4x100 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Relay Team | 41.96 | WA | Graham-Kapowsin | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 2. | | Relay Team | 42.22 | WA | Federal Way | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 3. | | Mason Sallee Jason Palmer KJ Ridders Alex Taylor | 42.23 | WA | Federal Way | May 11 | SPSL League Championship |
| 4. | | Aaron Wright Ezra Bolton Chukwudi Onwumere Nonso Onwumere | 42.27 | WA | Graham-Kapowsin | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 5. | | Relay Team | 42.42 | WA | Curtis | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 6. | | Marlon Jones Sabian Bryant Reggie Hayden Izaiah Fields | 42.47 | WA | Curtis | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 7. | | Jalen Davis Sabian Bryant Reggie Hayden Izaiah Fields | 42.64 | WA | Curtis | Apr 23 | Bellevue Track & Field Invitational |
| 8. | | Vaughn Daggs Cannon Sires Campbell Friend Talan Alfrey | 42.67 | WA | Auburn Mountainview | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 9. | | Jilven Refil Michael Ugarov Cameron Townsen Ryan Grimm | 42.89 | WA | Union | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
| 10. | | Aaron Wright Nonso Onwumere Luke White Chukwudi Onwumere | 42.91 | WA | Graham-Kapowsin | Mar 26 | Kent-Meridian Invite |
4x200 Relay - Compare top 10 |
| 1. | | Aaron Wright Nonso Onwumere Luke White Chukwudi Onwumere | 1:32.66 | WA | Graham-Kapowsin | Mar 26 | Kent-Meridian Invite |
| 2. | | Eric Jones Marcus Eubanks Marcus Tate Alex Taylor | 1:33.50 | WA | Federal Way | Apr 16 | Oregon Relays |
| 3. | | Kolby Nikolaisen Josh Riley Michael Russell Connor Wedington | 1:34.45 | WA | Sumner | Mar 12 | SPSL 2A/3A Jamboree |
| 4. | | Cameron Townsen Ryan Grimm Alec Jackson Tyler Jaswal | 1:34.58 | WA | Union | Apr 29 | Nike / Jesuit Twilight Relays |
| 5. | | Andre Chacon Andrew Klair Nathan Lish Dylan Stewart | 1:34.74 | WA | Tahoma | Apr 23 | Bellevue Track & Field Invitational |
| 6. | | Dennis Beard Deshea Blanchard Sam Braboy Jaden Robinson | 1:35.25 | WA | Auburn Riverside | Mar 12 | SPSL 2A/3A Jamboree |
| 7. | | Cameron Ary Raisean Guilford Marlon Jones Roman Protolyuk | 1:35.42 | WA | Curtis | Apr 23 | Bellevue Track & Field Invitational |
| 8. | | Branden Thomas Taylor Murchison Josh Robbins Nick Bullo | 1:35.48 | WA | Rogers (Puyallup) | Apr 16 | Oregon Relays |
| 9. | | Miguel Punsalan Caleb Barrera Joseph Punsalan Solomon Hines | 1:36.40 | WA | Kentridge | Mar 26 | Ray Cockrum Relays |
| 10. | | Campbell Friend Bill Benjamin Frank Marksbury Thelman Trejo-Stewart | 1:36.98 | WA | Auburn Mountainview | Mar 26 | Kent-Meridian Invite |
4x400 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Cade Greseth Luke Albert Dustin Zimmerly Adam Ryan | 3:21.56 | WA | Camas | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 2. | | Relay Team | 3:22.23 | WA | Camas | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 3. | | Relay Team | 3:22.62 | WA | Skyview | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 4. | | Andrew Sears Tristan Houser Graeme Schroeder Austin Brown | 3:22.93 | WA | Tahoma | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
| 5. | | Kellen Butler Adam McGraw Quinn Nelson David Yandell | 3:23.19 | WA | Battle Ground | May 13 | GSHL 4A District Meet (Day 2) |
| 6. | | Zeke Oien Jefferson Kiyasu Mason Scheidel Jack Thomas | 3:23.34 | WA | Skyview | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
| 7. | | Taylor Murchison Daniel J. O'Brien Branden Ingles Nick Bullo | 3:24.22 | WA | Rogers (Puyallup) | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
| 8. | | Marvin Williams Jared Budzinski Nikita Laer Reis Miller | 3:24.71 | WA | Emerald Ridge | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
| 9. | | Josh Riley Mason White Kolby Nikolaisen Michael Russell | 3:24.78 | WA | Sumner | May 28 | 2A, 3A, 4A State Championship Meet |
| 10. | | Relay Team | 3:25.15 | WA | Battle Ground | May 19 | WCD 3/4 4A Championship (Day 1) |
4x800 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Adam Ryan Yacine Guermali Cade Greseth Dustin Zimmerly | 7:50.11 | WA | Camas | Apr 29 | Nike / Jesuit Twilight Relays |
| 2. | - | Adam Ryan Cade Greseth Yacine Guermali Dustin Zimmerly | 7:54.42 | WA | Camas | Apr 16 | Oregon Relays |
| 3. | | Jack Yearian Spencer Fischer Luke Ostrander Cameron Wyman | 8:02.01 | WA | Bellarmine Prep | Apr 16 | Oregon Relays |
| 4. | | Graeme Schroeder Dawson Besst Devon Walters Nick Gennarelli | 8:35.4h | WA | Tahoma | May 31 | Issy 4x8 Challenge |
| 5. | | Miguel De La Melena Quinn Lamey Dawson Shoup Tristan Robins | 8:35.49 | WA | Union | Apr 29 | Nike / Jesuit Twilight Relays |
| 6. | | Fanuel Weldeselassie Isaiah Eller Maamoon Saleh Brock O'Neal | 8:45.70 | WA | Kentridge | Mar 26 | Ray Cockrum Relays |
| 7. | | Nathaniel Anderson Ronald Rutherford Jacob Simon Grey Stigler | 8:46.29 | WA | South Kitsap | Mar 26 | Kent-Meridian Invite |
| 8. | | Reece Wattree Matthew Shafer Dennis Keith Jaydon Ward | 8:48.01 | WA | Curtis | Mar 26 | Curtis Viking Relay Championships |
| 9. | | Myles Smith Noah Cole Luke Hatcher Timothy Thompson | 9:02.36 | WA | Puyallup | Mar 26 | Kent-Meridian Invite |
| 10. | | Jeremy Dauglash Andrew Fosnick Nathan Fosnick Graham Manson | 9:11.82 | WA | Hazen | Mar 26 | Curtis Viking Relay Championships |
SMR 800m - [100-100-200-400]Compare top 10 |
| 1. | | Marc Dennis Nathaniel McDonald Jovan McConico Shamar(Malik) Woolery | 1:38.37 | WA | Kent Meridian | Apr 30 | Shoreline Invitational (Boys) |
| 2. | | Miguel Punsalan Joseph Punsalan Solomon Hines Nathan Peak | 1:39.48 | WA | Kentridge | Apr 30 | Shoreline Invitational (Boys) |
| 3. | | Aaron Wright Chukwudi Onwumere Luke White Nonso Onwumere | 1:39.60 | WA | Graham-Kapowsin | Mar 19 | Cardinal Relays |
| 4. | | Najee Kuzu Vorrice Whitten Marlon Jones Roman Protolyuk | 1:41.78 | WA | Curtis | Mar 26 | Curtis Viking Relay Championships |
| 5. | | Campbell Friend Zack Gaoiran Cannon Sires Bill Benjamin | 1:42.34 | WA | Auburn Mountainview | Mar 19 | Cardinal Relays |
| 6. | | Ben Xu EJ Crisanto Chris Petralia Kendell Oakes | 1:42.50 | WA | Kennedy Catholic | Apr 30 | Shoreline Invitational (Boys) |
| 7. | | Caleb Barrera Edwin Villavincencio Nathan Peak Mathew Belamaric | 1:44.86 | WA | Kentridge | Mar 26 | Ray Cockrum Relays |
| 8. | | Zachary Ryan Saivon Johnson Jakob Smith Taseen Hossain | 1:45.74 | WA | Hazen | Mar 26 | Curtis Viking Relay Championships |
| 9. | | Nonso Onwumere Noah Atoigue Rafael Lopez Dane Tolson | 1:46.52 | WA | Graham-Kapowsin | Apr 30 | Shoreline Invitational (Boys) |
| 10. | | Cannon Stringer Nick Harberts Anthony Russell Brandon Barnett | 1:48.09 | WA | Enumclaw | Mar 19 | Cardinal Relays |
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]Compare top 10 |
| 1. | | Cameron Wyman John DeVita Spencer Fischer Jack Yearian | 10:16.33 | WA | Bellarmine Prep | Apr 16 | Oregon Relays |
| 2. | | Daniel Maton Adam Ryan Dustin Zimmerly Yacine Guermali | 10:26.94 | WA | Camas | Apr 16 | Oregon Relays |
| 3. | | Sean Flynn Jefferson Kiyasu Marshall Johnson Mason Scheidel | 10:43.17 | WA | Skyview | Apr 16 | Oregon Relays |
| 4. | | Erik Harang Samuel Allred Stephen Baklund Austin Regier | 11:03.07 | WA | Mt Rainier | Apr 02 | Arnie Young Invitational |
| 5. | | Jackson Lyne Anthony Maton Luke Albert Daniel Maton | 11:06.29 | WA | Camas | Apr 29 | Nike / Jesuit Twilight Relays |
| 6. | | Bobby Belter Jerry Robinson Harsimran Singh Ross Principe | 11:06.34 | WA | Kentwood | Apr 16 | Pasco Invitational |
| 7. | | Yacine Guermali Adam Ryan Daniel Maton Dustin Zimmerly | 11:11.68 | WA | Camas | Mar 26 | Tiger Invite |
| 8. | | Evan Mickelson Brandon Ho Kobe Shields Chandler Nill | 11:15.76 | WA | Tahoma | Apr 02 | Arnie Young Invitational |
| 9. | | Johnathan Forward Marcus Eubanks Hernan Alverez Connor Low | 11:18.24 | WA | Federal Way | Apr 16 | Oregon Relays |
| 10. | | Colton Egberg Evan Mickelson Kobe Shields Chandler Nill | 11:20.64 | WA | Tahoma | Apr 30 | Shoreline Invitational (Boys) |