Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

60 Meter Dash
1.12Cody Wilson7.14c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.12Xavier Betancourt7.24c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
12Franco Oliveri7.24c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
4.12Ryan Clifford7.44cWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
5.12Corin Matt7.54c PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
6.12Quinn Floyd7.64c PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
7.10Josiah Dillard7.74c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
11Mekhi Cross7.74c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
12Alec Moen7.74c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10.11Hari Manne7.84c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
12Benjamin Galindo-Navarro7.84c PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
100 Meters
1.12Tony Pizzillo10.50 PRWAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
2.12David Pritchard10.87 PRWAEastside CatholicApr 21Eason Invitational
3.12Tarique Zimmerman10.98 PRWAInterlakeMay 11Kingco Championships
4.12Cody Wilson11.09WALake WashingtonApr 14Terrace Invite
12Langston Barlow11.09 PRWANathan HaleApr 26N.Hale, O'Dea/HN, Ballard
6.12Jarious Jones11.15 PRWARainier BeachApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.12Franco Oliveri11.17 PRWALake WashingtonMay 11Kingco Championships
8.12Michael Stacy11.21 PRWANorth CentralApr 26GSL3 Var ShadlePark, Lewis&Clark, NorthCentral, Ferris
11Joseph Echigoshima11.21 PRWABellevueMay 11Kingco Championships
12Colten Chelin11.21 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
100 Meters - Relay Split
1.12Colten Chelin9.95 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
2.9Syl Hunt10.27 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
3.9Woodley Downard10.77 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
4.11Parker Morgan10.78WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
5.12Benson Smith11.83WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
150 Meters
1.12Cody Wilson17.24c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.11Ryan Greenwalt17.44c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3.10Josiah Dillard18.54c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10Melvin Tun18.54c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
5.9Andres Garcia18.94c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
6.12Sean Miller19.04c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
7.9Andrew Johnsen19.14c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
8.11Mekhi Cross19.34c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
12Eduardo Rojas19.34c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10.9Darron Cha19.54c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
200 Meters
1.12Tony Pizzillo21.66 PRWAShadle ParkMay 03GSL4 Var GonzagaPrep, CentralValley, ShadlePark
2.12David Pritchard22.07 PR (1.3)WAEastside CatholicMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Michael Stacy22.40 PRWANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.12Xavier Betancourt22.42 PRWALake WashingtonApr 19Redmond/Juanita @ Lake Washington
5.12Colten Chelin22.46 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
6.12Mark Daniels22.54 PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
12Cass Elliott22.54 PRWAWest SeattleMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.12Langston Barlow22.57 PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
9.11Ryan Greenwalt22.61 PR (1.8)WAJuanitaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.12Jack Richmond22.65WABellevueMay 11Kingco Championships
300 Meters
1.12Xavier Betancourt37.64c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.11Aaron Small37.74 PRWARoosevelt (WA)Mar 15Nathan Hale Jamboree
3.12Liam Settle37.92 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
4.12Benjamin Galindo-Navarro38.64c PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
5.12Scott Glickman38.74c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
6.12Wiro Wink38.83 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
7.12Gabe Rosenbloom39.88 PRWARoosevelt (WA)Mar 15Nathan Hale Jamboree
8.11Anthony Venneri40.14 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
9.11Trevor Sanders41.11 PRWARoosevelt (WA)Mar 15Nathan Hale Jamboree
10.9Ellis Andral41.15 PRWARoosevelt (WA)Mar 15Nathan Hale Jamboree
400 Meters
1.12Tony Pizzillo48.00 PRWAShadle ParkMay 11GSL Varsity 3A/4A Championships @SFCC
2.11Spencer Barrera48.58 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.11Johan Correa49.57 PRWAKennewickApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
4.12Mark Daniels49.79WANathan HaleApr 14Pasco Invitational
5.11Cameron Gutierrez49.88 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.12Wade Yocom50.23 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.12Michael Stacy50.24 PRWANorth CentralMay 03GSL4 Var NorthCentral, Ferris, Mead, MtSpokane
8.12Xavier Betancourt50.34 PRWALake WashingtonMay 02Lake Washington/Interlake @ Juanita
9.12Anthony Lutenko50.40 PRWARoosevelt (WA)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.11Jibril Abdulalim50.43 PRWARainier BeachMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
400 Meters - Relay Split
1.12Mark Daniels50.34cWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
2.12Langston Barlow51.64cWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
3.12Liam Settle51.94cWANathan HaleApr 05N.Hale, Cleveland,Lakeside
4.12Alex Matteson52.94c PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
5.12Taishi Walden53.54c PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
6.12Luke Zepeda53.74cWANathan HaleMar 28N.Hale Franklin, Eastside, W.Seattle
7.12Noah Lukosky53.94cWARedmondMar 22Bellevue/Liberty @ Redmond
8.12Surafel Muche54.04c PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
9.10Luke Biondolillo54.24c PRWANathan HaleApr 19Nathan Hale/Bishop Blanchet/Lakeside/Roosevelt
10.12Kyle Nickum54.44cWARedmondMar 22Bellevue/Liberty @ Redmond
10Asres Morris54.44cWARedmondMar 22Bellevue/Liberty @ Redmond
600 Meters
1.12Mark Daniels1:23.42 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
2.12Scott Glickman1:29.5h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3.12Taishi Walden1:31.43 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
4.10Jeremy Boyle1:32.44 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
5.12Zachary Heffron1:32.89 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
6.11Sam Levy1:32.91 PRWAIngrahamMar 15Nathan Hale Jamboree
7.12Jack Anderson1:33.18 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
8.12Ethan Hume1:33.74 PRWAIngrahamMar 15Nathan Hale Jamboree
9.10Henry Stirrat1:35.3h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
10.10Aidan Lindhe-Johan1:35.68 PRWAIngrahamMar 15Nathan Hale Jamboree
800 Meters
1.11Johan Correa1:51.51 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Dante Paszkeicz1:54.23 PRWAInterlakeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.11Carlo Ruggiero1:54.89 PRWABainbridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Sean Lewis1:55.49 PRWAO'DeaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.12Jonah Franco1:57.10 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
6.12Mark Daniels1:57.48 PRWANathan HaleApr 07Arnie Young Invitational
7.12James Brennan1:57.64 PRWASeattle PrepMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.10Luke Biondolillo1:57.69 PRWANathan HaleMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
9.11Sebastian Alfonso1:58.12 PRWALakeside (Seattle)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
10.11Carter Hall1:58.18 PRWABainbridgeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
1000 Meters
1.12Blake Wittke2:51.3h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.11Eric Marnadi2:54.9h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3.11John Hentges2:55.6h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
4.10Cody Heale2:58.2h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
5.10James Friebert2:58.9h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
6.10Nathan Haong2:59.3h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
7.12Gabe Paraiso-Watson2:59.5h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
8.10Henry Stirrat2:59.8h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
9.10Grant Poupore3:03.1h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10.12Nathan Greenhaw3:05.5h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
1500 Meters
1.12Jonah Franco4:05.56 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
2.10Stanford Smith4:15.82 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3.10Andrew Holladay4:20.78 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.9Mason Herndon4:29.57 PRWAIngrahamApr 14Oregon Relays
5.10Jonathan Lagonegro4:31.09 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
6.10Aidan Lindhe-Johan4:31.66 PRWAIngrahamApr 14Oregon Relays
7.10Matthew Roth4:33.28 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
8.11Charlie Orth4:34.89 PRWAIngrahamApr 14Oregon Relays
9.11James Lane5:17.47WALake WashingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
1600 Meters
1.11Johan Correa4:12.48 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Jonah Franco4:16.71 PRWAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
3.12Isaac Mohn4:17.38 PRWAO'DeaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Dante Paszkeicz4:17.92 PRWAInterlakeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
5.10Stanford Smith4:22.29 PRWAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
6.11Ryan Child4:22.50 PRWAKamiakinMar 312nd Annual Clay Lewis Invite
7.12Javon Arnone4:23.12 PRWAFranklin (WA)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Alec Block4:23.51 PRWAFranklin (WA)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
9.11Alec Kness4:24.01 PRWANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.12Matthew Roberts4:24.49 PRWAInterlakeApr 21Eason Invitational
1 Mile
1.11Johan Correa4:11.04 PRWAKennewickApr 14Pasco Invitational
2.12Jonah Franco4:21.98 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
3.11Alec Kness4:24.57 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
4.12Markus Taylor4:25.18 PRWANorth CentralApr 14Pasco Invitational
5.10Nathan Carter4:30.96 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
6.11George Cretu4:33.53 PRWARedmondApr 14Pasco Invitational
7.11Silas Chapman4:34.01 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
8.12Ryan Leaming4:36.31 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
9.11John Dorr4:42.16 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
10.11Ryley Vandergriend4:42.21 PRWANorth CentralJun 10Portland Track Festival High Performance
2000 Meters
1.12Charles Sheh6:01.0h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
2.12Joe Sheh6:06.1h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
3.12Henry Gruen6:11.2h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
4.10Cooper Klein6:15.9h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
5.12Hunter Toyoda6:16.7h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
6.10Cole Bailey6:17.0h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
7.11Moses Kent6:27.3h PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
8.11Erick Moreno6:28.4h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
9.12Graham Godfrey6:40.7h PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10.10James Friebert6:44.1h PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3000 Meters
1.11Porter Grigg9:01.10 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
2.10Jax Weide9:13.52 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3.11Peyton Hill9:14.45 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.10Andrew Larson9:28.47 PRWAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
3200 Meters
1.12Isaac Mohn9:14.18 PRWAO'DeaApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.11Ryan Child9:14.60 PRWAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
3.11Porter Grigg9:18.39 PRWAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
4.12Markus Taylor9:18.97 PRWANorth CentralApr 28Shoreline Invitational (COED)
5.12Mohamed Ahmed9:22.54 PRWANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.11Sanjay Raman9:25.70 PRWALakeside (Seattle)May 183A/4A District 2 Championships - Day 2
7.12John Lehr9:26.09 PRWARedmondMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
8.12Matthew Roberts9:26.69 PRWAInterlakeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
9.11Alec Block9:28.40 PRWAFranklin (WA)May 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.12Jonah Franco9:28.52WAKamiakinApr 07Arcadia Invitational
55m Hurdles - 39"
1.12Santiago Varela8.74c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
2.11Jaron Edwards9.74c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3.12David McKinnon10.44c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
4.9Max Caldwell10.84c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
5.9Oliver Reese12.14c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
110m Hurdles - 39"
1.11Christopher Frost14.78 PR (1.1)WABishop BlanchetMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Parker Morgan14.87 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.11Ben De la cruz15.16 PRWASeattle PrepMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
4.12Savion Jenkins15.25 PRWASeattle PrepMay 09Metro 3A Championships - Day 1
5.12Luke Zepeda15.29 PRWANathan HaleMay 03Nathan Hale/Bishop Blanchet/Ballard
6.11Drew Crosbie15.37 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.11Ethan Berkey15.39 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
8.12Preston Bingley15.40 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
9.12Santiago Varela15.50 PRWAJuanitaMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
10.12Darius Ballou15.67 PRWARainier BeachMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
110m Hurdles - 42"
1.11James Lane17.14 PRWALake WashingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
200m Hurdles - 36"
1.12Santiago Varela27.74c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
2.11Jaron Edwards29.04c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
3.12David McKinnon29.64c PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
4.9Oliver Reese33.24c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
5.9Max Caldwell34.94c PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
300m Hurdles - 36"
1.12Cass Elliott37.13WAWest SeattleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Parker Morgan39.15 PRWAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
3.12Xavier Betancourt39.85 PRWALake WashingtonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Benson Smith40.20WAKamiakinMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
11Christopher Frost40.20 PRWABishop BlanchetMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Luke Zepeda40.45 PRWANathan HaleMay 03Nathan Hale/Bishop Blanchet/Ballard
7.11Isaac Adams40.68 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
8.12Cedric Riel41.31 PRWAKennewickMay 03MCC #4 Kennewick, Richland @ Pasco
9.10Colby Dash41.36 PRWABellevueMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
10.11Adam Perry41.61 PRWARogers (Spokane)May 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
2k Steeplechase
1.11Sela Navot6:33.12 PRWANathan HaleMar 31Holder Relays
2.12Alex Matteson6:50.23 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
3.12Spencer Otis6:53.20 PRWANathan HaleMar 31Holder Relays
4.12Zachary King7:02.84WANathan HaleMar 31Holder Relays
5.9Joshua King7:55.98 PRWANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
4x60 Relay
1.Allen Diaz
Tyler Howe
Samuel Nofziger
Elijah Lux
32.94cWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.Riley Noll
Morgan Noll
Jaeger Nagle
Darron Cha
36.64cWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
4x100 Relay
1.Ayden Hector
Sam Adams
Anthony Smith
David Pritchard
42.75WAEastside CatholicMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Benson Smith
Colten Chelin
Parker Morgan
Syl Hunt
42.84WAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
3.Samuel Showalter
Xavier Bettancourt
Franco Oliveri
Cody Wilson
42.90WALake WashingtonMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
4.Jarious Jones
Anthony Stell
Freddie Roberson
Dajaun Gamble
43.52WARainier BeachApr 26Rainier Beach, Garfield,Roosevelt
5.Samuel Showalter
Max Bennett
Franco Oliveri
Cody Wilson
43.59WALake WashingtonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.Bryce Lewis
Sam Adams
Anthony Smith
David Pritchard
43.63WAEastside CatholicApr 14Pasco Invitational
7.Brian Liao
Joseph Echigoshima
Ethan Zou
Jack Richmond
43.65WABellevueMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
8.Langston Barlow
Mark Daniels
Luke Zepeda
Wiro Wink
43.67WANathan HaleApr 26N.Hale, O'Dea/HN, Ballard
9.Diego Jackson
Elijah Jackson
Donnie McMillian
Sadique Calloway
43.70WAChief SealthApr 26Ch. Sealth, W.Seattle, Lakeside
10.Relay Team43.76WANathan HaleApr 28Bill Harris Invitational
4x100 Relay - Throwers
1.Reed Conder
Johnny Zhao
Isaiah Sevilla
Gus Zarkades
57.40WANathan HaleMar 31Holder Relays
4x100 Throwers Relay - Throwers
1.Caleb Johnson
Kyle Collins
Isaac Cook
Brandon Boyd
50.74WAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
2.Aiden Williams
Chuck Carr
Chris Regalado
Caleb Gonzales
50.78WANorth CentralApr 21Mooberry Relays
3.Moises Camacho
Andrew Miracle
Dhylan Worster
Brock McCue
50.82WAKamiakinApr 20Kiwanis Twilight Invitational
4.Relay Team51.95WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
5.Relay Team52.75WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
6.Eddie Mendez
David Howerton
Jordan Searls
Devin Jorgenson
57.03WARogers (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
4x200 Relay
1.Relay Team1:36.30WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
2.Relay Team1:36.54WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
3.Da Jean Wells
Robert Lachance III
Chilson Colligan
Jarman Hauser
1:36.81WABallardApr 07Birger Solberg Invite
4.Evan Kimmerlein
Pierre Visconti
Elliott Windrope
Leander von Specht
1:36.95WABainbridgeApr 28Shoreline Invitational (COED)
5.Anthony Lutenko
Gabe Rosenbloom
Trevor Sanders
Jack Bonicatto
1:37.72WARoosevelt (WA)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
6.Asres Morris
Chad Keddie
Noah Lukosky
Carson Lui
1:39.12WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
7.David Huang
Ryan Nguyen
AJ Yee
Jacob Sullenszino
1:39.51WAFranklin (WA)Apr 28Shoreline Invitational (COED)
8.Samuel Showalter
Joey Ryan
Mekhi Cross
Josiah Dillard
1:40.51WALake WashingtonMar 24Kent-Meridian Invitational
9.Nathan Creasey
Josh Curtis
Connor Hale
Cooper Weiland
1:40.99WAMt SpokaneApr 14Nike-Van Kuren Invite
10.Relay Team1:41.35WAMt SpokaneMar 24Ram Relays 2018
4x300 Relay
1.Millen Katyal
Eduardo Rojas
John Hentges
Max Bennett
2:41.3hWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.Blake Wittke
Cody Heale
Elliott Ball
Jerith Charleson-Sterritt
2:48.2hWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
3.Addison Speicher
Matthew Schaver
Tom Sturgeon
Alex Elder
2:58.4hWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
4.Hayden McGarvie
Swen Richter
Sarthak Darekar
Joshua Lee
2:59.48WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.Luke Zepeda
Liam Settle
Langston Barlow
Mark Daniels
3:21.74WANathan HaleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.Kyle Hammer
Carter Hall
Leander von Specht
Carlo Ruggiero
3:23.33WABainbridgeMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
3.Mason Gifford
Ryan Leaming
Caleb Jensen
Michael Stacy
3:24.35WANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
4.Isaac Adams
Kainoa Figueira
Ryan Gockley
Spencer Barrera
3:24.37WAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.Luke Zepeda
Mark Daniels
Liam Settle
Langston Barlow
3:24.51WANathan HaleMay 11Metro 3A Championships - Day 2
6.Colten Chelin
Benson Smith
Jonah Franco
Cameron Gutierrez
3:24.85WAKamiakinApr 14Pasco Invitational
7.Colten Chelin
Parker Morgan
Jonah Franco
Cameron Gutierrez
3:25.17WAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
8.Kyle Hammer
Carter Hall
Evan Kimmerlein
Carlo Ruggiero
3:25.80WABainbridgeMay 11Metro 3A Championships - Day 2
9.Cass Elliott
Rylee Farrison
Jackson Delaney
Alec Maroon
3:26.13WAWest SeattleMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
10.Benjamin Galindo-Navarro
Rish Daniels
James Brennan
Kendin Alexander
3:26.39WASeattle PrepMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
4x800 Relay
1.Carter Hall
Kyle Hammer
Sean Lindsey
Carlo Ruggiero
8:25.94WABainbridgeMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2.John Dorr
Kyle Leaming
Dallin Larson
Lars McDermott
8:30.30WANorth CentralApr 21Mooberry Relays
3.Charlie Orth
Raef Dresbeck
Sam Orth
Ethan Hume
8:31.41WAIngrahamApr 14Oregon Relays
4.Lance Mason
Eric Nickum
John Lehr
William Binette
8:37.80WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
5.Lukas Brown
Jacob Carr
Nic Moran
Ethan Jahn
9:08.95WAMt SpokaneApr 21Mooberry Relays
6.Joseph Brantley
Sam Kozlov
Jose Hernandez
Elijah Roberts
9:10.89WARogers (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
7.Raef Dresbeck
Kaelen Moehs
Tillman Erb
Sam Orth
9:15.37WAIngrahamApr 07Birger Solberg Invite
8.Ori Livneh
Ermias Hagos
Joesph McCaffrey
Sam Gunsolus
9:20.00WABallardApr 07Birger Solberg Invite
9.Cody Heale
Jeff Liu
Carson Kulusich
Quinn Larson
9:22.69WALake WashingtonMar 24Kent-Meridian Invitational
10.Maseo Embry
Malcolm Laird
Palmer Moe
Joshua Chao
9:30.48WAGarfieldApr 07Birger Solberg Invite
4x1600 Relay
1.Levi Goris
Ryley Vandergriend
Nathan Carter
Mohamed Ahmed
18:57.99WANorth CentralApr 21Mooberry Relays
2.Devon Morlan
Jakob Trantum
Issak Chol
Manny Brantley
19:41.87WARogers (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
3.Lukas Brown
Jacob Carr
Nic Moran
Ethan Jahn
19:59.82WAMt SpokaneApr 21Mooberry Relays
4.Connor Hurley
Rhys Atwood
Sean Smith
Eli DeAngelo
22:01.62WAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Relay Team1:41.28WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
2.Joshua Lam
Kyle Bily
Asres Morris
Carson Lui
1:42.30WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
3.Relay Team1:44.62WASouthridgeMar 24Ram Relays 2018
4.Relay Team1:45.04WAMt SpokaneMar 24Ram Relays 2018
5.Reuben Allen
Andrew Westphal
Patrick Ledoux
Connor Sanford
1:46.74WABainbridgeApr 21Lil'Norway Invitational
Swedish 100-200-300-400m
1.Luke Zepeda
Langston Barlow
Chris Coon
Mark Daniels
2:04.50WANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
2.Charlie Funk
Aaron Small
Sam Villa
Gabe Rosenbloom
2:13.87WARoosevelt (WA)Mar 15Nathan Hale Jamboree
3.Jack Anderson
Jeremy Boyle
Liam Settle
Luke Biondolillo
2:15.69WANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
4.Daniel Lambino
Taishi Walden
Anthony Venneri
Zachary Heffron
2:15.80WANathan HaleMar 15Nathan Hale Jamboree
5.Alex Coleman
William Ashford
Gabriel Liau
Adriel Liau
2:30.81WAIngrahamMar 15Nathan Hale Jamboree
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Connor Hale
Craig Runge
Kainoa Figueira
Troy Engen
3:43.15WAMt SpokaneApr 21Mooberry Relays
2.Michael Stacy
Quataveous Mason
Caleb Jensen
Ryan Leaming
3:43.59WANorth CentralApr 21Mooberry Relays
3.Relay Team3:57.32WAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
4.Riley Funnemark
Jahlil Frans
Kobe Harmon
Joseph Brantley
4:05.41WARogers (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
5.Christian Halter
Quinn Sadow
Jackson Delaney
Alec Maroon
4:11.86WAWest SeattleMar 23Bedlington Twilight
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Alec Kness
Ryan Leaming
Dallin Larson
Markus Taylor
10:40.33WANorth CentralApr 21Mooberry Relays
2.Ethan Dorow
Wade Yocom
Justin Marshall
Keanu Daos
10:45.28WASouthridgeApr 14Pasco Invitational
3.Mohamed Ahmed
Mason Gifford
Dallin Larson
Nathan Carter
10:50.88WANorth CentralApr 28Shoreline Invitational (COED)
4.Javon Arnone
Epheson H. Giday
Alec Block
AJ Yee
10:53.65WAFranklin (WA)Apr 21Eason Invitational
5.Xander Uyttendaele
Sebastian Alfonso
Elian Joseph
Sanjay Raman
10:55.88WALakeside (Seattle)Apr 21Eason Invitational
6.Peyton Hill
Andrew Holladay
Preston Glade
Jax Weide
11:00.76WAKamiakinApr 28Shoreline Invitational (COED)
7.Thomas Sigall
Holden Hillis
William Binette
Cooper Arons
11:03.37WARedmondApr 28Shoreline Invitational (COED)
8.Alex Matteson
Chris Coon
Liam Settle
Surafel Muche
11:04.30WANathan HaleMar 31Holder Relays
9.Peyton Hill
Tyler Gourley
Preston Glade
Jax Weide
11:06.74WAKamiakinApr 14Pasco Invitational
10.John Dorr
Caleb Jensen
Dallin Larson
Nathan Carter
11:08.29WANorth CentralApr 14Pasco Invitational
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Relay Team1:08.81WAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
2.Hayden McGarvie
Swen Richter
Sarthak Darekar
Joshua Lee
1:23.16WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
Shot Put - 12lb
1.12Brock McCue54' 10.5 PRWAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Casey Stangel52' 5 PRWANorth CentralApr 26GSL3 Var ShadlePark, Lewis&Clark, NorthCentral, Ferris
3.12Caleb Johnson51' 11 PRWAShadle ParkMay 03GSL4 Var GonzagaPrep, CentralValley, ShadlePark
4.12Scott Rickels51' 5.5WABishop BlanchetMay 09Metro 3A Championships - Day 1
5.12Chris Regalado51' 3.5 PRWANorth CentralMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
6.12Moses McAninch50' 10.5 PRWAKennewickMar 24Ray Cross Invitational
7.9Antwan Brown Jr.49' 8.5 PRWAGarfieldMay 09Metro 3A Championships - Day 1
8.12Griffin Korican49' 4.5 PRWAO'DeaMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
9.12Ben Keeter48' 10 PRWABellevueMay 11Kingco Championships
10.12TJ Benton48' 0 PRWAMt SpokaneApr 26GSL3 Var CentralValley, MtSpokane, Rogers
Shot Put - 16lb
1.11James Lane21' 10.25 PRWALake WashingtonJun 02Washington State Multi Events Championship
Shot Put - 12lb Wheelchair
1.9Jacob Heileson13' 11 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Discus - 1.6kg
1.12Caleb Johnson169' 4 PRWAShadle ParkMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Gavin Dixon157' 9 PRWARoosevelt (WA)May 11Metro 3A Championships - Day 2
3.11Tanner Brooks157' 4 PRWAMt SpokaneApr 26GSL3 Var CentralValley, MtSpokane, Rogers
4.12Brock McCue155' 8 PRWAKamiakinMay 03MCC #4 - Kamiakin @ WW
5.12Joseph Kirk-Woodbury152' 1 PRWAWest SeattleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
6.12Kyle Collins142' 0 PRWAShadle ParkApr 21Mooberry Relays
7.11Roudy Theard141' 11 PRWABallardMay 11Metro 3A Championships - Day 2
8.12TJ Benton141' 6 PRWAMt SpokaneApr 21Mooberry Relays
10Eli Yen141' 6 PRWAMercer IslandMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
10.12Cameron Bemis141' 4 PRWARogers (Spokane)Apr 21Mooberry Relays
Discus - Wheelchair
1.9Jacob Heileson34' 11 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
Javelin - 800g
1.12Moses McAninch184' 11 PRWAKennewickMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Brady Gockel178' 9 PRWALake WashingtonMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
3.12Bo Jensen176' 5 PRWAMt SpokaneMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.9Tyson Degenhart173' 2 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.12Jack Ellis170' 8 PRWARedmondMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
6.9Craig Runge167' 10 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
7.11James Lane161' 0 PRWALake WashingtonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.11Joey Woodland158' 1 PRWAMt SpokaneApr 19GSL2 Var GonzagaPrep, MtSpokane, Lewis&Clark
9.12Eric Stayrook157' 11 PRWASouthridgeMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
10.11Edward Harrison155' 11 PRWABellevueMay 11Kingco Championships
Javelin - 800g Wheelchair
1.9Jacob Heileson33' 9 PRWASouthridgeMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
High Jump
1.12Tarique Zimmerman6' 7 PRWAInterlakeMar 29Interlake/Redmond @ Mercer Island
2.12Elijah Jackson6' 6WAChief SealthApr 19Ch.Sealth, Franklin, S.Prep, Bainbridge
3.11Jaxson Nichols6' 4 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
4.12Jahlil Frans6' 2 PRWARogers (Spokane)Apr 26GSL3 Var CentralValley, MtSpokane, Rogers
11Lester Sauvage6' 2 PRWABishop BlanchetMay 11Metro 3A Championships - Day 2
12Jack Thomson6' 2WARedmondMar 24Ray Cockrum Relays
7.11Ethan Berkey6' 1 PRWAKamiakinApr 18MCC #2 Pasco, Southridge @ Kamiakin
8.12Sean Miller6' 0 PRWALake WashingtonApr 21Eason Invitational
12Santiago Varela6' 0 PRWAJuanitaMay 02Lake Washington/Interlake @ Juanita
12Joshua Mosley6' 0 PRWAO'DeaMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10Gaylane Scott6' 0 PRWAEastside CatholicApr 26Bainbridge / Eastside Catholic / Cleveland
12Manuel McKinney6' 0WAShadle ParkApr 19GSL2 Var Rogers, Mead, ShadlePark
10Sam Attisha6' 0 PRWAMercer IslandMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
Pole Vault
1.12Chad Cohen15' 0 PRWABallardMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.11Brayden Freitag14' 6 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
3.11Brigam Nelson14' 1 PRWASouthridgeMar 29MCC Southridge HS at Kennewick HS
4.11Wyatt Fiander14' 0 PRWAKennewickApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
11Sam Griffin14' 0 PRWABellevueMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
12Jeffery Tian14' 0 PRWAMercer IslandMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
12Christian Williams14' 0 PRWANathan HaleMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.12Jesse Bonesera13' 6WARogers (Spokane)May 11GSL Varsity 3A/4A Championships @SFCC
11James Lane13' 6 PRWALake WashingtonMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
10.9Mason McVey13' 0 PRWABishop BlanchetMay 03Nathan Hale/Bishop Blanchet/Ballard
11Mathis Bresko13' 0 PRWAInterlakeMay 163A/4A District 2 Championships - Day 1
11Dominic Flack13' 0 PRWAO'DeaMay 09Metro 3A Championships - Day 1
Long Jump
1.12Elijah Jackson23' 6 PRWAChief SealthApr 19Ch.Sealth, Franklin, S.Prep, Bainbridge
2.12Freddie Roberson23' 3.5 PRWARainier BeachMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
3.12Tarique Zimmerman22' 8.5 PRWAInterlakeMay 11Kingco Championships
4.11Ryan Greenwalt22' 8.25 PRWAJuanitaMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
5.12Will Sanders22' 1.5 PRWARainier BeachMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
6.11Spencer Barrera22' 1.25 PRWAMt SpokaneMay 11GSL Varsity 3A/4A Championships @SFCC
7.11Jaxson Nichols21' 11.25 PR (1.1)WAKamiakinMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
8.12Kyle Cozza21' 7 PRWAShadle ParkMay 11GSL Varsity 3A/4A Championships @SFCC
9.12Quinn Floyd21' 6.5 PRWASeattle PrepMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
11Christopher Frost21' 6.5 PRWABishop BlanchetMay 183A/4A District 2 Championships - Day 2
Standing Long Jump
1.12Franco Oliveri9' 11.5 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
2.12Quinn Floyd9' 9 PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
3.12Jeff Young9' 6 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
4.12Ryan Clifford8' 10 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
5.12Alec Moen8' 9 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
6.11Ryan Greenwalt8' 5 PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
7.9Leon Kawahara8' 1.5 PRWAJuanitaMar 15Juanita Jamboree
8.10Elijah Lux6' 11 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
9.9Tommy Reiss6' 6.5 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
10.12Sean Miller5' 9.5 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
Triple Jump
1.12Elijah Jackson46' 4.75 PR (-.3)WAChief SealthMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
2.12Tarique Zimmerman45' 8.5 PRWAInterlakeApr 28Shoreline Invitational (COED)
3.11Spencer Barrera45' 5.75 PR (1.1)WAMt SpokaneMay 26WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS
4.12Jahlil Frans44' 11.5 PRWARogers (Spokane)May 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
5.12Josh Tano43' 4.5 PRWAKamiakinMar 24Ram Relays 2018
6.11Jaxson Nichols42' 6 PRWAKamiakinApr 26MCC #3 Chiawana, Kennewick@Kamiakin
7.12Dudi Alqinawi41' 10.25 PRWARedmondApr 14Pasco Invitational
8.11Dylan Ralston41' 9.5 PRWAMt SpokaneMay 19District 8 (GSL+MCC) 3A/4A Championships @SFCC
9.12Jeff Young41' 8.25 PRWALake WashingtonMay 02Lake Washington/Interlake @ Juanita
10.12Quinn Floyd41' 7WASeattle PrepApr 26Ingraham/Bishop Blanchet/Franklin/Seattle Prep
Standing Triple Jump - Two-Legged
1.12Quinn Floyd29' 7.5 PRWASeattle PrepMar 15Juanita Jamboree
2.12Jeff Young24' 10.5 PRWALake WashingtonMar 15Juanita Jamboree
Hammer - 12lb
1.12Joseph Kirk-Woodbury162' 9 PRWAWest SeattleApr 21Eason Invitational
2.9Nathan Leeking121' 10 PRWANorth CentralMay 20West Regional Hammer Championships
3.11Tyler Orvik109' 10 PRWANorth CentralApr 28Strandberg Invitational
4.10Evan Bertholf-Linn94' 6 PRWANorth CentralApr 28Strandberg Invitational
5.12Casey Stangel73' 7 PRWANorth CentralApr 21Mooberry Relays
6.12Matthew Dolan62' 6 PRWANorth CentralApr 21Mooberry Relays
Hammer - 16lb
1.12Joseph Kirk-Woodbury122' 3 PRWAWest SeattleFeb 17Centralia Hammer Meet
Decathlon Score
1.11James Lane4372 PRWALake WashingtonJun 02Washington State Multi Events Championship

* = Recent improvement