Team Results Management

Mens

100 Meters
1.12Cleet Wrzesinski11.08 PRMTBakerApr 11Bowman County Invite
2.11Alec Lovegren11.35MTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
3.12Luke Gonsioroski11.38 PRMTBakerMar 31Baker Quad
4.11Jeffrey Scholla11.40 PRMTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
5.12Benji Phillips11.44 (-.6)MTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
6.12Wesley Weeks11.48 PRMTWolf PointMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
7.12Damon Adams11.64 (-.6)MTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
8.12Bryar Lange11.67 PRMTSavageMay 09District 2C (HS)
9.12Tyrone Hageman11.68MTGarfield CountyMay 27MHSA Class C State Championship
10.11Eddie Harmon11.70 PRMTTurnerMay 18Northern C Divisional
200 Meters
1.12Cleet Wrzesinski22.30 PR (-.9)MTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
2.11Alec Lovegren22.86 PRMTSidneyMay 12Jock Stop Meet
3.12Luke Gonsioroski23.06MTBakerMar 31Baker Quad
4.12Benji Phillips23.08 (-.9)MTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
5.10Wyatt Heringer23.32 PRMTSidneyMay 20Eastern A Divisional
6.12Damon Adams23.33 (.2)MTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
7.11Jeffrey Scholla23.38MTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
8.12Bryar Lange23.42MTSavageMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
9.12Tyrone Hageman23.68 PRMTGarfield CountyMay 18Southern C Divisional
10.12Shawn Schaefferkoetter23.70MTWibaux CountyApr 13Wibaux Invitational
400 Meters
1.12Bryar Lange50.87 PRMTSavageMay 09District 2C (HS)
2.12Owen Lepper50.95 PRMTWolf PointMay 27MHSA State Meet Class AA & B
3.12Damon Adams51.21MTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.12Benji Phillips51.65 PRMTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
5.12Tristan Hilgart52.27 PRMTDawson CountyMay 20Eastern A Divisional
6.12Jacob Labrie52.32MTHavreMay 27MSSA Class A State Championship
7.11Eddie Harmon52.50MTTurnerMay 27MHSA Class C State Championship
8.10Brett Glaser52.54 PRMTGlasgowMay 20Northern B Divisional
9.10Martin Farver52.99 PRMTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
10.10Bryce Osksa53.16 PRMTPlentywoodMay 09District 2C (HS)
800 Meters
1.12Tristan Hilgart1:55.71 PRMTDawson CountyMay 27MSSA Class A State Championship
2.11Eddie Harmon1:59.33 PRMTTurnerMay 27MHSA Class C State Championship
3.9Taggert Devaney2:01.99 PRMTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.10Cade Myrick2:04.69 PRMTGlasgowMay 20Northern B Divisional
5.12Preston Baldry2:04.87 PRMTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
6.12Gabe Hallock2:06.13 PRMTGlasgowMay 20Northern B Divisional
7.12Kelvin Hill2:06.15 PRMTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
8.10Seth Prevost2:07.34 PRMTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
9.9Brady Albus2:08.04 PRMTSacoMay 27MHSA Class C State Championship
10.10Trajan Hannum2:08.39 PRMTChinookMay 109-C District Meet
1600 Meters
1.12Tristan Hilgart4:31.26 PRMTDawson CountyMay 27MSSA Class A State Championship
2.12Gabe Hallock4:44.11 PRMTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
3.10Ellis McKean4:46.04 PRMTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.10Merlin McKean4:46.63 PRMTGlasgowApr 22Sidney Invitational
5.11Connor Fink4:48.87MTSidneyMay 20Eastern A Divisional
6.12Kyler Johnson4:49.74MTChinookMay 02North/East Top 10
7.10Cade Myrick4:50.69MTGlasgowApr 29Belt-Fairfield All-Comers 2
11Isiah RunsAbove4:50.69 PRMTHays Lodge PoleMay 06Stillwater Invitation
9.11Ase Ackerman4:51.84 PRMTDawson CountyApr 22Sidney Invitational
10.10Wyatt Miller4:53.57 PRMTFrazerMay 18Eastern C Divisional
3200 Meters
1.11Isiah RunsAbove10:15.37 PRMTHays Lodge PoleMay 27MHSA Class C State Championship
2.11Ase Ackerman10:17.98 PRMTDawson CountyMay 12Jock Stop Meet
3.10Merlin McKean10:24.04 PRMTGlasgowMay 02North/East Top 10
4.10Ellis McKean10:24.12 PRMTGlasgowMay 02North/East Top 10
5.9Tyson Flickinger10:25.39 PRMTPlentywoodMay 02North/East Top 10
6.11Connor Fink10:36.35 PRMTSidneyMay 20Eastern A Divisional
7.9Wilson Overby10:36.62 PRMTGlasgowMay 02North/East Top 10
8.12Kyler Johnson10:39.96MTChinookMay 18Northern C Divisional
9.12Kobe Ralston10:42.66 PRMTScobeyApr 22Sidney Invitational
10.11Austin Jones10:49.15MTHavreMay 02North/East Top 10
110m Hurdles - 39"
1.12Cleet Wrzesinski14.65 PR (-.9)MTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
2.12Tanner Fix15.40 PRMTCarter CountyMay 27MHSA Class C State Championship
3.12Luke Breigenzer15.55 (-.9)MTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.11Riley Linder16.12 PRMTScobeyMay 02North/East Top 10
5.11Garrison Hughes16.21 PRMTSidneyMay 20Eastern A Divisional
6.12Wick Cole16.42 PRMTScobeyMay 18Eastern C Divisional
7.12Tyus Hammett16.52 PR (.8)MTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
8.10Carson Cayko16.61 PRMTFairviewMay 27MHSA Class C State Championship
9.12Brett Delp16.62 PRMTCircleMay 02North/East Top 10
10.10Cody Welsh16.89 PRMTTurnerMay 02North/East Top 10
300m Hurdles - 36"
1.12Cleet Wrzesinski38.35 PRMTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
2.12Tanner Fix40.95 PRMTCarter CountyMay 27MHSA Class C State Championship
3.12Luke Breigenzer41.09 PRMTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.11Riley Linder41.58MTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
5.11Garrison Hughes41.69 PRMTSidneyMay 20Eastern A Divisional
6.9Taggert Devaney42.56 PRMTHarlemMay 20Northern B Divisional
7.12Tate Lunde42.64 PRMTWibaux CountyMay 27MHSA Class C State Championship
8.11Trace Simonson43.00MTWhitewaterMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
9.12Brett Andreasen43.19 PRMTFairviewMay 27MHSA Class C State Championship
10.11Austin Jones43.74 PRMTHavreApr 01Central Montana Invite
4x100 Relay
1.Trace Jones
Michael McGinnis
Alec Lovegren
Dawson McGlothlin
42.79MTSidneyMay 20Eastern A Divisional
2.Relay Team42.96MTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
3.Wyatt Heringer
Michael McGinnis
Alec Lovegren
Dawson McGlothlin
43.10MTSidneyMay 12Jock Stop Meet
4.-Trace Jones
Alec Lovegren
Michael McGinnis
Dawson McGlothlin
43.39MTSidneyApr 29Glendive Elks Meet
5.Kory Dolph
Daniel Rost
Angus Lund
Cleet Wrzesinski
43.98MTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
6.Kory Dolph
Luke Gonsioroski
Angus Lund
Cleet Wrzesinski
44.35MTBakerMar 31Baker Quad
7.Benji Phillips
Tyler Fitzsimmons
Trent Herbert
Luke Breigenzer
44.37MTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
8.Kory Dolph
Luke Gonsioroski
Trevor Lingle
Cleet Wrzesinski
44.63MTBakerApr 08Baker Invitational
9.Relay Team45.15MTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
10.Nick Page
Wesley Weeks
Brady Babb
Owen Lepper
45.24MTWolf PointMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4x200 Relay
1.Relay Team1:51.59MTBakerApr 11Bowman County Invite
4x400 Relay
1.Garrison Hughes
Wyatt Heringer
Jared Steinbesser
Trace Jones
3:26.68MTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
2.Benji Phillips
Luke Breigenzer
Cade Myrick
Brett Glaser
3:27.03MTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
3.Wyatt Heringer
Jared Steinbesser
Garrison Hughes
Trace Jones
3:31.17MTSidneyApr 13Billings Invite
4.Daniel Rost
Kory Dolph
Jaden Allen
Cleet Wrzesinski
3:31.23MTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
5.Luke Gonsioroski
Kory Dolph
Daniel Rost
Cleet Wrzesinski
3:32.53MTBakerApr 08Baker Invitational
6.Nick Page
Wesley Weeks
Brady Babb
Owen Lepper
3:35.11MTWolf PointMay 27MHSA State Meet Class AA & B
7.Jeffrey Scholla
Casey Watson
Seth Prevost
Kelvin Hill
3:36.09MTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
8.Jacob Labrie
Austin Jones
Marc Woronik
Andrew Boucher
3:37.49MTHavreMay 27MSSA Class A State Championship
9.Relay Team3:37.71MTSidneyApr 07Dickinson Coca Cola
10.Jeffrey Scholla
Seth Prevost
Casey Watson
Kelvin Hill
3:37.74MTRichey-LambertMay 09District 2C (HS)
Shot Put - 12lb
1.10Carter Hughes54' 2 PRMTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
2.12Dallas Reese53' 1.75 PRMTFrazerMay 27MHSA Class C State Championship
3.12Reece Hutton51' 9MTHarlemApr 01Glasgow Invitational
4.11Jayden Holley51' 2.75 PRMTDawson CountyMay 27MSSA Class A State Championship
5.12Kade Guenther48' 4.25 PRMTWestby-GrenoraMay 27MHSA Class C State Championship
6.11Jayson Jackson45' 5 PRMTFrazerApr 17Scottie Qualifiers
7.12Wade Schneider44' 9.5 PRMTChinookMay 27MHSA Class C State Championship
8.11Andrew Craft44' 0 PRMTBakerApr 22Sidney Invitational
9.12Wesley Weeks43' 11.5MTWolf PointMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
10.12Jeffrey Berger43' 5 PRMTPoplarMay 20Northern B Divisional
Discus - 1.6kg
1.10Carter Hughes169' 6 PRMTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
2.12Reece Hutton154' 3 PRMTHarlemMay 27MHSA State Meet Class AA & B
3.11Trace Simonson148' 6 PRMTWhitewaterApr 08Havre Lions
4.11Jayden Holley141' 9 PRMTDawson CountyMay 12Jock Stop Meet
5.11Javon Degrand141' 0 PRMTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
6.11Jayson Jackson133' 2 PRMTFrazerMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
7.12Pat Hardy129' 8 PRMTFairviewApr 01Glasgow Invitational
8.10Jared Hofer129' 1 PRMTSavageMay 27MHSA Class C State Championship
9.11Tyler Clapp125' 5 PRMTDawson CountyMay 12Jock Stop Meet
10.11Sean-Daniel Taylor125' 1 PRMTDawson CountyMay 12Jock Stop Meet
Javelin - 800g
1.12Benji Phillips207' 0 PRMTGlasgowApr 01Glasgow Invitational
2.12Casey Watson180' 1 PRMTRichey-LambertMay 27MHSA Class C State Championship
3.12Tyrone Hageman179' 1MTGarfield CountyMay 06John Polich Invitational
4.12Jayce Bishop178' 9 PRMTMaltaApr 05Cal Wearley Memorial
5.12Kade Guenther169' 6 PRMTWestby-GrenoraMay 18Eastern C Divisional
6.10Tucker Gaustad164' 3 PRMTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
7.12Jeffrey Berger159' 6 PRMTPoplarMay 27MHSA State Meet Class AA & B
8.10Cade Myrick158' 7 PRMTGlasgowMay 132B Districts
9.11CJ Nelson157' 10 PRMTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
10.11Jayden Holley154' 7 PRMTDawson CountyApr 13Wibaux Invitational
High Jump
1.12Owen Lepper6' 2 PRMTWolf PointMay 132B Districts
12Tyus Hammett6' 2 PRMTHarlemApr 05Cal Wearley Memorial
12Kade Guenther6' 2 PRMTWestby-GrenoraMay 09District 2C (HS)
4.9Cody Asbeck6' 1 PRMTFairviewApr 28Fusion Open
5.12Tyrone Hageman6' 0MTGarfield CountyMay 02North/East Top 10
10Cobe Begger6' 0 PRMTWibaux CountyMay 06John Polich Invitational
7.11Trace Simonson5' 10 PRMTWhitewaterMay 13District 3-C Meet
12Jayce Bishop5' 10 PRMTMaltaMay 02North/East Top 10
9Ridge Sargent5' 10 PRMTWestby-GrenoraMay 09District 2C (HS)
10.12Shawn Schaefferkoetter5' 8MTWibaux CountyApr 13Wibaux Invitational
10Cody Welsh5' 8 PRMTTurnerMay 18Northern C Divisional
11Ethan Anderson5' 8 PRMTScobeyMay 13District 3-C Meet
9Tanner Smith5' 8 PRMTMaltaMay 132B Districts
12Cleet Wrzesinski5' 8 PRMTBakerApr 29Glendive Elks Meet
Pole Vault
1.11Garrison Hughes16' 0 PRMTSidneyApr 07Dickinson Coca Cola
2.10Wyatt Heringer13' 6 PRMTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
3.11Quinn Whitmus13' 0 PRMTWolf PointMay 27MHSA State Meet Class AA & B
4.11Kyle Ross12' 0 PRMTGlasgowApr 08Baker Invitational
10Logan Phipps12' 0 PRMTDawson CountyMay 20Eastern A Divisional
11Nate Harris12' 0MTPlentywoodApr 08Baker Invitational
11Owen Nelson12' 0 PRMTSavageMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
8.9Ty Murphy11' 6 PRMTSacoApr 28Fusion Open
11Nick Moore11' 6 PRMTSavageMay 09District 2C (HS)
10Anders Knudsen11' 6 PRMTScobeyApr 22Sidney Invitational
9Carter Johnson11' 6 PRMTSidneyMay 27MSSA Class A State Championship
12Brady Babb11' 6 PRMTWolf PointMay 20Northern B Divisional
Long Jump
1.12Cleet Wrzesinski22' 1 PRMTBakerMay 27MHSA State Meet Class AA & B
2.12Owen Lepper21' 1.5 PRMTWolf PointMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
3.12Benji Phillips20' 10.75MTGlasgowMay 02North/East Top 10
4.12Bryar Lange20' 5.75MTSavageMay 02North/East Top 10
5.10Casey Cayer20' 3.75 PRMTRichey-LambertApr 28Fusion Open
6.11Jeffrey Scholla19' 11.75MTRichey-LambertApr 13Wibaux Invitational
7.12Tyrone Hageman19' 9.75 PRMTGarfield CountyMay 06John Polich Invitational
8.9Cody Asbeck19' 8.5 PRMTFairviewApr 28Fusion Open
9.10Brett Glaser19' 6.25 PRMTGlasgowMay 20Northern B Divisional
10.11Marques White Horse19' 5.75 PRMTWolf PointMay 05Wolf Point Gene Nelson Memorial Invite
Triple Jump
1.12Bryar Lange43' 10 PRMTSavageMay 27MHSA Class C State Championship
2.10Brett Glaser42' 10.25 PRMTGlasgowMay 27MHSA State Meet Class AA & B
3.12Daniel Rost41' 6.5 PRMTBakerApr 29Glendive Elks Meet
4.9Cody Asbeck41' 6 PRMTFairviewMay 27MHSA Class C State Championship
5.11Ethan Anderson41' 0 PRMTScobeyMay 27MHSA Class C State Championship
6.12Casey Watson40' 10.5 PRMTRichey-LambertMay 09District 2C (HS)
7.12Cleet Wrzesinski40' 10 PRMTBakerApr 11Bowman County Invite
8.11Marques White Horse40' 0 PRMTWolf PointMay 27MHSA State Meet Class AA & B
9.12Trent Herbert39' 8.25MTGlasgowMay 20Northern B Divisional
10.9Tel Lunde39' 7.5 PRMTWibaux CountyMay 18Southern C Divisional

* = Recent improvement