Season:
2019 Indoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1981
1980
1978
1976
1971
Indoor
2024
2022
2021
2020
2019
2018
2016
2015
2012
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
60 Meter Dash
1.
10
Stuart Hamilton
7.86
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
11
Mitchell Raphael
7.88
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
9
Matthew Peters
7.94
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
11
Thomas Gianiodis
8.46
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
9
Henry Doerr
8.59
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
400 Meters
1.
12
Jack Fedewa
56.06
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
12
Matthew Burns
57.18
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
9
Matthew Peters
58.52
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
11
Nathan Gmazel
1:02.50
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
9
Henry Doerr
1:04.83
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
1 Mile
1.
12
Eric Warriner
4:49.53
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
11
Eli Meder
5:06.99
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
9
Josh Frary
5:12.42
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
12
Colin Cooper
5:15.79
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
11
Thomas Gianiodis
5:16.25
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
6.
9
Josh Otten
5:16.56
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3000 Meters
1.
11
Eli Meder
10:04.02
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
12
Colin Cooper
10:42.15
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4x400 Relay
1.
-
Will Peters
Matthew Burns
Jack Fedewa
Jacob Maloney
3:50.31
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
-
Mitchell Raphael
Noel Spence
Matthew Peters
Henry Doerr
3:57.80
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4x800 Relay
1.
-
Eli Meder
Eric Warriner
Will Peters
Colin Cooper
9:01.75
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
-
Owen Spence
Josh Frary
Josh Otten
David Pruder
9:42.16
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Jacob Maloney
Stuart Hamilton
Jack Fedewa
Will Peters
4:02.71
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
-
Noel Spence
Mitchell Raphael
Devon Harris
Eric Warriner
4:11.63
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
Shot Put - 12lb
1.
10
Bronson Abbott
36' 9
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
High Jump
1.
10
Noel Spence
6' 2
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
9
Henry Doerr
5' 0
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
Long Jump
1.
10
Noel Spence
19' 11.5
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
Womens
60 Meter Dash
1.
10
Nora Coffey
8.98
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
12
Michelle Hanis
9.17
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
11
Mary Cate Heberlein
9.21
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
12
Sydney Gehle
9.49
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
12
Cara Heberlein
9.59
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
6.
9
Jemima Nyembwe
9.66
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
7.
11
Maggie Glencer
9.68
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
8.
9
Olivia Perez
9.72
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
9.
11
Sophy Dong
9.91
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
10.
9
Adela Migan
10.21
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
11.
12
Abby Liesman
10.43
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
12.
11
Isabel Lara
10.47
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
400 Meters
1.
12
Adeline Hauck
1:10.40
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
11
Grace Griffin
1:11.14
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
12
Elaina Phelps
1:11.52
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
11
Tori Ruiter
1:13.96
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
9
Olivia Perez
1:14.04
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
6.
10
Shannon Stevens
1:17.77
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
1 Mile
1.
11
Jaden Theis
5:08.40
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
9
Hailey Prokop
6:10.84
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
So
Sophie Weitzel
6:44.08
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
10
Addison Puck
6:50.32
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
5.
12
Claudia Spence
6:51.26
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3000 Meters
1.
10
Addison Puck
13:05.41
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
60m Hurdles - 33"
1.
12
Abigail Kazmierski
12.34
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
11
Sophy Dong
13.18
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4x400 Relay
1.
-
Elaina Phelps
Tori Ruiter
Adeline Hauck
Rachel Reid
4:42.78
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
-
Grace Griffin
Claudia Spence
Maria Stuart
Olivia Perez
5:00.07
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4x800 Relay
1.
-
Sophie Weitzel
Addison Puck
Claudia Spence
Mia Brown
11:51.89
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Elaina Phelps
Michelle Hanis
Tori Ruiter
Rachel Reid
4:56.47
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
-
Sydney Gehle
Jemima Nyembwe
Nora Coffey
Hailey Prokop
5:08.95
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Christina Ovreset
28' 7
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
9
Brianna Tennes
26' 4
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
12
Abby Liesman
21' 7
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
10
Rachel Warnke
20' 6
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
High Jump
1.
12
Michelle Hanis
4' 8
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
2.
11
Ellie Rentz
4' 6
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
3.
11
Olivia McCaffrey
4' 2
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
4.
11
Emme Rush
4' 0
PR
Mar 23
Jim Gardiner Catholic Schools Invite
*Recent improvement