Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Dionte Lewis10.74c PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 12Warrensburg, Argenta-Oreana, Meridian, Mt. Zion, LSA
2.12Diondre Lewis*10.87 (1.7)ILWarrensburg (W.-Latham)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.10Kentrell Beck*11.18 PR (-.7)ILShelbyvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
4.12Riley Black11.33 PRILMoweaqua (Central A-M)May 12Shelbyville Boys Open
5.10Tyrese Petty11.35 PRILClintonApr 13Monticello Boys Invitational
6.11Jacardia Wright11.43ILSt. TeresaApr 24Macon County Championships
7.12Luke Bowman11.62ILSullivanApr 13Monticello Boys Invitational
8.11Noah Woods11.64 PRILTuscolaApr 10Paris Triangular 3
9.12Cayden Brilley11.69 PRILSt. TeresaApr 24Macon County Championships
10.12Zdenek Roza11.75 PRILSullivanApr 13Monticello Boys Invitational
200 Meters
1.12Dionte Lewis22.34c PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 12Warrensburg, Argenta-Oreana, Meridian, Mt. Zion, LSA
2.12Marshall Brown*22.44 PR (-1.3)ILMacon (Meridian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.12Diondre Lewis22.61ILWarrensburg (W.-Latham)May 08Boys CIC Meet
4.10Kentrell Beck22.69 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
5.12John Bryles23.74 PRILSt. TeresaApr 24Macon County Championships
6.12Alex Hein23.90ILSt. TeresaApr 24Macon County Championships
7.10Matthew Cantu24.21 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
8.12Blake Karr24.39 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
9.9Trent Moma24.41 PRILMacon (Meridian)May 08Boys CIC Meet
10.12Luke Bowman24.51ILSullivanApr 20Tuscola Open
400 Meters
1.12Diondre Lewis50.74ILWarrensburg (W.-Latham)May 01Redskin Invitational
2.12Dionte Lewis50.92 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 01Redskin Invitational
3.12John Hill51.12 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
4.10Korey Damery51.32 PRILMacon (Meridian)May 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
5.12Ryan Skowronski51.69 PRILShelbyvilleMay 01Redskin Invitational
6.11Noah Woods52.12 PRILTuscolaApr 20Tuscola Open
7.11Jarius Ingram53.26 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 08Boys CIC Meet
8.12Kaiden Damery54.02 PRILMacon (Meridian)May 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
9.10Blake Schinzler54.97 PRILMoweaqua (Central A-M)May 12Shelbyville Boys Open
10.11Rydon Jalley56.26 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships
800 Meters
1.12Ryan Skowronski*1:56.98 PRILShelbyvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.11Owen Terneus1:58.89 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 12Shelbyville Boys Open
3.10Terry Hendriex2:00.58 PRILClintonMay 04Clinton Carnival 2018
4.12Isaiah Plank2:07.09 PRILSullivanMay 12Shelbyville Boys Open
5.11Logan Wendell2:11.68 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 04Clinton Carnival 2018
6.10Max Stauffer2:11.79 PRILClintonApr 20Unity Rocket Invite
7.10Mason Day2:12.06 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
8.10Tyler Ohl2:13.27 PRILSt. TeresaMay 04Clinton Carnival 2018
9.10Ty Brennan2:13.89ILClintonApr 20Unity Rocket Invite
10.9James Friedman2:15.30 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
1600 Meters
1.12Ryan Skowronski*4:38.63 PRILShelbyvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.12Isaiah Plank4:42.29 PRILSullivanMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
3.11Owen Terneus4:44.31 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships
4.10Terry Hendriex4:46.13 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
5.10Tyler Ohl4:54.17 PRILSt. TeresaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
6.11Reid Thomas4:55.70 PRILClintonMay 14News Gazette Honor Roll Meet
7.10Ty Brennan4:56.06 PRILClintonMay 04Clinton Carnival 2018
8.10Cody Rohdemann4:56.83 PRILShelbyvilleMay 12Shelbyville Boys Open
9.12Bradley Kramer4:59.90 PRILTuscolaApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
10.10Max Stauffer5:00.03 PRILClintonApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
3200 Meters
1.10Cody Rohdemann10:32.92 PRILShelbyvilleMay 08Boys CIC Meet
2.11Reid Thomas10:42.57 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
11JD Barrett10:42.57 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
4.9Ethan Black10:43.27 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
5.11Luke Brown11:14.92 PRILShelbyvilleApr 17Tri-County Meet
6.9Brandon Escobedo11:19.92 PRILMoweaqua (Central A-M)Apr 20Tuscola Open
7.9Jake Dyer11:25.50 PRILTuscolaApr 20Tuscola Open
8.12Atticus Harris11:48.03 PRILSullivanApr 17Tri-County Meet
9.11Lucas McElroy11:52.61 PRILMoweaqua (Central A-M)May 08Boys CIC Meet
10.9Brennen Wolfe12:00.88 PRILClintonApr 20Unity Rocket Invite
110m Hurdles - 39"
1.12Turner Pullen*15.40 (.8)ILShelbyvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.12Josh Henderson16.12 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 18IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
3.11Cord Fenton17.00ILMoweaqua (Central A-M)Apr 17Tri-County Meet
4.10Braydon Smith17.12 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
5.10Ben Dixon17.47 PRILTuscolaMay 01Redskin Invitational
6.11Brodie Goss17.54 PRILSullivanMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
7.10Jake Kibler17.72 PRILTuscolaApr 20Tuscola Open
8.10Cameron Green17.88ILClintonApr 13Monticello Boys Invitational
9.12Jacob Baczkowski17.99ILMoweaqua (Central A-M)May 12Shelbyville Boys Open
10.9Dalton Hoadley18.44 PRILShelbyvilleMay 08Boys CIC Meet
300m Hurdles - 36"
1.12Turner Pullen41.41 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
2.11Cord Fenton42.81ILMoweaqua (Central A-M)May 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
3.11Jorden Tedford43.20 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 08Boys CIC Meet
4.12Dionte Lewis43.49ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 17Piatt-Macon County Championships
5.11Brodie Goss44.07 PRILSullivanMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
6.10Ben Dixon44.48 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
7.10Braydon Smith44.81 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
8.9Chance Justice45.59 PRILSt. TeresaMay 08Boys CIC Meet
9.10Cameron Green46.02 PRILClintonMay 04Clinton Carnival 2018
10.12Josh Henderson46.31ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships
4x100 Relay
1.Jarius Ingram
Addison Hortin
Diondre Lewis
Dionte Lewis*
42.43ILWarrensburg (W.-Latham)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team43.15ILMacon (Meridian)May 12Shelbyville Boys Open
3.Relay Team43.25ILWarrensburg (W.-Latham)May 08Boys CIC Meet
4.Relay Team43.45ILShelbyvilleMay 12Shelbyville Boys Open
5.Kentrell Beck
Brett Spears
Ryan Skowronski
Turner Pullen*
43.57ILShelbyvilleMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
6.Relay Team43.68ILSt. TeresaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
7.Alex Hein
John Bryles
Cayden Brilley
Jacardia Wright
44.21ILSt. TeresaMay 04Clinton Carnival 2018
8.Alex Hein
John Bryles
Cayden Brilley
Javion Greer*
44.24ILSt. TeresaMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
9.-Cameron Getz
Nate Durbin
Korey Damery
Marshall Brown
44.50ILMacon (Meridian)May 01Redskin Invitational
10.Relay Team44.76ILTuscolaApr 20Tuscola Open
4x200 Relay
1.Jarius Ingram
Jorden Tedford
Diondre Lewis
Dionte Lewis
1:29.87ILWarrensburg (W.-Latham)May 04Clinton Carnival 2018
2.-Cameron Getz
Nate Durbin
Korey Damery
Marshall Brown*
1:30.31ILMacon (Meridian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.Relay Team1:31.08ILMacon (Meridian)May 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
4.Relay Team1:31.24ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships
5.Relay Team1:32.71ILSt. TeresaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
6.Cameron Getz
Korey Damery
Nate Durbin
Marshall Brown
1:33.38ILMacon (Meridian)May 01Redskin Invitational
7.Alex Hein
Nik Velchek
Cayden Brilley
John Bryles*
1:34.11ILSt. TeresaMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
8.Alex Hein
John Bryles
Cayden Brilley
Jacardia Wright
1:34.30ILSt. TeresaMay 01Redskin Invitational
9.Relay Team1:34.86ILTuscolaApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
10.John Hill
Ben Dixon
Noah Woods
Matthew Cantu
1:35.30ILTuscolaMay 14News Gazette Honor Roll Meet
4x400 Relay
1.Korey Damery
Nate Durbin
Cameron Getz
Marshall Brown*
3:23.70ILMacon (Meridian)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Jarius Ingram
Owen Terneus
Jorden Tedford
Diondre Lewis*
3:24.80ILWarrensburg (W.-Latham)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.Jarius Ingram
Jorden Tedford
Diondre Lewis
Dionte Lewis
3:25.14ILWarrensburg (W.-Latham)May 04Clinton Carnival 2018
4.Relay Team3:25.76ILMacon (Meridian)May 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
5.Relay Team3:30.23ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships
6.John Hill
Noah Woods
Bradley Kramer
Michael Holmes*
3:30.75ILTuscolaMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
7.Relay Team3:30.79ILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
8.Relay Team3:34.59ILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
9.Kentrell Beck
Turner Pullen
Brett Spears
Ryan Skowronski
3:36.04ILShelbyvilleMay 01Redskin Invitational
10.Owen Terneus
Jorden Tedford
Diondre Lewis
Dionte Lewis
3:40.6hILWarrensburg (W.-Latham)Apr 12Warrensburg, Argenta-Oreana, Meridian, Mt. Zion, LSA
4x800 Relay
1.John Hill
Noah Woods
Bradley Kramer
Michael Holmes*
8:09.38ILTuscolaMay 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
2.Relay Team8:23.18ILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
3.Relay Team8:33.93ILWarrensburg (W.-Latham)May 18IHSA 1A Boys St. Joseph-Ogden Sectional
4.John Ellis
Rydon Jalley
Logan Wendell
Owen Terneus*
8:35.05ILWarrensburg (W.-Latham)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
5.Relay Team8:48.78ILClintonApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
6.Ian Hale
Ty Brennan
Max Stauffer
Terry Hendriex
9:02.45ILClintonMay 14News Gazette Honor Roll Meet
7.Michael Holmes
Bradley Kramer
Mason Day
John Hill
9:05.24ILTuscolaMay 01Redskin Invitational
8.Relay Team9:05.34ILSullivanMay 12Shelbyville Boys Open
9.Relay Team9:09.58ILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
10.John Ellis
Noah Wattleworth
Rydon Jalley
Logan Wendell
9:12.51ILWarrensburg (W.-Latham)May 04Clinton Carnival 2018
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Addison Hortin
Rydon Jalley
Jarius Ingram
Owen Terneus
3:46.26ILWarrensburg (W.-Latham)May 04Clinton Carnival 2018
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Relay Team12:20.70ILClintonApr 13Monticello Boys Invitational
2.Relay Team12:32.60ILSullivanApr 13Monticello Boys Invitational
Shot Put - 12lb
1.12Hunter Woodard63' 0 PRILTuscolaApr 20Tuscola Open
2.12Riley Black47' 0 PRILMoweaqua (Central A-M)May 08Boys CIC Meet
3.11CJ Picazo46' 8.25 PRILTuscolaMay 14News Gazette Honor Roll Meet
4.12Seth Westfall45' 1 PRILClintonApr 24Clinton Co-Ed Meet #2
5.11Nik Velchek44' 5 PRILSt. TeresaMay 08Boys CIC Meet
6.12Peyton Koonce43' 3 PRILShelbyvilleMay 08Boys CIC Meet
7.12Dakota Denny42' 2 PRILTuscolaApr 13Monticello Boys Invitational
8.11Harrison Wooters40' 10 PRILShelbyvilleApr 17Tri-County Meet
9.10Grant Mose40' 5.5ILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
10.12Spencer Doss40' 4 PRILMacon (Meridian)May 08Boys CIC Meet
Discus - 1.6kg
1.12Hunter Woodard160' 9ILTuscolaApr 13Monticello Boys Invitational
2.11CJ Picazo143' 7 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
3.12Seth Westfall132' 10ILClintonApr 20Unity Rocket Invite
4.12Spencer Doss131' 9 PRILMacon (Meridian)Apr 12Warrensburg, Argenta-Oreana, Meridian, Mt. Zion, LSA
5.12Peyton Koonce128' 1ILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
6.12John Bryles126' 2ILSt. TeresaMay 08Boys CIC Meet
7.11David Chalmers119' 2.5 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 26Warrensburg, Maroa-Forsyth, Cerro Gordo, Sangamon Valley, Sprg. Calvary
8.11Kyle Patterson116' 0 PRILClintonMay 04Clinton Carnival 2018
9.10Hunter Miller109' 6.5 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 08Boys CIC Meet
10.10Grant Mose109' 6 PRILShelbyvilleApr 17Tri-County Meet
High Jump
1.12Austin Rauch*6' 10 PRILClintonMay 26IHSA 2A Boys State Track & Field Championships
2.11Jorden Tedford*6' 8 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.12Cameron Getz6' 7ILMacon (Meridian)May 01Redskin Invitational
4.11Nik Velchek5' 11 PRILSt. TeresaMay 01Redskin Invitational
5.10Skyler Williamson5' 9 PRILClintonMay 04Clinton Carnival 2018
9Jace Hite5' 9 PRILSt. TeresaMay 01Redskin Invitational
7.12Connor Hurelbrink5' 8ILMacon (Meridian)Apr 24Macon County Championships
8.10Beau Marquis5' 7 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 01Redskin Invitational
9Nick Collins5' 7 PRILMoweaqua (Central A-M)May 01Redskin Invitational
10.10Trentin Minnis5' 5 PRILShelbyvilleMay 08Boys CIC Meet
9Michael Hinton5' 5 PRILShelbyvilleMay 08Boys CIC Meet
Pole Vault
1.11Jadon Nuzzo14' 9 PRILSullivanMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
2.12Logan Pedigo13' 7 PRILSullivanMay 12Shelbyville Boys Open
3.11Gage Russell12' 8 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
4.10Brandon Douglas12' 2 PRILTuscolaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
5.12Patton Elliot9' 6 PRILMoweaqua (Central A-M)May 08Boys CIC Meet
6.10Beau Marquis9' 0 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 01Redskin Invitational
12Josh Henderson9' 0ILWarrensburg (W.-Latham)Apr 17Piatt-Macon County Championships
8.9Karson Johnson8' 6 PRILShelbyvilleApr 17Tri-County Meet
9Walker Brown8' 6 PRILMacon (Meridian)Apr 17Piatt-Macon County Championships
10.9Noah Bates7' 6 PRILSullivanMar 20Sullivan Vs. T-town, Arcola, ALAH, Judah Christian,Villa Grove
Long Jump
1.11Jacardia Wright22' 5.5 PRILSt. TeresaMay 08Boys CIC Meet
2.12Brett Spears21' 6 PRILShelbyvilleMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
3.12Austin Rauch21' 2.5ILClintonApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
4.12Logan Farris20' 10 PRILMoweaqua (Central A-M)May 08Boys CIC Meet
5.11Leighton Burcham20' 3 PRILSullivanApr 17Tri-County Meet
6.12Kyle Johnson19' 9 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
7.10Griffin Brown19' 8 PRILMoweaqua (Central A-M)Apr 24Macon County Championships
8.12Dalton Hoel19' 6ILTuscolaMay 08Boys CIC Meet
9.11Haden Cothron19' 2ILTuscolaApr 20Tuscola Open
12Cayden Brilley19' 2 PRILSt. TeresaMay 08Boys CIC Meet
Triple Jump
1.11Jorden Tedford42' 5.5 PRILWarrensburg (W.-Latham)May 01Redskin Invitational
2.12Logan Farris*42' 1 PR (1.4)ILMoweaqua (Central A-M)May 26IHSA 1A Boys State Track & Field Championships
3.11Leighton Burcham39' 0.5 PRILSullivanMar 20Sullivan Vs. T-town, Arcola, ALAH, Judah Christian,Villa Grove
4.10Griffin Brown38' 10 PRILMoweaqua (Central A-M)May 01Redskin Invitational
5.11Stone Carroll38' 2.5ILMacon (Meridian)Apr 17Piatt-Macon County Championships
6.11Sam Rich37' 5.5 PRILClintonMay 17IHSA 2A Boys Rantoul Sectional
7.10Joey Stabb37' 1 PRILSt. TeresaMay 17IHSA 1A Boys Shelbyville Sectional
8.10Ben Dixon36' 9.5 PRILTuscolaApr 27St. Joseph-Ogden Spartan Classic
9.10Clayton Welch36' 9 PRILClintonMay 08Boys CIC Meet
10.12Josh Henderson36' 7 PRILWarrensburg (W.-Latham)Apr 24Macon County Championships

* = Recent improvement