Season:
2017 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1993
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
10
Albert Kwon
7.37
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
10
Danny Skibitcky
7.54
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
3.
9
Max Shafer
7.78
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
4.
10
Ayan Bhattacharjee
8.27
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
5.
11
Hopeland West
8.59
Jan 24
SCC East Sectional
300 Meters
1.
9
Frank Barolli
41.82
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
2.
11
Mark Rubin
42.51
Jan 17
SCC Novice Meet
3.
9
Max Shafer
42.78
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
600 Meters
1.
12
Isaac Marquez
1:30.44
PR
Feb 15
CIAC Combined Class LL Championship
2.
9
Frank Barolli
1:34.62
Jan 17
SCC Novice Meet
3.
9
Max Shafer
1:35.49
Jan 24
SCC East Sectional
4.
10
Sebastian Pepe
1:40.78
PR
Jan 24
SCC East Sectional
5.
11
Matt Engels
1:44.99
PR
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
6.
10
Parker Arai
1:48.57
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
1000 Meters
1.
11
Brendan Murray
2:39.55
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
11
Matt Engels
3:26.09
PR
Jan 24
SCC East Sectional
1600 Meters
1.
11
Brendan Murray
4:25.28
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
12
Jake Lawlor
4:51.81
PR
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
3.
12
Henry Klarman
5:05.86
PR
Jan 24
SCC East Sectional
1 Mile
1.
11
Brendan Murray
4:23.19
PR
Jan 21
35th Yale Interscholastic Track and Field Classic
3200 Meters
1.
11
Brendan Murray
9:24.80
Feb 20
CIAC Combined State Open Championship
2 Miles
1.
11
Brendan Murray
9:14.30
PR
Mar 4
New England Championship
55m Hurdles - 39"
1.
11
Mark Rubin
9.65
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
2.
12
Chris Paier
9.76
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
3.
9
Frank Barolli
12.05
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
4.
11
Hopeland West
13.48
PR
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
4x400 Relay
1.
Isaac Marquez
Frank Barolli
Max Shafer
Brendan Murray
3:54.39
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
2.
Isaac Marquez
Frank Barolli
Max Shafer
Chris Paier
3:54.76
Feb 15
CIAC Combined Class LL Championship
3.
Frank Barolli
Max Shafer
Sebastian Pepe
Mark Rubin
3:58.52
Jan 21
SCC Coaches Invitational
4.
Isaac Marquez
Jake Lawlor
Max Shafer
Mark Rubin
3:59.57
Jan 24
SCC East Sectional
4x800 Relay
1.
Quentin Arai
Sebastian Pepe
Henry Klarman
Brendan Murray
9:03.97
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
2.
Quentin Arai
Henry Klarman
Sebastian Pepe
Frank Barolli
9:22.90
Feb 15
CIAC Combined Class LL Championship
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Sebastian Pepe
Albert Kwon
Chris Paier
Brendan Murray
4:03.87
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
2.
Albert Kwon
Chris Paier
Henry Klarman
Quentin Arai
4:20.09
Jan 24
SCC East Sectional
Shot Put - 12lb
1.
12
Trevor Steskla
43' 3.5
PR
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
High Jump
1.
12
Evan Cole
5' 8
PR
Jan 24
SCC East Sectional
Long Jump
1.
12
Evan Cole
18' 7.5
PR
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
2.
11
Mark Rubin
16' 8.25
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
3.
10
Danny Skibitcky
15' 10.5
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
4.
12
Chris Paier
15' 5
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
5.
10
Albert Kwon
15' 2.75
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
6.
12
Matthew Switalski
14' 0
PR
Jan 24
SCC East Sectional
7.
9
Frank Barolli
13' 11.75
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
8.
10
Sebastian Pepe
11' 4.5
PR
Dec 20
SCC Boys Developmental Meet#1
9.
11
Hopeland West
10' 2
PR
Jan 9
SCC Boys Developmental Meet#2
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Sarah Pierpont
7.88
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
2.
9
Ruth DelVecchio
8.16
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
3.
11
Jessica Zanca
8.30
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
4.
12
Lexie Gula
8.31
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
5.
12
Alexandra Gula
8.33
Jan 13
McReavy Invitational
6.
11
Harvest Carocci
8.37
PR
Jan 24
SCC East Sectional
7.
10
Giselle Zumerchik
8.38
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
8.
11
Abigail Cole
8.50
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
10
Nina Montagna
8.73
PR
Jan 24
SCC East Sectional
10.
10
Rachel Rinaldi
8.91
Jan 24
SCC East Sectional
11.
10
Maya Galloza
8.92
PR
Jan 24
SCC East Sectional
12.
11
Brooke Marschner
8.94
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9
Ameya Arun
8.94
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
14.
10
Talia Yavorek
9.04
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
15.
10
Emily Russolillo
9.16
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
16.
10
Alyssa Misiewicz
9.26
Jan 17
SCC Novice Meet
17.
10
Caitlyn Guerrera
9.27
Jan 24
SCC East Sectional
18.
9
Rachel Diglio
9.33
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
19.
12
Madison Casner
9.35
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
20.
10
Jennifer Ndjomou
9.39
Jan 24
SCC East Sectional
21.
10
Samantha Alexander
9.42
PR
Jan 24
SCC East Sectional
22.
10
Ellie Murphy
9.48
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
23.
12
Tessa Barsczewski
9.49
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
24.
11
Renee Clarke
9.51
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
25.
10
Laura Thomas
9.53
PR
Jan 24
SCC East Sectional
26.
10
Emma Stratton
9.60
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
27.
10
Maya Arrias
9.92
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9
Brianna Collins
9.92
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
29.
10
Kelly Voong
9.94
Jan 17
SCC Novice Meet
30.
10
Erica Kareco
9.98
Jan 24
SCC East Sectional
31.
10
Marissa O'Connell
11.22
Jan 24
SCC East Sectional
300 Meters
1.
12
Sarah Clark
43.45
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
2.
12
Bailey Cunningham
45.98
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
3.
9
Ruth DelVecchio
47.43
PR
Jan 24
SCC East Sectional
4.
12
Chinaechelum Okoro
47.64
Jan 24
SCC East Sectional
5.
12
Lexie Gula
48.07
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
6.
10
Giselle Zumerchik
48.77
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
11
Abigail Cole
49.40
Jan 17
SCC Novice Meet
8.
10
Nina Montagna
50.48
PR
Jan 24
SCC East Sectional
9.
12
Alexandra Gula
50.99
Jan 24
SCC East Sectional
10.
11
Jessica Zanca
51.07
PR
Jan 24
SCC East Sectional
11.
10
Sophie Cremo
51.14
PR
Jan 24
SCC East Sectional
12.
11
Harvest Carocci
51.30
Jan 24
SCC East Sectional
13.
9
Ameya Arun
52.85
Jan 24
SCC East Sectional
14.
10
Talia Yavorek
53.28
PR
Jan 24
SCC East Sectional
15.
11
Kaelie Moran
53.99
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
16.
10
Maya Galloza
54.70
PR
Jan 24
SCC East Sectional
17.
10
Rachel Rinaldi
54.73
Jan 24
SCC East Sectional
18.
12
Maranda Clausen
55.10
Jan 24
SCC East Sectional
19.
12
Madison Casner
55.60
Jan 17
SCC Novice Meet
20.
10
Emma Stratton
56.64
PR
Jan 24
SCC East Sectional
21.
10
Samantha Alexander
59.44
Jan 17
SCC Novice Meet
22.
9
Brianna Collins
59.72
PR
Jan 24
SCC East Sectional
23.
10
Erica Kareco
1:00.19
PR
Jan 24
SCC East Sectional
600 Meters
1.
12
Bailey Cunningham
1:48.31
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
10
Aliza Taylor
1:49.88
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
3.
11
Abigail Cole
1:59.84
PR
Jan 24
SCC East Sectional
4.
10
Rosie Marquez
2:04.16
Jan 24
SCC East Sectional
5.
11
Chloe Kurtz
2:06.74
Jan 24
SCC East Sectional
6.
9
Ameya Arun
2:08.67
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
9
Audrey Kiesling
2:11.46
PR
Jan 24
SCC East Sectional
8.
9
Rachel Diglio
2:14.78
PR
Jan 24
SCC East Sectional
9.
-
Boyi (Catherine) Tang
2:19.11
Jan 24
SCC East Sectional
10.
10
Kelly Voong
2:20.31
Jan 24
SCC East Sectional
11.
10
Samantha Alexander
2:20.72
PR
Jan 24
SCC East Sectional
12.
9
Brianna Collins
2:23.84
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
13.
11
Annie Wang
2:24.74
Jan 24
SCC East Sectional
1000 Meters
1.
12
Camille Lewis
3:20.38
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
11
Rachel Kaplan
3:20.89
Jan 24
SCC East Sectional
3.
10
Amanda Addesso
3:24.66
PR
Jan 24
SCC East Sectional
4.
10
Sophie Cremo
3:26.91
PR
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
5.
10
Amanda Adesso
3:34.88
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
6.
11
Breanna Clark
3:46.54
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
7.
9
Kayla Byrne
3:49.01
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
8.
9
Audrey Kiesling
4:01.70
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
10
Rosie Marquez
4:01.73
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
10.
11
Camille Bisson
4:16.35
PR
Jan 24
SCC East Sectional
11.
10
Maya Arrias
4:16.53
PR
Jan 24
SCC East Sectional
12.
11
Dakota Miller
4:35.29
Jan 17
SCC Novice Meet
1600 Meters
1.
11
Lauren Daddi
5:19.94
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
2.
12
Maya Kreidwise
5:46.22
PR
Jan 24
SCC East Sectional
3.
11
Emi Schwab
5:50.74
Jan 13
McReavy Invitational
4.
11
Rachel Kaplan
5:57.27
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
5.
12
Camille Lewis
6:02.52
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
6.
10
Amanda Addesso
6:04.33
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
10
Emily Longmore
6:06.73
Jan 24
SCC East Sectional
8.
9
Kayla Byrne
6:14.42
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
9.
10
Sophie Cremo
6:14.63
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
10.
12
Hannah Cremo
6:28.71
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
11.
9
Audrey Kiesling
6:52.11
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
12.
10
Rosie Marquez
6:52.27
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
13.
12
Hannah Lawlor
7:07.71
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
3000 Meters
1.
11
Lauren Daddi
10:45.57
Dec 27
Rhode Island Classic
2.
12
Hannah Cremo
13:06.38
PR
Dec 27
Rhode Island Classic
3200 Meters
1.
11
Lauren Daddi
11:41.58
Jan 21
SCC Coaches Invitational
2.
11
Rachel Kaplan
12:41.53
PR
Jan 24
SCC East Sectional
3.
11
Emily Schwab
12:56.14
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
4.
10
Emily Longmore
12:59.91
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
5.
12
Maya Kreidwise
13:02.79
PR
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
6.
11
Emi Schwab
13:13.49
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
7.
12
Hannah Cremo
13:36.89
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
8.
10
Maya Arrias
14:58.19
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
12
Hannah Lawlor
15:25.00
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
55m Hurdles - 33"
1.
10
Giselle Zumerchik
9.61
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
12
Abigail DelVecchio
9.63
PR
Jan 24
SCC East Sectional
3.
12
Lauren Clements
10.38
Jan 13
McReavy Invitational
4.
12
Lizzie Goul
11.61
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
5.
10
Emily Russolillo
12.28
PR
Jan 24
SCC East Sectional
6.
10
Emma Stratton
12.49
Jan 17
SCC Novice Meet
4x200 Relay -
1.
Giselle Zumerchik
Alexandra Gula
Sarah Pierpont
Sarah Clark
1:53.58
Jan 24
SCC East Sectional
2.
Ruth DelVecchio
Alexandra Gula
Sarah Pierpont
Sarah Clark
1:55.86
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
3.
Sarah Pierpont
Alexandra Gula
Sarah Clark
Giselle Zumerchik
1:58.18
Jan 13
McReavy Invitational
4.
Relay Team
1:58.30
Dec 27
Rhode Island Classic
5.
Abigail DelVecchio
Sarah Pierpont
Sarah Clark
Lexie Gula
1:58.49
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
6.
Ruth DelVecchio
Lexie Gula
Sarah Pierpont
Abigail DelVecchio
1:58.56
Feb 11
CIAC Combined Class L Championship
7.
Madison Casner
Maya Galloza
Ruth DelVecchio
Maranda Clausen
2:18.58
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
8.
Maria Fortuno
Paige Perez
Ameya Arun
Brianna Collins
2:23.56
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
Samantha Alexander
Alyssa Misiewicz
Rachel Diglio
Maya Arrias
2:26.27
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
4x400 Relay
1.
Bailey Cunningham
Chinaechelum Okoro
Abigail DelVecchio
Sarah Clark
4:27.94
Jan 24
SCC East Sectional
2.
Sarah Clark
Bailey Cunningham
Chelum Okoro
Abigail DelVecchio
4:31.76
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
3.
Chelum Okoro
Sophie Cremo
Aliza Taylor
Abigail DelVecchio
4:32.66
Feb 11
CIAC Combined Class L Championship
4.
Maranda Clausen
Sophie Cremo
Hannah Cremo
Lauren Daddi
4:52.35
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
5.
Kayla Byrne
Sophie Cremo
Abigail Cole
Audrey Kiesling
5:07.41
Jan 17
SCC Novice Meet
4x800 Relay
1.
Camille Lewis
Amanda Addesso
Rachel Kaplan
Lauren Daddi
10:08.22
Jan 24
SCC East Sectional
2.
Camille Lewis
Aliza Taylor
Amanda Addesso
Rachel Kaplan
10:15.54
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
3.
Amanda Addesso
Lauren Daddi
Camille Lewis
Rachel Kaplan
10:25.33
Jan 13
McReavy Invitational
4.
Amanda Adesso
Rachel Kaplan
Camille Lewis
Lauren Daddi
10:33.57
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
5.
Amanda Addesso
Rachel Kaplan
Camille Lewis
Aliza Taylor
10:40.04
Jan 21
SCC Coaches Invitational
6.
Relay Team
11:04.77
Dec 27
Rhode Island Classic
7.
Emily Schwab
Aliza Taylor
Maya Kreidwise
Emily Longmore
11:14.94
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
8.
Chloe Kurtz
Breanna Clark
Camille Bisson
Hannah Cremo
11:50.84
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
Camille Bisson
Breanna Clark
Rosie Marquez
Chloe Kurtz
12:10.58
Jan 17
SCC Novice Meet
10.
Sophie Cremo
Kaelie Moran
Boyi Tang
Kayla Byrne
12:32.58
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:31.43
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
2.
Giselle Zumerchik
Ruth DelVecchio
Sophie Cremo
Aliza Taylor
4:47.79
Feb 11
CIAC Combined Class L Championship
3.
Abigail DelVecchio
Sarah Pierpont
Amanda Addesso
Camille Lewis
4:49.59
Feb 3
SCC Indoor TF Championships
4.
Ruth DelVecchio
Abigail Cole
Chinaechelum Okoro
Amanda Addesso
4:49.83
Jan 21
SCC Coaches Invitational
5.
Abigail Cole
Abigail DelVecchio
Ruth DelVecchio
Bailey Cunningham
4:50.82
Jan 13
McReavy Invitational
6.
Lexie Gula
Sarah Pierpont
Chelum Okoro
Camille Lewis
4:52.05
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
Abigail DelVecchio
Sarah Pierpont
Maranda Clausen
Camille Lewis
4:54.99
Jan 24
SCC East Sectional
8.
Harvest Carocci
Alyssa Misiewicz
Amanda Addesso
Emi Schwab
5:06.27
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
9.
Emma Stratton
Maya Galloza
Maranda Clausen
Sophie Cremo
5:11.71
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
10.
Paige Perez
Harvest Carocci
Maya Arrias
Kayla Byrne
5:18.66
Jan 17
SCC Novice Meet
11.
Brianna Collins
Erica Kareco
Ameya Arun
Emily Longmore
5:22.56
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
12.
Rachel Diglio
Talia Yavorek
Camille Bisson
Chloe Kurtz
5:36.11
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
13.
Kelly Voong
Marissa O'Connell
Audrey Kiesling
Kaelie Moran
5:57.81
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
13:29.15
Dec 27
Rhode Island Classic
Shot Put - 4kg
1.
10
Ellie Murphy
26' 10.5
Jan 24
SCC East Sectional
2.
11
Beth Parys
26' 0
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
3.
11
Maggie Shugrue
25' 1
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
4.
11
Leah Gutowski
24' 2.5
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
5.
11
Maria Coler
23' 5.5
PR
Jan 17
SCC Novice Meet
6.
11
Carlese Denhart
20' 6
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
11
Kailea Conway
19' 5
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
High Jump
1.
12
Lizzie Goul
4' 8
Jan 24
SCC East Sectional
2.
11
Jessica Zanca
4' 4
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
3.
12
Lauren Clements
4' 0
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
Pole Vault
1.
10
Cali Lonardelli
8' 0
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
12
Lizzie Goul
7' 0
Jan 24
SCC East Sectional
Long Jump
1.
10
Giselle Zumerchik
15' 1
PR
Jan 24
SCC East Sectional
2.
11
Jessica Zanca
14' 6.5
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
3.
12
Lexie Gula
14' 3
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
4.
12
Alexandra Gula
13' 8.25
Jan 21
SCC Coaches Invitational
5.
10
Emily Russolillo
12' 10
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
6.
12
Maranda Clausen
12' 6
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
7.
10
Caitlyn Guerrera
12' 4
PR
Jan 4
SCC Girls Developmental Meet#2
8.
10
Cali Lonardelli
12' 2.25
PR
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
9.
10
Jennifer Ndjomou
10' 10.5
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
10.
10
Talia Yavorek
10' 4.5
Dec 21
SCC Girls Developmental Meet#1
*Recent improvement