Season:
2014 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Andrew Rose
7.06
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Blair Griffith
7.23
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
11
Sam Janssen
7.33
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
60 Meter Dash
1.
11
Andrew Rose
7.58
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
11
Blair Griffith
7.89
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
3.
9
Matt Vanderheyden
7.94
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
4.
10
Hunter Schwaller
8.02
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
5.
9
Austin St. Arnold
8.20
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
6.
10
Nicholas DeMoulin
8.45
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
7.
9
Josh Calaway
8.58
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
8.
9
John Palma
8.90
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
9.
9
Chance Atkins
9.42
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
10.
9
Adrian Anglemeyer
9.56
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
200 Meters
1.
11
Brock Carlson
24.80
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Vincent Drage
27.47
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
400 Meters
1.
12
Cooper Mocarski
55.37
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Charlie Pennings
55.95
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
3.
12
Tyler Van Lanen
58.79
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
4.
9
Josh Calaway
1:04.97
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
5.
9
John Palma
1:07.56
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
6.
10
Alexander Kneeland
1:09.37
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
800 Meters
1.
11
Nick Haagen
2:15.14
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
10
Mason Piontek
2:24.31
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
3.
11
Sam Bermke
2:26.40
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4.
9
Noah Greenwood
2:30.72
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
5.
11
Logan Mueller
2:31.53
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
6.
9
Antonio Salerno
2:36.34
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
7.
9
Anthony Fiederer
2:44.49
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
1600 Meters
1.
11
Sam Bermke
5:11.09
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
11
Alex Ziebell
5:16.20
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
10
Kyle Baumgart
5:16.87
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4.
10
Justin Baroun
5:21.18
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
5.
9
Trevor Sistler
5:47.16
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
6.
10
Keygan Sinclair
5:47.83
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
3200 Meters
1.
10
Daniel Vopal
11:11.68
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Mitchell Jacobsen
12:02.56
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
55m Hurdles - 39"
1.
11
Christian Albers
8.56
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
10
Dillon Matzke
10.50
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
60m Hurdles - 39"
1.
11
Christian Albers
8.94
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
10
Dillon Matzke
11.51
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
3.
9
Jace Milligan
12.45
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
4x160 Relay
1.
-
Brock Carlson
Blair Griffith
Sam Janssen
Andrew Rose
1:20.10
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:41.51
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
-
Hunter Schwaller
Austin St. Arnold
Matt Vanderheyden
Tyler Van Lanen
2:11.84
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4x400 Relay
1.
-
Spencer Julian
Cooper Mocarski
Tyler Van Lanen
Charlie Pennings
3:55.12
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
-
Relay Team
4:00.59
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
4x800 Relay
1.
-
Nick Haagen
Mason Piontek
Nick Gutzman
Spencer Julian
9:42.02
Apr 10
FRCC East Division Indoor
Shot Put - 12lb
1.
11
Brian Nies
41' 1
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
10
Charlie Lavin
39' 2
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
3.
11
Jack Hermsen
38' 11.5
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4.
10
Peyton Riggins
36' 1
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
5.
9
Jared Gossen
33' 6
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
6.
9
Gabriel Hernandez
29' 9
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
High Jump
1.
11
Camden Coble
6' 4
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
2.
11
Derek Helmila
5' 8
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
Pole Vault
1.
10
Alexander Kneeland
8' 6
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
9
Lukas Matzke
8' 6
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
Long Jump
1.
12
Tyler Van Lanen
18' 9
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
12
Ryan Theado
17' 11.5
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
9
Dallas Zoeller
13' 6
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
4.
9
Lukas Matzke
12' 9
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
Triple Jump
1.
11
Derek Helmila
35' 10.5
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Christian Albers
32' 9.5
PR
Mar 18
Oshkosh Invitational Boys LARGE School
3.
-
Dillion Natzke
31' 9.5
PR
Apr 3
UWO Frosh/Soph Boys
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Amber Jackson
7.66
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Carissa Wurth
8.16
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
60 Meter Dash
1.
12
Amber Jackson
8.09
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
2.
11
Carissa Wurth
8.69
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
200 Meters
1.
12
Amber Jackson
27.85
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
10
Kylie Swiekatowski
30.18
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
11
Marah Diedrick
30.33
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
400 Meters
1.
10
Kylie Arett
1:05.50
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
2.
9
Lindsey Mirkes
1:07.48
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
11
Marah Diedrick
1:08.79
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
4.
12
Delaney Schurer
1:10.20
Apr 10
FRCC East Division Indoor
800 Meters
1.
11
Margaret Miller
2:36.97
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
2.
11
Karlee Larson
2:44.19
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
11
Brooke Dietsche
2:51.84
Apr 10
FRCC East Division Indoor
1600 Meters
1.
9
Olivia De Cleene
5:38.97
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
2.
12
Jennifer Lemke
6:16.09
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
11
Kayla Young
6:18.72
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3200 Meters
1.
12
Kara Barber
13:29.30
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
11
Kalli Larson
13:44.44
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
10
Sydney Otto
9.69
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
12
Abigail March
10.06
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
12
Emily Calaway
10.86
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
60m Hurdles - 33"
1.
10
Sydney Otto
10.70
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
4x160 Relay
1.
-
Elyse Gmack
Jennifer Gossen
Amber Jackson
Kylie Swiekatowski
1:32.92
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:54.05
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
2.
-
Delaney Bozek
Elyse Gmack
Marah Diedrick
Jennifer Gossen
2:33.92
Apr 10
FRCC East Division Indoor
4x400 Relay
1.
-
Margaret Miller
Brooke Dietsche
Lindsey Mirkes
Kylie Arett
4:31.04
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
-
Relay Team
4:32.57
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
11:15.34
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Alex Kroll
26' 7
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
9
Shelby Smits
25' 5
Apr 10
FRCC East Division Indoor
High Jump
1.
11
Megan Koenig
4' 10
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
9
Lindsey Mirkes
4' 10
Apr 10
FRCC East Division Indoor
3.
10
Olivia Zegers
4' 6
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
10
Sydney Otto
4' 6
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
Pole Vault
1.
10
Shaelyn Opichka
9' 6
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
9
Lauren Muller
7' 0
PR
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
Long Jump
1.
10
Olivia Zegers
14' 10
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
9
Lindsey Mirkes
14' 3.25
Mar 31
UW-Oshkosh Girls Large School Invitational
3.
10
Hannah Kraft
13' 9.5
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
Triple Jump
1.
10
Sydney Otto
32' 7.5
Apr 10
FRCC East Division Indoor
2.
10
Hannah Kraft
30' 4
PR
Apr 10
FRCC East Division Indoor
*Recent improvement