Team Results Management

Mens

100 Meters
1.11Micah Holmes10.94 PRWALakeside (Nine Mile)Mar 24MacDougall Invite
2.12Jacob Smith11.12 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
3.12Jacob Herz11.14 PRWAKalamaMay 112B League Championships @ Kalama HS
4.10Michael Johnson11.23WASeattle ChristianMar 15Nisqually League #1
10Gabe Swett11.23 PRWADeer ParkApr 11NEA Colville/Deer Park/Freeman
6.12Noah Edmonds11.25 PRWAVashon IslandMay 12Nisqually 1A Championship Day 1
7.12Nathan Berglund11.28 PRWADeer ParkApr 11NEA Colville/Deer Park/Freeman
8.10Dylan I. Jackson11.31 PRWAKlahowyaMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
12Tyquan Coleman11.31 PRWACascade ChristianMay 12Nisqually 1A Championship Day 1
10.11Colby Vierra11.33 PRWAEatonvilleMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
200 Meters
1.10Michael Johnson22.18 PRWASeattle ChristianMar 15Nisqually League #1
2.12Jamie Cockburn22.00 PRWANorthwestMay 10ECL Championship
3.12Jacob Smith*22.41WACoupevilleMay 191A WCD III Championships
4.12Peterson Bohannon22.56 PRWALaSalleMay 11SCAC West Sub Districts
5.10Dylan I. Jackson*22.71 PRWAKlahowyaMay 191A WCD III Championships
6.12Jacob Herz22.72 PRWAKalamaMay 112B League Championships @ Kalama HS
7.10Carter Ball*22.80 PRWACashmereMay 17District 6 1A Championships
8.11Matthew Simmons22.96 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
12Nathan Berglund*22.96WADeer ParkMay 19NEA Districts
10.12Nate Myklebust23.00 PRWACastle RockMay 11Trico track and field championships
300 Meters
1.12Jace Ziegler38.45 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
2.10Sydney John39.99 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
3.11Obed Cushing40.76 PRWASultanMar 15Cedarcrest Jamboree
4.9Matthew Duffy41.45 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
5.11Talon Whitman42.37 PRWAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
6.11Jared Garner42.50 PRWAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
7.12Jason He42.63 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
8.10Daniel Rickman43.40 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
9.9Eliot Sung45.42 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
400 Meters
1.12Peterson Bohannon49.73WALaSalleMay 11SCAC West Sub Districts
2.12Nathan Berglund*50.43 PRWADeer ParkMay 19NEA Districts
3.12Donovan Albert*50.81 PRWAMontesanoMay 171A District IV Championships
4.12Mark Bryant*50.82WARiversideMay 19NEA Districts
5.12Joey Culverwell*50.89 PRWAColvilleMay 19NEA Districts
6.12Tanner Dreyer*50.99 PRWALa CenterMay 171A District IV Championships
7.11Danny Conlisk*51.25WACoupevilleMay 191A WCD III Championships
8.12Jamie Cockburn51.27WANorthwestMar 24Kent-Meridian Invitational
9.12Parker Burbridge*51.40 PRWABellevue ChristianMay 191A WCD III Championships
10.11Mosey Brown*51.43 PRWANorthwestMay 19Bi district 1A finals
400 Meters - Relay Split
1.10Michael Gabelein52.64c PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
2.12Silas Newby53.24cWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
3.11Pierce Papke53.44c PRWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
4.12Connor McElmurry53.74cWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
5.12Cameron Chew54.24cWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
6.12Luke Absher56.34cWAPort TownsendApr 13NKHS vs KSS @ PTHS
7.11Alex Kaino56.74cWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
8.11Ethan Personius57.44cWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
9.10Parker Kaech57.54cWAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
10.9Josh Vasquez57.74cWAKing'sMar 29ATM @ King's
600 Meters
1.11Hayden Hoiland1:36.21 PRWAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
2.12Matthew Schaefer1:36.34WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
3.12Ian Redfield1:36.49 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
4.10William Vernam1:37.39 PRWAColumbia (Burbank)Mar 10Eisenhower Jamboree
5.11Trent Mortensen1:38.91 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
6.10Levi Cumpston1:42.33 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
7.9Will Chi1:44.58 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
8.11Jake Hazen1:50.75 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
9.10Jack Knight2:07.62 PRWAColvilleMar 17Black and Red Jamboree
10.10Luke Roby2:18.59 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
800 Meters
1.12Ben Shaw1:55.23 PRWARiversideMay 04Ron Vanderholm
2.11Arie Smidt*1:56.52WAUniversity PrepMay 19Bi district 1A finals
3.11Jenson Ellars*1:59.69 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
4.11Callahan Yale*1:59.97 PRWASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
5.12Cameron Chew*2:00.42 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
6.12Peter Adams*2:00.59 PRWAMount BakerMay 19Bi district 1A finals
7.12Eric Steiger2:00.71 PRWALynden ChristianMay 02NWC meet Anacortes, Mt. Baker @ LC
8.10Adam Briejer2:01.52 PRWACharles Wright AcademyApr 26Nisqually League #3
9.11Wade Koerner2:02.25 PRWAZillahMay 11SCAC West Sub Districts
10.11Dylan Wile*2:02.31 PRWASeattle ChristianMay 191A WCD III Championships
1000 Meters
1.10Emmanuel Troncoso3:00.57 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
2.10Chance Lafley3:05.81 PRWAColvilleMar 17Black and Red Jamboree
3.11Andrew Olson3:06.46 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
4.11Ethan Boisselle3:08.28WAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
5.10Juan Martinez3:10.33 PRWAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
6.11Carson Vandegriffe3:11.63 PRWAColvilleMar 17Black and Red Jamboree
7.11Liam Buxton3:12.48 PRWAColvilleMar 17Black and Red Jamboree
8.10Wesley Avila3:17.88WAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
9.9Marco Solis3:28.53 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
10.11Gus Gabriel3:34.48 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
1500 Meters
1.12Mason Williams4:14.70 PRWAMedical LakeApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
2.10Grant Avila4:19.65 PRWADeer ParkApr 14Cashmere Invitational
3.11Abbas Theophilus4:24.34 PRWAMeridian (WA)Apr 14Cashmere Invitational
4.11Jaskaran Dhatt4:25.22 PRWAMeridian (WA)Apr 14Cashmere Invitational
5.10David Carrion4:31.26 PRWASeton CatholicApr 26Southwest Christian Invitational
6.10Christopher Knight4:31.97 PRWAChelanApr 14Cashmere Invitational
7.12Caleb Payne4:34.20 PRWACascade (Leavenworth)Apr 14Cashmere Invitational
8.10Daniel Whiting4:35.08 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
9.12Javier Torres4:42.07 PRWAChelanApr 14Cashmere Invitational
10.9Kyler Knoll4:48.10 PRWACashmereApr 14Cashmere Invitational
1600 Meters
1.12Ben Shaw4:23.21 PRWARiversideMar 17Dolphin/West Valley Invite
2.12Eric Steiger*4:24.51 PRWALynden ChristianMay 17Bi-district prelims at Kings
3.11Arie Smidt*4:25.32WAUniversity PrepMay 17Bi-district prelims at Kings
4.12Brooks DeWaard*4:26.29 PRWALynden ChristianMay 17Bi-district prelims at Kings
5.10Adam Briejer4:27.11 PRWACharles Wright AcademyMay 12Nisqually 1A Championship Day 1
6.12Ethan Widlansky*4:28.06 PRWABushMay 17Bi-district prelims at Kings
7.10Logan Clabaugh*4:31.35 PRWANooksack ValleyMay 17Bi-district prelims at Kings
8.11Anthony Hart*4:31.96 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
9.11Sawyer Noel*4:32.15 PRWAEatonvilleMay 192A WCD III Championships
10.12Jared Donnel4:33.73 PRWABellevue ChristianMar 24Kent-Meridian Invitational
1 Mile
1.12Ben Shaw4:15.66 PRWARiversideApr 14Pasco Invitational
2.10Grant Avila4:37.3h PRWADeer ParkApr 21Mooberry Relays
3.12Calvin DuBois4:42.64 PRWALa CenterApr 2858th Shelton Invitational
4.11Lucas Becker4:45.81 PRWAKlahowyaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
5.12Nick Dewey4:46.7h PRWALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
6.10Brayden Merrill4:47.2h PRWALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
7.9Alex Oathout4:50.27 PRWAKlahowyaApr 2858th Shelton Invitational
8.9Jaeden Ellis4:50.72 PRWAKlahowyaApr 2858th Shelton Invitational
9.9Wyatt Vertefeuille5:02.55 PRWAKlahowyaApr 2858th Shelton Invitational
10.10Hunter Vilhauer5:08.55 PRWACascade ChristianMar 24The Curtis Viking Relay Championships
2000 Meters
1.11Nate Mendoza6:16.84 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
2.10Sydney John6:49.70 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
3.10Emmanuel Troncoso6:51.31 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
3000 Meters
1.9Landon Davies9:20.11 PRWACascade (Leavenworth)Apr 14Cashmere Invitational
2.12Tyler Pena9:21.25 PRWAMedical LakeApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
3.12Evan Gambill9:26.30 PRWACashmereApr 14Cashmere Invitational
4.11Nathan Schneider9:26.81 PRWAMeridian (WA)Apr 14Cashmere Invitational
5.12Kenny Barnes9:35.71 PRWAMeridian (WA)Apr 14Cashmere Invitational
6.10David Carrion10:04.59 PRWASeton CatholicApr 26Southwest Christian Invitational
7.10Sam Kinser10:05.61 PRWACashmereApr 14Cashmere Invitational
8.10Daniel Whiting10:19.74 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
9.9Koen Ross10:28.23 PRWASeton CatholicApr 26Southwest Christian Invitational
10.10Josh Whitmire10:43.52 PRWASultanApr 14Cashmere Invitational
3200 Meters
1.12Ben Shaw9:05.42 PRWARiversideApr 28Shoreline Invitational (COED)
2.12Eric Steiger9:41.34 PRWALynden ChristianApr 21KING'S INVITATIONAL
3.12Ethan Widlansky9:43.62 PRWABushApr 147th Annual Add It Up Invite
4.12Jared Donnel9:47.87 PRWABellevue ChristianMar 24Kent-Meridian Invitational
5.12Brooks DeWaard*9:53.14WALynden ChristianMay 19Bi district 1A finals
6.11Nathan Schneider*9:53.57 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
7.12Kenny Barnes*9:55.24 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
8.11Jaskaran Dhatt*9:55.71 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
9.11Abbas Theophilus*9:56.40 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
10.11Anthony Hart*9:57.32 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
60m Hurdles - 39"
1.11Jared Garner10.29 PR (.0)WAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
110m Hurdles - 39"
1.10David McAndie14.94c PRWAStevensonApr 20Bruin Invite
2.11Harlon Stuit*15.16 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
3.10Noah Cherrington*15.25 PRWALakeside (Nine Mile)May 19NEA Districts
4.12Tucker Wetmore15.37 PRWAKalamaMay 04Spudder Track & Field Classic
5.10Carter Ball*15.42 PRWACashmereMay 17District 6 1A Championships
6.11Kristopher Dixon15.54c PRWASouth WhidbeyMay 03Cascade Conference Championships
7.10James McAndie15.64c PRWAStevensonApr 20Bruin Invite
8.11Shane Hamstra15.67 PRWALynden ChristianMay 121A District 1 Championships
9.11Pierce Papke*15.71 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
10.10Demetri Lord*15.80 PRWACharles Wright AcademyMay 191A WCD III Championships
300m Hurdles - 36"
1.12Andrew McGill*39.29 PRWAFreemanMay 19NEA Districts
2.11Pierce Papke*39.32 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
3.11Kristopher Dixon40.19 PRWASouth WhidbeyMay 101A District 1 Championships
4.10Noah Cherrington*40.37 PRWALakeside (Nine Mile)May 19NEA Districts
5.12Lake Lewis*40.44 PRWASeattle AcademyMay 17Bi-district prelims at Kings
6.10David McAndie*40.48 PRWAStevensonMay 171A District IV Championships
7.11Alex Kaino40.77 PRWAIlwacoApr 2858th Shelton Invitational
8.9Billy Simpkin*41.03 PRWAKiona-BentonMay 18SCAC Districts
9.11Jared Garner*41.47 PRWAKiona-BentonMay 18SCAC Districts
10.11Shane Hamstra*41.52 PRWALynden ChristianMay 19Bi district 1A finals
2k Steeplechase
1.12Cameron Chew6:44.10 PRWAKing'sApr 28Lakewood Invitational
2.12Ethan Widlansky6:47.51 PRWABushMar 17Seattle Academy Season Opener
3.10Michael Cepowski6:48.43 PRWASouth WhidbeyApr 07Birger Solberg Invite
4.10Seamus Fraser7:05.12 PRWAPort TownsendApr 07Birger Solberg Invite
5.11Andrew Olson7:07.08 PRWAZillahMar 31Holder Relays
6.11Abel Troncoso7:16.33 PRWAZillahMar 31Holder Relays
7.10Max Torres7:35.82 PRWASeattle AcademyMar 17Seattle Academy Season Opener
8.12Ian Redfield7:40.14 PRWAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
9.12Arlin Holder7:46.38 PRWANooksack ValleyApr 07Birger Solberg Invite
10.10Maxx Black8:25.13 PRWANaches ValleyMar 31Holder Relays
4x100 Relay
1.Dawson Dunlop
Logan Allen
Noah Cherrington
Micah Holmes*
43.44WALakeside (Nine Mile)May 19NEA Districts
2.Grant Greenhall
Urijah Taylor
JJ Johnson
Pedro Sandre*
43.79WAMedical LakeMay 19NEA Districts
3.Tucker Wetmore
Isreal Jones
Colby Tucker
Jacob Herz*
43.85WAKalamaMay 182B District 4 Championships
4.Alden Lounsbury
Ethan Clark
Trevon(Shadow) Byers
Joey Culverwell*
43.91WAColvilleMay 19NEA Districts
5.Kristopher Dixon
Matthew Simmons
Carlhenri Chapman
John Bartel*
44.17WASouth WhidbeyMay 17Bi-district prelims at Kings
6.Relay Team*44.26WAKing'sMay 19Bi district 1A finals
7.Relay Team*44.28WASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
8.Wyatt Partridge
Ryan Hurley
Seth Werly
Nate Myklebust*
44.38WACastle RockMay 171A District IV Championships
9.Brennon Blevins
Michael Gabelein
Nikko McNeal
Silas Newby
44.39WAKing'sMay 121A District 1 Championships
10.Brigham Collins
Nathan Berglund
Sean Hill
Gabe Swett*
44.41WADeer ParkMay 19NEA Districts
4x100 Relay - Throwers
1.Seth Dierkop
LJ Valley
Tanner Nicklas
Bryce Englund
51.84WAMontesanoApr 2810th Annual BCS Invite
2.Relay Team52.10WASouth WhidbeyApr 2810th Annual BCS Invite
3.Jacob Larson
Robert Ren
Lars Lamb
Judah Shirley
1:00.63WACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
4.Evan Stanford
Nelson Giorgini
Max Grunwald
Alex Lee
1:02.25WAVashon IslandApr 2810th Annual BCS Invite
4x200 Relay
1.Brennon Blevins
Connor McElmurry
Nikko McNeal
Silas Newby
1:35.90WAKing'sMar 15Shoreline Jamboree / SC, SW, Kings
2.Josh Alder
Aron Swanson
Sam Riebold
Stetson Scott
1:39.70WADeer ParkApr 27Timberlake Invitational
3.Brandon Duke
Jared Rutherford
Brandon Kuhn
Colton McNabb
1:42.37WAIlwacoMay 01Pacific Co Invite
4.Tim Clarke
Daniel Carnline
Jay Cravens
Jeff Givens
1:43.20WACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
5.Brandon Parrish
Zach Wilkins
Deegan Csigi
Brenden Boyle
1:43.43WACedar Park Chr. (Bothell)Mar 15Cedarcrest Jamboree
6.Liam Buxton
Bremen Johnson
Kyle Maddox
Strann Seeman
1:43.45WAColvilleApr 21Priest River Invite
7.Sam Hutmacher
Josh Vasquez
Ian Lewis
Anthony Scherrer
1:45.50WAKing'sApr 28Lakewood Invitational
8.Sam Hutmacher
Ian Lewis
David Zhang
Michael Gabelein
1:45.62WAKing'sMar 15Shoreline Jamboree / SC, SW, Kings
9.James Young
Duncan Allen
Jace Seely
David Tveten
1:46.03WACascade (Leavenworth)Mar 24Ray Cockrum Relays
10.-Loren McGhan
Tarren Hilborn
Tyler Fisher
Axle Bender
1:46.09WAKiona-BentonMar 24Ramos Relays
4x300 Relay
1.Nate Phillips
Sam Phillips
Reid Smith
Sam Dotson
2:51.98WACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
2.Phoenix Hanks
Preston Dyess
Ethan Stockton
Mitchell Hale
2:57.50WAMedical LakeMar 24Ray Cockrum Relays
4x400 Relay
1.Ethan Spencer
Ben Shaw
Jayden Beckham
Mark Bryant
3:27.61WARiversideMay 04Ron Vanderholm
2.Ethan Spencer
Ben Shaw
Michael Zanoni
Mark Bryant*
3:27.83WARiversideMay 19NEA Districts
3.Relay Team*3:29.98WAKing'sMay 19Bi district 1A finals
4.Ethan Spencer
Michael Zanoni
Ben Shaw
Mark Bryant
3:30.27WARiversideApr 14Pasco Invitational
5.Relay Team*3:30.45WASouth WhidbeyMay 19Bi district 1A finals
6.Matthew Simmons
Carl Henri Chapman
John Bartel
Kristopher Dixon
3:30.80WASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
7.Alex Lewis
Caleb Sherman
Donovan Bown
Arie Smidt*
3:31.76WAUniversity PrepMay 19Bi district 1A finals
Donovan Bown
Nick McHugh
Arie Smidt
Johnny Kellogg*
3:31.76WAUniversity PrepMay 17Bi-district prelims at Kings
9.Relay Team*3:32.21WAUniversity PrepMay 19Bi district 1A finals
10.Peterson Bohannon
Kieran Kershaw
Axcel Valladares
Zion Moreno
3:32.34WALaSalleMay 11SCAC West Sub Districts
4x800 Relay
1.Aaron Guerrero
Rob McManus
James Terrell-Lewis
Jordy Fernandez
9:05.00WACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
2.Nicholas Henry
Victor Long
Jeremiah Windle
Phoenix Hanks
9:09.77WAMedical LakeApr 21Mooberry Relays
3.Relay Team9:17.85WAZillahMar 24Ramos Relays
4.Jaeden Ellis
Cody Sitts-Calbat
Joseph Seay
Alex Oathout
9:26.40WAKlahowyaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
5.Gabriel Wulfman
Caleb Payne
Landon Davies
David Bryant
9:33.38WACascade (Leavenworth)Mar 24Ray Cockrum Relays
6.Matt Buckley
Trevor Crabtree
Gideon Swanson
Nick Dewey
9:38.64WALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
7.Zachary Lewis
Victor Long
Benjamin Henry
Tanner Henry
9:42.66WAMedical LakeMar 24Ray Cockrum Relays
8.Jayden Dodgen
Tristan Montgomery
Titus Warner
Owen Conley
9:46.13WARiversideApr 21Mooberry Relays
4x1600 Relay
1.Zachary Lewis
Nicholas Henry
Victor Long
Quintin Collins
20:27.66WAMedical LakeApr 21Mooberry Relays
SMR 100-100-200-400m
1.Cameron Toomey-Stout
Sean Toomey-Stout
Jacob Smith
Danny Conlisk
1:41.74WACoupevilleApr 21Lil'Norway Invitational
2.-Dawson Husted
Juan Avalos
Jace Ziegler
Wade Koerner
1:44.01WAZillahMar 24Ramos Relays
3.Jeffrey Ju
Gabriel Roldan Barrios
Mosey Brown
Ben Weiner
1:47.22WANorthwestApr 21Lil'Norway Invitational
4.Relay Team1:47.23WAElmaMar 17Rainier "Icebreaker" Invitational
5.Ruandy Reyes
Cameron Vaughn
Ty Hunter
William Vernam
1:48.15WAColumbia (Burbank)Apr 06Riverside Twilight Relays Invitational
6.Relay Team1:48.37WAKiona-BentonMar 24Ramos Relays
7.Relay Team1:50.07WAKalamaMar 17Rainier "Icebreaker" Invitational
8.Alex Greer
Evan Cole
Mason Bench
Mason Haws
1:50.93WAKlahowyaMar 24The Curtis Viking Relay Championships
9.Sam Phillips
Nate Phillips
Kolby Larson
Mark Bailey
1:51.47WACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
10.Relay Team1:52.23WALaSalleMar 24Ramos Relays
SMR 200-200-400-800m - [2-2-4-8]
1.Grant Greenhall
Mitchell Hale
Urijah Taylor
Evan Peterson
3:55.89WAMedical LakeApr 21Mooberry Relays
2.Tyler Epefanio
Dawson Dunlop
David Smith
Nick Dewey
4:00.71WALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
3.James Haraldson
Christian Sturtz
Jordan Haraldson
Cody Webb
4:17.33WARiversideApr 21Mooberry Relays
4.Strann Seeman
Tyler Elliott
Richard Mettler
Carson Vandegriffe
4:19.70WAColvilleApr 21Priest River Invite
5.Fabian Vargas
Thomas Willard
Evan Gilbert
Corvin Cogley
4:25.31WAFreemanApr 21Mooberry Relays
6.Brad McMeen
Morgan Endicott
Johnny Frantz
Lautenhiser Christian
4:29.93WANewportApr 21Priest River Invite
7.Andrew Jenkins
Leo Mullen
Oscar Lee
Andy Mellema
4:35.77WAMeridian (WA)Mar 23Bedlington Twilight
8.Matthew Lankhaar
Levi Harlan
Gabriel Garcia
Colton DeBeeld
5:18.86WANooksack ValleyMar 23Bedlington Twilight
SMR 600-200-400-800m
1.Andrew Olson
Jace Ziegler
Wesley Avila
Nate Mendoza
5:08.31WAZillahMar 10Eisenhower Jamboree
DMR 1200-400-800-1600m - [12-4-8-16]
1.Alex Oathout
Mason Haws
Jaeden Ellis
Lucas Becker
11:03.77WAKlahowyaApr 21Lil'Norway Invitational
2.Jonathan Williams
Mark Bryant
Jayden Beckham
Ben Shaw
11:03.93WARiversideApr 21Mooberry Relays
3.Tyler Pena
Urijah Taylor
Evan Peterson
Mason Williams
11:07.97WAMedical LakeApr 27Nike/Jesuit Twilight Relays
4.Wade Koerner
Sydney John
Ian Redfield
Nate Mendoza
11:11.81WAZillahApr 14Pasco Invitational
5.-Wade Koerner
Jace Ziegler
Ian Redfield
Nate Mendoza
11:17.07WAZillahMar 31Holder Relays
6.Tyler Pena
Urijah Taylor
Nicholas Henry
Mason Williams
11:25.0hWAMedical LakeMar 24Ray Cockrum Relays
7.Lane Stockert
Gideon Swanson
Matt Buckley
Brayden Merrill
11:42.76WALakeside (Nine Mile)Apr 14Pasco Invitational
8.Keegan Minahan
Jarod Polakoff
Milo Greenberg
Jamie Polakoff
11:49.23WANorthwestApr 14Pasco Invitational
9.Relay Team11:57.0hWACascade (Leavenworth)Mar 24Ray Cockrum Relays
10.Gideon Swanson
Justin Johnson
Matt Buckley
Lane Stockert
12:14.04WALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
4x110 Shuttle Hurdles - 39"
1.Scott Bailey
Tim Clarke
Tyson Schmitten
Carter Ball
1:15.06WACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
Shot Put - 12lb
1.11Samuel Van Peursem58' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)May 121A District 1 Championships
2.12Seer Deines55' 9 PRWAConnellApr 10SCAC #1
3.12Corbin Nohr*50' 11.5 PRWACascade ChristianMay 191A WCD III Championships
4.11Ben Bridge50' 6.25 PRWAElmaMay 11Evergreen 1A League Championship Sub-District
5.12Armando Reyes50' 6 PRWAKiona-BentonMay 04Ron Vanderholm
6.11Caleb Larsen50' 0.75 PRWAHoquiamMay 11Evergreen 1A League Championship Sub-District
7.12Ryan Broussard*49' 0 PRWAFreemanMay 19NEA Districts
8.12Caiden Krout*48' 6.75 PRWALa CenterMay 171A District IV Championships
9.12Blake Sjoblom48' 2 PRWAEatonvilleApr 26River Ridge, Renton and Eatonville at South Sound Stadium
10.10Matt Brown47' 11.5 PRWAHoquiamMay 11Evergreen 1A League Championship Sub-District
Discus - 1.6kg
1.11Samuel Van Peursem171' 8 PRWACedar Park Chr. (Bothell)Apr 2810th Annual BCS Invite
2.12Zach Trumble158' 1 PRWAFreemanApr 27Connell Invitational
3.12Seer Deines154' 6WAConnellMar 30Riverside Invite
4.12Kobby Solomon*150' 8 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
5.12Marcus Connor147' 9 PRWAIlwacoApr 09Daily A Invitational
6.12Armando Reyes147' 3WAKiona-BentonMar 10Eisenhower Jamboree
7.10Michael Perez-Villalobos*147' 0 PRWARoyalMay 18SCAC Districts
8.12Zane Andrewjeski144' 8 PRWAConnellApr 27Connell Invitational
9.11Ben Bridge142' 9WAElmaMay 04Spudder Track & Field Classic
10.11Luke Dahlgren*142' 7 PRWAForksMay 171A District IV Championships
Javelin - 800g
1.12Zach Annanie203' 1 PRWALakeside (Nine Mile)Apr 14Pasco Invitational
2.11Dawson Logan171' 10 PRWAMeridian (WA)May 101A District 1 Championships
3.12Corbin Nohr*168' 8 PRWACascade ChristianMay 191A WCD III Championships
4.12Rams Gonzalez168' 0 PRWARoyalApr 16SCAC #2
5.11Hesser Sotelo*167' 9 PRWAMeridian (WA)May 17Bi-district prelims at Kings
6.12Jay Cravens*166' 1 PRWACashmereMay 17District 6 1A Championships
7.11Ernie Nanamkin164' 10 PRWABrewsterMay 04Liberty Bell Invite
8.12Carson Brandland164' 1 PRWAMount BakerApr 26Lydnen HS, Mount Baker
9.11Aster Dotson163' 8 PRWACashmereApr 17Cascade, Cashmere,Bridgeport
10.11Ethan Buck163' 7 PRWAToledoApr 20Kalama Twilight Invite
High Jump
1.11Lincoln Krog6' 5WAStevensonMar 211A Trico League Meet @ Stevenson
2.10Chris VanLiew6' 4 PRWAMount BakerMar 15NWC: Meridian, MtBaker @ Blaine
3.9Ian Ferguson*6' 2 PRWAUniversity PrepMay 19Bi district 1A finals
12Ariah Bepler6' 2 PRWACoupevilleMay 041A OL Sub District (1A Top 8)
10Truman Anderson6' 2 PRWAMount BakerMay 02NWC meet Anacortes, Mt. Baker @ LC
6.10William Vernam6' 1 PRWAColumbia (Burbank)Mar 10Eisenhower Jamboree
12Josh Johnson*6' 1 PRWACashmereMay 17District 6 1A Championships
8.11Alex Velasquez6' 0WAMount BakerMar 21NWC: Bham hosts Mt. Baker + Sedro Woolley
10Nikko McNeal6' 0 PRWAKing'sApr 12ATM, Cedarcrest, Sultan @ King's
12Cole Baysinger6' 0WAForksMar 28Evergreen Meet @ Tenino
10Joseph Primas6' 0 PRWABellevue ChristianMay 12Nisqually 1A Championship Day 1
10Issiah Gonzales6' 0 PRWASouth WhidbeyMay 121A District 1 Championships
12Kyle Graves6' 0WADeer ParkMay 02NEA Chewelah/Newport @ Deer Park
11Jonathan Ramey6' 0 PRWACashmereMar 24Ray Cockrum Relays
11Micah Mayes6' 0 PRWANaches ValleyApr 24SCAC #3 (Cle Elum, Granger, La Salle, Naches)
Pole Vault
1.12Tucker Wetmore15' 2 PRWAKalamaApr 20Kalama Twilight Invite
2.12Zach Annanie14' 6 PRWALakeside (Nine Mile)Apr 25NEA Newport/Freeman/Lakeside
3.12Zack Douglass14' 2.5 PR WABellevue ChristianMay 12Nisqually 1A Championship Day 1
4.12Anthony Sylvester*14' 1 PRWALakeside (Nine Mile)May 19NEA Districts
5.11Jakob Larson14' 0 PRWAColvilleApr 25NEA Medical Lake/Chewelah @Colville
12Cameron Chew14' 0 PRWAKing'sApr 26Cedarcrest and King's @ Granite Falls
11Tyson Schmitten14' 0 PRWACashmereApr 21Quincy Invite (Sponsored by CliftonLarsenAllen
8.11Adam Graves*13' 6 PRWABellevue ChristianMay 191A WCD III Championships
9.12Zack Wellner13' 0 PRWALaSalleApr 14Pasco Invitational
12Kyle Graves13' 0WADeer ParkApr 25NEA Riverside @ Deer Park
11Jahmai Judah13' 0 PRWAEatonvilleMay 11SPSL 2A Track and Field League Championships
Long Jump
1.12Peterson Bohannon22' 0 PRWALaSalleMar 17Papa Wells
2.12Silas Newby21' 6.75 PRWAKing'sApr 21KING'S INVITATIONAL
3.11isaac Hoidal21' 5.5 PRWAStevensonApr 14Al McKee Invitational
4.12Jacob Herz21' 4.5 PRWAKalamaMay 112B League Championships @ Kalama HS
5.12Peter Kulits*21' 3 PRWAKing'sMay 19Bi district 1A finals
12Thomas Barbo*21' 3 PRWAMount BakerMay 19Bi district 1A finals
7.11Lincoln Krog21' 0.75 PRWAStevensonApr 27Panther Invite
8.11Cameron Jensen21' 0.5 PRWASouth WhidbeyApr 19Cedar Park Christian, King's & Sultan @ South Whidbey
9.11Brian Buchanan20' 11.5 PRWALaSalleApr 19Naches Field Event Meet
10.11Harlon Stuit*20' 10 PRWAMeridian (WA)May 19Bi district 1A finals
Triple Jump
1.12Peter Kulits*45' 6.25 PRWAKing'sMay 17Bi-district prelims at Kings
2.12Silas Newby45' 5.75 PRWAKing'sApr 28Lakewood Invitational
3.11Lincoln Krog44' 8.75 PRWAStevensonMay 11Trico track and field championships
4.12Eric Merkel44' 3.75WACle Elum/RoslynApr 28NCW Invite
5.10Sam Winter43' 6.5 PRWAMontesanoMay 11Evergreen 1A League Championship Sub-District
6.11isaac Hoidal42' 7 PRWAStevensonApr 14Al McKee Invitational
7.11Harlon Stuit*42' 1.75 PRWAMeridian (WA)May 17Bi-district prelims at Kings
8.10Issiah Gonzales*41' 4.5 PRWASouth WhidbeyMay 17Bi-district prelims at Kings
9.9Hunter Blank41' 4 PRWALakeside (Nine Mile)Apr 21Mooberry Relays
11Jakob Larson41' 4WAColvilleApr 11NEA Colville/Deer Park/Freeman
Hammer - 12lb
1.10Christian Palmer49' 11 PRWAKlahowyaApr 21Lil'Norway Invitational

* = Recent improvement