Team Results Management
View Athletic.net Ad Free

Mens

100 Meters
1.12Jacob Smith11.12 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
2.11Matthew Simmons11.36 PRWASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
3.10Michael Gabelein11.39 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
4.11Pierce Papke11.49 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
5.12Camden Landrum11.64cWAGranite FallsMar 22Archbishop Murphy & Granite Falls @ South Whidbey
11John Bartel11.64c PRWASouth WhidbeyMar 22Archbishop Murphy & Granite Falls @ South Whidbey
7.10Nikko McNeal11.70 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
11Caden Spear11.70WASouth WhidbeyMar 29Cedarcrest & South Whidbey
9.12Silas Newby11.71 PRWAKing'sApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
10.10Jean Lund Olsen11.72 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
9Carl Henri Chapman11.72 PRWASouth WhidbeyMar 29Cedarcrest & South Whidbey
200 Meters
1.12Jacob Smith22.41WACoupevilleMay 191A WCD III Championships
2.11Matthew Simmons22.90 PR (-.9)WASouth WhidbeyMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.11Danny Conlisk23.04 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
4.10Michael Gabelein23.08 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
5.12Silas Newby23.50 PRWAKing'sMay 03Cascade Conference Championships
6.10Nikko McNeal23.60 PR (-.9)WAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
7.11John Bartel23.62 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
8.12Brennon Blevins23.74 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
9.12Henry Wynn23.86 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
10.9Carl Henri Chapman24.31 PRWASouth WhidbeyMar 22Archbishop Murphy & Granite Falls @ South Whidbey
300 Meters
1.11Obed Cushing40.76 PRWASultanMar 15Cedarcrest Jamboree
2.9Matthew Duffy41.45 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
3.12Austin Theriault41.59 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
4.12Jason He42.63 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
5.10Daniel Rickman43.40 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
6.10Orion Green44.31 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
7.9Eliot Sung45.42 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
8.12Oliver Bernate45.89 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
9.9Parker Lembke53.74 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
400 Meters
1.11Danny Conlisk49.70 PRWACoupevilleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.11Matthew Simmons52.04c PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
3.12Jacob Smith52.37 PRWACoupevilleApr 12PAHS vs KHS vs CVHS @ Olympic
4.12Connor McElmurry53.32WAKing'sMar 29ATM @ King's
5.11Max Dodd53.36 PRWASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
6.12Henry Wynn53.54 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
7.9Carl Henri Chapman53.84c PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
8.11Callahan Yale54.13 PRWASouth WhidbeyApr 26SW, CPC & ATM @ Sultan
9.9Josh Vasquez54.28 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
10.9Matthew Duffy54.58 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 17Bi-district prelims at Kings
400 Meters - Relay Split
1.12Silas Newby51.74cWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
2.11Pierce Papke52.24cWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.10Michael Gabelein52.34cWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
4.12Connor McElmurry53.74cWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
5.12Cameron Chew54.14cWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
6.10Mason McBride55.14c PRWAGranite FallsApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
7.12Aiden Holm56.54cWAGranite FallsApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
8.11Dawson Kuntz57.14cWAGranite FallsApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
9.10Isaac Cortes57.44cWAGranite FallsApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
10.9Josh Vasquez57.74cWAKing'sMar 29ATM @ King's
600 Meters
1.12Aiden Holm1:31.60 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
2.12Matthew Schaefer1:36.34WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
3.11Trent Mortensen1:38.91 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
4.9Will Chi1:44.58 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
5.11Jake Hazen1:50.75 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
6.11Logan Dane1:59.46 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
7.10Dawson Holm2:03.28 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
8.12Josh Adams2:11.06 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
9.10Luke Roby2:18.59 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
800 Meters
1.11Callahan Yale1:59.97 PRWASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
2.12Cameron Chew2:00.42 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.12Aiden Holm2:01.97 PRWAGranite FallsMay 112A Sno-King Championships
4.12James Klinman2:02.39 PRWAGranite FallsMay 162A District 1-2 Championships Day 1
5.12Matthew Schaefer2:04.51 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 17Bi-district prelims at Kings
6.10Isaac Cortes2:05.43 PRWAGranite FallsApr 19A.Murphy / Granite F / Lakewood @ Cedarcrest
7.11Anthony Hart2:06.01 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
8.11Obed Cushing2:07.17 PRWASultanApr 28Lakewood Invitational
9.11Danny Conlisk2:07.62WACoupevilleApr 23Friday Harbor and Lopez @ Coupeville
10.10Michael Cepowski2:08.04 PRWASouth WhidbeyMar 29Cedarcrest & South Whidbey
1500 Meters
1.10Josh Whitmire4:55.41 PRWASultanApr 14Cashmere Invitational
2.10Orion Green5:20.26 PRWAGranite FallsJun 02Washington State Multi Events Championship
1600 Meters
1.10Isaac Cortes4:31.03 PRWAGranite FallsMay 112A Sno-King Championships
2.11Anthony Hart4:31.96 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
3.12Aiden Holm4:37.30 PRWAGranite FallsApr 28Lakewood Invitational
4.11Callahan Yale4:37.90 PRWASouth WhidbeyMay 101A District 1 Championships
5.12James Klinman4:39.64 PRWAGranite FallsApr 19A.Murphy / Granite F / Lakewood @ Cedarcrest
6.10Michael Cepowski4:40.76 PRWASouth WhidbeyMay 101A District 1 Championships
7.12Matthew Schaefer4:50.36 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
8.12Cameron Chew4:50.67WAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
9.11Trent Mortensen4:51.96 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 17Bi-district prelims at Kings
10.11Danny Conlisk4:54.15 PRWACoupevilleApr 12PAHS vs KHS vs CVHS @ Olympic
3000 Meters
1.10Josh Whitmire10:43.52 PRWASultanApr 14Cashmere Invitational
3200 Meters
1.10Isaac Cortes9:48.69 PRWAGranite FallsMay 112A Sno-King Championships
2.11Anthony Hart9:57.32 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.10Michael Cepowski10:05.91 PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
4.11Callahan Yale10:25.01 PRWASouth WhidbeyApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
5.12Grant Gorc10:59.34WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Terrace Invite
6.10Josh Whitmire11:04.73 PRWASultanApr 28Lakewood Invitational
7.9Will Chi11:07.83 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Terrace Invite
8.12Matthew Schaefer11:12.80WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 14Terrace Invite
9.9Cooper Ullmann11:13.55 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
10.11Hadley Putnam11:18.41 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 121A District 1 Championships
110m Hurdles - 39"
1.11Kristopher Dixon15.54c PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
2.11Pierce Papke15.71 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.10Kole Nelson16.31 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
4.12Camry Zaffram16.67WASultanMay 101A District 1 Championships
5.12Peter Kulits17.37WAKing'sMar 15Shoreline Jamboree / SC, SW, Kings
6.9David Zhang18.21 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
7.10Clayton Boyd19.15 PRWASultanMay 101A District 1 Championships
8.12Garrett Black19.64 PRWASultanMay 17Bi-district prelims at Kings
9.11Jakobi Baumann19.69 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
10.9Dalton Schwab20.54c PRWAKing'sMay 03Cascade Conference Championships
110m Hurdles - 42"
1.10Orion Green21.52 PRWAGranite FallsJun 02Washington State Multi Events Championship
300m Hurdles - 36"
1.11Pierce Papke39.32 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
2.11Kristopher Dixon40.19 PRWASouth WhidbeyMay 101A District 1 Championships
3.12Larsen Christiansen41.80 PRWASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
4.12Camry Zaffram45.53 PRWASultanMay 121A District 1 Championships
5.9David Zhang46.60 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
6.10Keegan Black47.22 PRWASultanMay 17Bi-district prelims at Kings
7.10Clayton Boyd47.54 PRWASultanMay 17Bi-district prelims at Kings
8.11Jakobi Baumann47.75 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
9.12Levi Bates48.08 PRWAGranite FallsMay 112A Sno-King Championships
10.9Dalton Schwab48.14 PRWAKing'sApr 28Lakewood Invitational
2k Steeplechase
1.12Cameron Chew6:44.10 PRWAKing'sApr 28Lakewood Invitational
2.10Michael Cepowski6:48.43 PRWASouth WhidbeyApr 07Birger Solberg Invite
3.12Austin Theriault7:37.50 PRWAGranite FallsApr 28Lakewood Invitational
4.9John Guthrie9:26.51 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 07Birger Solberg Invite
4x100 Relay
1.Kristopher Dixon
Matthew Simmons
Carlhenri Chapman
John Bartel
44.17WASouth WhidbeyMay 17Bi-district prelims at Kings
2.Brennon Blevins
Silas Newby
Nikko McNeal
Michael Gabelein
44.20WAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
3.Brennon Blevins
Michael Gabelein
Nikko McNeal
Silas Newby
44.39WAKing'sMay 121A District 1 Championships
4.Cameron Toomey-Stout
Jacob Smith
Sean Toomey-Stout
Jean Lund Olsen
44.42WACoupevilleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
5.Carlhenri Chapman
Matthew Simmons
Issiah Gonzales
John Bartel
44.57WASouth WhidbeyApr 07Birger Solberg Invite
6.Michael Gabelein
Nikko McNeal
Brennon Blevins
Silas Newby
44.64WAKing'sMay 03Cascade Conference Championships
7.Kristopher Dixon
Matthew Simmons
John Bartel
Caden Spear
44.71WASouth WhidbeyApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
8.Carlhenri Chapman
Matthew Simmons
John Bartel
Caden Spear
44.85WASouth WhidbeyApr 14Terrace Invite
9.Jean Lund Olsen
Cameron Toomey-Stout
Sean Toomey-Stout
Jacob Smith
45.01WACoupevilleApr 23Friday Harbor and Lopez @ Coupeville
10.Brennon Blevins
Michael Gabelein
Pierce Papke
Silas Newby
45.12WAKing'sApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
4x100 Relay - Throwers
1.Relay Team52.10WASouth WhidbeyApr 2810th Annual BCS Invite
2.Jacob Larson
Robert Ren
Lars Lamb
Judah Shirley
1:00.63WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
4x200 Relay
1.Brennon Blevins
Connor McElmurry
Nikko McNeal
Silas Newby
1:35.90WAKing'sMar 15Shoreline Jamboree / SC, SW, Kings
2.Camden Landrum
Kellen Webb
Mason McBride
Dawson Kuntz
1:38.47WAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
3.Brandon Parrish
Zach Wilkins
Deegan Csigi
Brenden Boyle
1:43.43WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
4.Sam Hutmacher
Josh Vasquez
Ian Lewis
Anthony Scherrer
1:45.50WAKing'sApr 28Lakewood Invitational
5.Sam Hutmacher
Ian Lewis
David Zhang
Michael Gabelein
1:45.62WAKing'sMar 15Shoreline Jamboree / SC, SW, Kings
6.Camry Zaffram
Ben Biddle
Keegan Black
Clayton Boyd
1:46.30WASultanMar 15Cedarcrest Jamboree
4x400 Relay
1.Michael Gabelein
Pierce Papke
Cameron Chew
Silas Newby
3:26.31WAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.John Bartel
Callahan Yale
Kristopher Dixon
Matthew Simmons
3:30.45WASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
3.Matthew Simmons
Carl Henri Chapman
John Bartel
Kristopher Dixon
3:30.80WASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
4.Jacob Smith
Henry Wynn
Sean Toomey-Stout
Danny Conlisk
3:31.00WACoupevilleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
5.Michael Gabelein
Pierce Papke
Josh Vasquez
Silas Newby
3:31.30WAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
6.Cameron Chew
Michael Gabelein
Silas Newby
Pierce Papke
3:33.39WAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
7.Michael Gabelein
Cameron Chew
Silas Newby
Pierce Papke
3:33.52WAKing'sMay 121A District 1 Championships
8.John Bartel
Callahan Yale
Carl Henri Chapman
Max Dodd
3:34.32WASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
9.John Bartel
Carl Henri Chapman
Max Dodd
Kristopher Dixon
3:37.54WASouth WhidbeyMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
10.Matthew Simmons
John Bartel
Carlhenri Chapman
Max Dodd
3:37.67WASouth WhidbeyApr 26SW, CPC & ATM @ Sultan
SMR 100-100-200-400m
1.Cameron Toomey-Stout
Sean Toomey-Stout
Jacob Smith
Danny Conlisk
1:41.74WACoupevilleApr 21Lil'Norway Invitational
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Obed Cushing
Keegan Black
Camry Zaffram
Josh Whitmire
13:12.63WASultanMar 31Holder Relays
Shot Put - 12lb
1.11Samuel Van Peursem58' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 121A District 1 Championships
2.12Kobby Solomon47' 3 PRWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
3.12Hunter Chapman46' 5.25 PRWAGranite FallsMay 182A District 1-2 Championships Day 2
4.11Ryan Labrador43' 0 PRWACoupevilleApr 21Lil'Norway Invitational
5.11Keahi Sorrows40' 7.5 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
6.10Casey Needham40' 0.5 PRWAKing'sMar 22Kings @ Sultan
7.11Chris Battaglia39' 11.5 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
8.11Casey Justus39' 4 PRWASouth WhidbeyApr 26SW, CPC & ATM @ Sultan
9.11Brenden Boyle36' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
10.11Michael Bicknell36' 3 PRWAKing'sMar 29ATM @ King's
Shot Put - 16lb
1.10Orion Green22' 1.75 PRWAGranite FallsJun 02Washington State Multi Events Championship
Discus - 1.6kg
1.11Samuel Van Peursem171' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
2.12Kobby Solomon150' 8 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
3.11Dawson Drews131' 1 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 03Cascade Conference Championships
4.10Lars Lamb127' 4 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 17Bi-district prelims at Kings
5.11Michael Bicknell126' 1 PRWAKing'sApr 14Cashmere Invitational
6.11Chris Battaglia125' 2 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
7.10Gabe LaMarche115' 2 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 121A District 1 Championships
8.11Casey Justus112' 2 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
9.12Ariah Bepler110' 1 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
10.12Josiah Mace109' 6 PRWAGranite FallsMar 15Cedarcrest Jamboree
Javelin - 800g
1.12Camden Landrum168' 0 PRWAGranite FallsMay 112A Sno-King Championships
2.11Owen Boram155' 8 PRWASouth WhidbeyApr 2810th Annual BCS Invite
3.12Brennon Blevins149' 7 PRWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
4.10Casey Needham143' 3 PRWAKing'sMay 101A District 1 Championships
5.11Chris Battaglia135' 2 PRWACoupevilleApr 21Lil'Norway Invitational
6.12Hunter Chapman134' 9 PRWAGranite FallsApr 19A.Murphy / Granite F / Lakewood @ Cedarcrest
7.10Sean Toomey-Stout133' 10 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
8.10Lars Lamb130' 5 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 21KING'S INVITATIONAL
9.12Larsen Christiansen129' 9 PRWASouth WhidbeyMar 22Archbishop Murphy & Granite Falls @ South Whidbey
10.11Max Dodd124' 10 PRWASouth WhidbeyApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
High Jump
1.12Ariah Bepler6' 2 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
2.10Nikko McNeal6' 0 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
10Issiah Gonzales6' 0 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
4.9Deegan Csigi5' 9 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 29Cedar Park, Granite @ Sultan
5.10Noah Graetzer5' 8 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
6.12Larsen Christiansen5' 6 PRWASouth WhidbeyApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
10Kole Nelson5' 6WASouth WhidbeyApr 07Birger Solberg Invite
8.11Cameron Jensen5' 4 PRWASouth WhidbeyApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
10Titus Shorack5' 4 PRWAKing'sMar 29ATM @ King's
10.9Eliot Sung5' 3 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 29Cedar Park, Granite @ Sultan
Pole Vault
1.12Cameron Chew14' 0 PRWAKing'sApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
2.12Romey Rohde12' 6WASouth WhidbeyApr 12Cedar Park, South Whidbey, and Lakewood @ Granite Falls
3.10Cody Chew12' 0 PRWAKing'sApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
4.11Joshua Cizek11' 6 PRWAKing'sMay 03Cascade Conference Championships
11Alex Grimm11' 6WAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
6.10Orion Green11' 0 PRWAGranite FallsApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
7.10Sam Martin10' 6 PRWASouth WhidbeyApr 14Terrace Invite
9Brandon Parrish10' 6 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 29Cedar Park, Granite @ Sultan
9.12Judah Shirley10' 0WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 29Cedar Park, Granite @ Sultan
10.10Dallas Anderson9' 6 PRWASultanMay 17Bi-district prelims at Kings
9Dalton Schwab9' 6 PRWAKing'sMay 121A District 1 Championships
Long Jump
1.12Silas Newby21' 6.75 PRWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
2.12Peter Kulits21' 3 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.11Cameron Jensen21' 0.5 PRWASouth WhidbeyApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
4.12Brennon Blevins20' 8.5 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
5.9Carl Henri Chapman20' 3.75 PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
6.12Cameron Toomey-Stout20' 0 PR (3.1)WACoupevilleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
7.10Sean Toomey-Stout19' 11 PRWACoupevilleApr 23Friday Harbor and Lopez @ Coupeville
8.12Ben Biddle19' 6 PRWASultanMay 19Bi district 1A finals
9.10Jean Lund Olsen18' 11.5WACoupevilleApr 14Cashmere Invitational
10.10Billy Rankin18' 10.25 PRWASouth WhidbeyApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
Standing Long Jump
1.9Cooper Rolfs8' 10 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
Triple Jump
1.12Peter Kulits46' 9.25 PR (2.3)WAKing'sMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
2.12Silas Newby45' 5.75 PRWAKing'sApr 28Lakewood Invitational
3.10Issiah Gonzales42' 7.5 PR (.6)WASouth WhidbeyMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
4.9David Zhang39' 9.75 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
5.12Cameron Toomey-Stout39' 8 PRWACoupevilleMay 191A WCD III Championships
6.10Zach Wilkins39' 7 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 29Cedar Park, Granite @ Sultan
7.12Ariah Bepler39' 2.5 PR (2.3)WACoupevilleMay 26WIAA 1B, 2B, 1A State Championship Meet (HS)
8.9Kellen Webb37' 7.25 PRWAGranite FallsMay 182A District 1-2 Championships Day 2
9.10Billy Rankin37' 5 PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
10.9Cooper Rolfs36' 11.25 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
Standing Triple Jump - One-Legged
1.12Peter Kulits28' 11 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
2.9Cooper Rolfs25' 6 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
3.9David Zhang25' 5 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
Decathlon Score
1.10Orion Green3120 PRWAGranite FallsJun 02Washington State Multi Events Championship

* = Recent improvement