6kg
1.11Bryce Chadduck144' 4 PRILDupoMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
2.11Kameron Glasper*133' 1 PRILLebanonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.11Jacob Brown127' 8ILTrenton (Wesclin)Apr 20Buzz Bradley Invitational
4.12Derek Kirgan127' 3ILNashvilleMay 10SIRR Boys Conference Meet
5.10Trenton Keys121' 1ILDupoMay 04Du Quoin Classic
6.12Jordan Mugele118' 0 PRILTrenton (Wesclin)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
7.9Frank Ford117' 4 PRILRed BudMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
8.12Josh Besserman117' 0 PRILWaterloo (Gibault Catholic)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9.12Jonah Boston115' 3 PRILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
10.11Isaac Sexe112' 2 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
High Jump
1.12John Harper6' 7 PRILNew AthensMay 08Cahokia Conference Boys
2.11Kendall Kennedy6' 3 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
3.11Joseph Wooten*6' 2ILMadisonMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.11Daymeon Baugh5' 11 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
11Tabor Kozuszek5' 11ILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
6.12Brandt Self5' 10 PRILSpartaMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
7.9Daniel Jansen5' 9 PRILOkawvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
12Derrick Guthrie5' 9 PRILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9.11Joey Jacober5' 7 PRILTrenton (Wesclin)May 08Cahokia Conference Boys
12Christopher Hodges5' 7ILSIUE Charter (E St Louis)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
12David Ashby5' 7 PRILChesterMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
9Matt Korando5' 7 PRILChesterMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
Pole Vault
1.11Gavyn Lietz12' 8 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
2.12Kyle Ciborowski*12' 6ILTrenton (Wesclin)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.12Brett Shirley11' 8 PRILTrenton (Wesclin)May 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.10Graham Speedie10' 8 PRILNashvilleMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
5.10Ronin Doiron9' 6 PRILChesterMar 28Ste. Genevieve Old Settlement Meet
6.9Henry Kvistad8' 0 PRILTrenton (Wesclin)Apr 10Highland Frosh/Soph Boys Invitational
7.10Gideon Sexe7' 6 PRILNashvilleMay 07Pinckneyville F/S Invitational
Long Jump
1.11Kendall Kennedy22' 8.5 PRILMadisonApr 27Warrior Relays
2.11Alphonso Rice III22' 6 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
3.11Parker Grob21' 5 PRILLebanonMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional
4.11Gavyn Lietz20' 5 PRILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
5.12Samuel Alford19' 9 PRILMadisonApr 23Madison County Championship - Small School
6.10Jackson Aulds19' 5.5 PRILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
7.11Rodney Anderson18' 8.5 PRILSpartaMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
8.12Ostyn Connors18' 8 PRILSpartaApr 20Buzz Bradley Invitational
9.11RJ Anderson18' 5 PRILSpartaApr 20Buzz Bradley Invitational
10.12Garrett Rappolee18' 1.25 PRILLebanonApr 17Bob Karnes Relays
Triple Jump
1.11Carl Moore42' 1ILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
2.11Daymeon Baugh42' 0 PRILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
3.11Gavyn Lietz41' 5 PRILNashvilleMay 02Benton Chuck Oyler Invitational
4.11Parker Grob40' 3.5 PRILLebanonMay 08Cahokia Conference Boys
5.12Dakota Zeiger39' 3 PRILRed BudApr 20Buzz Bradley Invitational
6.10Kerry Harris38' 11.5 PRILSpartaMay 10SIRR Boys Conference Meet
7.12Samuel Alford38' 3.5 PRILMadisonMay 17IHSA 1A Boys Litchfield Sectional
8.12Xavier William37' 11.5 PRILAlthoff CatholicMar 30O'Fallon Relays
9.9Tyler Ruppert37' 5 PR (1.9)ILAlthoff CatholicApr 11Belleville West Boys Invitational
10.9Kyle Yancy37' 1.75 PRILDupoMay 16IHSA 1A Boys Chester Sectional

* = Recent improvement