4x100 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Ryan Karajanis Carter McComb Dominic Kaszas Carl Askins | 42.90 | WY | Sheridan | May 21 | Wyoming State Track and Field Championships |
| 2. | | Carl Askins Dominic Kaszas Ryan Karajanis Carter McComb | 42.97 | WY | Sheridan | Apr 08 | Queen City Classic |
| 3. | | Jace Johnson Isaac Flanegan Xander Lepp Cael Meisman | 42.99 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 4. | | Julian Scott Killian Peterson Eli Oxner Justin Juniel | 43.02 | SD | Rapid City Stevens | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 5. | | Julian Scott Killian Peterson Easton Ogle Justin Juniel | 43.15 | SD | Rapid City Stevens | May 12 | Crosstown Classic |
| 6. | | Relay Team | 43.16 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 7. | | Ryan Karajanis Carter McComb Dominic Kaszas Dominick Berretini | 43.18 | WY | Sheridan | May 14 | Wyoming 4A East Regionals |
| 8. | | Easton Ogle Killian Peterson Eli Oxner Justin Juniel | 43.23 | SD | Rapid City Stevens | Apr 26 | Festival of Relays |
| 9. | | Isaac Flanegan Kenechukwu Ogbozor Xander Lepp Cael Meisman | 43.25 | SD | Rapid City Central | Apr 26 | Festival of Relays |
| 10. | | Dominic Kaszas Ryan Karajanis Carl Askins Carter McComb | 43.30 | WY | Sheridan | Apr 26 | Gary Benson (WY) Meet-Varsity Only |
4x200 Relay - Compare top 10 |
| 1. | | Jace Johnson Kenechukwu Ogbozor Xander Lepp Cael Meisman | 1:29.70 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 2. | | Ben Lust Killian Peterson Julian Scott Justin Juniel | 1:29.92 | SD | Rapid City Stevens | Apr 26 | Festival of Relays |
| 3. | | Ben Lust Julian Scott Killian Peterson Justin Juniel | 1:30.23 | SD | Rapid City Stevens | Apr 08 | Queen City Classic |
| 4. | | Julian Scott Killian Peterson Ben Lust Justin Juniel | 1:30.64 | SD | Rapid City Stevens | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 5. | | Kaleb Ranek Drason Craig Dago Rodriguez Jaden Guthmiller | 1:31.39 | SD | Spearfish | Apr 26 | Festival of Relays |
| 6. | | Julian Scott Killian Peterson Tanner Lunders Justin Juniel | 1:32.10 | SD | Rapid City Stevens | May 12 | Crosstown Classic |
| 7. | | Jace Johnson Imari Geliga Jet Janvrin Cael Meisman | 1:32.32 | SD | Rapid City Central | May 17 | Last Chance Track and Field Meet |
| 8. | | Kenechukwu Ogbozor Jet Janvrin Xander Lepp Cael Meisman | 1:32.54 | SD | Rapid City Central | Apr 22 | Pierre American Legion Relays |
| 9. | | Max Engen Kaleb Ranek Dago Rodriguez Peyton Millis | 1:32.75 | SD | Spearfish | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 10. | | Brody Headley Clay Heimer Bishop Duffield Bohden Duffield | 1:32.85 | ND | Bowman County | May 28 | NDHSAA State B Track & Field Meet |
4x400 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Kenechukwu Ogbozor Jet Janvrin Imari Geliga Xander Lepp | 3:25.07 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 2. | | Alex Otten Tanner Lunders Killian Peterson Julian Scott | 3:25.08 | SD | Rapid City Stevens | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 3. | | Patrick Aasby Carl Askins Nathan Fitzpatrick Aiden Oleary | 3:26.40 | WY | Sheridan | May 21 | Wyoming State Track and Field Championships |
| 4. | | Alex Otten Tanner Lunders Julian Scott Simeon Birnbaum | 3:26.75 | SD | Rapid City Stevens | Apr 26 | Festival of Relays |
| 5. | | William Williams Brayden Delahoyde Peyton Millis Drason Craig | 3:27.46 | SD | Spearfish | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 6. | | Carl Askins Patrick Aasby Nathan Fitzpatrick Reese Charest | 3:27.63 | WY | Sheridan | Apr 19 | Rapid City's Track-O-Rama Nation |
| 7. | | Patrick Aasby Reese Charest Carl Askins Aiden Oleary | 3:27.78 | WY | Sheridan | Apr 26 | Gary Benson (WY) Meet-Varsity Only |
| 8. | | William Williams Drason Craig Peyton Millis Brayden Delahoyde | 3:29.26 | SD | Spearfish | Apr 26 | Festival of Relays |
| 9. | | Patrick Aasby Carl Askins Reese Charest Nathan Fitzpatrick | 3:29.62 | WY | Sheridan | Apr 08 | Queen City Classic |
| 10. | | Patrick Aasby Dominic Kaszas Nathan Fitzpatrick Aiden O'Leary | 3:30.07 | WY | Sheridan | May 14 | Wyoming 4A East Regionals |
4x800 RelayCompare top 10 |
| 1. | | Caleb Sarsland Gavin Lambourn Austin Wanner Taylor Wanner | 8:12.18 | ND | Bowman County | May 28 | NDHSAA State B Track & Field Meet |
| 2. | | Alex Otten Caden Sietsema Matthew Werner Simeon Birnbaum | 8:12.55 | SD | Rapid City Stevens | Apr 22 | Pierre American Legion Relays |
| 3. | | Reese Charest Patrick Aasby Sam Bisso Austin Akers | 8:14.03 | WY | Sheridan | May 21 | Wyoming State Track and Field Championships |
| 4. | | Gage Grohs Sam Gaulke Drew Lehman Miles Ellman | 8:22.70 | SD | Custer | May 28 | SDHSAA Class A State Track & Field Meet |
| 5. | | Austin Wanner Taylor Wanner Caleb Sarsland Gavin Lambourn | 8:25.31 | ND | Bowman County | May 05 | Killdeer Town Criers |
| 6. | | Ray Henderson Deron Graf Morgan Papenfuss Owen Koontz | 8:25.54 | SD | Sturgis Brown | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 7. | | Matthew Werner Caden Sietsema Grady Loos Joey Dewhurst | 8:26.33 | SD | Rapid City Stevens | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 8. | | Bailen Hayford Brodi Moriarty Tarin Hutchinson Gage Dietterle | 8:27.75 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 9. | | Reese Charest Patrick Aasby Nathan Fitzpatrick Austin Akers | 8:29.88 | WY | Sheridan | May 14 | Wyoming 4A East Regionals |
| 10. | | Gage Grohs Drew Lehman Alex Van Horn Miles Ellman | 8:30.88 | SD | Custer | Apr 22 | Pierre American Legion Relays |
SMR 1600m - [200-200-400-800]Compare top 10 |
| 1. | | Tanner Lunders Justin Juniel Alex Otten Simeon Birnbaum | 3:25.12 | SD | Rapid City Stevens | Jun 19 | 2022 Nike Outdoor Nationals |
| 2. | | Ben Lust Easton Ogle Alex Otten Simeon Birnbaum | 3:32.00 | SD | Rapid City Stevens | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 3. | | Max Engen Kaleb Ranek Evan Viergets Keenan Urdiales | 3:34.23 | SD | Spearfish | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 4. | | Dominic Kaszas Patrick Aasby Nathan Fitzpatrick Reese Charest | 3:35.83 | WY | Sheridan | May 21 | Wyoming State Track and Field Championships |
| 5. | | Jaden Guthmiller Zander Brost William Williams Keenan Urdiales | 3:36.31 | SD | Spearfish | Apr 08 | Queen City Classic |
| 6. | | Kaleb Ranek Max Engen William Williams Keenan Urdiales | 3:37.63 | SD | Spearfish | May 07 | Howard Wood Dakota Relays |
| 7. | | Ben Lust Easton Ogle Matthew Werner Simeon Birnbaum | 3:40.94 | SD | Rapid City Stevens | Apr 22 | Pierre American Legion Relays |
| 8. | | Jace Johnson Griffith Houchin Jet Janvrin Bailen Hayford | 3:43.34 | SD | Rapid City Central | May 28 | SDHSAA Class AA State Track & Field Meet |
| 9. | | Nathan Fitzpatrick Dominick Berretini Patrick Aasby Reese Charest | 3:43.70 | WY | Sheridan | May 14 | Wyoming 4A East Regionals |
| 10. | | Charles Alberts Davis Dalton Aiden Giffin Sawyer Clarkson | 3:44.54 | SD | Belle Fourche | Apr 08 | Queen City Classic |