Season:
2018 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2005
2001
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2000
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Eric Cho
7.50
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
2.
10
Joshua Wan
7.72
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
3.
9
Kengo Shibazaki
7.76
PR
Jan 20
Section 8 Group D & E
4.
9
Henry Hou
8.06
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
5.
11
Josh Leventhal
8.63
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
300 Meters
1.
12
Lucas Cowen
40.79
PR
Jan 20
Section 8 Group D & E
2.
10
Joshua Wan
43.55
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
3.
10
Kareem Allen-Austin
44.40
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
4.
11
Marco Coluccio
45.68
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
5.
9
Henry Hou
47.52
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
6.
9
Juny Kim
47.54
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
7.
11
Josh Leventhal
51.14
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
600 Meters
1.
12
Lucas Cowen
1:31.76
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
11
Nick Langel
1:36.18
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
3.
11
Brian Cho
1:37.53
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
4.
11
Kenneth Tan
1:37.99
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
5.
12
Victor Pei
1:38.75
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
6.
11
Michael Lu
1:38.94
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
7.
12
Andy La
1:40.17
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
8.
10
Austin George
1:43.12
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
9.
10
Justin Hu
1:45.32
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
10.
10
German Chirinos
1:45.82
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
11.
9
Spencer Lee
1:46.97
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
12.
9
Kengo Shibazaki
1:47.15
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
13.
9
Avnoor Deol
1:48.98
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
14.
11
Ethan Wang
1:49.24
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
15.
10
Joshua Wan
1:50.85
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
16.
11
Josh Jacob
1:51.79
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
17.
9
Juny Kim
1:52.67
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
18.
11
Steven Vladimir
1:56.97
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
19.
9
Benjamin Huh
2:24.47
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
1000 Meters
1.
11
Brian Cho
2:57.83
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
10
Austin George
3:06.92
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
3.
9
Spencer Lee
3:09.58
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4.
10
Justin Hu
3:09.93
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
5.
9
Avnoor Deol
3:13.76
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
6.
10
Theodore Chang
3:20.14
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
7.
10
Adam Fazal
3:21.47
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
8.
9
Lucien Gau
3:40.72
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
9.
9
Timothy Kurpiewsk
3:44.98
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
10.
9
Ze'ev Vladimir
3:47.74
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
1600 Meters
1.
10
Richard Kanders
4:54.09
Feb 6
Nassau County Class A Championships
2.
12
Andy La
4:59.60
PR
Dec 20
Section VIII Group D & F Format A
3.
11
Kenneth Tan
5:00.24
Dec 20
Section VIII Group D & F Format A
4.
11
Brian Cho
5:05.26
PR
Dec 20
Section VIII Group D & F Format A
5.
11
Michael Lu
5:09.96
PR
Dec 20
Section VIII Group D & F Format A
6.
10
Ben Liu
5:14.58
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
7.
9
Avnoor Deol
5:25.23
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
8.
10
Theodore Chang
5:30.37
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
9.
9
Kengo Shibazaki
5:36.95
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
10.
9
Jonathan Choi
6:26.04
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
11.
9
Lucien Gau
6:39.38
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
3200 Meters
1.
10
Richard Kanders
10:46.40
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
2.
11
Kenneth Tan
10:48.15
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
3.
12
Andy La
11:02.86
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4.
10
Ben Liu
11:04.09
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
5.
11
Brian Cho
11:08.30
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
6.
10
Justin Hu
11:17.08
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
7.
11
Michael Lu
11:25.37
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
8.
10
Austin George
11:53.86
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
55m Hurdles - 39"
1.
11
Nick Langel
8.34
Feb 6
Nassau County Class A Championships
2.
11
Eric Cho
8.91
Feb 6
Nassau County Class A Championships
3.
11
Ethan Wang
9.95
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
4.
9
Henry Hou
9.96
Jan 13
Molloy Stanner Games
5.
9
Jonathan Choi
10.98
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
6.
9
Lucien Gau
11.26
PR
Jan 20
Section 8 Group D & E
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:48.40
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:59.96
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:30.78
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4x1600 Relay
1.
Relay Team
20:12.60
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
Shot Put - 12lb
1.
11
James Kessler
42' 8.75
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
2.
11
Quintun McMillan
33' 3.5
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
3.
9
Nicholas Su
31' 5.75
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
4.
12
Jared Roman
28' 7
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
5.
11
Dylan Schmid
28' 3.5
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
6.
9
Coby Abecassis
23' 5
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
High Jump
1.
12
Jeff Lo
5' 3
PR
Dec 2
St. Anthony's Developmental Meet #1
2.
9
Joonha Cheung
5' 0
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
3.
10
Kyle Choi
4' 10
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
Long Jump
1.
12
Jeff Lo
18' 4.25
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Invitational
2.
11
Eric Cho
17' 1.5
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
3.
10
Kareem Allen-Austin
16' 6.75
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
4.
9
Joonha Cheung
16' 5.5
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
5.
9
Joonha Chung
15' 10.5
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
6.
10
Kyle Choi
15' 2.5
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
7.
-
Peter An
15' 2
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
Triple Jump
1.
12
Jeff Lo
40' 3.5
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
11
Eric Cho
35' 6.5
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
3.
10
Kyle Choi
31' 9.25
PR
Jan 20
Section 8 Group D & E
4.
10
Kareem Allen-Austin
30' 3
PR
Jan 20
Section 8 Group D & E
Weight Throw - 25lb
1.
11
James Kessler
42' 3
Feb 6
Nassau County Class A Championships
Womens
55 Meter Dash
1.
9
Samantha Rosen
8.53
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
9
Emma Scher
9.30
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
3.
9
Rebecca Lo
9.40
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
300 Meters
1.
9
Juliana Perez
49.26
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
2.
9
Samantha Rosen
51.76
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
3.
9
Sabrina Lin
52.78
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
4.
12
Michelle Thomas
54.14
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
5.
-
min Meriel Jeong
1:06.65
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
400 Meters
1.
9
Sabrina Lin
1:15.95
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
2.
9
Emma Scher
1:16.94
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
3.
10
Jessica Bitanji
1:25.08
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
600 Meters
1.
10
Joelle Siong Sin
1:47.46
Feb 6
Nassau County Class A Championships
2.
9
Juliana Perez
1:55.37
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
3.
12
Michelle Thomas
1:56.27
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
4.
9
Jolie Lenga
2:00.25
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
5.
9
Sabrina Lin
2:04.19
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
6.
9
Emma Scher
2:11.28
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
1000 Meters
1.
11
Katherine Hui
3:31.74
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
2.
12
Michelle Thomas
3:40.56
Jan 13
Molloy Stanner Games
3.
9
Sabrina Lin
3:40.61
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
4.
10
Joelle Siong Sin
3:41.31
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
5.
9
Kyra Au
3:41.48
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
6.
9
Jolie Lenga
3:43.11
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
7.
11
Gabriella Ranieri
4:16.62
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
1500 Meters
1.
11
Katherine Hui
5:33.04
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
2.
9
Kyra Au
5:51.87
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
3.
9
Jolie Lenga
5:55.10
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
4.
11
Emily Lee
6:04.41
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
5.
9
Sabrina Lin
6:05.74
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
6.
11
Gabriella Ranieri
6:56.71
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
1600 Meters
1.
9
Sabrina Lin
6:22.90
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
2.
10
Jessica Bitanji
7:24.19
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
1 Mile
1.
11
Katherine Hui
5:58.78
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
2.
11
Emily Lee
6:31.94
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
3.
11
Gabriella Ranieri
7:29.73
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
3000 Meters
1.
11
Katherine Hui
12:01.17
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
9
Kyra Au
13:03.25
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
3.
11
Emily Lee
13:38.97
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
4.
11
Gabriella Ranieri
14:19.56
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
5.
10
Jessica Bitanji
14:33.66
PR
Dec 12
Section VIII Group C & F Format B
55m Hurdles - 33"
1.
9
Juliana Perez
11.47
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
2.
9
Emma Scher
12.42
PR
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
3.
9
Crystal Yee
12.53
PR
Jan 13
Molloy Stanner Games
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:19.45
Dec 22
Jim Mitchell Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
5:24.95
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:24.95
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
Shot Put - 4kg
1.
9
Crystal Yee
19' 9.25
PR
Dec 20
Section VIII Group D & F Format A
High Jump
1.
11
Mary Ye
4' 11
PR
Feb 6
Nassau County Class A Championships
Long Jump
1.
11
Mary Ye
14' 6.5
PR
Dec 6
Section VIII Group E & F Format A
2.
9
Juliana Perez
13' 5.25
PR
Dec 15
Tim St. Lawrence Invitational
3.
9
Samantha Rosen
13' 1.5
PR
Feb 4
Nassau Freshmen - Sophomore Championships
Triple Jump
1.
11
Mary Ye
33' 4.5
PR
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
2.
9
Juliana Perez
27' 2.75
Jan 17
Section 8 Conf. 2 Champs
*Recent improvement