Season:
2010 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2006
2003
2002
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
John Luis Damaskos
7.01
PR
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
300 Meters
1.
12
John Luis Damaskos
39.60
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
11
Colin Flanagan
39.69
Jan 3
Section 11 Boys Crossover Meet D (1&2)
3.
11
Bruce Howard
44.87
Jan 3
Section 11 Boys Crossover Meet D (1&2)
4.
10
Benjamin Neiman
45.28
PR
Jan 9
Section 11 - Boys Frosh/Soph Championships
5.
12
Tyler Mancini
45.44
PR
Dec 12
Section 11 Boys Crossover Meet B (3&4)
600 Meters
1.
12
Kevin Sullivan
1:28.62
PR
Dec 5
Section 11 Boys Crossover Meet A
2.
11
Colin Flanagan
1:28.86
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
11
Ryan Flanagan
1:31.76
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
10
Andrew Keresztes
1:35.47
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
10
Cole Conte
1:35.96
Jan 3
Section 11 Boys Crossover Meet D (1&2)
800 Meters
1.
12
Kevin Sullivan
2:00.88
PR
Dec 30
Rhode Island Classic
1000 Meters
1.
12
Kevin Sullivan
2:41.30
Dec 12
Section 11 Boys Crossover Meet B (3&4)
2.
10
Cole Conte
2:47.28
PR
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
3.
10
Andrew Keresztes
2:53.79
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
4.
11
Sean Swords
3:07.93
PR
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
1600 Meters
1.
10
Andrew Keresztes
4:40.39
PR
Feb 27
Long Island Track and Field Invitational
2.
10
Cole Conte
4:58.27
Jan 9
Section 11 - Boys Frosh/Soph Championships
3200 Meters
1.
10
Andrew Keresztes
10:08.96
PR
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
2.
10
Cole Conte
10:47.80
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
3.
11
Carl Johnson
10:52.20
PR
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
55m Hurdles - 39"
1.
11
Thomas Bove
8.74
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
2.
11
Sean Swords
8.76
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
10
Benjamin Neiman
8.92
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
4.
11
Bruce Howard
9.00
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:42.31
Dec 30
Rhode Island Classic
2.
-
Thomas Bove
Matthew Henry
Benjamin Neiman
Bruce Howard
1:47.65
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
4x400 Relay
1.
-
John Luis Damaskos
Colin Flanagan
Ryan Flanagan
Kevin Sullivan
3:39.28
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
2.
-
Kevin Sullivan
Ryan Flanagan
John Luis Damaskos
Colin Flanagan
3:39.67
Feb 9
Section XI State Qualifier
3.
-
Relay Team
3:40.75
Feb 9
Section XI State Qualifier
4.
-
Kevin Sullivan
John Luis Damaskos
Andrew Keresztes
Sean Swords
3:51.90
Dec 17
Section 11 Boys Crossover Meet C (1&2)
4x800 Relay
1.
-
Cole Conte
Carl Johnson
Andrew Keresztes
Sean Swords
9:01.97
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:44.0h
Dec 21
Spiked Shoe Inv.
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
11:05.98
Jan 15
28th Yale Track Classic - Day 1
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
-
Relay Team
34.90
Jan 16
Molly Stanner Games
Shot Put - 12lb
1.
10
David Grier
38' 11
Jan 9
Section 11 - Boys Frosh/Soph Championships
High Jump
1.
11
Thomas Bove
5' 6
PR
Feb 4
Section 11 - Boys Small School County Championship
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Katharina Ross
8.02
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
2.
11
Alexa Sakovich
9.19
PR
Dec 13
Section 11 Girls Crossover Meet B
3.
10
Sara Schoephlin
9.77
Dec 13
Section 11 Girls Crossover Meet B
300 Meters
1.
10
Allison Murphy
48.96
PR
Dec 13
Section 11 Girls Crossover Meet B
600 Meters
1.
10
Allison Cluett
1:53.89
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
1500 Meters
1.
12
Katrina Holvik
5:45.8h
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover Meet A
1500m Racewalk
1.
10
Anastasia Konstantinidis
8:57.4h
Dec 13
Section 11 Girls Crossover Meet B
2.
10
Soo Jung
9:50.05
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
1 Mile
1.
9
Sandi Woodhead
6:14.13
PR
Dec 30
Rhode Island Classic
3000 Meters
1.
9
Sandi Woodhead
12:04.14
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
55m Hurdles - 33"
1.
10
Andrea Fowara
10.51
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:15.16
Dec 30
Rhode Island Classic
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:36.46
Jan 15
28th Yale Track Classic - Day 1
4x800 Relay
1.
-
Bradie Bohlen
Karin Holvik
Katrina Holvik
Patricia Luksich
10:32.32
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:54.36
Dec 30
Rhode Island Classic
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
14:52.24
Jan 15
28th Yale Track Classic - Day 1
Shot Put - 4kg
1.
12
Nancy Gallagher
30' 6.5
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
High Jump
1.
10
Allison Cluett
4' 6
PR
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
2.
10
Sara Schoephlin
4' 3
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
Long Jump
1.
10
Katharina Ross
15' 5.5
Dec 30
Rhode Island Classic
Triple Jump
1.
10
Andrea Fowara
33' 11.5
PR
Feb 9
Section XI State Qualifier
2.
10
Katharina Ross
32' 1
Jan 29
Section 11 - Girls Small School County Championship
*Recent improvement