Season:
2013 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
45 Meter Dash
1.
10
Myles Selig
6.24c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
12
Gabe Gerhardt
6.24c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
10
Jacob Holmes
6.54c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
4.
9
Cameron Siebeck
7.14c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
55 Meter Dash
1.
10
Myles Selig
7.17
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
10
Jacob Holmes
7.57
Jan 27
Colonial Council Championships
300 Meters
1.
12
Austin Scavullo
40.34c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
2.
10
Johnathan Richards
44.24c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
600 Meters
1.
10
Johnathan Richards
1:40.3h
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
2.
10
Brett Hotaling
1:40.8h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
3.
9
Eric Dolan
1:56.0h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
1000 Meters
1.
11
Jonathan DiCesare
2:52.63
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
10
Johnathan Richards
3:02.69
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
1600 Meters
1.
10
Johnathan Richards
5:13.79
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
9
Ben Richards
5:54.10
Jan 27
Colonial Council Championships
3200 Meters
1.
11
Andrew Hartnett
12:30.3h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
2.
10
Arleigh Johnson
12:30.7h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
50m Hurdles - 39"
1.
10
Zach Haskin
8.04c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
10
Nate Gerhardt
8.04c
Dec 15
Section 2 Meet 3A
55m Hurdles - 39"
1.
10
Nate Gerhardt
8.84c
Dec 8
Section 2 Meet 2B
2.
10
Zach Haskin
8.89
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
4x200 Relay -
1.
-
Brett Hotaling
Myles Selig
Austin Scavullo
Jacob Holmes
1:46.9h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
2.
-
Relay Team
1:47.65
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
-
Johnathan Richards
Myles Selig
Brett Hotaling
Austin Scavullo
1:48.9h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
4x400 Relay
1.
-
Zach Haskin
Jonathan DiCesare
Nate Gerhardt
Myles Selig
3:58.9h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
2.
-
Zach Haskin
Austin Scavullo
Nate Gerhardt
Jonathan DiCesare
4:02.2h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
-
Relay Team
4:08.80
Jan 27
Colonial Council Championships
4x800 Relay
1.
-
Jonathan DiCesare
Johnathan Richards
Andrew Hartnett
Arleigh Johnson
9:35.0h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
2.
-
Relay Team
9:36.70
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
-
Jonathan DiCesare
Andrew Hartnett
Arleigh Johnson
Johnathan Richards
9:58.4h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:10.2h
Dec 8
Section 2 Meet 2B
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
12:32.7h
Dec 8
Section 2 Meet 2B
Shot Put - 12lb
1.
11
Don Thorington
49' 3.5
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
10
Mohmmed Babiker
29' 0.5
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
12
Ryan Hadsell
26' 0
Dec 1
Section 2 Meet 1C
4.
9
Cameron Siebeck
23' 9.5
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
High Jump
1.
10
Zach Haskin
5' 6
PR
Dec 8
Section 2 Meet 2B
2.
10
Jacob Holmes
5' 3
Dec 8
Section 2 Meet 2B
3.
9
Steven Dibble
4' 6
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
Pole Vault
1.
12
Gabe Gerhardt
11' 6
PR
Dec 8
Section 2 Meet 2B
Long Jump
1.
10
Nate Gerhardt
18' 1.75
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
9
Ben Richards
13' 4.25
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
Triple Jump
1.
10
Brett Hotaling
34' 3.25
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
2.
11
Andrew Hartnett
31' 5.25
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
9
Tristan Strasser
28' 0.25
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
Womens
45 Meter Dash
1.
9
Angela Easely
7.14c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
11
Kim Hoos
7.14c
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
7
Naiela Kooyoomjian
7.24c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
4.
10
Alex Gallinelli
7.44c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
55 Meter Dash
1.
11
Kim Hoos
8.36
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
7
Naiela Kooyoomjian
8.39
Jan 27
Colonial Council Championships
300 Meters
1.
11
Kim Hoos
48.49
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
10
Alex Gallinelli
49.74c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
3.
11
Randi Broadwell
49.84c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
4.
11
Ella Scott
50.34c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
600 Meters
1.
10
Dahlia Sheehan-Yassin
1:50.32
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
8
Katelyn Story
1:54.28
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
12
Heidi Pearson
2:00.2h
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
4.
12
Juliann Broadwell
2:17.7h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
1000 Meters
1.
10
Kim Brizzee
3:10.58
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
12
Heidi Pearson
3:45.7h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
8
Emily Lasher
3:56.12
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
4.
7
Ryanne Broadwell
3:57.4h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
1500 Meters
1.
10
Jordon Fogel
5:19.92
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
7
Ryanne Broadwell
6:22.1h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3000 Meters
1.
12
Jenevieve Broadwell
12:33.4h
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
50m Hurdles - 33"
1.
10
Desirae Almeida
9.74c
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
2.
9
Angela Easely
10.34c
PR
Dec 15
Section 2 Meet 3A
55m Hurdles - 33"
1.
10
Desirae Almeida
10.04
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
9
Angela Easely
11.53
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
11
Cassidy Adams
11.69
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
2:02.10
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
-
Randi Broadwell
Alex Gallinelli
Kim Hoos
Niella Kooyoomjian
2:05.8h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
4x400 Relay
1.
-
Kim Brizzee
Jordon Fogel
Dahlia Sheehan-Yassin
Niella Kooyoomjian
4:34.0h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:29.76
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
-
Kim Brizzee
Heidi Pearson
Jordon Fogel
Dahlia Sheehan-Yassin
11:07.5h
Dec 15
Section 2 Meet 3A
3.
-
Kim Brizzee
Jenevieve Broadwell
Jordon Fogel
Dahlia Sheehan-Yassin
11:15.9h
Dec 1
Section 2 Meet 1C
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
4:44.2h
Dec 8
Section 2 Meet 2B
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Relay Team
13:51.9h
Dec 8
Section 2 Meet 2B
Shot Put - 4kg
1.
9
Kaitlin Klein
29' 7
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
12
Amelia Butler
25' 10.5
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
3.
12
Cory Manson
21' 11
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
4.
12
Lauren West
20' 9
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
5.
9
Lizzy Moore
20' 2
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
6.
12
Juliann Broadwell
15' 4
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
High Jump
1.
8
Katelyn Story
4' 3
PR
Dec 8
Section 2 Meet 2B
Long Jump
1.
9
Kaitlin Klein
14' 2.5
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
11
Ella Scott
13' 2.25
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
8
Katelyn Story
12' 9.5
Dec 1
Section 2 Meet 1C
4.
11
Sarah Soto
9' 7.25
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
Triple Jump
1.
9
Kaitlin Klein
28' 10
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
2.
8
Emily Lasher
26' 10.5
PR
Jan 27
Colonial Council Championships
3.
11
Cheyenne Kissinger
26' 4
PR
Dec 8
Section 2 Meet 2B
4.
9
Abigai Lushkovich
20' 2.25
PR
Dec 1
Section 2 Meet 1C
*Recent improvement