Season:
2016 Indoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1980
1978
1976
1975
1973
1972
1968
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
2005
2004
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
11
Raheem Smith
7.01
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
9
LaCarr Trent
7.13
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
3.
10
Joseph Gathuru
7.32
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
4.
12
Nate Russell
7.46
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
5.
11
Zachariah Holderby
7.48
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
6.
12
Trey Potter
7.57
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
200 Meters
1.
11
Raheem Smith
22.48
PR
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
11
Dontae Deas
24.08
Feb 20
Akron Rubber City Open
3.
12
Trey Potter
24.29
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
400 Meters
1.
10
Joseph Gathuru
52.37
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
2.
12
Eli Harris
56.13
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
3.
10
Jaire Latta
58.56
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
800 Meters
1.
11
Conner Ingram
2:06.06
Feb 20
Akron Rubber City Open
2.
11
Solomon Costa
2:07.00
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
3.
11
Andrew Ray
2:07.43
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
1600 Meters
1.
12
Aaron Schaller
4:33.94
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
2.
11
Conner Ingram
4:39.83
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
3.
10
Tyler Story
4:44.08
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
4.
10
Jason Mehalic
4:47.35
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
5.
10
Connor Ryan
4:58.15
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
3200 Meters
1.
12
Aaron Schaller
10:10.56
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
2.
11
Taylor Belcastro
10:14.22
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
3.
10
Jason Mehalic
10:15.32
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
4.
10
Connor Ryan
10:48.31
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
5.
10
Tyler Story
11:00.43
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
60m Hurdles - 39"
1.
11
Dontae Deas
8.64
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
11
Michael Buchanan
9.12
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
4x200 Relay -
1.
Dontae Deas
Joseph Gathuru
Trey Potter
Raheem Smith
1:31.07
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
Dontae Deas
Joseph Gathuru
Raheem Smith
Trey Potter
1:33.64
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
3.
Zachariah Holderby
Raheem Smith
Dontae Deas
Joseph Gathuru
1:34.05
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
4.
Dontae Deas
Joseph Gathuru
Zacharia Holderby
Trey Potter
1:36.76
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
5.
Terry TJ Chatman
Brandon Jenkins
Kelly Wilson
Trey Potter
1:38.83
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
4x400 Relay
1.
Dontae Deas
Eli Harris
Drake Schmidt
Michael Buchanan
3:44.93
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
4x800 Relay
1.
Solomon Costa
Conner Ingram
Andrew Ray
Aaron Schaller
8:26.56
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
Solomon Costa
Conner Ingram
Connor Ryan
Tyler Story
8:47.56
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
Shot Put - 12lb
1.
11
Brenden Cox
46' 8
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
10
Ben Dalton
35' 2
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
High Jump
1.
11
Mason Stevens
5' 6
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
Pole Vault
1.
11
Colton Bosaw
10' 6
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
12
Andres Jaramillo
9' 0
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
Long Jump
1.
12
Eli Whiteside
22' 9.5
PR
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
12
Nate Russell
20' 2
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
3.
11
Zachariah Holderby
18' 7
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
Triple Jump
1.
12
Eli Whiteside
43' 4.25
PR
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
12
Nate Russell
40' 0
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
Womens
60 Meter Dash
1.
10
Amariah Thomas
7.77
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
12
MiAngel Daniels
7.90
PR
Jan 23
Kevin Dare Invitational
3.
12
Makayla Scott
7.91
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
4.
11
Ivy McKee
8.01
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
11
Journi Reese
8.01
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
6.
10
Dominique Washington
8.73
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
7.
-
Johnae Coleman
8.76
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
8.
12
Ivanna Dixon
8.90
PR
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
200 Meters
1.
10
Amariah Thomas
25.31
Mar 13
New Balance Nationals Indoor
2.
11
Ivy McKee
25.71
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
3.
11
Journi Reese
26.22
PR
Jan 23
Kevin Dare Invitational
4.
12
Makayla Scott
27.36
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
5.
10
Nia Chandler
28.23
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
400 Meters
1.
12
MiAngel Daniels
58.92
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
2.
9
Shynae' Deas
58.99
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
3.
11
Journi Reese
1:02.38
PR
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
4.
12
Kearstin Turner
1:02.97
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
5.
10
Rheagan Jennings
1:03.63
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
6.
11
Ivy McKee
1:04.28
PR
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
7.
11
Abby Armstrong
1:08.58
PR
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
8.
12
Ivanna Dixon
1:17.34
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
800 Meters
1.
9
Shynae' Deas
2:19.71
Feb 13
SPIRE Scholastic Showcase
2.
10
Allison Groves
2:19.81
PR
Feb 13
SPIRE Scholastic Showcase
3.
9
Madison Martinez
2:23.66
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
4.
12
Kearstin Turner
2:29.85
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
5.
9
Areli Ramos-Ochoa
2:33.65
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
6.
10
Melanie Allen
2:37.22
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
7.
9
Milan Howard
3:00.55
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
1600 Meters
1.
12
Allison Hoolihan
5:15.32
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
2.
10
Allison Groves
5:27.26
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
3.
11
Claire Steigerwald
5:27.66
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
4.
10
Melanie Allen
5:38.11
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
5.
9
Shynae' Deas
5:40.47
PR
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
6.
9
Ari Redmond
5:41.94
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
7.
9
Areli Ramos-Ochoa
5:51.65
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
1 Mile
1.
12
Allison Hoolihan
5:22.11
PR
Jan 23
Kevin Dare Invitational
2.
12
Kearstin Turner
5:42.67
PR
Jan 23
Kevin Dare Invitational
3000 Meters
1.
11
Claire Steigerwald
10:59.55
PR
Jan 23
Kevin Dare Invitational
3200 Meters
1.
11
Claire Steigerwald
11:14.94
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
9
Ari Redmond
12:26.82
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
3.
10
Melanie Allen
12:31.77
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
4.
9
Areli Ramos-Ochoa
12:41.14
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
60m Hurdles - 33"
1.
12
MiAngel Daniels
8.66
PR
Feb 13
SPIRE Scholastic Showcase
2.
11
Benja Duff
9.02
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
3.
12
Mariah Mackey
9.55
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
4.
9
Nayona Barksdale
9.79
PR
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
5.
10
Nia Chandler
10.84
PR
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
4x100 Relay
1.
Ivy McKee
Journi Reese
Makayla Scott
Benja Duff
49.47
Feb 20
Akron Rubber City Open
2.
Abby Armstrong
Johnae Coleman
Dominique Washington
Mariah Mackey
52.95
Feb 20
Akron Rubber City Open
4x200 Relay -
1.
MiAngel Daniels
Ivy McKee
Makayla Scott
Amariah Thomas
1:42.83
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
2.
MiAngel Daniels
Ivy McKee
Journi Reese
Makayla Scott
1:43.14
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
3.
Relay Team
1:43.32
Feb 20
Akron Rubber City Open
4.
Makayla Scott
Journi Reese
Ivy McKee
MiAngel Daniels
1:43.41
Mar 13
New Balance Nationals Indoor
5.
Abby Armstrong
Shynae Deas
Ivanna Dixon
Rhegan Jennings
1:50.52
Feb 20
Akron Rubber City Open
6.
Kiera Randolph
Courtney Owens
Mariah Mackey
Ivanna Dixon
1:52.32
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
7.
Nayona Barksdale
Ivanna Dixon
Bailey Johnson
Imani Mathews
1:53.33
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
8.
Makayla Scott
Nia Chandler
Mariah Mackey
Bailey Johnson
1:53.55
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
9.
Erin Owens
Nayona Barksdale
Dominique Washington
Ivanna Dixon
1:54.80
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
10.
Kiera Randolph
Imani Mathews
Brukti Sileshi
Jennings Reagan
2:02.73
Jan 9
Ohio Northern Meet #1
4x400 Relay
1.
MiAngel Daniels
Amariah Thomas
Allison Groves
Shynae Deas
3:57.24
Mar 13
New Balance Nationals Indoor
2.
MiAngel Daniels
Shynae Deas
Allison Groves
Ivy McKee
3:57.96
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
3.
Shynae Deas
Allison Groves
Ivy McKee
MiAngel Daniels
3:58.88
Feb 13
SPIRE Scholastic Showcase
4.
Shynae Deas
Allison Groves
Allison Holahan
Madison Martinez
4:06.69
Feb 20
Akron Rubber City Open
5.
Relay Team
4:06.89
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
6.
Amariah Thomas
Abby Armstrong
Madison Martinez
Kearstin Turner
4:08.66
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
7.
Rhegan Jennings
Ali Hoolihan
Journi Reese
Claire Steigerwald
4:25.36
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
4x800 Relay
1.
Shynae Deas
Allison Groves
Allison Holahan
Madison Martinez
9:17.57
Mar 5
OATCCC Indoor State Championships
2.
Shynae Deas
Allison Holahan
Kearstin Turner
Allison Groves
9:31.10
Mar 13
New Balance Nationals Indoor
3.
Shynae Deas
Allison Groves
Allison Holahan
Kearstin Turner
9:36.39
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
4.
Relay Team
9:47.69
Feb 13
SPIRE Scholastic Showcase
5.
Madison Martinez
Areli Ramos-ochoa
Ari Redmond
Claire Steigerwald
9:53.42
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
6.
Areli Ramos-ochoa
Melanie Allen
Shynae Deas
Ari Redmond
10:19.31
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
7.
Sara Buckner
Milan Howard
Jessica Patrick
Areli Ramos-ochoa
11:12.51
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
8.
Sara Buckner
Milan Howard
Ari Redmond
Kearstin Turner
11:47.53
Feb 20
Akron Rubber City Open
Shot Put - 4kg
1.
9
Brooke Johnson
30' 7
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
9
Bronte Johnson
24' 3
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
High Jump
1.
11
Kayla Randolph
5' 4
PR
Feb 6
OSU HS Qualifier #3
2.
10
Nia Chandler
4' 10
Jan 16
OSU HS Qualifier #1
3.
10
Neha Bedham
4' 8
PR
Feb 20
Akron Rubber City Open
Pole Vault
1.
10
Neha Bedham
7' 6
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
10
Sierra Rockette
7' 0
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
Long Jump
1.
11
Kiera Randolph
17' 0
PR
Feb 7
Youngstown State HS Invitational #3
Weight Throw - 20lb
1.
9
Bronte Johnson
24' 2
PR
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
2.
9
Brooke Johnson
22' 0.25
Feb 27
Ohio Central District D1 Meet
*Recent improvement