Season:
2017 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
1999
1998
Indoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2006
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
Jr
Joshua Word
6.56
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
2.
So
Karl Tatum
6.59
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
Sr
Brandon Bell
6.61
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
So
Connor Boos
6.64
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
5.
Fr
Sam Sagan
6.73
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
60 Meter Dash
1.
Jr
Joshua Word
6.90
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
So
Connor Boos
7.01
Jan 21
John Tierney Classic
3.
Sr
Brandon Bell
7.02
Jan 21
John Tierney Classic
4.
So
Karl Tatum
7.03
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
5.
Jr
Cory Cegelski
7.13
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
Fr
Sam Sagan
7.13
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
7.
Sr
Carson Meinholz
7.27
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
8.
Jr
William Eggers
7.32
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
200 Meters
1.
So
Connor Boos
22.00
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Sr
Brandon Bell
22.20
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Jr
Joshua Word
22.50
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Fr
Sam Sagan
22.52
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
So
Jay Whalen
22.78
Dec 2
Blue & Gold Invitational
6.
Jr
Nicholas Ebert
22.92
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
7.
Fr
Griffin Rain
22.98
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
8.
So
Karl Tatum
23.56
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
9.
Jr
Alex Halloway
24.05
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
300 Meters
1.
Jr
Joshua Word
36.19
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
2.
So
Jay Whalen
36.20
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
So
Connor Boos
36.26
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Jr
Nicholas Ebert
36.41
PR
Jan 21
John Tierney Classic
5.
Sr
Brandon Bell
36.42
Jan 21
John Tierney Classic
6.
Jr
Alex Halloway
36.81
PR
Jan 21
John Tierney Classic
7.
Fr
Sam Sagan
36.84
PR
Jan 21
John Tierney Classic
8.
Fr
Griffin Rain
37.33
PR
Jan 21
John Tierney Classic
9.
Jr
Chris Van Saders
37.62
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
10.
So
Karl Tatum
39.05
Jan 21
John Tierney Classic
11.
So
Matthew Peter
39.39
PR
Jan 21
John Tierney Classic
400 Meters
1.
Jr
Nicholas Ebert
49.44
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
Alex Halloway
50.12
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
3.
Fr
Griffin Rain
51.29
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
4.
Fr
Sam Sagan
51.80
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
5.
Jr
Chris Van Saders
51.92
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
600 Meters
1.
So
Greg Suarez
1:22.00
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
2.
Fr
Derek Gross
1:24.27
Jan 21
John Tierney Classic
3.
So
Mitchell Kwapick
1:26.31
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Fr
Thang Lu
1:27.03
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
Fr
Matthew Cavanaugh
1:30.18
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
800 Meters
1.
So
Greg Suarez
1:54.69
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
2.
Fr
Derek Gross
1:54.85
Feb 4
Meyo Invitational
3.
So
Mitchell Kwapick
1:55.76
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
1000 Meters
1.
Sr
Carson Meinholz
2:55.98
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
William Eggers
2:58.57
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
1 Mile
1.
So
Brad Eagan
4:07.62
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
2.
Jr
Alec Miller
4:09.83
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Fr
Derek Gross
4:19.64
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
4.
Fr
Ryan Burd
4:24.11
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
5.
Sr
Christian Zambrano
4:24.30
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
6.
Sr
Nate Gomoll
4:24.35
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
7.
Fr
Daniel Pederson
4:24.59
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
8.
So
Henry Mierzwa
4:25.10
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
9.
Fr
Matthew Cavanaugh
4:25.91
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
10.
Jr
Kevin Ryan
4:29.50
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
11.
So
Jon Klaiber
4:32.51
Jan 21
John Tierney Classic
12.
So
Greg Suarez
4:36.08
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
13.
Fr
Max McClelland
4:39.15
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3000 Meters
1.
Fr
Daniel Pederson
8:35.97
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
So
Brad Eagan
8:41.43
Jan 21
John Tierney Classic
3.
So
Jon Klaiber
8:43.15
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Fr
Ryan Burd
8:44.53
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
5.
Sr
Nate Gomoll
8:51.12
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
6.
Fr
Max McClelland
8:54.06
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
7.
Jr
Jack Carpenter
8:54.33
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
8.
Jr
Kevin Ryan
8:59.92
Jan 21
John Tierney Classic
9.
Fr
Ryan Dvornik
9:03.06
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
10.
Sr
Christian Zambrano
9:06.44
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
11.
So
Henry Mierzwa
9:11.40
Jan 21
John Tierney Classic
12.
Jr
Tom Wentworth
9:12.16
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
13.
Fr
Grant Von der Lippe
9:13.34
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
14.
Sr
Cody Haberkorn
9:36.10
Jan 21
John Tierney Classic
5000 Meters
1.
So
Jon Klaiber
14:53.03
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Fr
Daniel Pederson
15:04.13
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Fr
Ryan Burd
15:05.43
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Jr
Kevin Ryan
15:16.92
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
5.
So
Henry Mierzwa
15:20.50
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
6.
Fr
Ryan Dvornik
15:30.76
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
7.
Jr
Jack Carpenter
15:43.82
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
8.
Fr
Max McClelland
15:44.11
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
9.
Sr
Nate Gomoll
15:52.36
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
10.
Jr
Tom Wentworth
15:52.41
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
11.
Fr
Grant Von der Lippe
15:55.34
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
55m Hurdles - 42"
1.
Jr
Chris Van Saders
8.39
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
60m Hurdles - 42"
1.
So
Matthew Peter
8.57
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
Chris Van Saders
8.86
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Jr
William Eggers
8.98
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
4.
Sr
Carson Meinholz
9.31
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:18.77
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
7:36.35
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
10:14.56
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Shot Put - 16lb
1.
So
Terrance Howard
14.96m
Jan 21
John Tierney Classic
So
Austin Stellpflug
14.96m
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
3.
So
Brendan McKinney
14.35m
PR
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Jr
William Eggers
11.73m
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
5.
Sr
Carson Meinholz
10.72m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
High Jump
1.
Fr
Daniel Armstrong
2.15m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
William Eggers
1.90m
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
Sr
Dwayne Dash
1.80m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Sr
Carson Meinholz
1.64m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Pole Vault
1.
Jr
William Ford
4.60m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
So
James Kubik
4.40m
Dec 2
Blue & Gold Invitational
Jr
William Eggers
4.40m
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
-
Zach Pawlowski
3.96m
PR
Jan 7
Panther Open
5.
Sr
Carson Meinholz
3.61m
PR
Jan 21
John Tierney Classic
Long Jump
1.
Sr
Dwayne Dash
7.29m
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
2.
Jr
Cory Cegelski
7.09m
Jan 21
John Tierney Classic
3.
Jr
Djdade Denson
7.08m
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
4.
Jr
William Eggers
6.64m
Jan 7
Panther Open
5.
Sr
Carson Meinholz
6.22m
PR
Jan 21
John Tierney Classic
Triple Jump
1.
Jr
Djdade Denson
14.24m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
Cory Cegelski
13.96m
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Sr
Dwayne Dash
13.81m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Jr
Alex Halloway
13.65m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
5.
Fr
Cavase Rutherford
13.60m
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
Weight Throw - 35lb
1.
So
Terrance Howard
18.34m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Sr
Joel McBride
17.77m
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
3.
So
Brendan McKinney
16.64m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
4.
So
Austin Stellpflug
15.60m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
Heptathlon - World Athletics
1.
Jr
William Eggers
4806
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
2.
Sr
Carson Meinholz
4219
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Womens
55 Meter Dash
1.
Jr
Cassy Goodrich
7.18
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
2.
Jr
Terica Harris
7.21
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
Fr
Madison Marko
7.44
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
Sr
Arra Strong
7.51
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
5.
So
Briana Cross
7.55
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
6.
So
Jadah Cadogan
8.16
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
60 Meter Dash
1.
Jr
Cassy Goodrich
7.72
Jan 21
John Tierney Classic
2.
Jr
Terica Harris
7.76
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Fr
Madison Marko
8.02
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Sr
Anna Strong
8.11
PR
Jan 21
John Tierney Classic
5.
So
Jadah Cadogan
8.49
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
200 Meters
1.
Jr
Cassy Goodrich
24.75
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
2.
Jr
Terica Harris
26.04
Dec 2
Blue & Gold Invitational
3.
Sr
Anna Strong
26.06
Dec 2
Blue & Gold Invitational
4.
Fr
Madison Marko
26.09
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
5.
Sr
Arra Strong
26.89
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
6.
Fr
Alexandra Goodrich
27.18
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
7.
So
Jadah Cadogan
27.95
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
8.
So
Madison Ricciardi
28.20
Dec 2
Blue & Gold Invitational
9.
Fr
Grace Connolly
29.75
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
300 Meters
1.
Jr
Cassy Goodrich
39.48
PR
Jan 21
John Tierney Classic
2.
Sr
Anna Strong
41.98
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
Sr
Arra Strong
42.18
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
Fr
Madison Marko
42.24
PR
Jan 21
John Tierney Classic
5.
So
Lindsay Billig
43.76
PR
Jan 21
John Tierney Classic
6.
Fr
Alexandra Goodrich
44.01
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
7.
So
Evelyn Granados
44.26
PR
Jan 21
John Tierney Classic
8.
Fr
Kelsey Hunn
44.32
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
9.
So
Catherine Sherwood
45.37
PR
Jan 21
John Tierney Classic
10.
So
Jadah Cadogan
47.07
Jan 21
John Tierney Classic
11.
Fr
Grace Connolly
48.12
PR
Jan 21
John Tierney Classic
400 Meters
1.
Jr
Cassy Goodrich
54.98
Feb 4
Meyo Invitational
2.
Sr
Anna Strong
57.86
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Sr
Arra Strong
58.27
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
4.
So
Lindsay Billig
1:00.93
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
So
Evelyn Granados
1:01.13
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
6.
Fr
Madison Marko
1:01.26
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
7.
Jr
Kyra Gudex
1:01.41
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
8.
Fr
Amy Gasperlin
1:01.65
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
9.
Fr
Kalina Gardiner
1:03.83
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
600 Meters
1.
Jr
Cassy Goodrich
1:33.01
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
2.
Sr
Alison Parker
1:36.77
Jan 21
John Tierney Classic
3.
Jr
Meghan Carroll
1:37.28
PR
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Fr
Amy Gasperlin
1:38.20
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
Jr
Erica Wanie
1:39.96
Jan 21
John Tierney Classic
6.
Fr
Kalina Gardiner
1:40.73
PR
Jan 21
John Tierney Classic
800 Meters
1.
Jr
Jessica Parker
2:10.08
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
2.
Sr
Alison Parker
2:10.94
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Fr
Kalina Gardiner
2:17.30
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
4.
Jr
Kyra Gudex
2:18.23
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
5.
Jr
Erica Wanie
2:18.28
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
6.
Fr
Amy Gasperlin
2:18.99
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
7.
Fr
Mary Hanson
2:23.27
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
8.
So
Monique Felix
2:25.23
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
9.
Fr
Malerie Harmon
2:25.59
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
10.
Fr
Kelsey Hunn
2:40.13
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
11.
So
Catherine Sherwood
2:43.09
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
1 Mile
1.
Jr
Jessica Parker
4:48.53
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Jr
Jennifer Parker
4:48.62
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Jr
Meghan Carroll
5:00.51
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
4.
Sr
Clare McDonald
5:02.66
PR
Jan 21
John Tierney Classic
5.
Sr
Brittney Feivor
5:05.17
PR
Jan 21
John Tierney Classic
6.
Fr
Mary Hanson
5:06.23
Jan 21
John Tierney Classic
7.
So
Nora Keller
5:14.04
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
8.
So
Hannah Gorin
5:21.71
PR
Jan 21
John Tierney Classic
9.
Jr
Abby Busse
5:22.32
Jan 21
John Tierney Classic
10.
Fr
Caitlin McGauley
5:23.19
Jan 21
John Tierney Classic
11.
Jr
Maeve McDonald
5:26.90
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
12.
So
Isabel Lopez
5:33.41
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
3000 Meters
1.
Sr
Brittney Feivor
9:39.92
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Sr
Clare McDonald
9:47.87
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
Jr
Jennifer Parker
10:06.55
Jan 21
John Tierney Classic
4.
Jr
Abby Busse
10:24.16
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
5.
So
Nora Keller
10:28.11
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
6.
Fr
Caitlin McGauley
10:42.11
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
7.
So
Hannah Gorin
10:42.83
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
8.
Jr
Maeve McDonald
11:05.52
Jan 21
John Tierney Classic
9.
Fr
Sophie Bolich
11:10.09
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
10.
So
Isabel Lopez
11:24.32
Jan 21
John Tierney Classic
5000 Meters
1.
Sr
Brittney Feivor
16:26.32
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
Sr
Clare McDonald
17:04.40
Feb 4
Meyo Invitational
3.
Jr
Jennifer Parker
17:11.23
Feb 4
Meyo Invitational
4.
Jr
Abby Busse
18:04.79
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
5.
Jr
Maeve McDonald
18:57.74
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
6.
Fr
Sophie Bolich
19:17.70
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
7.
So
Isabel Lopez
19:23.46
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
55m Hurdles - 33"
1.
Fr
Kelsey Hunn
8.96
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
2.
So
Madison Ricciardi
9.08
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
3.
Fr
Alexandra Goodrich
9.27
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
Fr
Grace Connolly
9.29
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
60m Hurdles - 33"
1.
So
Monique Felix
8.93
PR
Dec 2
Blue & Gold Invitational
2.
Fr
Alexandra Goodrich
9.40
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
So
Catherine Sherwood
9.57
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Fr
Kelsey Hunn
9.58
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
5.
So
Madison Ricciardi
9.67
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
6.
Fr
Grace Connolly
9.81
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
7.
Jr
Erica Wanie
9.84
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:48.43
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:00.46
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:59.97
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Shot Put - 4kg
1.
Jr
Maya Marion
14.75m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
2.
Fr
Olivia Osunkwo
12.24m
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
3.
So
Keely Knobbe
12.04m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
4.
So
Ashley Gaffey
11.73m
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
So
Monica Voudrie
11.59m
Dec 2
Blue & Gold Invitational
6.
So
Monique Felix
10.27m
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
7.
So
Catherine Sherwood
8.52m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
8.
Fr
Kelsey Hunn
8.21m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
9.
Jr
Erica Wanie
7.69m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
High Jump
1.
So
Monique Felix
1.70m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Sr
Omo Tseumah
1.70m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Fr
Breanne Marchan
1.65m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Sr
Bridget Bodee
1.65m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
5.
So
Catherine Sherwood
1.57m
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
6.
Jr
Erica Wanie
1.54m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
7.
Fr
Kelsey Hunn
1.39m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
Pole Vault
1.
Jr
Gemma Tedeschi
3.92m
PR
Jan 21
John Tierney Classic
2.
So
Julie Clayton
3.50m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
Sr
Nicole Jaffke
3.40m
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
So
Briana Cross
3.40m
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
Long Jump
1.
Jr
Terica Harris
5.97m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
So
Monique Felix
5.74m
PR
Jan 21
John Tierney Classic
3.
Jr
Cassy Goodrich
5.54m
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
4.
Fr
Madison Marko
5.45m
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
5.
So
Catherine Sherwood
5.42m
Jan 21
John Tierney Classic
6.
Sr
Anna Strong
5.35m
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
7.
So
Allison Chmelik
5.15m
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
8.
Jr
Erica Wanie
5.10m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
9.
Fr
Kelsey Hunn
4.96m
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
Triple Jump
1.
Jr
Terica Harris
12.41m
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
2.
So
Monique Felix
12.11m
PR
Feb 10
GVSU Big Meet (Friday)
3.
So
Allison Chmelik
11.22m
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
Weight Throw - 20lb
1.
So
Monica Voudrie
18.06m
PR
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
2.
Jr
Maya Marion
16.75m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
3.
So
Keely Knobbe
15.73m
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
So
Ashley Gaffey
15.65m
Dec 2
Blue & Gold Invitational
5.
So
Amanda Graf
14.14m
Feb 17
Wisconsin SHELL Shocker
6.
Fr
Olivia Osunkwo
13.61m
PR
Dec 9
UW Parkside Fall Finale
Pentathlon (Indoor) - World Athletics
1.
So
Monique Felix
3603
PR
Jan 28
Minnesota Jack Johnson Indoor Classic
2.
Jr
Erica Wanie
3177
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
3.
So
Catherine Sherwood
3006
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
4.
Fr
Kelsey Hunn
2780
PR
Feb 25
Big East Indoor Track & Field Championships
*Recent improvement