Season:
2018 Indoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1984
1980
1979
1978
1977
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2009
2004
2002
1984
1983
1982
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
12
Jeslord Boateng
7.40
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
2.
10
Jameel Williamson
7.45
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
10
Takeru Yamaoka
7.54
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4.
11
Dustin Drye
7.75
Feb 25
Central District Indoor D1
200 Meters
1.
12
Jeslord Boateng
23.42
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
12
Evan Borland
24.08
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
11
Dustin Drye
24.74
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4.
11
Kevin Sabath
24.79
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
5.
11
Billy Strong
26.89
Feb 25
Central District Indoor D1
400 Meters
1.
12
Evan Borland
55.16
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
11
Ricky Pinney
55.59
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
9
Isaac Hoadley
58.31
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
800 Meters
1.
12
Lucas Bons
1:55.93
PR
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
12
Ryan Bosworth
2:04.70
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
10
Colin Gagne
2:15.31
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
4.
11
Sota Nishiyama
2:36.44
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
1600 Meters
1.
12
Lucas Bons
4:12.46
PR
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
10
Alex Dediu
4:37.80
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
12
Arnaldo Gonzalez Calero
4:52.64
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
4.
11
Robbie Chapman
5:13.11
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3200 Meters
1.
12
Arnaldo Gonzalez-calero
10:29.43
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
11
Cameron Hull
11:06.29
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
10
Noah Lowers
11:16.15
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
60m Hurdles - 39"
1.
10
Michael Ching
9.88
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
10
Ethan Moeller
10.72
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4x200 Relay -
1.
Dustin Drye
Jameel Williamson
Jeslord Boateng
Evan Borland
1:37.92
Feb 25
Central District Indoor D1
2.
Jeslord Boateng
Dustin Drye
Jameel Williamson
Takeru Yamaoka
1:38.26
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
Relay Team
1:38.74
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:40.55
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
Lucas Bons
Ryan Bosworth
Alex Dediu
Nathan Sears
3:43.66
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
Evan Borland
Michael Ching
Isaac Hoadley
Ricky Pinney
3:50.62
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4.
Ricky Pinney
Michael Ching
Keean Griffin
Kevin Sabath
3:55.59
Feb 25
Central District Indoor D1
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:17.34
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
Mike Brown
Jackson Chapman
Robbie Chapman
Sota Nishiyama
9:45.89
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
Michael Brown
Jackson Chapman
Robbie Chapman
Sota Nishiyama
10:02.43
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
Shot Put - 12lb
1.
12
Kaleb Holcomb
48' 10.25
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
High Jump
1.
10
Danny Costello
5' 2
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
Long Jump
1.
10
Johnson Hsieh
16' 9.75
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
2.
11
Yoshi Fujikake
16' 2
Feb 25
Central District Indoor D1
Womens
60 Meter Dash
1.
12
Abby Steiner
7.36
PR
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
10
Simone Rivard-Roberts
8.39
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
10
Karlee North
8.54
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
200 Meters
1.
12
Abby Steiner
23.60
PR
Feb 11
SPIRE Scholastic Showcase
2.
11
SeRaye Bray
28.57
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
10
Simone Rivard-Roberts
28.63
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4.
10
Fabiola Diaz
30.61
Feb 25
Central District Indoor D1
5.
11
Farah Arifeen
33.11
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
400 Meters
1.
12
Jennifer Schulze
1:05.02
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
2.
9
Abigail Collier
1:06.82
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
11
Madelaine Scherer
1:11.92
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4.
9
Natalie Conrad
1:12.53
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
800 Meters
1.
9
Abigail Scherer
2:32.38
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
2.
12
Ellie Weber
2:32.61
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
10
Lydia Ainsworth
2:38.05
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4.
9
Abigail Collier
2:57.28
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
5.
10
Grace Marsalek
2:58.05
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
1600 Meters
1.
9
Abigail Scherer
5:37.41
Feb 17
Akron Rubber City Open HS
2.
12
Delaney Marsalek
5:49.42
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
11
Leah Jablonski
5:57.36
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4.
9
Claire Gibson
6:10.58
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
3200 Meters
1.
12
Ellie Weber
11:21.26
PR
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
12
MacKenzie Meshcer
12:28.37
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
11
Leah Jablonski
12:30.90
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4.
10
Emma Niswonger
12:32.83
Feb 25
Central District Indoor D1
5.
10
Willow Hayward
13:17.24
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
60m Hurdles - 33"
1.
11
Isabelle Angerman
9.71
PR
Feb 17
Akron Rubber City Open HS
2.
9
Natalie Conrad
11.32
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
4x200 Relay -
1.
Isabelle Angerman
SeRaye Bray
Simone Rivard-Roberts
Jennifer Schulze
1:53.72
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
2.
Relay Team
1:54.08
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
Fabiola Diaz
Karlee North
Abby Rudolph
Maddie Villella
2:04.65
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:13.97
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
Simone Rivard-Roberts
Isabelle Angerman
Lydia Ainsworth
Jennifer Schulze
4:20.97
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
Meredith Ainsworth
Abigail Collier
Abigail Scherer
Madelaine Scherer
4:32.62
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:55.55
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
Lydia Ainsworth
Delaney Marsela
Abigail Scherer
Ellie Weber
10:10.49
Feb 25
Central District Indoor D1
3.
Lydia Ainsworth
Claire Gibson
Willow Hayward
Grace Marsalek
11:59.51
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
Shot Put - 4kg
1.
10
Amira Dehmani
28' 2.25
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
2.
10
Emma Kruse
26' 5
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
3.
12
Kate Weinheimer
26' 0.5
PR
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
4.
9
Sydney Reeves
24' 4.75
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
5.
10
Tricia Cox
24' 0.5
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
High Jump
1.
10
Ashley Fitzgerald
5' 0
Mar 3
OATCCC Indoor State Championships
2.
11
Samia Juras
4' 10
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
3.
10
Grace Marsalek
4' 4
PR
Feb 3
Ohio State Buckeye HS Indoor Qualifier #3
Pole Vault
1.
10
Karlee North
11' 0
Feb 25
Central District Indoor D1
2.
11
Rachel Hoadley
7' 11.5
Jan 20
Ohio State Univ HS Buckeye Qualifier #2
Long Jump
1.
11
Abby Rudolph
13' 4.25
PR
Feb 25
Central District Indoor D1
*Recent improvement