Season:
2017 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Zane Lewis
6.73
Dec 23
Frostbite Invitational
2.
10
Wilson Funk
6.91
Jan 13
Warrior Invite
3.
12
Terrence McAllister
7.16
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
60 Meter Dash
1.
11
Troy Johnson
7.41
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
12
Terrence McAllister
7.73
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
3.
12
Garvin Steele
7.75
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
200 Meters - Relay Split
1.
11
Zane Lewis
22.3h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
11
Troy Johnson
22.9h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
3.
10
Wilson Funk
23.0h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
4.
12
Garvin Steele
23.9h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
300 Meters
1.
11
Zane Lewis
35.98
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
11
Troy Johnson
36.20
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
3.
10
Wilson Funk
38.32
Jan 28
Carroll County Championship
4.
10
Mitchell Kepler
40.47
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
9
Ben Flowers
42.23
Jan 28
Carroll County Championship
6.
10
Danny Gillcrist
42.40
Jan 28
Carroll County Championship
7.
9
Cole Goodwin
44.44
Jan 28
Carroll County Championship
8.
10
Kyle Funka
48.17
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
11
Troy Johnson
51.4h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
12
Garvin Steele
52.9h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
3.
11
Zane Lewis
53.3h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
4.
11
Brandon Arbaugh
55.0h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
5.
12
Sam DiPietro
55.7h
PR
Jan 21
Last Track to Philly
6.
10
Danny Gillcrist
1:00.8h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
7.
9
Ben Flowers
1:02.0h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
8.
9
Cole Goodwin
1:08.4h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
9.
9
Cedric Lowe
1:12.2h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
500 Meters
1.
11
Troy Johnson
1:07.30
PR
Jan 28
Carroll County Championship
2.
12
Garvin Steele
1:11.84
PR
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Brandon Arbaugh
1:13.03
Jan 28
Carroll County Championship
4.
10
Danny Gillcrist
1:18.01
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
5.
10
Owen Babylon
1:21.73
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
6.
9
Ben Flowers
1:23.37
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
7.
12
PJ Emmert
1:31.57
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
800 Meters
1.
11
Brandon Arbaugh
2:09.57
Jan 13
Warrior Invite
2.
12
Sam DiPietro
2:10.28
PR
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Kyle Cotoia
2:16.72
Jan 16
Southern Maryland Classic
4.
11
Shane Wagner
2:20.44
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
12
Jimmy Wawrzynski
2:24.68
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
6.
9
John McGann
2:38.71
PR
Jan 28
Carroll County Championship
7.
9
Logan Freter
3:15.66
Jan 28
Carroll County Championship
800 Meters - Relay Split
1.
11
Brandon Arbaugh
2:06.5h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
2.
12
Garvin Steele
2:07.2h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
3.
12
Sam DiPietro
2:07.5h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
4.
11
Kyle Cotoia
2:09.4h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
1600 Meters
1.
12
Sam DiPietro
4:58.69
Jan 13
Warrior Invite
2.
11
Kyle Cotoia
5:03.98
Jan 13
Warrior Invite
3.
11
Shane Wagner
5:12.27
PR
Jan 28
Carroll County Championship
4.
10
Andrew Howery
5:20.78
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
12
Jimmy Wawrzynski
5:27.23
PR
Jan 28
Carroll County Championship
6.
10
JP Neubert
5:28.78
Jan 28
Carroll County Championship
7.
10
Wyatt Cox
5:29.30
PR
Jan 28
Carroll County Championship
8.
9
John McGann
6:00.49
PR
Jan 28
Carroll County Championship
1 Mile
1.
12
Sam DiPietro
5:01.42
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
11
Shane Wagner
5:13.08
PR
Jan 21
Last Track to Philly
3.
10
Wyatt Cox
5:45.49
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
4.
9
John McGann
5:57.66
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
5.
9
Ryan Lesh
6:36.72
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
6.
9
Cole Goodwin
7:05.80
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
3200 Meters
1.
11
Noah Griffin
10:12.24
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
10
Charlie Ferguson
10:26.99
Dec 23
Frostbite Invitational
3.
10
Andrew Howery
11:28.35
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
55m Hurdles - 39"
1.
12
Terrence McAllister
9.85
PR
Jan 28
Carroll County Championship
2.
10
Brayden Lau
11.02
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
3.
10
Kyle Funka
11.63
PR
Jan 13
Warrior Invite
60m Hurdles - 39"
1.
10
Brayden Lau
12.02
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
4x200 Relay -
1.
Garvin Steele
Wilson Funk
Troy Johnson
Zane Lewis
1:32.07
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
Wilson Funk
Terrence McAllister
Zane Lewis
Owen Babylon
1:35.14
Jan 21
Last Track to Philly
3.
Wilson Funk
Zane Lewis
Terrence McAllister
Garvin Steele
1:37.14
Jan 28
Carroll County Championship
4.
Troy Johnson
Owen Babylon
Wilson Funk
Terrence McAllister
1:37.48
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
Relay Team
1:37.51
Jan 16
Southern Maryland Classic
6.
Terrence McAllister
Wilson Funk
Garvin Steele
Zane Lewis
1:37.57
Jan 13
Warrior Invite
7.
Wilson Funk
Owen Babylon
Terrence McAllister
Mitchell Kepler
1:47.41
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
4x400 Relay
1.
Garvin Steele
Brandon Arbaugh
Zane Lewis
Troy Johnson
3:32.67
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
Brandon Arbaugh
Danny Gillcrist
Garvin Steele
Troy Johnson
3:36.65
Jan 21
Last Track to Philly
3.
Brandon Arbaugh
Troy Johnson
Zane Lewis
Garvin Steele
3:39.35
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
4.
Sam DiPietro
Troy Johnson
Zane Lewis
Garvin Steele
3:39.36
Jan 28
Carroll County Championship
5.
Garvin Steele
Troy Johnson
Brandon Arbaugh
Danny Gillcrist
3:46.90
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
6.
Danny Gillcrist
Troy Johnson
Garvin Steele
Kyle Cotoia
3:47.89
Dec 23
Frostbite Invitational
7.
Relay Team
3:48.01
Jan 16
Southern Maryland Classic
8.
Owen Babylon
Christian Vinyard
Kyle Funka
Danny Gillcrist
4:08.07
Jan 13
Warrior Invite
9.
Ben Flowers
Cedric Lowe
Danny Gillcrist
Cole Goodwin
4:23.38
Jan 28
Carroll County Championship
4x800 Relay
1.
Garvin Steele
Kyle Cotoia
Sam DiPietro
Brandon Arbaugh
8:30.77
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
Brandon Arbaugh
Kyle Cotoia
Sam DiPietro
Garvin Steele
8:41.96
Jan 28
Carroll County Championship
3.
Relay Team
8:51.97
Jan 16
Southern Maryland Classic
4.
Sam DiPietro
Shane Wagner
Brandon Arbaugh
Garvin Steele
9:09.03
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
-
Sam DiPietro
Kyle Cotoia
Brandon Arbaugh
Garvin Steele
9:15.24
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
6.
JP Neubert
Wyatt Cox
John McGann
Jimmy Wawrzynski
10:09.43
Jan 13
Warrior Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Mitchell Kepler
Kyle Funka
Jay Boggs
Jimmy Wawrzynski
4:18.95
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Troy Johnson
Zane Lewis
Wilson Funk
Danny Gillcrist
3:52.15
Jan 21
Last Track to Philly
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Wilson Funk
Kyle Funka
Brayden Lau
Mitchell Kepler
34.55
Jan 21
Last Track to Philly
Shot Put - 12lb
1.
10
Owen Babylon
36' 2
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
2.
11
Kyle Cotoia
28' 8.25
PR
Jan 13
Warrior Invite
High Jump
1.
10
Jay Boggs
5' 5
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
2.
10
Joey Petrowicz
5' 4
PR
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Declan McDonough
4' 4
PR
Jan 28
Carroll County Championship
Pole Vault
1.
11
Cade Leek
9' 10
PR
Jan 13
Warrior Invite
Long Jump
1.
12
Terrence McAllister
19' 9
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
10
Owen Babylon
17' 8
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
3.
10
Mitchell Kepler
16' 5.5
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
Triple Jump
1.
10
Jay Boggs
32' 5.5
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
Womens
55 Meter Dash
1.
11
Kaileigh Harrison
7.64
Jan 28
Carroll County Championship
2.
11
Hannah Dintino
8.01
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Rachel Rogalski
8.09
PR
Jan 28
Carroll County Championship
4.
9
Angel Francis
8.28
Dec 23
Frostbite Invitational
60 Meter Dash
1.
11
Kaileigh Harrison
8.22
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
11
Hannah Dintino
8.74
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
3.
11
Rachel Rogalski
8.82
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
200 Meters - Relay Split
1.
11
Kaileigh Harrison
26.3h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
10
Camile White
27.8h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
3.
11
Hannah Dintino
28.0h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
4.
11
Rachel Rogalski
28.1h
PR
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
300 Meters
1.
11
Kaileigh Harrison
44.23
Jan 28
Carroll County Championship
2.
11
Hannah Dintino
45.28
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Rachel Rogalski
45.80
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
4.
10
Camile White
47.58
PR
Jan 13
Warrior Invite
5.
10
Lilli DeJordy
48.06
PR
Jan 28
Carroll County Championship
6.
11
Ava Boussy
48.17
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
7.
9
Sophie Chmielewski
49.97
PR
Jan 28
Carroll County Championship
8.
9
Angel Francis
51.30
Jan 28
Carroll County Championship
400 Meters - Relay Split
1.
11
Kaileigh Harrison
1:05.3h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
2.
11
Kaelin Astlin
1:06.3h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Rachel Rogalski
1:07.3h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
9
Olivia Asbury
1:07.3h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
5.
11
Jordan Wagner
1:08.5h
PR
Jan 21
Last Track to Philly
6.
10
Jade Marshall
1:09.1h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
7.
11
Ava Boussy
1:10.5h
PR
Jan 21
Last Track to Philly
8.
9
Sophie Chmielewski
1:10.6h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
9.
11
Hannah Dintino
1:12.2h
PR
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
10.
10
Olivia Gooch
1:15.8h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
11
Natalie Klein
1:15.8h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
500 Meters
1.
11
Kaelin Astlin
1:26.10
PR
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
2.
9
Olivia Asbury
1:31.69
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
3.
11
Jordan Wagner
1:34.32
PR
Jan 28
Carroll County Championship
4.
10
Brynn Merz
1:40.33
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
5.
11
Olivia Herman
1:40.89
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
6.
11
Ava Boussy
1:46.27
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
800 Meters
1.
10
Julia Wawrzynski
2:42.49
Dec 23
Frostbite Invitational
2.
11
Kasey Schuchardt
2:46.34
Jan 28
Carroll County Championship
3.
12
Chandra Reiff
2:46.46
PR
Jan 28
Carroll County Championship
4.
9
Rachel Moberly
2:49.44
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
5.
10
Clare Preston
3:10.18
PR
Jan 28
Carroll County Championship
800 Meters - Relay Split
1.
10
Julia Wawrzynski
2:37.0h
PR
Jan 21
Last Track to Philly
2.
12
Chandra Reiff
2:38.4h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
3.
11
Kasey Schuchardt
2:40.4h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
4.
12
Jillian Wagner
2:43.4h
PR
Jan 28
Carroll County Championship
1600 Meters
1.
10
Erin McGrath
5:49.04
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
2.
10
Clare Preston
6:33.73
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
3.
9
Rachel Moberly
6:45.60
Jan 21
Last Track to Philly
4.
11
Jeanine Kent
7:09.45
PR
Jan 28
Carroll County Championship
1 Mile
1.
10
Julia Wawrzynski
6:12.86
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
12
Chandra Reiff
6:14.66
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
3200 Meters
1.
12
Jillian Wagner
12:27.26
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
10
Erin McGrath
12:39.04
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
11
Ava Boussy
10.63
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
2.
10
Jade Marshall
11.18
Jan 13
Warrior Invite
3.
11
Kaelin Astlin
11.90
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
4.
9
Taylor Young
15.16
PR
Jan 13
Warrior Invite
60m Hurdles - 33"
1.
10
Jade Marshall
11.94
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
9
Angel Francis
13.13
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
4x200 Relay -
1.
Rachel Rogalski
Camile White
Hannah Dintino
Kaileigh Harrison
1:50.05
Feb 21
3A MPSSAA State Championship
2.
Kaileigh Harrison
Camile White
Hannah Dintino
Rachel Rogalski
1:52.35
Jan 28
Carroll County Championship
3.
Kaileigh Harrison
Rachel Rogalski
Hannah Dintino
Camile White
1:53.39
Dec 23
Frostbite Invitational
4.
Hannah Dintino
Kaileigh Harrison
Rachel Rogalski
Camile White
1:53.67
Jan 21
Last Track to Philly
5.
Rachel Rogalski
Hannah Dintino
Camile White
Kaileigh Harrison
1:54.72
Jan 13
Warrior Invite
6.
Relay Team
1:55.88
Jan 16
Southern Maryland Classic
7.
Kaileigh Harrison
Hannah Dintino
Kaelin Astlin
Rachel Rogalski
1:56.29
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
8.
Olivia Asbury
Olivia Gooch
Lilli DeJordy
Jordan Wagner
2:07.10
Jan 21
Last Track to Philly
4x400 Relay
1.
Kaelin Astlin
Rachel Rogalski
Olivia Asbury
Kaileigh Harrison
4:26.22
Jan 28
Carroll County Championship
2.
Kaelin Astlin
Olivia Asbury
Rachel Rogalski
Hannah Dintino
4:35.34
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
3.
Kaelin Astlin
Olivia Asbury
Jordan Wagner
Lilli DeJordy
4:36.17
Jan 21
Last Track to Philly
4.
Relay Team
4:41.15
Jan 16
Southern Maryland Classic
5.
Jade Marshall
Chandra Reiff
Jordan Wagner
Lilli DeJordy
4:41.51
Dec 23
Frostbite Invitational
6.
Olivia Gooch
Lilli DeJordy
Sophie Chmielewski
Natalie Klein
4:51.35
Jan 28
Carroll County Championship
7.
Kasey Schuchardt
Jordan Wagner
Jade Marshall
Angel Francis
4:52.01
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
8.
Natalie Klein
Jackie Coyle
Olivia Asbury
Sophie Chmielewski
4:53.00
Jan 13
Warrior Invite
4x800 Relay
1.
Chandra Reiff
Julia Wawrzynski
Jillian Wagner
Kasey Schuchardt
10:48.21
Jan 28
Carroll County Championship
2.
Jillian Wagner
Kasey Schuchardt
Chandra Reiff
Julia Wawrzynski
10:50.76
Feb 9
MPSSAA 3A West Region Championship
3.
Chandra Reiff
Julia Wawrzynski
Kasey Schuchardt
Jillian Wagner
11:01.81
Jan 13
Warrior Invite
4.
Julia Wawrzynski
Chandra Reiff
Kasey Schuchardt
Erin McGrath
11:03.33
Dec 23
Frostbite Invitational
5.
Julia Wawrzynski
Kasey Schuchardt
Chandra Reiff
Jillian Wagner
11:04.35
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
6.
Relay Team
11:41.97
Jan 16
Southern Maryland Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Lilli DeJordy
Jordan Wagner
Olivia Herman
Kasey Schuchardt
5:08.91
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Kaileigh Harrison
Hannah Dintino
Rachel Rogalski
Julia Wawrzynski
4:40.90
Jan 21
Last Track to Philly
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Ava Boussy
Jade Marshall
Taylor Young
Kaelin Astlin
37.99
Jan 21
Last Track to Philly
Shot Put - 4kg
1.
9
Katie Devilbiss
25' 7.75
Jan 13
Warrior Invite
High Jump
1.
11
Olivia Herman
4' 5
Jan 13
Warrior Invite
Pole Vault
1.
12
Madalyn Carangal
8' 0
PR
Jan 28
Carroll County Championship
2.
10
Brynn Merz
6' 0
PR
Jan 28
Carroll County Championship
Long Jump
1.
11
Rachel Rogalski
15' 9
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
2.
9
Angel Francis
14' 2
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
3.
10
Lilli DeJordy
13' 3
PR
Dec 10
UMES Lid Lifter HS Indoor Invitational
Triple Jump
1.
12
Madalyn Carangal
28' 8
PR
Dec 23
Frostbite Invitational
*Recent improvement