Season:
2019 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Thomas Czerwinski
6.86
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
12
Brian Bare
6.90
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
11
Jack Linko
6.98
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
12
Daniel Hamilton
7.14
PR
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
5.
11
Matthew Moise
7.31
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
6.
11
Isai Dennison-Alexander
7.48
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
7.
11
Luis Parra
7.64
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
8.
9
Christian Alvarado
7.68
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
9.
11
Brian Bonnist
7.70
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
10.
9
Jeffrey Li Rivera
7.71
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
11.
12
Jose Ramirez
7.83
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
12.
9
Amaechila (Travis) Iwuagwu
7.87
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
13.
12
Marc Wolf
8.28
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
14.
9
Dylan Vo
8.74
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
15.
12
Angelo Andres
9.62
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
200 Meters
1.
12
Toby Onuoha
23.64
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
2.
11
Jack Linko
23.74
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
3.
12
Daniel Hamilton
24.27
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
4.
11
Matthew Moise
24.37
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
5.
11
Joseph Korongy
24.80
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
6.
10
Ethan Oluwole
26.04c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
7.
9
Amaechila (Travis) Iwuagwu
28.84c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
8.
9
Dylan Vo
31.54c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
9.
9
Jeffrey Li Rivera
40.64c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
300 Meters
1.
12
Thomas Czerwinski
36.28
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
12
Daniel Hamilton
37.03
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
11
Matthew Moise
37.52
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
11
Jack Linko
38.08
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
5.
11
Joseph Korongy
39.68
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
6.
10
Ethan Oluwole
40.04c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
12
Brian Echavarria
40.61
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
8.
12
Brian Bare
40.72
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
9.
11
Eric Rao
40.90
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
10.
11
Emanuel Cordoba
41.24c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
11.
11
Matthew DiPietro
41.55
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
12.
11
Luis Parra
42.32
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
13.
11
Marcangel Fabre
43.74c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
14.
11
Isai Dennison-Alexander
43.94c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
15.
9
Christian Alvarado
44.14c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
16.
11
Scott Fleischmann
44.24c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
17.
10
David Rothenberg
44.34c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
18.
11
Deepak Persaud
44.64c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
19.
9
Bryan Aguilar
45.44c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
20.
12
Marc Wolf
45.56
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
21.
11
Adam Chen
45.74c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
22.
9
Amaechila (Travis) Iwuagwu
46.24c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
23.
12
Jose Ramirez
47.34c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
24.
12
Kyle Anderman
47.84c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
25.
9
Lorenzo Solomine
47.94c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
26.
12
Karl Francois
48.04c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
27.
9
Nathan Kingsland
50.04c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
28.
9
Dylan Vo
51.23
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
29.
11
Raul Sanchez
51.84c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
30.
9
Jeffrey Li Rivera
52.86
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
31.
11
Luke Schaarschuch
52.94c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
32.
-
Lucas Browning
53.04c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
33.
10
Frank Tassone
53.84c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
34.
12
Angelo Andres
55.02
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
400 Meters
1.
11
Matthew Moise
52.95
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
2.
12
Brian Bare
54.57
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
11
Jack Linko
54.71
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
4.
12
Toby Onuoha
58.43
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
5.
11
Luis Parra
59.71
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
12
Thomas Czerwinski
1:22.99
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Noah Loeb
1:26.45
Feb 17
Section 1 State Qualfier
3.
12
Daniel Hamilton
1:27.7h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
12
Brian Echavarria
1:31.23
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
5.
11
Jack Linko
1:33.55
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
6.
12
Benjamin Marin
1:34.28
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
7.
11
Emanuel Cordoba
1:34.61
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
8.
11
Eric Rao
1:38.0h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
9.
11
Matthew DiPietro
1:39.94
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
10.
10
David Rothenberg
1:40.76
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
1000 Meters
1.
11
Aidan O'Connell
2:37.14
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Noah Loeb
2:39.05
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
3.
12
Wes Collins
2:41.82
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
4.
12
Thomas Czerwinski
2:43.04
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
5.
11
Matthew Audi
2:48.05
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
6.
11
Brendan Strey
2:49.12
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
7.
11
Ryan Giardina
2:49.63
Feb 2
Section 1 Class A Championships
8.
12
Sam Eisberg
2:59.56
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
9.
11
Deepak Persaud
3:02.2h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10.
12
Matt Reichner
3:03.1h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
11.
12
Mike Vigliotti
3:07.78
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
12.
11
Adam Chen
3:10.25
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
13.
11
Scott Fleischmann
3:11.7h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
14.
9
Bryan Aguilar
3:16.5h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
15.
12
Kyle Anderman
3:22.0h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
16.
9
Lorenzo Solomine
3:25.78
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
17.
8
Mason Mayer
3:25.92
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
18.
11
Luke Schaarschuch
3:26.8h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
19.
11
Raul Sanchez
3:28.29
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
20.
9
Nathan Kingsland
3:32.26
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
21.
9
Sean O'Connor
3:35.7h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
22.
10
Frank Tassone
3:39.11
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
1600 Meters
1.
11
Aidan O'Connell
4:36.23
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
11
Matthew Audi
4:42.44
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
11
Ryan Giardina
4:52.73
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
4.
12
Wes Collins
4:53.56
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
5.
11
Noah Loeb
5:03.06
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
6.
12
Mike Vigliotti
5:11.5h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
11
Brendan Strey
5:12.79
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
8.
8
Mason Mayer
5:21.57
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
9.
11
Deepak Persaud
5:26.25
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
10.
11
Scott Fleischmann
5:28.25
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
11.
10
Aiden Tuohy
5:39.0h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
12.
11
Adam Chen
5:43.7h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
13.
12
Kyle Anderman
5:45.77
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
14.
9
Bryan Aguilar
5:47.5h
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
15.
11
Luke Schaarschuch
5:53.5h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
16.
11
Raul Sanchez
5:57.0h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
17.
9
Nathan Kingsland
5:58.0h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
18.
10
Frank Tassone
6:05.1h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
19.
9
Lorenzo Solomine
6:10.5h
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
20.
9
Sean O'Connor
6:19.8h
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
1 Mile
1.
11
Brendan Strey
5:00.76
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
2.
12
Sam Eisberg
5:05.49
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
3.
12
Mike Vigliotti
5:14.13
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
4.
11
Scott Fleischmann
5:25.25
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
3200 Meters
1.
11
Matthew Audi
10:24.58
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
2.
11
Aidan O'Connell
10:27.94
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
3.
11
Brendan Strey
10:41.33
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
12
Wes Collins
10:56.79
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
5.
11
Noah Loeb
11:13.10
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
6.
12
Mike Vigliotti
11:25.48
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
7.
8
Mason Mayer
11:46.6h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
8.
11
Scott Fleischmann
11:49.20
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
9.
12
Sam Eisberg
12:18.1h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10.
12
Kyle Anderman
12:22.33
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
11.
11
Luke Schaarschuch
12:58.90
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
55m Hurdles - 39"
1.
12
Toby Onuoha
8.74c
PR
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
2.
12
Karl Francois
9.59
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
3.
9
Amaechila (Travis) Iwuagwu
9.86
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
9
Jeffrey Li Rivera
10.14c
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:33.39
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
Brian Bare
Daniel Hamilton
Toby Onuoha
Thomas Czerwinski
1:33.75
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
4x400 Relay
1.
Daniel Hamilton
Matthew Moise
Toby Onuoha
Thomas Czerwinski
3:25.34
Mar 2
NYSPHSAA/NYS Federation Indoor Championships
2.
Daniel Hamilton
Thomas Czerwinski
Matthew Moise
Toby Onuoha
3:26.69
Feb 9
NYRR Millrose Games
3.
Relay Team
3:27.06
Feb 17
Section 1 State Qualfier
4.
Daniel Hamilton
Thomas Czerwinski
Jack Linko
Toby Onuoha
3:31.69
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
5.
Jack Linko
Wes Collins
Eric Rao
Joseph Korongy
3:41.46
Jan 9
NYRR Millrose Trials
4x800 Relay
1.
Relay Team
8:09.85
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
2.
Aidan O'Connell
Wes Collins
Noah Loeb
Matthew Audi
8:19.46
Jan 9
NYRR Millrose Trials
4x1600 Relay
1.
Relay Team
19:39.20
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:12.1h
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
Shot Put - 12lb
1.
11
Brian Bonnist
39' 4.5
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
2.
12
Kenny La
35' 8
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
3.
10
Stephan Joiseus
31' 1
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
4.
9
John Krebs
30' 2.75
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
5.
10
Malcolm Solan
28' 1.5
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
6.
11
Kenley Hector
27' 9.25
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
7.
12
Colin Radican
25' 11.75
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
High Jump
1.
12
Toby Onuoha
6' 2
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Joseph Korongy
6' 0
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
10
Ethan Oluwole
5' 8
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
12
Brian Bare
5' 0
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
5.
11
Matthew DiPietro
4' 9
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
6.
12
Karl Francois
4' 6
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
Long Jump
1.
11
Joseph Korongy
19' 4.5
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
12
Toby Onuoha
18' 5.5
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
3.
12
Thomas Czerwinski
17' 0.75
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
12
Brian Bare
16' 9.5
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
5.
10
Ethan Oluwole
16' 9.25
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
6.
9
Jeffrey Li Rivera
15' 9
Dec 14
Coach Saint Invitational
7.
11
Isai Dennison-Alexander
15' 4.25
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
8.
12
Karl Francois
14' 10.75
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
9.
11
Marcangel Fabre
14' 0
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10.
9
Amaechila (Travis) Iwuagwu
11' 4
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
Triple Jump
1.
12
Toby Onuoha
41' 2.75
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
10
Ethan Oluwole
40' 11.25
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
12
Karl Francois
35' 11.75
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
Weight Throw - 25lb
1.
11
Brian Bonnist
45' 10
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
Womens
55 Meter Dash
1.
10
Sarah Galvin
7.72
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
10
Kaitlin Needelman
8.01
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
12
Nadia Nelson
8.06
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
4.
11
Victoria Direnno
8.13
Feb 2
Section 1 Class A Championships
5.
9
Naomi Julien
8.16
Feb 2
Section 1 Class A Championships
6.
11
Ifechi Amasiani
8.19
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
7.
11
Kaitlene Poblete
8.22
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
8.
11
Kyra Bower
8.23
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
9.
7
Sia Kortequee
8.35
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
10.
10
Lauren Wechman
8.50
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
11.
11
Carly Bassett
8.60
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
12.
10
Claire Palmer
8.65
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
13.
11
Sophie Park
8.74
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
14.
11
Alexa Silver
8.75
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
15.
11
Paige Palmer
8.78
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
12
Madelyn Nicpon
8.78
Dec 14
Coach Saint Invitational
17.
10
Natalia Rojek
8.80
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
18.
11
Julia Misko
8.83
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
11
Amanda Byron
8.83
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
20.
10
Jeanine Khatib
9.09
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
21.
10
Julia Bower
9.11
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
22.
10
Katelyn Casarella
9.46
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
23.
9
Kara Mucavel
10.00
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
24.
9
Clare Standbridge
10.33
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
25.
10
Annie Chen
10.43
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
200 Meters
1.
10
Sarah Galvin
27.19
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
2.
10
Jessica Korman
28.54
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
9
Arianna Smith
30.17
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
4.
8
Ellanah Newman
31.04c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
5.
9
Naomi Julien
31.84c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
6.
7
Sia Kortequee
35.74c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
10
Luissa Chanco
35.74c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
8.
9
Kara Mucavel
37.04c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
9.
10
Katelyn Casarella
37.74c
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
10.
10
Annie Chen
38.94c
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
300 Meters
1.
12
Annelyse Benn
42.64
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
2.
10
Sarah Galvin
42.76
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
3.
12
Nadia Nelson
44.31
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
4.
11
Monal Daterao
44.64
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
5.
8
Kaya Duran
47.34
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
6.
11
Kyra Bower
47.75
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
7.
9
Naomi Julien
47.84
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
8.
8
Ellanah Newman
48.29
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
9.
10
Lauren Wechman
48.35
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
10.
11
Victoria Direnno
48.38
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
11.
12
Madelyn Nicpon
49.04c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
12.
11
Kelsey Kotecki
49.05
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
13.
12
Catherine Zajac
49.34c
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
14.
10
Kaitlin Needelman
49.41
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
15.
11
Alexa Silver
49.65
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
16.
10
Julia Zangrilli
49.84
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
17.
11
Eunice Nelson
49.94c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
18.
12
Reese Frisch
50.08
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
19.
11
Amanda Byron
50.43
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
20.
10
Claire Palmer
50.66
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
21.
11
Carly Bassett
50.84
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
22.
8
Catherine McCaffrey
51.53
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
23.
7
Sia Kortequee
51.73
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
24.
10
Gabriela Vargas
52.01
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
25.
10
Natalia Rojek
52.40
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
26.
11
Jessica Chen
53.05
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
27.
11
Sophie Park
53.36
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
28.
10
Luissa Chanco
54.39
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
29.
11
Paige Palmer
57.08
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
30.
9
Clare Standbridge
59.72
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
31.
10
Katelyn Casarella
59.84c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
32.
12
Monserrat Lopez
1:02.34c
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
33.
9
Kara Mucavel
1:03.51
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
34.
10
Annie Chen
1:04.73
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
400 Meters
1.
11
Kelsey Kotecki
1:05.85
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
2.
11
Ifechi Amasiani
1:08.58
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
10
Julia Zangrilli
1:11.98
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
4.
11
Jessica Chen
1:13.99
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
5.
12
Reese Frisch
1:16.84
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
600 Meters
1.
12
Annelyse Benn
1:39.28
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
11
Monal Daterao
1:41.30
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
8
Kaya Duran
1:47.89
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
4.
12
Catherine Zajac
1:49.56
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
5.
11
Deirdre Young
1:50.57
Feb 2
Section 1 Class A Championships
6.
12
Nadia Nelson
1:51.5h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
8
Ellanah Newman
1:58.16
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
8.
7
Marianna Vynnyk
2:04.41
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
9.
11
Carly Bassett
2:04.91
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
10.
11
Amanda Byron
2:06.7h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
11.
9
Clare Standbridge
2:20.4h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
12.
12
Reese Frisch
2:23.0h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
13.
11
Julia Misko
2:54.8h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
800 Meters
1.
10
Jessica Korman
2:29.73
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
2.
8
Catherine McCaffrey
2:39.27
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
11
Deirdre Young
2:44.32
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
4.
9
Karie Goldman
2:52.4h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
1000 Meters
1.
11
Mary Hennelly
2:55.29
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
9
Brooke Hirsch
3:02.91
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
3.
10
Jessica Korman
3:12.67
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
4.
11
Deirdre Young
3:18.81
Dec 14
Coach Saint Invitational
5.
8
Catherine McCaffrey
3:20.44
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
6.
12
Catherine Zajac
3:29.85
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
7.
8
Kaya Duran
3:30.11
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
8.
9
Karie Goldman
3:31.78
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
9.
9
Julia Ross
3:32.26
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
10.
10
Molly McCarren
3:33.76
Dec 14
Coach Saint Invitational
11.
7
Catalina Echavarria
3:37.22
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
12.
12
Jordan Graham
3:37.26
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
13.
12
Lindsey Braunfotel
3:46.50
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
14.
7
Kaelin McCluskey
4:00.2h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
15.
8
Sophie Lloyd
4:08.3h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
1500 Meters
1.
11
Mary Hennelly
4:35.68
PR
Mar 2
NYSPHSAA/NYS Federation Indoor Championships
2.
9
Brooke Hirsch
4:56.96
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
3.
11
Deirdre Young
5:28.4h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
12
Catherine Zajac
5:31.8h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
5.
8
Kaya Duran
5:37.5h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
6.
10
Molly McCarren
5:38.34
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
7.
12
Jordan Graham
5:50.2h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
8.
7
Catalina Echavarria
5:55.3h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
9.
9
Julia Ross
5:56.7h
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
1600 Meters
1.
8
Catherine McCaffrey
5:55.6h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
2.
12
Catherine Zajac
6:10.45
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
9
Julia Ross
6:11.0h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
4.
7
Catalina Echavarria
6:21.5h
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
5.
7
Kaelin McCluskey
6:47.8h
PR
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
1 Mile
1.
11
Mary Hennelly
4:58.82
PR
Mar 10
New Balance Nationals Indoor
2.
9
Brooke Hirsch
5:21.20
Jan 9
NYRR Millrose Trials
3.
8
Catherine McCaffrey
5:49.08
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
4.
12
Jordan Graham
6:17.82
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
3000 Meters
1.
11
Mary Hennelly
10:22.08
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Deirdre Young
12:05.26
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
3.
8
Catherine McCaffrey
12:37.1h
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
12
Catherine Zajac
12:53.87
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
5.
12
Jordan Graham
13:33.88
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
2 Miles
1.
11
Mary Hennelly
10:57.90
PR
Jan 19
New Balance Games
55m Hurdles - 33"
1.
12
Naiomi Meran
9.41
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Kelsey Kotecki
10.26
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
3.
11
Kaitlene Poblete
10.50
Dec 14
Coach Saint Invitational
4.
10
Hannah Solomon-Hollander
10.57
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
5.
11
Jessica Chen
11.62
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
6.
11
Emma Jacobs
13.14
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
60m Hurdles - 33"
1.
11
Kelsey Kotecki
10.77
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
2.
12
Naiomi Meran
10.84
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
4x200 Relay -
1.
Sarah Galvin
Monal Daterao
Kelsey Kotecki
Annelyse Benn
1:47.58
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
2.
Relay Team
1:47.68
Dec 14
Coach Saint Invitational
3.
Sarah Galvin
Monal Daterao
Nadia Nelson
Naiomi Meran
1:51.25
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
4x400 Relay
1.
Sarah Galvin
Monal Daterao
Mary Hennelly
Annelyse Benn
3:57.90
Feb 9
NYRR Millrose Games
2.
Relay Team
3:59.27
Feb 17
Section 1 State Qualfier
3.
Nadia Nelson
Jessica Korman
Monal Daterao
Sarah Galvin
4:16.21
Dec 28
Coach Glynn Holiday Carnival
4.
Nadia Nelson
Kelsey Kotecki
Victoria Direnno
Lauren Wechman
4:28.91
Jan 9
NYRR Millrose Trials
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:37.14
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Annelyse Benn
Monal Daterao
Sarah Galvin
Mary Hennelly
4:04.96
Mar 10
New Balance Nationals Indoor
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
12:27.1h
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
Shot Put - 4kg
1.
10
Madysyn Scott
33' 2.5
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
2.
11
Amanda Schmidt
27' 7
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
3.
10
Julia Bower
27' 3
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
12
Carla Alliance
26' 3.25
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
5.
10
Ashanty Joseph
23' 4
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
6.
12
Madelyn Nicpon
22' 0.5
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
11
Eunice Nelson
21' 6.5
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
8.
11
Kayla Bioh
21' 3
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
9.
10
Julia Zangrilli
19' 7.25
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10.
9
Esther Pollak
19' 5.25
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
11.
11
Kayla Collado
15' 2.25
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
High Jump
1.
-
x Miglialcio
4' 9
PR
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
2.
10
Peyton Migliaccio
4' 6
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
10
Lauren Wechman
4' 6
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
4.
12
Naiomi Meran
4' 4
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
5.
10
Gabriela Vargas
3' 9
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10
Julia Zangrilli
3' 9
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
10
Claire Palmer
3' 6
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
Pole Vault
1.
10
Hannah Solomon-Hollander
9' 6
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
Long Jump
1.
12
Naiomi Meran
17' 2.75
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
2.
11
Melissa Orlick
16' 9
PR
Dec 21
Jim Mitchell Invitational
3.
11
Monal Daterao
15' 9
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
10
Hannah Solomon-Hollander
13' 11
PR
Feb 23
Purple Champions Pentathlon Invitational
5.
11
Eunice Nelson
13' 7.5
Dec 27
Pearl River Holiday Festival
6.
11
Victoria Direnno
12' 10.5
PR
Feb 4
New Jersey Varsity Classic
7.
10
Gabriela Vargas
12' 9.5
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
8.
10
Jeanine Khatib
11' 6.5
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
9.
7
Sia Kortequee
10' 10
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
Triple Jump
1.
12
Naiomi Meran
37' 1
PR
Feb 2
Section 1 Class A Championships
2.
11
Monal Daterao
35' 1
PR
Jan 16
Ridgewood Frosh/Novice
3.
11
Emma Jacobs
29' 10
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
4.
10
Peyton Migliaccio
29' 8
PR
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
5.
11
Kaitlene Poblete
29' 1.75
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
6.
11
Victoria Direnno
28' 5.25
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
7.
10
Sarah Galvin
28' 4.25
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
8.
8
Ellanah Newman
28' 2.75
Jan 25
Section 1 Rockland & Northern County Championships
9.
11
Jessica Chen
26' 11.5
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
10.
10
Lauren Wechman
26' 2.75
PR
Dec 14
Coach Saint Invitational
11.
11
Sophie Park
25' 7.25
PR
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
12.
7
Marianna Vynnyk
24' 3
Jan 3
Section 1 Dendy Invitational
Weight Throw - 20lb
1.
10
Ashanty Joseph
18' 10.5
PR
Dec 9
Section 1 Kickoff 1
*Recent improvement