Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.11Jurrian Hering10.80 PR (.3)WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Mat Sacha11.15 PRWAPeninsulaMar 22Peninsula @ Timberline
11Ryan King11.15 PRWAGig HarborMar 30Gig Harbor @ Timberline
4.12James Palmer11.24 PRWAYelmMay 0454th Shaner Invitational
5.12Ethan Au11.28 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
6.11Troy Goodwin11.30 PRWASheltonMar 21SSC Capital @ Shelton
7.9Noah Cunningham11.34 PRWATimberlineMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
8.12Zion Archer11.36WACentral KitsapApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
12Mark Kimball11.36WAGig HarborApr 26Emerald Ridge at Gig Harbor
10.12Alex Morris11.37 PRWAYelmMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
100 Meters - Wheelchair
1.10Matthew Rosser32.40 PRWACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
200 Meters
1.11Jurrian Hering22.18 PRWAGig HarborMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
2.12Zion Archer22.77 PRWACentral KitsapApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
3.12Mark Kimball22.84WAGig HarborApr 26Emerald Ridge at Gig Harbor
4.10Clayton Grady22.87 PRWACapitalMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
5.12Timothy Fisher22.89 PRWACapitalMay 0454th Shaner Invitational
6.11Ryan King22.94 PRWAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
7.11Troy Goodwin23.13WASheltonMar 16Mason County Jamboree
8.12Dominic Telemaque23.16 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
12Michael Foreman23.16 PRWAPeninsulaApr 21Mount Si Invitational
10.12Ian Steuk23.30 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
400 Meters
1.12Peter Smith49.45 PRWAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
2.12Mark Kimball49.82 PRWAGig HarborMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
3.12Kellen Gregory50.28 PRWAGig HarborMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
4.12Ethan Au50.72 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
5.11Josiah Salazar-Fox51.09 PRWASheltonMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.12Zach Willis51.26 PRWACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
7.11Oliver Salmon51.92 PRWACapitalMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
8.9Cameron Gabe52.41 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.12Ethan Carpenter-Sustek52.77 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
10.12Donovan Fenwick52.82 PRWANorth ThurstonMay 0454th Shaner Invitational
400 Meters - Relay Split
1.12Tyler Wood55.24cWAPeninsulaApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
2.11Ethan Brown57.04cWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
3.12Reese Hoeksema57.24cWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
4.12Cameron Wenman57.94cWAPeninsulaApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
5.10Ken Hooper58.24c PRWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
6.12Alfred Daehne58.34c PRWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
7.10Sean Walloch58.64c PRWAPeninsulaApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
8.9Enrique Pickens59.04c PRWAPeninsulaMar 29SSC Capital @ Peninsula
9.10Evan Hayden1:00.24c PRWAPeninsulaMar 29SSC Capital @ Peninsula
10.11Zach Marcuson1:01.14c PRWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
400 Meters - Wheelchair
1.10Matthew Rosser2:21.64 PRWACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
800 Meters
1.12Peter Smith1:51.65 PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.9Samir Amin1:56.68 PRWANorth ThurstonMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.12Zach Willis1:59.59WACapitalMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.11Louis Gannon2:00.38 PRWACentral KitsapApr 21Lil'Norway Invitational
5.10Brock Knowles2:01.01 PRWASheltonMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
6.10Jacob Barnert2:01.24 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
7.10Ethan Bursch2:02.68 PRWASheltonMay 0454th Shaner Invitational
8.11Zachary Green2:03.10WACentral KitsapApr 21Lil'Norway Invitational
9.11William Johnson2:03.52WASheltonApr 12Timberline @ Shelton
10.12Reese Hoeksema2:03.81 PRWAPeninsulaApr 21Mount Si Invitational
1500 Meters
1.11Bradley Peloquin3:59.57 PRWAGig HarborApr 14Oregon Relays
2.11William Johnson4:20.42 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
3.10Brock Knowles4:41.44 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
4.11John Gerchak4:42.81 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
5.12Ethan Au4:44.65 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
6.10Sirius James5:03.09 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
7.10AJ Boothe5:04.14 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
8.9Xavier Martin5:14.86 PRWASheltonMar 16Mason County Jamboree
9.10Ryan Wiles5:18.21WASheltonMar 16Mason County Jamboree
10.11Elijah Conley5:26.05 PRWATimberlineJun 02Washington State Multi Events Championship
1600 Meters
1.12Peter Smith4:13.02 PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Bradley Peloquin4:14.55 PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.9Samir Amin4:24.47 PRWANorth ThurstonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Andrew Simon4:25.26 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
5.11William Johnson4:25.52 PRWASheltonMay 0454th Shaner Invitational
6.9Bryce Cerkowniak4:27.26 PRWAYelmApr 21Viking Classic
7.12Finlay Adamson4:29.68 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
8.12Cameron Wenman4:30.72 PRWAPeninsulaMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.12Joshua Geiser4:31.05 PRWACentral KitsapApr 21Lil'Norway Invitational
10.11Sajid Amin4:33.48 PRWANorth ThurstonMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
1 Mile
1.12Peter Smith4:15.98 PRWAGig HarborJun 08Brooks PR Invitational
2.11William Johnson4:32.12 PRWASheltonMar 24The Curtis Viking Relay Championships
3.9Samir Amin4:35.76 PRWANorth ThurstonApr 2858th Shelton Invitational
4.10Brock Knowles4:40.75 PRWASheltonApr 2858th Shelton Invitational
5.10Ethan Bursch4:41.24 PRWASheltonApr 2858th Shelton Invitational
6.9Lucas Bertnik4:44.00 PRWACentral KitsapApr 2858th Shelton Invitational
7.12Tyler Wood4:44.99 PRWAPeninsulaApr 2858th Shelton Invitational
8.9Samuel Christensen4:54.00 PRWACentral KitsapApr 2858th Shelton Invitational
9.9Daniel Lizon5:00.56 PRWACentral KitsapApr 2858th Shelton Invitational
10.10Ken Hooper5:15.96 PRWAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
3000 Meters
1.11Bradley Peloquin8:35.11 PRWAGig HarborApr 14Oregon Relays
3200 Meters
1.11Bradley Peloquin9:04.91 PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.9Bryce Cerkowniak9:39.30 PRWAYelmMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.11William Johnson9:39.64 PRWASheltonMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
4.12Joshua Geiser9:41.16 PRWACentral KitsapApr 147th Annual Add It Up Invite
5.12Andrew Simon9:49.16 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
6.12Finlay Adamson9:51.16 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
7.12Cameron Wenman9:52.29 PRWAPeninsulaMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
8.9Lucas Bertnik9:57.32 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.11Ronald Aman10:03.27 PRWATimberlineApr 21Eason Invitational
10.11Ethan Brown10:04.28 PRWAPeninsulaApr 21Mount Si Invitational
110m Hurdles - 39"
1.11Jurrian Hering14.21 PR (1.1)WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Taggert Hudson15.03 PRWAGig HarborMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
3.11Burke Griffin15.10 PRWAPeninsulaMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
4.11Derrick Platt15.15 PRWAYelmMay 0454th Shaner Invitational
5.12John Gerhard15.61 PRWACapitalMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.10Jude Endsley15.86 PRWAPeninsulaMar 31Decatur Frosh/Soph Invite
7.12Tanner McKinney15.88 PRWAPeninsulaMar 29SSC Capital @ Peninsula
8.12Ethan Au16.02WACapitalMar 24Kent-Meridian Invitational
9.12Justin Clements16.53 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
10.11Timothy McKay16.65 PRWAGig HarborApr 26Emerald Ridge at Gig Harbor
110m Hurdles - 42"
1.12Ethan Au16.98 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
2.11Elijah Conley17.40 PRWATimberlineJun 02Washington State Multi Events Championship
300m Hurdles - 36"
1.10Jude Endsley39.67 PRWAPeninsulaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Derrick Platt40.24 PRWAYelmMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
3.12Tanner McKinney41.69 PRWAPeninsulaApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
4.11Burke Griffin42.16WAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
5.9Josh Samson42.50 PRWANorth ThurstonMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
6.11Jacob Holtzclaw42.64 PRWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
7.11Heikki Haatanen43.08 PRWACapitalMay 0454th Shaner Invitational
8.11Domoniq Monette43.36 PRWASheltonMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.12Levi Kroll43.76WAPeninsulaApr 05Peninsula @ Gig Harbor
10.9Jason Almonte43.88 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
4x100 Relay
1.Ryan King
Jurrian Hering
Taggert Hudson
Kellen Gregory
42.58WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Ryan King
Jurrian Hering
Taggert Hudson
Mark Kimball
43.03WAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
3.Oliver Salmon
Clayton Grady
Ryan Guscott
Timothy Fisher
43.74WACapitalMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.Ethan Carpenter-Sustek
Alex Morris
Carson Amendt
James Palmer
43.78WAYelmMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
5.Oliver Salmon
Sidney Grady
John Gerhard
Timothy Fisher
43.95WACapitalMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
6.Zion Archer
Alexander Refilong
Dominic Telemaque
Joshua Willis
44.08WACentral KitsapApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
7.Timothy Fisher
John Gerhard
Clayton Grady
Oliver Salmon
44.26WACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
8.Carson Amendt
Ethan Carpenter-Sustek
Alex Morris
James Palmer
44.33WAYelmApr 21Viking Classic
9.Zion Archer
Alexander Refilong
Seth Tower
Joshua Willis
44.35WACentral KitsapMay 04South Kitsap @ Central Kitsap
10.Noah Cunningham
Jamarcus Graham
Brennan Messer
Michael Barnes
44.59WATimberlineMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
4x200 Relay
1.Oliver Salmon
Sidney Grady
John Gerhard
Timothy Fisher
1:34.27WACapitalApr 14Oregon Relays
2.Elijah Conley
Jayden Franklin
Quinn Fosbre
Michael Barnes
1:37.93WATimberlineMar 24Kent-Meridian Invitational
3.Will Wright
Michael Foreman
Burke Griffin
Mat Sacha
1:39.47WAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
4x400 Relay
1.Kellen Gregory
Peter Smith
Ian Steuk
Mark Kimball
3:19.24WAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Ethan Au
Oliver Salmon
Zach Willis
Timothy Fisher
3:24.60WACapitalMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.Ian Steuk
Peter Smith
Kellen Gregory
Mark Kimball
3:25.40WAGig HarborApr 07Arnie Young Invitational
4.Ethan Au
Zach Willis
Oliver Salmon
Timothy Fisher
3:28.76WACapitalMay 0454th Shaner Invitational
5.Kellen Gregory
Mark Kimball
Peter Smith
Ian Steuk
3:31.3hWAGig HarborMar 30Gig Harbor @ Timberline
6.Ethan Carpenter-Sustek
Carson Amendt
Jacob Barnert
Max McGlothlen
3:31.80WAYelmMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
7.Ethan Au
Oliver Salmon
Timothy Fisher
Zach Willis
3:32.86WACapitalApr 14Oregon Relays
8.Zach Willis
Ethan Au
Timothy Fisher
Ryan Guscott
3:33.78WACapitalMar 24Kent-Meridian Invitational
9.Zachary Green
Jacob Kirschbaum
Seth Tower
Zion Archer
3:34.19WACentral KitsapMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
10.Carson Amendt
Jacob Barnert
Ethan Carpenter-Sustek
Max McGlothlen
3:34.62WAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
4x800 Relay
1.Cameron Wenman
Tyler Wood
Sean Walloch
Ethan Brown
8:46.54WAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2.Brock Knowles
Sirius James
John Gerchak
Ethan Bursch
9:21.35WASheltonMar 24The Curtis Viking Relay Championships
3.Kodi Smith-Cruz
Nate Ossiander
Ronald Aman
Onajae Duncan-Joyner
10:10.75WATimberlineMar 24Kent-Meridian Invitational
SMR 100-100-200-400m
1.Devin Stenbom
Beau Charpentier
Ryan Murphy
Killian O'mara
1:52.22WAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Oliver Salmon
John Gerhard
Ryan Guscott
Jeremy Spence
3:54.80WACapitalApr 14Oregon Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Brock Knowles
Sirius James
John Gerchak
Ethan Bursch
11:39.61WASheltonMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2.Evan Hayden
Cameron Wenman
Reese Hoeksema
Tyler Wood
11:43.81WAPeninsulaApr 07Arnie Young Invitational
3.Evan Hayden
Cameron Wenman
Tyler Wood
Reese Hoeksema
11:51.71WAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
4.Logan Burk
Jacob Kirschbaum
Liam Cogar
Marcus Conde
11:56.31WACentral KitsapApr 21Lil'Norway Invitational
5.Jeremy Spence
Ryan Guscott
Damian Negrete
Zach Willis
12:02.09WACapitalApr 07Arnie Young Invitational
6.Relay Team12:06.94WACentral KitsapApr 147th Annual Add It Up Invite
7.Jacob Lindblom
Damian Negrete
Cody Triplett
Jeremy Spence
12:11.53WACapitalApr 14Oregon Relays
8.Relay Team12:21.63WAPeninsulaApr 147th Annual Add It Up Invite
9.Ben Harper
Cameron Gabe
Joey Boyle
Emiliano Sandoval
12:45.74WAGig HarborApr 07Arnie Young Invitational
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.Tanner McKinney
Burke Griffin
Jude Endsley
Levi Kroll
32.91WAPeninsulaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2.Raymundo Mendoza
Noah Manu
Zayn Mills
Domoniq Monette
38.17WASheltonMar 24The Curtis Viking Relay Championships
Shot Put - 12lb
1.10Samuel Peacock54' 1 PRWAGig HarborMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
2.10Ezekiel Sousou47' 0 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
3.10Brenden Rivera46' 10 PRWAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
4.10William Lafaele44' 6.75 PRWATimberlineMay 0454th Shaner Invitational
5.9Kyle McGregor43' 4 PRWASheltonApr 13Wolf Pack Invite
6.10Mason Hyde43' 0.5 PRWAPeninsulaMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
7.11Elijah Conley41' 11 PRWATimberlineApr 25Timberline @ North Thurston
8.10Matthew Liufau41' 10 PRWATimberlineMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.9Dylan Jemtegaard41' 8.25 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
10.11Thomas Madden41' 7 PRWACentral KitsapApr 26SSC Central Kitsap @ Peninsula
Shot Put - 16lb
1.11Elijah Conley36' 8.25 PRWATimberlineJun 02Washington State Multi Events Championship
2.12Ethan Au33' 9.5 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
Discus - 1.6kg
1.10Mason Hyde146' 6 PRWAPeninsulaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Elliot Clary144' 5 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
3.12Elliot Gegen142' 2WACapitalApr 20SSC - CK, NT @Capital
4.10Ezekiel Sousou139' 8 PRWACentral KitsapApr 21Lil'Norway Invitational
5.9Kyle McGregor134' 0 PRWASheltonMay 0454th Shaner Invitational
6.11Andrew Ahlf130' 2 PRWATimberlineApr 19Timberline at Yelm
7.10Slater Stevens128' 8 PRWAPeninsulaMar 16Gig Harbor Jamboree
8.12Ethan Au127' 6 PRWACapitalApr 20SSC - CK, NT @Capital
9.9Simon Atwill127' 5 PRWAGig HarborMay 04Bellarmine @ Gig Harbor
10.10Tyghler Fiola118' 2 PRWACapitalMay 01Bob Atwell Invitational
Javelin - 800g
1.12Cody Hall167' 6WASheltonMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
2.12Ryan Baerg166' 0 PRWAGig HarborMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Levi Kroll159' 11 PRWAPeninsulaMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
4.12Ethan Au154' 2.5 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
5.12Chase Vandiver153' 2 PRWACapitalMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
6.11Chayton Miller150' 4 PRWAYelmMay 0454th Shaner Invitational
7.10Zach Anderson144' 9 PRWATimberlineApr 25Timberline @ North Thurston
8.10Andrew Creta142' 4 PRWAPeninsulaMar 31Decatur Frosh/Soph Invite
9.10Solomon Campbell140' 5 PRWANorth ThurstonApr 25Timberline @ North Thurston
10.11Jordan Halbleib139' 11 PRWATimberlineApr 25Timberline @ North Thurston
High Jump
1.10Seth Tower6' 5 PRWACentral KitsapMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
12Donovan Fenwick6' 5 PRWANorth ThurstonApr 25Timberline @ North Thurston
3.12John Gerhard6' 4 PRWACapitalApr 20SSC - CK, NT @Capital
4.10Braxton Porter6' 2 PRWAGig HarborMar 16Gig Harbor Jamboree
5.10Colby Wilson6' 0 PRWACapitalApr 20SSC - CK, NT @Capital
12Tanner McKinney6' 0 PRWAPeninsulaMar 22Peninsula @ Timberline
12Skyler Johnson6' 0 PRWASheltonMar 21SSC Capital @ Shelton
8.11Cedric Horsman5' 10WATimberlineMar 14South Sound Jamboree
10Gehrig Matison5' 10WAPeninsulaMar 29SSC Capital @ Peninsula
9Jason Jenkins5' 10 PRWAPeninsulaMay 05Freshman Invitational
Pole Vault
1.12Ethan Au14' 0 PRWACapitalMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.10Colby Wilson13' 6 PRWACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
11Ian Murphy13' 6 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
12Antonio Valladares13' 6 PRWAGig HarborMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
5.10Dylan Lawrence12' 6 PRWAYelmMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
12Nathan Mathis12' 6 PRWAYelmMar 22North Thurston at Yelm
7.12Carter Bowers12' 0 PRWACapitalMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
12Xavier Nunez12' 0 PRWATimberlineMar 30Gig Harbor @ Timberline
9.12Cayden Mayes11' 6WATimberlineMay 0454th Shaner Invitational
10Gehrig Matison11' 6 PRWAPeninsulaMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
10Cannon Norton11' 6 PRWAPeninsulaApr 2858th Shelton Invitational
12Trevor Kvinsland11' 6 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
Long Jump
1.12Donovan Fenwick22' 0.5 PRWANorth ThurstonApr 13Wolf Pack Invite
2.12Zion Archer21' 10.25 PRWACentral KitsapMay 17WCD/SWD 3A District Meet, Day 1
3.12Timothy Fisher21' 7WACapitalMay 0454th Shaner Invitational
4.11Jamarcus Graham21' 6.75 PRWATimberlineMay 0454th Shaner Invitational
5.12Tanner McKinney20' 11 PRWAPeninsulaApr 2858th Shelton Invitational
6.11Alexander Refilong20' 7 PRWACentral KitsapApr 2858th Shelton Invitational
7.9Aaron Mason20' 6 PRWATimberlineMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9Alexander Mirador20' 6 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
9.10Seth Tower20' 4.75 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
10.11Jacob Holtzclaw20' 0 PRWAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
Triple Jump
1.12Zion Archer46' 3.75 PRWACentral KitsapMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
2.11Jamarcus Graham44' 1.5 PRWATimberlineMay 0454th Shaner Invitational
3.11Alexander Refilong42' 10.25 PRWACentral KitsapMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
4.10Alex Wright40' 8.5 PRWANorth ThurstonMay 0454th Shaner Invitational
5.10Jack Olinger40' 6.25 PRWAPeninsulaMay 19WCD/SWD 3A District Meet, Day 2
6.11Jaron Carter40' 5.75 PRWAGig HarborMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
7.12Justin Clements39' 9.75 PRWAYelmMay 10South Sound Conference Championships - Day 1
8.9Aaron Mason38' 9.75 PRWATimberlineMay 02South Sound Froshowcase
9.11Jacob Holtzclaw38' 9WAPeninsulaApr 11SSC Yelm @ Peninsula
10.10Tyler Youngquist38' 8 PRWASheltonMay 0454th Shaner Invitational
Hammer - 12lb
1.11Elliot Clary144' 0.75 PRWAYelmApr 14Oregon Relays
Decathlon Score
1.12Ethan Au6083 PRWACapitalJun 02Washington State Multi Events Championship
2.11Elijah Conley4872 PRWATimberlineJun 02Washington State Multi Events Championship

* = Recent improvement