4x100 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Robert Lachance III Dajean Wells Jarman Hauser Owen Coutts | 42.48 | WA | Ballard | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 2. | | Matthew Mackleit Sam Adams Bryce Lewis Anthony Smith | 42.65 | WA | Eastside Catholic | May 17 | Sea-King Championships |
| 3. | | Robert Lachance III Dajean Wells Oliver Colleran Owen Coutts | 42.73 | WA | Ballard | May 17 | Sea-King Championships |
| 4. | | Jaylon Knapp Neal Berkey Sylvanus Hunt Derek Fischer | 42.92 | WA | Kamiakin | May 18 | District 8 3A/4A Track and Field Championship |
| 5. | | Syl Hunt Neal Berkey Parker Morgan Derek Fischer | 43.13 | WA | Kamiakin | Apr 19 | Kiwanis Twilight Invitational |
| 6. | | Grant Brewer Grady Robison Jason Bryant Cooper Williams | 43.14 | WA | Eastlake | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 7. | | Neal Berkey Syl Hunt Jaylon Knapp Derek Fischer | 43.23 | WA | Kamiakin | Apr 25 | MCC #3: Hermiston & Walla Walla @ Kamiakin |
| 8. | | Jay Park Minwoo Eom Prestin Artis Alexander Ogbue | 43.27 | WA | Bellevue | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 9. | | Neal Berkey Sylvanus Hunt Parker Morgan Derek Fischer | 43.30 | WA | Kamiakin | May 11 | MCC Championships |
| 10. | | Sam Adams Matthew Mackleit Anthony Smith Gaylane Scott | 43.31 | WA | Eastside Catholic | May 03 | Nike/Jesuit Twilight Relays |
4x200 Relay - Compare top 9 |
| 1. | | Javon Griggs Prestin Artis Henry Cullom Joseph Echigoshima | 1:32.26 | WA | Bellevue | Apr 27 | Shoreline Invitational (COED) |
| 2. | | Kincaid Feldman Owen Coutts Oliver Colleran Robert Lachance III | 1:35.90 | WA | Ballard | Apr 06 | Birger Solberg Invitational |
| | | Syl Hunt Tyler Gourley Ethan Berkey Derek Fischer | 1:35.90 | WA | Kamiakin | Apr 19 | Kiwanis Twilight Invitational |
| 4. | | Caleb Buycks Joey Ryan Alex Le Max Bennett | 1:36.65 | WA | Lake Washington | Mar 30 | Kent-Meridian Invitational |
| 5. | | Kendin Alexander Eli Dever Connor Merz Bryce Whitney | 1:36.67 | WA | Seattle Prep | Apr 06 | Birger Solberg Invitational |
| 6. | | Malcolm Laird John Volk Floyd Wade Bill Yu | 1:38.05 | WA | Garfield | Apr 27 | Shoreline Invitational (COED) |
| 7. | | Grant Cloer Nicholas Volpone Michael Hanson Harley Hall | 1:39.25 | WA | Mt Spokane | Apr 13 | 2019 Nike-Van Kuren Invite |
| 8. | | Josh Curtis Jordan Sands Grant Cloer Harley Hall | 1:43.35 | WA | Mt Spokane | Mar 23 | Ram Relays |
| 9. | | Swen Richter Aaron Offeman Ryan Butler Aaron Kim | 1:44.22 | WA | Redmond | Mar 23 | The 33rd Curtis Viking Relay Championships |
4x400 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Ryan Gockley Kainoa Figueira Craig Runge Spencer Barrera | 3:20.98 | WA | Mt Spokane | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 2. | | Leander von Specht Carter Hall Thorin Smith Carlo Ruggiero | 3:23.59 | WA | Bainbridge | May 17 | Sea-King Championships |
| 3. | | Alec Cheff Prestin Artis Javon Griggs Henry Cullom | 3:24.29 | WA | Bellevue | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 4. | | Matt Martin Griffin Knowles John Romano-Olsen Christopher Frost | 3:24.52 | WA | Bishop Blanchet | May 25 | WIAA 2A, 3A, 4A State Championship Meet (HS) |
| 5. | | Henry Cullom Prestin Artis Alec Cheff Javon Griggs | 3:25.41 | WA | Bellevue | May 17 | Sea-King Championships |
| 6. | | Dereje Himbago George Cretu Asres Morris Carson Lui | 3:25.47 | WA | Redmond | May 17 | Sea-King Championships |
| 7. | | Woodley Downard Stanford Smith Parker Morgan Cameron Gutierrez | 3:25.64 | WA | Kamiakin | May 18 | District 8 3A/4A Track and Field Championship |
| 8. | | Henry Cullom Prestin Artis Kyle Velasco Javon Griggs | 3:26.08 | WA | Bellevue | Apr 20 | NIKE Eason Invitational |
| 9. | | Eli Jones George Cretu Asres Morris Carson Lui | 3:26.24 | WA | Redmond | May 10 | 2019 Kingco Championships |
| 10. | | Sam Cureton Cameron Stuart Jason Bryant Cooper Williams | 3:26.53 | WA | Eastlake | May 10 | 2019 Kingco Championships |
4x800 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Charlie Orth Quinn Hauck Sam Levy Sam Orth | 8:13.52 | WA | Ingraham | Apr 06 | Birger Solberg Invitational |
| 2. | | Lukas Brown Ethan Jahn Kainoa Figueira Dawson Gilbert | 8:27.30 | WA | Mt Spokane | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 3. | | Kyle Leaming Ryley Vandergriend Koshi Schunter John Dorr | 8:30.98 | WA | North Central | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 4. | | Yasir Ahmed Joseph Brantley Jose Hernandez Elijah Roberts | 8:35.57 | WA | Rogers (Spokane) | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 5. | | William Binette Travis Mason Holden Hillis Thomas Sigall | 8:43.82 | WA | Redmond | Mar 23 | The 33rd Curtis Viking Relay Championships |
| 6. | | Travis Mason Holden Hillis Eli Jones Mark Meltzer | 8:46.35 | WA | Redmond | Apr 27 | Bill Harris Invitational |
| 7. | | Clarence McDonald Ermias Hagos Jonah Maier Kai Vickers | 8:46.78 | WA | Ballard | Apr 06 | Birger Solberg Invitational |
| 8. | | Henry Stirrat Nathan Ghilarducci Beckham Lie Eric Marnadi | 9:08.14 | WA | Juanita | Mar 23 | The 33rd Curtis Viking Relay Championships |
| 9. | | Ben Roberts Tor Rothrock John Stoner Holt Witter | 9:08.31 | WA | Seattle Prep | Apr 06 | Birger Solberg Invitational |
| 10. | | Grant Poupore Alex Elder Jeff Liu Alex Becker | 9:10.72 | WA | Lake Washington | Mar 30 | Kent-Meridian Invitational |
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]Compare top 10 |
| 1. | | Alec Kness Mason Gifford John Dorr Nathan Carter | 10:21.53 | WA | North Central | Apr 20 | Mooberry Relays |
| 2. | | Fred Liu Elian Joseph Sebastian Alfonso Sanjay Raman | 10:30.65 | WA | Lakeside (Seattle) | Apr 20 | NIKE Eason Invitational |
| 3. | | Silas Chapman Caleb Jensen Dalton Feist John Dorr | 10:46.88 | WA | North Central | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 4. | | Ethan Dorow Samuel Mercado Hayden Gorham Tristan Robinson | 10:48.72 | WA | Southridge | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 5. | | Peyton Hill Cameron Gutierrez Andrew Holladay Jax Weide | 10:49.65 | WA | Kamiakin | Apr 27 | Shoreline Invitational (COED) |
| 6. | | Ethan Ashley Lance Mason George Cretu Cooper Arons | 11:06.25 | WA | Redmond | Mar 23 | The 33rd Curtis Viking Relay Championships |
| 7. | | AbdurRahman Bhatti Simon Kwon Elian Joseph Fred Liu | 11:08.09 | WA | Lakeside (Seattle) | Apr 27 | Shoreline Invitational (COED) |
| 8. | | Ethan Jahn Ryan Gockley Kainoa Figueira Lukas Brown | 11:08.89 | WA | Mt Spokane | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |
| 9. | | Max Levy Sam Gunsolus Jonah Maier Kai Vickers | 11:10.43 | WA | Ballard | Apr 20 | NIKE Eason Invitational |
| 10. | | Isaac Teeples Jax Weide Grayson Wilcott Andrew Holladay | 11:13.19 | WA | Kamiakin | Apr 13 | 2019 Pasco Invitational |