Season:
2016 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Chris Palmer
7.23
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
2.
12
John Paynter
7.37
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
3.
12
Nick Mattina
7.38
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
4.
12
Nick Hadzigeorgio
7.45
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
5.
12
Andrew Servedio
7.54
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
6.
10
Jack Pattach
7.58
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
7.
12
Evan Dandereaux
7.62
PR
Jan 9
Freedom Games
8.
11
Nick Papageorgio
7.73
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
9.
12
Michael Derrenbach
7.78
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
10.
11
Max Hartman
7.79
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
11.
9
Anthony Derrenbacher
7.80
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
12.
10
Thomas Kubisa
8.15
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
300 Meters
1.
9
Liam Park
38.94
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
12
Chris Palmer
39.11
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
3.
12
Nick Hadzigeorgio
40.94
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
4.
9
Daniel McKay
41.36
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
5.
12
Vinnie Connors
41.93
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
6.
12
John Paynter
41.97
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
7.
12
Jose Morel
42.28
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
8.
11
Kevin Churns
42.70
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
9.
11
Liam Donahue
42.72
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
10.
12
Michael Derrenbacher
42.88
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
11.
11
Kaelan Muscata
43.13
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
12.
12
Andrew Servedio
43.21
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
13.
12
Evan Dandereaux
43.70
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
14.
10
Thomas Kubisa
43.72
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
15.
12
Nick Mattina
44.38
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
16.
10
Jack Pattach
45.12
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
17.
9
Scott Marro
49.07
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
18.
9
David Morelli
51.02
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
19.
9
Anthony Derrenbacher
51.78
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
20.
9
Dominic Arenare
51.96
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
600 Meters
1.
11
Chris Tibbetts
1:26.13
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
2.
11
Liam Donahue
1:32.87
Jan 9
Freedom Games
3.
9
Daniel McKay
1:33.51
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
11
Kevin Churns
1:33.59
Jan 9
Freedom Games
5.
12
Jack McGlinchey
1:35.69
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
6.
10
Thomas Kubisa
1:39.45
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
7.
11
Kyle Heihs
1:41.13
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
8.
11
Prentice Josh
1:44.99
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
9.
11
Andreas Larsen
1:49.06
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
-
Luke Bordinaro
1:52.50
PR
Jan 9
Freedom Games
11.
11
Luke Bordonaro
1:59.70
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
1000 Meters
1.
11
Christopher Tibbet
2:32.48
PR
Mar 5
NYSPHSAA Indoor State Championships
2.
11
Chris Tibbetts
2:33.40
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
12
Joseph Varca
2:49.79
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
4.
12
Jack McGlinchey
2:50.10
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
11
Kyle Heihs
2:50.25
PR
Jan 9
Freedom Games
6.
11
Prentice Josh
3:03.46
Jan 9
Freedom Games
7.
12
David Hirst
3:05.20
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
8.
9
Nicholas Ambrosino
3:17.61
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
9.
10
Kent Lin
3:18.64
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
1600 Meters
1.
11
Chris Tibbets
4:25.65
PR
Jan 9
Freedom Games
2.
11
John Lauer
4:27.58
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
3.
12
Joseph Varca
4:40.65
PR
Jan 9
Freedom Games
4.
12
Jack McGlinchey
4:44.46
Jan 9
Freedom Games
5.
11
Kyle Heihs
4:49.13
Jan 16
Molly Stanner Games
6.
11
Prentice Josh
5:06.13
Jan 16
Molly Stanner Games
7.
9
Vidit Parikh
5:11.56
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
8.
11
Justin McMahon
5:11.78
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
9.
11
Andreas Larsen
5:12.89
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
9
Nicholas Ambrosino
5:26.87
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
11.
11
Alexander Giudice
5:28.58
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
12.
9
Christopher Ventre
5:33.27
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
13.
9
Vincent Tripi
5:36.59
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
14.
9
Matthew Carr
5:38.41
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
15.
10
Kent Lin
5:42.69
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
3200 Meters
1.
11
John Lauer
9:24.77
PR
Mar 5
NYSPHSAA Indoor State Championships
2.
12
Joseph Varca
10:12.82
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
3.
12
Matt Rinaldi
10:55.69
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
12
Robert Conte
11:17.51
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
55m Hurdles - 39"
1.
12
Jose Morel
8.36
PR
Feb 8
NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
2.
11
Liam Donahue
9.03
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
3.
12
Conor Hartman
9.13
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
12
John Paynter
9.26
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
5.
12
Michael Derrenbacher
9.63
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
6.
12
Michael Derrenbach
9.67
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
4x200 Relay -
1.
Chris Palmer
Jose Morel
Nick Hadzigeorgio
Liam Park
1:41.36
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
Nicholas Hadzigeorgiou
Chris Palmer
Jose Morel
Kaelan Muscata
1:43.11
Jan 9
Freedom Games
3.
Relay Team
1:43.45
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
4.
Kevin Churns
Michael Derrenbacher
Liam Donahue
Daniel McKay
1:46.57
Jan 9
Freedom Games
4x400 Relay
1.
Liam Donahue
Kevin Churns
Michael Derrenbacher
Thomas Kubisa
3:56.69
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
Relay Team
3:58.36
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
4x800 Relay
1.
Chris Tibbetts
John Lauer
Kyle Heihs
Jack McGlinchey
8:26.67
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
Relay Team
8:32.20
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
9
Christopher Ventre
Liam Park
Daniel McKay
Nicholas Ambrosino
4:20.87
Jan 9
Freedom Games
2.
9
Matthew Carr
Dominic Arenare
Anthony Derrenbacher
Vidit Parikhr
4:25.75
Jan 9
Freedom Games
3.
Thomas Kubisa
Jack Pattach
Zach Pena
Kent Lin
4:30.74
Jan 9
Freedom Games
Shot Put - 12lb
1.
11
Christopher Fasano
52' 9.5
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
2.
12
Patrick Lavan
36' 1.25
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
3.
10
Dan Heiser
31' 0.5
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
10
Anthony Catalanotto
29' 8.5
PR
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
High Jump
1.
10
Connor Pallman
6' 0
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
2.
11
William Kampouroglou
5' 10
PR
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
3.
12
Jose Morel
5' 6
Jan 18
Section 11 Boys Last Chance Meet
4.
11
Kaelan Muscata
5' 3
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
9
Liam Park
5' 3
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
6.
10
Jack Pattach
5' 0
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
7.
9
Scott Marro
4' 6
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
Pole Vault
1.
-
Adam Dillon
11' 6
PR
Feb 27
Long Island Elite Track Invitational
Long Jump
1.
12
Nicholas Hadzigeorgiou
19' 0.5
PR
Jan 9
Freedom Games
2.
12
Nick Hadzigeorgio
18' 11.5
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
3.
12
Jose Morel
18' 9.75
PR
Dec 9
Section 11 Boys Crossover A
4.
11
Kevin Churns
16' 11.25
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
5.
10
Zach Pena
16' 10
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
6.
10
John Ferrari
15' 7
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
7.
12
Evan Dandereaux
14' 7
PR
Dec 19
Section 11 Boys Crossover C
8.
9
Daniel McKay
14' 4
PR
Jan 2
Section 11 Boys Crossover D
Triple Jump
1.
12
Nick Hadzigeorgio
39' 11.25
PR
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
2.
12
Jose Morel
38' 8
PR
Dec 13
Section 11 Boys Crossover B
Weight Throw - 25lb
1.
11
Christopher Fasano
50' 8.5
Feb 1
Section 11 Boys Lareg School Championshi
Womens
55 Meter Dash
1.
9
Caly O'Brien
7.69
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
12
Leah Blackall
7.84
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
3.
12
Kelly Gardner
7.86
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
12
Lauren Driscoll
7.92
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
5.
11
Marie Newman
8.04
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
6.
11
Leanne Curaro
8.16
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
7.
9
Jessica Sommers
8.19
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
8.
12
Paige Belleville
8.20
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
9.
11
Chassity Carrion
8.23
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
10.
12
Mara Bigornia
8.34
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
11.
12
Elaina DiSalvo
8.36
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
12.
11
Erin Maryzek
8.39
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
13.
9
Mikayla Pulido
8.41
Dec 19
Bishop Loughlin Games
14.
11
Ariyanna Jarvis
8.47
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
15.
10
Abigail Bandl
8.56
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
16.
11
Kayla Goodman
8.63
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
17.
11
AlyiaRose Wolinsky
8.66
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
18.
9
Melanie Wright
8.71
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10
Grace Lipponer
8.71
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
20.
9
Gianna Nasta
8.73
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
11
Valerie Goding
8.73
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
10
Casey Weilbacher
8.73
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
23.
10
Kaitlyn Sabatino
8.76
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
24.
12
Kat Napoli
8.83
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
25.
9
Veronika Trtik
8.85
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
26.
11
Devina Dray
8.87
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
27.
10
Emily Stallone
8.94
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
28.
12
Mackenzie Coleman
8.95
Jan 16
Molly Stanner Games
29.
11
Isabella Peralta
9.02
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
30.
9
Amanda Simmons
9.06
Jan 16
Molly Stanner Games
31.
12
Frankie DeStio
9.17
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
32.
9
Ashley Czarnecki
9.34
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
33.
9
Angela Newland
9.64
Jan 16
Molly Stanner Games
60 Meter Dash
1.
9
Diane Wahlberg
10.63
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
2.
9
Nina Rotolo
10.66
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
200 Meters
1.
12
Kelly Gardner
28.10
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
2.
9
Caly O'Brien
28.56
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
3.
12
Leah Blackall
28.92
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
4.
12
Lauren Driscoll
29.88
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
5.
12
Paige Belleville
29.97
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
6.
9
Jessica Sommers
30.15
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
7.
12
Mara Bigornia
30.50
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
8.
11
Erin Maryzek
30.73
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
9.
10
Ashley Lauth
31.69
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
300 Meters
1.
12
Kelly Gardner
43.34
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
9
Caly O'Brien
44.60
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
3.
12
Leah Blackall
45.32
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
4.
12
Paige Belleville
46.28
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
5.
11
Krista Goodman
47.14
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
6.
11
Kayla Goodman
47.56
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
7.
11
Leanne Curaro
47.62
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
8.
11
Isabella Peralta
48.45
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
9.
12
Elaina DiSalvo
49.20
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
10.
10
Abigail Bandl
50.58
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
11.
9
Jessica Sommers
50.65
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
12.
10
Ashley Lauth
51.27
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
13.
10
Emily Stallone
51.90
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
14.
11
Valerie Goding
52.66
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
15.
9
Melanie Wright
53.37
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
16.
11
Angela Lagnese
53.55
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
17.
11
Devina Dray
53.72
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
18.
12
Preet Joshi
1:00.88
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
600 Meters
1.
11
Krista Goodman
1:43.22
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
2.
11
Amanda Carlson
1:48.10
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
3.
11
Kaitlyn Goodman
1:50.56
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
4.
11
Isabella Peralta
1:50.94
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
5.
11
Kaitlyn Licata
1:53.87
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
6.
9
Jordyn McDonnell
1:54.60
Jan 16
Molly Stanner Games
7.
9
Caly O'Brien
1:55.47
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
8.
12
Jessica Humann
1:59.30
Jan 16
Molly Stanner Games
9.
10
Nicole Batinsey
1:59.74
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
10.
9
Veronika Trtik
2:06.00
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
800 Meters
1.
11
Krista Goodman
2:25.51
PR
Dec 30
Rhode Island Classic
2.
12
Mara Bigornia
2:44.69
PR
Feb 26
Dream Big Pentathlon Invitational
800m Racewalk
1.
12
Kaitlin Martins
3:48.48
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
2.
12
Emily Leath
4:03.30
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
3.
11
Jessica Levine
4:30.00
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
4.
12
Denise Barrera-Trejo
4:32.99
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
5.
12
Meghan Tozza
4:33.81
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
6.
11
Ariana Cagnina
4:34.09
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
7.
9
Victoria Lopez
4:48.93
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
8.
10
Nicole DeStio
4:56.75
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
9.
9
Jasmine Irani
5:02.66
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
10.
9
Catherine Houston
5:09.91
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
11.
11
Kiara Miranda
5:17.98
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
12.
9
Victoria Lengefeld
5:25.49
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
13.
9
Sofia Vallecillo
5:27.74
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
14.
10
Rachel Czaplinski
6:00.08
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
1000 Meters
1.
11
Krista Goodman
3:07.44
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
11
Amanda Carlson
3:10.86
PR
Feb 8
NYSPHSAA Section 11 State Qualifier
3.
9
Jordyn McDonnell
3:18.39
Feb 3
Section XI Large School Championships
4.
11
Kaitlyn Licata
3:20.21
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
5.
12
Emily Lin
3:25.43
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
6.
11
Kaitlyn Goodman
3:29.57
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
7.
10
Gabriella Mott
3:32.46
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
8.
10
Allaura Dashnaw
3:32.80
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
9.
12
Jessica Humann
3:33.73
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
10.
10
Rebecca Block
3:35.85
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
11.
9
Ashley Graetzer
3:41.88
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
12.
10
Nicole Batinsey
3:44.03
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
13.
12
Nicole Fezza
3:58.38
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
1500 Meters
1.
11
Kaitlyn Licata
5:10.00
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
11
Amanda Carlson
5:16.36
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
3.
9
Jordyn McDonnell
5:23.18
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
4.
12
Mackenzie Coleman
5:30.31
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
5.
10
Allaura Dashnaw
5:41.19
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
6.
10
Rebecca Block
5:50.69
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
7.
12
Jessica Humann
5:56.68
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
8.
12
Nicole Fezza
5:59.61
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
9.
11
Hailey Lynch
6:05.91
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
10.
9
Danielle Czarnecki
6:06.11
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
11.
9
Giavanna Carr
6:19.25
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
12.
12
Lauren Driscoll
6:28.72
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
13.
12
Alexis Bruno
6:29.49
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
14.
10
Caitlyn Sinram
6:42.15
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
1500m Racewalk
1.
12
Kaitlin Martins
7:42.31
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
2.
12
Emily Leath
7:48.98
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
3.
11
Ariana Cagnina
8:00.71
Feb 3
Section XI Large School Championships
4.
11
Jessica Levine
8:09.59
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
5.
12
Denise Barrera-Trejo
8:20.89
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
6.
12
Den Barrera-Trejo
8:32.05
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
7.
9
Jasmine Irani
8:36.75
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
8.
12
Meghan Tozza
8:43.04
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
9.
10
Nicole DeStio
8:56.22
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
10.
9
Catherine Houston
9:09.63
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
11.
9
Sofia Vallecillo
9:17.06
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
12.
10
Nicole Batinsey
9:23.49
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
13.
11
Kiara Miranda
9:24.14
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
14.
9
Victoria Lengefeld
9:28.09
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
15.
9
Diane Wahlberg
9:28.93
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
16.
9
Angela Newland
9:40.16
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
17.
11
Erin Maryzek
9:52.50
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
18.
12
Jessica Humann
10:12.45
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
19.
10
Rachel Czaplinski
10:21.02
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
20.
9
Victoria Lopez
10:22.15
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
21.
12
Nicole Costanzo
10:27.22
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
22.
9
Melina DeBiccari
10:27.39
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
23.
10
Ashley Lauth
10:59.32
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
24.
12
Kira Audia
11:59.74
PR
Dec 16
Section 11 Girls Crossover C
1600 Meters
1.
11
Kaitlyn Licata
5:33.70
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
2.
10
Gabriella Mott
5:45.64
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
10
Allaura Dashnaw
5:54.65
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
1 Mile
1.
11
Kaitlyn Licata
5:34.20
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
2.
11
Krista Goodman
5:34.52
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3.
11
Amanda Carlson
5:38.74
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
10
Gabriella Mott
5:43.33
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
5.
12
Mackenzie Coleman
5:49.77
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
6.
9
Jordyn McDonnell
5:50.59
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
7.
10
Allaura Dashnaw
5:58.67
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
8.
11
Kaitlyn Goodman
6:05.11
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
9.
12
Emily Lin
6:11.31
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
10.
10
Rebecca Block
6:20.38
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
11.
12
Jessica Humann
6:27.83
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
3000 Meters
1.
10
Gabriella Mott
11:10.42
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
2.
12
Mackenzie Coleman
11:21.75
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
11
Kaitlyn Licata
11:34.16
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
4.
11
Amanda Carlson
11:37.55
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
5.
9
Jordyn McDonnell
11:39.61
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
6.
12
Emily Lin
12:16.45
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
7.
10
Allaura Dashnaw
12:24.90
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
8.
12
Jessica Humann
12:52.75
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
9.
9
Giavanna Carr
13:04.10
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
10.
12
Emily Leath
13:06.98
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
11.
11
Hailey Lynch
13:41.37
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
55m Hurdles - 33"
1.
12
Nicole Costanzo
9.68
Dec 19
Bishop Loughlin Games
2.
12
Mara Bigornia
9.77
PR
Mar 1
Eastern States Indoor Championships
3.
12
Elaina DiSalvo
10.15
PR
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
11
Valerie Goding
10.27
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
5.
10
Kelsey Flynn
10.30
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
6.
11
Kayla Goodman
10.31
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
7.
11
Emily Watson
10.69
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
8.
9
Mikayla Pulido
10.90
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
9.
11
Devina Dray
11.21
PR
Jan 16
Molly Stanner Games
10.
12
Lauren Driscoll
11.23
PR
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
11.
9
Melanie Wright
11.98
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
12.
9
Amanda Simmons
12.02
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
13.
9
Angela Newland
12.57
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
14.
10
Sophie Bade
13.13
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
15.
9
Alison Nguyen
13.27
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
16.
9
Nina Rotolo
14.07
Jan 21
Section 11 Girls Crossover Meet D2
4x200 Relay -
1.
Kelly Gardner
Leah Blackall
Jessica Sommers
Lauren Driscoll
1:52.27
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
Relay Team
1:52.46
Jan 11
Jim Zeitler Relays
3.
Leah Blackall
Kelly Gardner
Chassity Carrion
Lauren Driscoll
1:54.66
Dec 19
Bishop Loughlin Games
4.
Jessica Sommers
Erin Maryzek
Kayla Goodman
Caly O'Brien
2:02.22
Dec 19
Bishop Loughlin Games
5.
Abigail Bandl
Jasmine Irani
Erin Keenan
Mikayla Pulido
2:09.38
Dec 19
Bishop Loughlin Games
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:27.74
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
2.
Kaitlyn Goodman
Isabella Peralta
Paige Belleville
Caly O'Brien
4:32.55
Dec 19
Bishop Loughlin Games
3.
Erin Maryzek
Emily Lin
Kaitlyn Goodman
Elaina DiSalvo
4:33.54
Feb 3
Section XI Large School Championships
4x800 Relay
1.
Amanda Carlson
Kaitlyn Licata
Emily Lin
Krista Goodman
10:19.12
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
Relay Team
10:20.97
Jan 16
Molly Stanner Games
3.
Krista Goodman
Kaitlyn Licata
Emily Lin
Mackenzie Coleman
10:28.08
Dec 19
Bishop Loughlin Games
4x1600 Relay
1.
Krista Goodman
Amanda Carlson
Gabriella Mott
Kaitlyn Licata
22:24.33
Jan 11
Jim Zeitler Relays
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:49.62
Dec 30
Rhode Island Classic
SMR 1600m - [800-200-200-400]
1.
Ashley Lauth
Allaura Dashnaw
Grace Lipponer
Abigail Bandl
5:02.35
Dec 19
Bishop Loughlin Games
2.
Mikayla Pulido
Giavanna Carr
Samantha Robinson
Kaitlyn Sabatino
5:04.34
Dec 19
Bishop Loughlin Games
3.
Jasmine Irani
Amanda Simmons
AlyiaRose Wolinsky
Amy Brocato
5:24.25
Dec 19
Bishop Loughlin Games
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:38.21
Dec 30
Rhode Island Classic
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Relay Team
43.55
Dec 30
Rhode Island Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Molly Kearns
30' 6.5
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
11
Danielle Bongiorno
28' 10
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
3.
12
Lauren Driscoll
27' 10
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
4.
11
Erin Maryzek
27' 0
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
5.
9
Giavanna Carr
26' 11.25
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
6.
12
Mara Bigornia
24' 7.25
PR
Feb 26
Dream Big Pentathlon Invitational
7.
9
Jacqueline Paynter
22' 4.75
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
8.
9
Teresa LaFrancesca
22' 4
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
9.
12
Kira Audia
22' 1.5
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
10.
10
Caitlin McEvoy
21' 6
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
11.
12
Teresa Parisi
20' 11
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
12.
9
Ashley Czarnecki
20' 6.75
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
13.
10
Hailey Spano
20' 4.25
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
14.
9
Francesca Iovino
16' 3.25
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
15.
9
Tina Mistry
12' 9
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
High Jump
1.
12
Nicole Costanzo
5' 0
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
12
Mara Bigornia
5' 0
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
12
Lauren Driscoll
4' 6
Jan 11
Jim Zeitler Relays
4.
11
Valerie Goding
4' 3
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
5.
11
Emily Watson
4' 0
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
11
Marie Newman
4' 0
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
9
Melanie Wright
4' 0
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
Pole Vault
1.
12
Elaina DiSalvo
9' 6
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
Long Jump
1.
12
Leah Blackall
17' 9.5
Jan 11
Jim Zeitler Relays
2.
12
Kelly Gardner
17' 3.5
PR
Feb 3
Section XI Large School Championships
3.
12
Elaina DiSalvo
15' 1
Jan 9
Emblem Health Hispanic Games
4.
9
Caly O'Brien
14' 8
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
5.
9
Jessica Sommers
14' 5.25
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
6.
11
Marie Newman
14' 4
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
7.
12
Mara Bigornia
14' 0
PR
Dec 12
Section 11 Girls Crossover B
8.
11
Emily Gannon
13' 5.75
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
9.
10
Abigail Bandl
13' 3
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
10.
10
Emily Stallone
12' 7.5
PR
Jan 16
Section 11 Girls - Jim Howard Meet
11.
11
Tatiana Arango
11' 4
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
12.
10
Jeanine Cerqueira
11' 1
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
Triple Jump
1.
12
Leah Blackall
37' 10.5
Feb 3
Section XI Large School Championships
2.
12
Elaina DiSalvo
33' 7
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
3.
11
Marie Newman
30' 9.5
PR
Dec 18
Section 11 Girls Crossover C
4.
12
Emily Leath
30' 4.25
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
5.
12
Frankie DeStio
29' 9
PR
Jan 11
Jim Zeitler Relays
6.
11
Emily Watson
29' 8.75
Jan 11
Jim Zeitler Relays
7.
11
Erin Maryzek
28' 4.5
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
8.
9
Gianna Nasta
27' 9
PR
Jan 3
Art Mitchell Class Meet (Girls)
9.
10
Ashley Lauth
26' 6
PR
Dec 6
Section 11 Girls Crossover A
Weight Throw - 20lb
1.
11
Erin Leonard
39' 6.25
PR
Dec 30
Rhode Island Classic
2.
11
Erin Maryzek
31' 6.75
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
3.
12
Kira Audia
30' 9.5
PR
Dec 23
St. Anthony's Developmental Meet 3
4.
10
Grace Lipponer
29' 6.5
Feb 3
Section XI Large School Championships
5.
10
Molly Kearns
29' 3
Feb 3
Section XI Large School Championships
6.
11
Danielle Bongiorno
26' 7
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
7.
9
Teresa LaFrancesca
22' 10
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
8.
12
Teresa Parisi
21' 0
PR
Dec 5
St. Anthony's Developmental Meet 1
Pentathlon (Outdoor) -
1.
12
Mara Bigornia
2370
PR
Feb 26
Dream Big Pentathlon Invitational
*Recent improvement