Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

55 Meter Dash
1.12Johnny Kongmanyvong7.18 PRNEJohnson County CentralMar 17Nebraska Wesleyan Class C
2.12Greg Flack7.25 PRNEMalcolmMar 17Nebraska Wesleyan Class C
3.9Uriel Cabrales7.30 PRNEJohnson County CentralMar 17Nebraska Wesleyan Class C
4.10Jackson Eurek7.31 PRNEMalcolmMar 17Nebraska Wesleyan Class C
60 Meter Dash
1.11Bailey Darnell7.18 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
2.11Mason Jensen7.39 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
3.12Hunter Klein7.48NELouisvilleMar 16Doane Class C Indoor
4.11Ben Hansen7.69 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
5.12Justus Fisher7.78 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
6.10Dillion Leffler7.79 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
7.10Ethan Strand7.98 PRNEYutanMar 162018 Bulldog Track & Field Challenge - Forest Division
8.11Jay Smith8.06 PRNEYutanMar 162018 Bulldog Track & Field Challenge - Forest Division
9.10Jake Renner8.09NELouisvilleMar 16Doane Class C Indoor
10.11Drew Dixon8.11 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
100 Meters
1.11Bailey Darnell11.08 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
2.10Chase Perchal11.18 PRNEYutanMay 10C-2 District
3.11Mason Jensen11.45NEConestogaApr 10Yutan Invite
4.9Colby Sugden11.47 PRNEFreemanMay 19NSAA Class C State Championships
5.12Hunter Klein11.48NELouisvilleApr 19Louisville Invite
6.12Drew Bessey11.58NEPalmyraApr 24Cougar Invitational
7.12Gavyn Florell11.71 PRNEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
8.11Kyle Davenport11.82 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
9.11Ben Hansen11.85 PRNEConestogaApr 10Yutan Invite
10Jackson Eurek11.85 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
200 Meters
1.11Bailey Darnell22.46 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
2.11Carter Bornemeier22.71 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
3.10Chase Perchal22.84 PRNEYutanMay 10C-2 District
4.9Colby Sugden23.03 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
5.11Mason Jensen23.06NEConestogaMay 10B2 District Track Meet
6.12Hunter Klein23.55NELouisvilleApr 19Louisville Invite
7.12Gavyn Florell23.62 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
8.12Patrick Conner23.71 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
9.12Greg Flack23.81 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
10.11Kyle Davenport24.05 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
400 Meters
1.11Carter Bornemeier51.03 PRNEElmwood-MurdockMay 19NSAA Class C State Championships
2.10Chase Perchal51.39 PRNEYutanMay 10C-2 District
3.12Patrick Conner52.32NEConestogaApr 20NE Track & Field Festival
4.11Kyle Davenport53.74c PRNEAuburnMay 03Sabetha Invitational
5.10Dillion Leffler53.84 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
6.12Hunter Klein53.88NELouisvilleApr 10Yutan Invite
7.12Spencer Warner53.99 PRNELouisvilleMay 10C-1 District Meet
8.11Garrett Lenners54.34 PRNEFreemanApr 28ECNC Meet
9.11Brady Giese54.72 PRNELouisvilleMay 04JCC Invite
10.12Austin Meisinger54.78 PRNEElmwood-MurdockApr 28ECNC Meet
800 Meters
1.11Devyn Beekman2:01.18 PRNEMalcolmApr 10Yutan Invite
2.11Brady Giese2:03.76 PRNELouisvilleMay 10C-1 District Meet
3.12Noah May2:03.81 PRNEWeeping WaterApr 10Yutan Invite
4.10Dillion Leffler2:05.36 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
5.11Garrett Lenners2:08.09 PRNEFreemanApr 28ECNC Meet
6.12Ty Shaw2:08.53 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
7.12Arlen Hickey2:08.62 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
8.11Dylan Johnson2:09.27 PRNEMalcolmApr 28ECNC Meet
9.9Holden Ruse2:09.97 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
10.12Jake Felty2:10.11 PRNEMeadMay 09D-1 District Meet
1600 Meters
1.11Devyn Beekman4:34.44 PRNEMalcolmMay 19NSAA Class C State Championships
2.12Noah May4:41.67 PRNEWeeping WaterMay 19NSAA Class D State Championships
3.12Michael Gronewold4:41.86 PRNEFreemanMay 19NSAA Class C State Championships
4.10John Swotek4:46.22 PRNEMalcolmMay 19NSAA Class C State Championships
5.9Holden Ruse4:48.19 PRNEFreemanMay 19NSAA Class C State Championships
6.11Doug Euans5:03.43 PRNELouisvilleApr 28ECNC Meet
7.10Drew Keller5:04.64NEAuburnApr 19Platteview Invitational
8.10Colby Tichota5:05.12 PRNEYutanApr 28ECNC Meet
9.9Johnny Boesen5:07.73 PRNEMalcolmMar 27Wahoo Quad
10.11Brady Giese5:08.30NELouisvilleApr 04Malcolm Invite
3200 Meters
1.11Noah Twohig10:28.11 PRNEMalcolmApr 28ECNC Meet
2.9Johnny Boesen10:30.08 PRNEMalcolmApr 28ECNC Meet
3.12Noah May10:30.47 PRNEWeeping WaterApr 19Louisville Invite
4.12Michael Gronewold10:35.64 PRNEFreemanApr 10Lewiston invite
5.9Talon Ball10:42.42 PRNELouisvilleMay 19NSAA Class C State Championships
6.10John Swotek10:44.98 PRNEMalcolmApr 28ECNC Meet
7.11Devyn Beekman10:49.28NEMalcolmMar 27Wahoo Quad
8.9Scott Blumer11:01.37 PRNELouisvilleApr 28ECNC Meet
9.11Doug Euans11:05.06 PRNELouisvilleMay 04JCC Invite
10.12Michael Stackpole11:05.54 PRNEWeeping WaterApr 28ECNC Meet
55m Hurdles - 39"
1.12Logan Hurt8.68 PRNEMalcolmMar 17Nebraska Wesleyan Class C
2.12Walker Thomas9.63 PRNEMalcolmMar 17Nebraska Wesleyan Class C
3.9Uriel Cabrales10.51 PRNEJohnson County CentralMar 17Nebraska Wesleyan Class C
4.10Tucker Liberty10.77 PRNEJohnson County CentralMar 17Nebraska Wesleyan Class C
60m Hurdles - 39"
1.11Bailey Darnell8.45 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
2.12Justus Fisher9.47 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
3.9Conner Clark10.28 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
4.11Stealth Reeves10.95NELouisvilleMar 16Doane Class C Indoor
5.10Jacob Hulsebus11.29 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
110m Hurdles - 39"
1.11Bailey Darnell14.87 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
2.12Justus Fisher15.33 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
3.12Blake Kastanek15.54 PRNEFreemanApr 24Cougar Invitational
4.10Massimo Lojing16.41 PRNEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
5.11Andy Meyer16.82 PRNEElmwood-MurdockApr 24Cougar Invitational
6.12Logan Hurt16.84 PRNEMalcolmApr 17Centennial Invite
7.11Eli Pelc17.29 PRNEFreemanApr 24Cougar Invitational
8.12Kyle Erixson17.93NEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
9.9Conner Clark18.34c PRNEAuburnMay 03Sabetha Invitational
10.11Merlin Good18.52 PRNELouisvilleMay 10C-1 District Meet
300m Hurdles - 36"
1.12Blake Kastanek42.08 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
2.11Andy Meyer42.10 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
3.10Massimo Lojing42.19 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
4.12Logan Hurt42.61 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
5.12Kyle Erixson43.19 PRNEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
6.11Eli Pelc43.86 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
7.12Justus Fisher43.94c PRNEConestogaMar 23Conestoga Early Bird
8.9Conner Clark44.64 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
9.12Spencer Warner45.66 PRNELouisvilleApr 10Yutan Invite
10.11Merlin Good45.88 PRNELouisvilleMay 10C-1 District Meet
4x100 Relay
1.Drake Spohr
Gavyn Florell
Carter Bornemeier
Austin Meisinger
44.75NEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
2.Massimo Lojing
Gavyn Florell
Carter Bornemeier
Austin Meisinger
45.14NEElmwood-MurdockApr 28ECNC Meet
3.Logan Anderson
Gabe Eisenbarth
Jake Gramann
Colby Sugden
45.59NEFreemanMay 10C-1 District Meet
4.Carter Bornemeier
Drake Spohr
Gavyn Florell
Austin Meisinger
45.80NEElmwood-MurdockApr 12DC West Invite
5.Patrick Conner
Dillion Leffler
Justus Fisher
Mason Jensen
45.83NEConestogaMay 10B2 District Track Meet
6.Jay Smith
Dillon Marht
Ethan Strand
Chase Perchal
46.17NEYutanMay 10C-2 District
7.Patrick Conner
Dillion Leffler
Mason Jensen
Ben Hansen
46.20NEConestogaApr 10Yutan Invite
8.Relay Team46.34cNEFreemanApr 21MUDECAS Track Meet
9.Massimo Lojing
Drake Spohr
Gavyn Florell
Austin Meisinger
46.36NEElmwood-MurdockApr 10Yutan Invite
10.Relay Team46.44cNEConestogaMar 23Conestoga Early Bird
4x200 Relay
1.Chase Perchal
Blake Hutton
Caleb Beutler
Ethan Strand
1:40.07NEYutanMar 27Yutan Relays
2.Massimo Lojing
Jac Clements
Kyle Erixson
Drake Spohr
1:40.52NEElmwood-MurdockMar 27Yutan Relays
3.Alexis Cruz
Jake Felty
Josh Quinn
Hunter Pickworth
1:54.83NEMeadMar 27Yutan Relays
4x400 Relay
1.Spencer Warner
Hunter Klein
Doug Euans
Brady Giese
3:31.25NELouisvilleMay 10C-1 District Meet
2.Relay Team3:35.16NELouisvilleMay 19NSAA Class C State Championships
3.Andy Meyer
Carter Bornemeier
Gavyn Florell
Austin Meisinger
3:39.63NEElmwood-MurdockMay 10C-1 District Meet
4.Relay Team3:41.0hNEFreemanApr 21MUDECAS Track Meet
5.Logan Anderson
Garrett Lenners
Jake Gramann
Colby Sugden
3:41.60NEFreemanMay 10C-1 District Meet
6.Spencer Warner
Jaden Maxey
Brady Giese
Hunter Klein
3:43.68NELouisvilleApr 10Yutan Invite
7.Dylan Johnson
Colby Sizemore
Blake Sherwood
Dylan Zoucha
3:44.32NEMalcolmMay 10C-2 District
8.Andy Meyer
AJ Hickey
Gavyn Florell
Carter Bornemeier
3:45.75NEElmwood-MurdockApr 24Cougar Invitational
9.AJ Hickey
Andy Meyer
Kyle Erixson
Carter Bornemeier
3:46.59NEElmwood-MurdockApr 10Yutan Invite
10.Relay Team3:47.0hNEConestogaMar 23Conestoga Early Bird
4x800 Relay
1.Ty Shaw
Dillon Beach
Noah Twohig
Devyn Beekman
8:21.45NEMalcolmMay 10C-2 District
2.Relay Team8:22.61NEMalcolmMay 19NSAA Class C State Championships
3.Michael Gronewold
Holden Ruse
Kaleb Unvert
Garrett Lenners
8:23.33NEFreemanMay 10C-1 District Meet
4.Relay Team8:25.36NEFreemanMay 19NSAA Class C State Championships
5.Ty Shaw
Noah Twohig
Dillon Beach
Devyn Beekman
8:32.74NEMalcolmApr 10Yutan Invite
6.Michael Gronewold
Kaleb Unvert
Holden Ruse
Garrett Lenners
8:39.64NEFreemanApr 24Cougar Invitational
7.-Ty Shaw
Noah Twohig
Dylan Johnson
Devyn Beekman
8:45.05NEMalcolmMar 27Wahoo Quad
8.Relay Team8:51.21NELouisvilleApr 28ECNC Meet
9.Brady Giese
Talon Ball
Scott Blumer
Doug Euans
8:51.62NELouisvilleMay 10C-1 District Meet
10.Brady Giese
Talon Ball
Jaden Maxey
Doug Euans
8:52.87NELouisvilleApr 19Louisville Invite
SMR 100-100-200-400m
1.Jay Smith
Blake Hutton
Dillon Marht
Chase Perchal
1:44.07NEYutanMar 27Yutan Relays
2.AJ Hickey
Austin Meisinger
Drake Spohr
Kyle Erixson
1:47.31NEElmwood-MurdockMar 27Yutan Relays
3.Alexis Cruz
Jackson Furstenau
Calvin Muhlbach
Ethan Dyas
2:03.52NEMeadMar 27Yutan Relays
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Brenden Leahy
Ethan Strand
Levi Larson
Colby Tichota
4:20.44NEYutanMar 27Yutan Relays
2.Ethan Dyas
Aidan Mongan
Blaine Nicola
Cole Zima
4:24.49NEMeadMar 27Yutan Relays
3.Tommy Eggert
Jac Clements
Hayden Ernst
Noah Jones
4:54.21NEElmwood-MurdockMar 27Yutan Relays
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Jake Felty
Josh Quinn
Ethan Dyas
Blaine Nicola
12:51.69NEMeadMar 27Yutan Relays
2.AJ Hickey
Austin Meisinger
Noah Willey
Thomas Hynes
12:59.40NEElmwood-MurdockMar 27Yutan Relays
3.Cameron Horner
Caleb Beutler
Brenden Leahy
Colby Tichota
13:58.54NEYutanMar 27Yutan Relays
4x70 Shuttle Hurdles
1.Massimo Lojing
Kyle Erixson
Hayden Ernst
Andy Meyer
41.10NEElmwood-MurdockMar 27Yutan Relays
Shot Put - 12lb
1.12Braydan Hlavac49' 8.5 PRNELouisvilleMar 23Louisville HS Quad
2.12Noah Shumaker46' 2.5 PRNELouisvilleMar 23Louisville HS Quad
3.12Brett Gerdes45' 11 PRNEAuburnApr 19Platteview Invitational
4.11Simon Rother45' 10.75 PRNEJohnson County CentralMay 10C-1 District Meet
5.11Josh Bailey45' 1 PRNEJohnson County CentralMar 23Louisville HS Quad
6.11Austin Adams42' 1 PRNEFreemanApr 17Friend Invite
7.11T.J. Roybal41' 10.5 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
8.12Jacob Neil41' 8.5 PRNEFreemanApr 17Friend Invite
9.12Jared Hrabik41' 8.25 PRNELouisvilleApr 04Malcolm Invite
10.10Tyler Marlatt41' 5NEElmwood-MurdockMay 04JCC Invite
Discus - 1.6kg
1.11Josh Bailey136' 6NEJohnson County CentralMay 04JCC Invite
2.11Ben Saathoff136' 2 PRNEMalcolmApr 28ECNC Meet
3.12Brett Gerdes134' 0 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
4.12Nick Goracke129' 1 PRNEJohnson County CentralApr 28ECNC Meet
5.11Brady Ideus128' 7 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
6.10Colby Tichota124' 11 PRNEYutanMay 01Cedar Bluffs Invite
7.12Dylan Bruns124' 3 PRNEElmwood-MurdockMay 04JCC Invite
8.12Hank Lickteig123' 5 PRNEAuburnApr 28ECNC Meet
9.11Austin Adams121' 9 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
10.11Stealth Reeves119' 4 PRNELouisvilleApr 28ECNC Meet
High Jump
1.11Wyatt Loga6' 5 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
2.12Blake Kastanek6' 3 PRNEFreemanApr 24Cougar Invitational
3.11Carter Bornemeier6' 0 PRNEElmwood-MurdockApr 05Yutan JV
10Massimo Lojing6' 0 PRNEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
5.10Tucker Liberty5' 8 PRNEJohnson County CentralMay 04JCC Invite
12Hunter Klein5' 8NELouisvilleMay 04JCC Invite
12Justus Fisher5' 8 PRNEConestogaMar 16Doane Class C Indoor
8.9Daniel Frary5' 7 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
9.10Levi Larson5' 6 PRNEYutanMay 01Cedar Bluffs Invite
11Brady Ideus5' 6 PRNEFreemanMay 10C-1 District Meet
Pole Vault
1.12Spencer Warner12' 6 PRNELouisvilleApr 10Yutan Invite
2.12Lee Morsett11' 6 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
3.12Johnny Kongmanyvong10' 6 PRNEJohnson County CentralApr 24Falls City Invitational
9Clayton Monroe10' 6 PRNEMalcolmApr 10Yutan Invite
12JeVon Lewis10' 6 PRNEConestogaApr 24Cougar Invitational
11Grant Heywood10' 6 PRNEAuburnMay 10B2 District Track Meet
7.9Sean Henkel10' 0 PRNEYutanApr 05Yutan JV
8.9Dillon Marht9' 6 PRNEYutanApr 05Yutan JV
10Levi Dorsey9' 6 PRNEJohnson County CentralMay 10C-1 District Meet
10.10Jacob Dragon9' 2 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
Long Jump
1.11Bailey Darnell22' 1 PRNEAuburnApr 24Falls City Invitational
2.12Hunter Klein21' 6.25 PRNELouisvilleMar 16Doane Class C Indoor
3.12Drew Bessey20' 7.25NEPalmyraMay 10C-1 District Meet
4.11Wyatt Loga20' 0.5 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
5.10Chase Perchal19' 10.75 PRNEYutanApr 10Yutan Invite
6.11Andy Meyer19' 9.5 PRNEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
7.10Massimo Lojing19' 7.5NEElmwood-MurdockApr 24Cougar Invitational
8.11Cale Tweedy19' 6.75 PRNEMeadMay 09D-1 District Meet
9.12Greg Flack19' 4 PRNEMalcolmApr 17Centennial Invite
10.12Austin Meisinger19' 2.5 PRNEElmwood-MurdockApr 10Yutan Invite
Triple Jump
1.10Massimo Lojing43' 1.75 PRNEElmwood-MurdockApr 19Louisville Invite
2.12Hunter Klein42' 8.5NELouisvilleMar 23Louisville HS Quad
12JeVon Lewis42' 8.5 PRNEConestogaMay 10B2 District Track Meet
4.12Blake Kastanek42' 4.25 PRNEFreemanMay 19NSAA Class C State Championships
5.12Greg Flack41' 10.5 PRNEMalcolmMay 10C-2 District
6.11Cale Tweedy41' 5.75 PRNEMeadMay 09D-1 District Meet
7.11Trace Moody40' 3.75 PRNEAuburnMar 17Doane Class B Indoor
8.11Andy Meyer39' 8.25 PRNEElmwood-MurdockApr 12DC West Invite
9.9Logan Anderson39' 6.5 PRNEFreemanApr 21MUDECAS Track Meet
10.10Tucker Liberty39' 2.25 PRNEJohnson County CentralMay 10C-1 District Meet

* = Recent improvement