Season:
2020 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
1999
1998
1997
1996
1983
1982
1981
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
40 Meter Dash
1.
9
Blake Carter
5.99
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
9
Andrew Fulco
6.05
PR
Dec 27
Westside Invitational
40 Yard Dash
1.
12
Jaren McFadden
5.12
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
11
Shaun Clarke
5.15
PR
Dec 27
Westside Invitational
55 Meter Dash
1.
12
Jaren McFadden
6.86
PR
Jan 11
Warrior Invitational
2.
12
Jhalil Cooper
6.98
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
3.
11
Shaun Clarke
7.23
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4.
12
William Patterson
7.24
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
5.
9
Justin States
7.38
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
6.
9
Jayvon Perry
7.57
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
7.
9
Blake Carter
8.13
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
8.
11
Theodore Drakes
8.18
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
160 Meters - Relay Split
1.
12
Jaren McFadden
19.1h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
2.
12
Jhalil Cooper
19.4h
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
3.
12
William Patterson
19.5h
PR
Dec 27
Westside Invitational
4.
11
Shaun Clarke
19.9h
PR
Dec 27
Westside Invitational
11
Shimon Simpson
19.9h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
12
Justin Holley
20.3h
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
9
Jayvon Perry
21.6h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
200 Meters - Relay Split
1.
12
Jaren McFadden
24.0h
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
11
Shimon Simpson
24.0h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
12
William Patterson
24.5h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
4.
11
Shaun Clarke
24.6h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
5.
12
Justin Holley
24.9h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
6.
9
Jayvon Perry
26.1h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
7.
11
Aaron Litvin
26.7h
Jan 25
Last Track to Philly
8.
9
Justin States
27.9h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
9.
9
Nathan Deveno
28.0h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
10.
9
Derek Rudd
28.2h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
11.
11
Theodore Drakes
28.3h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
300 Meters
1.
12
Jaren McFadden
38.77
PR
Jan 11
Warrior Invitational
2.
12
William Patterson
39.98
PR
Dec 27
Westside Invitational
3.
12
Jhalil Cooper
40.00
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
4.
12
Justin Holley
41.28
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
5.
11
Shaun Clarke
42.83
PR
Dec 27
Westside Invitational
6.
9
Jayvon Perry
44.08
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
7.
9
Justin States
46.88
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
8.
9
Blake Carter
51.17
PR
Dec 27
Westside Invitational
9.
9
Andrew Fulco
53.95
PR
Dec 27
Westside Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
12
Zachary Taylor
52.0h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
2.
12
Daron Taylor
53.3h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
3.
12
Jaren McFadden
54.4h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
4.
12
William Patterson
54.7h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
5.
11
Aaron Litvin
57.1h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
6.
11
Kevin Baranoski
58.2h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
7.
12
Jhalil Cooper
59.1h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
8.
11
Shimon Simpson
1:00.7h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
9.
9
Derek Rudd
1:01.4h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
10.
10
Tyler Marrow
1:01.9h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
11.
9
John Saltysiak
1:03.0h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
12.
12
Tyler Kash
1:05.1h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
13.
12
Justin Holley
1:07.9h
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
14.
10
Lucas Davis
1:08.4h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
15.
12
Ethan Baublitz
1:13.0h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
500 Meters
1.
12
Zachary Taylor
1:10.11
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
11
Kevin Baranoski
1:15.08
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
3.
11
Aaron Litvin
1:15.79
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4.
10
Tyler Marrow
1:21.71
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
5.
9
Joshua Morton
1:22.43
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
6.
9
Derek Rudd
1:24.40
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
7.
10
Lucas Davis
1:28.80
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
8.
12
Ethan Baublitz
1:31.59
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
9.
9
Hunter Kifer
1:35.21
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
800 Meters
1.
12
Daron Taylor
2:01.79
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
12
Zachary Taylor
2:04.49
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
3.
10
Tyler Marrow
2:21.48
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
4.
10
Alexander Fritzges
2:24.15
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
5.
10
Jacob LaRue
2:26.34
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
6.
9
Nathan Deveno
2:26.76
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
10
Quentin Santiago
2:34.49
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
8.
10
Lucas Davis
2:45.01
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
9.
12
Ethan Baublitz
2:48.23
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
800 Meters - Relay Split
1.
12
Daron Taylor
2:00.5h
Jan 11
Warrior Invitational
2.
12
Zachary Taylor
2:01.0h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
11
Kevin Baranoski
2:11.8h
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
4.
11
Aaron Litvin
2:12.3h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
5.
10
Tyler Marrow
2:15.0h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
6.
10
Alexander Fritzges
2:20.3h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
7.
12
Ethan Baublitz
2:40.2h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
8.
10
Lucas Davis
2:43.0h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
9.
9
Hunter Kifer
2:50.0h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
10.
9
Derek Rudd
2:52.4h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
11.
12
Tyler Kash
3:32.7h
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
12.
9
Andrew Fulco
3:45.0h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
1200 Meters - Relay Split
1.
12
Zachary Taylor
3:28.3h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
2.
10
Tyler Marrow
3:46.3h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
1600 Meters
1.
12
Zachary Taylor
4:30.19
PR
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
2.
12
Daron Taylor
4:30.86
PR
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
3.
11
Aaron Litvin
5:14.89
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
4.
10
Tyler Marrow
5:16.15
Dec 27
Westside Invitational
5.
9
Nathan Deveno
5:23.04
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
9
John Saltysiak
5:23.87
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
10
Alexander Fritzges
5:25.38
Jan 11
Warrior Invitational
8.
12
Tyler Kash
5:39.32
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
9.
12
Ethan Baublitz
5:45.84
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
10.
10
Lucas Davis
5:58.95
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
11.
9
Hunter Kifer
6:35.74
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
1600 Meters - Relay Split
1.
11
Kevin Baranoski
4:43.6h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
2.
9
John Saltysiak
5:10.0h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
1 Mile
1.
12
Daron Taylor
4:28.74
PR
Jan 25
Last Track to Philly
2.
12
Zachary Taylor
4:29.17
PR
Jan 25
Last Track to Philly
3200 Meters
1.
9
John Saltysiak
11:07.79
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
2.
10
Quentin Santiago
11:31.51
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
3.
12
Tyler Kash
12:29.00
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4.
10
Lucas Davis
13:41.17
PR
Dec 27
Westside Invitational
40y Hurdles
1.
11
Shimon Simpson
5.76
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
12
Justin Holley
5.99
PR
Dec 27
Westside Invitational
55m Hurdles - 39"
1.
11
Shimon Simpson
7.87
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
2.
12
Justin Holley
8.46
PR
Jan 11
Warrior Invitational
3.
9
Jayvon Perry
10.10
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4x160 Relay
1.
Jhalil Cooper
Shaun Clarke
Shimon Simpson
Justin Holley
1:19.62
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
2.
Relay Team
1:20.23
Dec 27
Westside Invitational
3.
William Patterson
Jaren McFadden
Shimon Simpson
Justin Holley
1:20.45
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
4.
Jhalil Cooper
Jaren McFadden
Shaun Clarke
Jayvon Perry
1:21.01
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
5.
Justin States
Blake Carter
Theodore Drakes
Andrew Fulco
1:33.10
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
4x200 Relay -
1.
Jaren McFadden
Justin Holley
Shaun Clarke
Shimon Simpson
1:37.67
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
2.
Jaren McFadden
William Patterson
Shaun Clarke
Shimon Simpson
1:37.88
Jan 25
Last Track to Philly
3.
Jaren McFadden
Shimon Simpson
Shaun Clarke
Justin Holley
1:39.79
Jan 11
Warrior Invitational
4.
Relay Team
1:42.71
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
5.
Justin States
Justin Holley
Jayvon Perry
Blake Carter
1:45.28
Jan 25
Last Track to Philly
4x400 Relay
1.
Daron Taylor
Jaren McFadden
William Patterson
Zachary Taylor
3:35.15
Jan 25
Last Track to Philly
2.
Daron Taylor
Jaren McFadden
Aaron Litvin
Zachary Taylor
3:38.55
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
Jaren McFadden
Zachary Taylor
Aaron Litvin
Daron Taylor
3:43.62
Jan 11
Warrior Invitational
4.
Zachary Taylor
Daron Taylor
Kevin Baranoski
William Patterson
3:46.00
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
5.
Zachary Taylor
Jhalil Cooper
Daron Taylor
William Patterson
3:52.79
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
6.
Relay Team
3:55.38
Dec 27
Westside Invitational
7.
Aaron Litvin
Derek Rudd
Tyler Marrow
Alexander Fritzges
4:09.68
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
8.
Jaren McFadden
Shimon Simpson
Derek Rudd
Aaron Litvin
4:10.65
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
9.
Tyler Kash
Nathan Deveno
Quentin Santiago
Justin States
4:25.84
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
4x800 Relay
1.
Daron Taylor
Aaron Litvin
Zachary Taylor
Tyler Marrow
8:31.91
Jan 11
Warrior Invitational
2.
Zachary Taylor
Daron Taylor
Aaron Litvin
Tyler Marrow
8:49.54
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
3.
Relay Team
8:49.87
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
4.
Aaron Litvin
Tyler Marrow
Alexander Fritzges
Jacob LaRue
9:51.25
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
5.
Alexander Fritzges
John Saltysiak
Nathan Deveno
Tyler Kash
9:51.40
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
Tyler Kash
Lucas Davis
Vladislav Laryoshyn
Hunter Kifer
11:14.48
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
Nathan Deveno
Quentin Santiago
Lucas Davis
Ethan Baublitz
11:15.28
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
8.
Lucas Davis
Ethan Baublitz
Andrew Fulco
Hunter Kifer
12:11.13
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
4:24.30
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Derek Rudd
Justin Holley
Shaun Clarke
Alexander Fritzges
4:12.51
Jan 25
Last Track to Philly
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
11:16.47
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
2.
Tyler Marrow
Aaron Litvin
Alexander Fritzges
John Saltysiak
12:23.00
Jan 25
Last Track to Philly
4x55 Shuttle Hurdles - 39"
1.
Jaren McFadden
Shimon Simpson
Shaun Clarke
Justin Holley
33.06
Jan 25
Last Track to Philly
2.
Relay Team
37.08
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Justin Holley
36' 11.5
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
2.
12
Euripides Loizou
33' 1
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
3.
11
Aaron Smith
30' 11
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
4.
10
Joshua Eck
30' 6
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
5.
9
Justin States
25' 11
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
6.
9
Vladislav Laryoshyn
19' 7
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
High Jump
1.
11
Shimon Simpson
5' 8
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
Womens
40 Meter Dash
1.
12
Lakyah Young
6.28
PR
Dec 27
Westside Invitational
40 Yard Dash
1.
11
Hunter Rae Green
5.53
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
10
Kirsten Annan
5.59
PR
Dec 27
Westside Invitational
3.
10
Bre'Nae Thomas
6.19
PR
Dec 27
Westside Invitational
55 Meter Dash
1.
11
Caitlyn Bobb
7.16
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
2.
11
Nya Ray
7.31
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
11
Hunter Rae Green
7.67
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4.
10
Kirsten Annan
8.08
PR
Jan 11
Warrior Invitational
5.
10
Bre'Nae Thomas
8.52
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
6.
9
Allie Smith
8.66
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
10
Sara Busch
9.09
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
160 Meters - Relay Split
1.
11
Caitlyn Bobb
20.4h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
2.
11
Hunter Rae Green
21.7h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
3.
9
Allie Smith
22.5h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
11
Nya Ray
22.5h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
5.
10
Kirsten Annan
22.6h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
6.
12
Erin Haviland
23.6h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
7.
11
Lyric Kelley
24.7h
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
8.
10
Bre'Nae Thomas
24.9h
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
9.
11
Laura Velez-Segui
25.0h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
10.
11
Nana Okyere
25.4h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
200 Meters - Relay Split
1.
11
Caitlyn Bobb
25.0h
Jan 25
Last Track to Philly
2.
11
Nya Ray
26.7h
PR
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
3.
11
Hunter Rae Green
27.4h
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
4.
11
Laura Velez-Segui
27.8h
PR
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
5.
12
Erin Haviland
28.0h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
6.
12
Samantha Peters
28.1h
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
7.
10
Kirsten Annan
28.9h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
8.
11
Nana Okyere
29.7h
Jan 25
Last Track to Philly
9.
10
Bre'Nae Thomas
32.2h
Jan 25
Last Track to Philly
10.
9
Allie Smith
32.5h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
11.
10
Catalina Herrera
34.7h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
300 Meters
1.
11
Caitlyn Bobb
38.61
PR
Jan 19
VA Showcase
2.
11
Nya Ray
44.28
PR
Jan 11
Warrior Invitational
3.
12
Samantha Peters
45.15
PR
Jan 11
Warrior Invitational
4.
11
Nana Okyere
46.78
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
5.
11
Laura Velez-Segui
48.19
PR
Dec 27
Westside Invitational
6.
10
Kirsten Annan
48.50
PR
Dec 27
Westside Invitational
7.
10
Bre'Nae Thomas
51.62
PR
Dec 27
Westside Invitational
8.
9
Allie Smith
52.57
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
9.
10
Leadora Lehmann
53.80
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
10.
10
Rachel Beardsley
57.44
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
11
Caitlyn Bobb
55.6h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
2.
12
Samantha Peters
1:03.3h
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
11
Nya Ray
1:03.4h
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
4.
11
Laura Velez-Segui
1:03.7h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
5.
11
Nana Okyere
1:07.9h
Jan 11
Warrior Invitational
6.
11
Kayla Olmstead
1:11.2h
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
7.
9
Rosanna Sklar
1:12.1h
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
8.
12
Erin Haviland
1:12.3h
PR
Dec 27
Westside Invitational
12
Tara Orzech
1:12.3h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
10.
10
Leadora Lehmann
1:12.4h
PR
Dec 27
Westside Invitational
11.
10
Gabrielle Donlick
1:14.2h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
12.
10
Amber Barton
1:16.7h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
13.
10
Kelly Schramm
1:17.5h
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
14.
10
Catalina Herrera
1:18.4h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
15.
9
Allie Smith
1:20.8h
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
16.
10
Rachel Beardsley
1:24.7h
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
500 Meters
1.
11
Caitlyn Bobb
1:13.46
PR
Jan 19
VA Showcase
2.
12
Samantha Peters
1:26.20
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
3.
9
Rosanna Sklar
1:33.90
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
4.
10
Leadora Lehmann
1:40.94
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
5.
10
Rachel Beardsley
1:49.58
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
9
Carly Hemmings
1:55.21
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
800 Meters
1.
10
Amber Barton
2:43.15
PR
Jan 11
Warrior Invitational
2.
12
Tara Orzech
2:46.12
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
3.
10
Gabrielle Donlick
2:50.06
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
4.
9
Rosanna Sklar
2:53.00
PR
Jan 11
Warrior Invitational
5.
10
Catalina Herrera
3:00.61
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
10
Kelly Schramm
3:02.42
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
11
Jenna Doleschal
3:05.58
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
8.
11
Christina Pagliaro
3:16.66
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
9.
9
Liliana Daugherty
3:19.67
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
800 Meters - Relay Split
1.
11
Kayla Olmstead
2:38.0h
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
2.
11
Nana Okyere
2:42.6h
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
10
Amber Barton
2:42.9h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
4.
12
Tara Orzech
2:44.0h
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
5.
10
Gabrielle Donlick
2:47.6h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
6.
9
Rosanna Sklar
2:48.5h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
7.
10
Catalina Herrera
2:57.0h
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
8.
9
Carly Hemmings
3:09.0h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
9.
10
Leadora Lehmann
3:11.0h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
10.
9
Allie Smith
3:22.5h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
11.
9
Liliana Daugherty
3:25.1h
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
1200 Meters - Relay Split
1.
11
Kayla Olmstead
4:21.4h
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
1600 Meters
1.
11
Kayla Olmstead
5:58.59
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
2.
12
Tara Orzech
6:03.52
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
3.
10
Amber Barton
6:17.34
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
4.
10
Gabrielle Donlick
6:41.46
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
5.
11
Jenna Doleschal
6:49.88
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
10
Kelly Schramm
6:57.03
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
7.
10
Catalina Herrera
7:02.64
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
1600 Meters - Relay Split
1.
12
Tara Orzech
6:16.0h
PR
Jan 25
Last Track to Philly
1 Mile
1.
11
Kayla Olmstead
5:57.02
Jan 25
Last Track to Philly
2.
12
Tara Orzech
6:13.72
PR
Jan 25
Last Track to Philly
3200 Meters
1.
12
Tara Orzech
13:54.02
Jan 11
Warrior Invitational
2.
10
Kelly Schramm
15:19.24
Jan 11
Warrior Invitational
3.
10
Catalina Herrera
15:23.14
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
40y Hurdles
1.
11
Lyric Kelley
6.43
PR
Dec 27
Westside Invitational
2.
12
Erin Haviland
6.76
PR
Dec 27
Westside Invitational
3.
11
Laura Velez-Segui
6.77
PR
Dec 27
Westside Invitational
4.
10
Leadora Lehmann
8.71
PR
Dec 27
Westside Invitational
55m Hurdles - 33"
1.
11
Lyric Kelley
8.99
PR
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
2.
11
Laura Velez-Segui
9.59
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
12
Erin Haviland
9.60
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
4.
10
Leadora Lehmann
14.09
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
4x160 Relay
1.
Caitlyn Bobb
Nya Ray
Lyric Kelley
Hunter Rae Green
1:29.81
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
2.
Relay Team
1:32.15
Dec 27
Westside Invitational
3.
Nya Ray
Hunter Rae Green
Bre'Nae Thomas
Erin Haviland
1:33.44
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
4.
Kirsten Annan
Allie Smith
Bre'Nae Thomas
Laura Velez-Segui
1:37.78
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
5.
Kirsten Annan
Bre'Nae Thomas
Allie Smith
Nana Okyere
1:39.76
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
6.
Bre'Nae Thomas
Allie Smith
Leadora Lehmann
Carly Hemmings
1:43.38
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
4x200 Relay -
1.
Caitlyn Bobb
Nya Ray
Hunter Rae Green
Laura Velez-Segui
1:47.58
Jan 4
Southern Maryland Indoor Classic
2.
Nya Ray
Hunter Rae Green
Kirsten Annan
Samantha Peters
1:51.93
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
3.
Nya Ray
Hunter Rae Green
Kirsten Annan
Caitlyn Bobb
1:52.73
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
4.
Relay Team
1:53.67
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
5.
Nya Ray
Hunter Rae Green
Kirsten Annan
Erin Haviland
1:54.82
Jan 11
Warrior Invitational
6.
Kirsten Annan
Bre'Nae Thomas
Allie Smith
Nana Okyere
2:04.52
Jan 25
Last Track to Philly
4x400 Relay
1.
Samantha Peters
Nya Ray
Caitlyn Bobb
Laura Velez-Segui
4:04.42
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
2.
Samantha Peters
Nana Okyere
Nya Ray
Caitlyn Bobb
4:15.55
Jan 11
Warrior Invitational
3.
Relay Team
4:23.28
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
4.
Samantha Peters
Nya Ray
Laura Velez-Segui
Caitlyn Bobb
4:24.81
Jan 25
Last Track to Philly
5.
Samantha Peters
Nya Ray
Nana Okyere
Laura Velez-Segui
4:26.50
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
6.
Samantha Peters
Laura Velez-Segui
Erin Haviland
Rosanna Sklar
4:28.82
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
7.
Samantha Peters
Leadora Lehmann
Erin Haviland
Nana Okyere
4:45.45
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
8.
Amber Barton
Tara Orzech
Kayla Olmstead
Gabrielle Donlick
4:53.77
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
9.
Rachel Beardsley
Carly Hemmings
Kelly Schramm
Tara Orzech
5:12.37
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
10.
Nana Okyere
Leadora Lehmann
Rachel Beardsley
Catalina Herrera
5:30.50
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
4x800 Relay
1.
Amber Barton
Kayla Olmstead
Gabrielle Donlick
Tara Orzech
10:57.01
Jan 25
Last Track to Philly
2.
Kayla Olmstead
Amber Barton
Tara Orzech
Gabrielle Donlick
10:58.14
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
3.
Kayla Olmstead
Nana Okyere
Gabrielle Donlick
Tara Orzech
11:10.62
Feb 17
MPSSAA Class 2A Indoor State Championship
4.
Amber Barton
Rosanna Sklar
Kayla Olmstead
Tara Orzech
11:18.76
Jan 11
Warrior Invitational
5.
Tara Orzech
Amber Barton
Catalina Herrera
Gabrielle Donlick
11:26.86
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
6.
Relay Team
11:27.88
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
7.
Amber Barton
Kayla Olmstead
Rosanna Sklar
Tara Orzech
11:34.92
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
8.
Morgan Custer
Liliana Daugherty
Carly Hemmings
Christina Pagliaro
13:07.46
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
Relay Team
5:04.56
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
SMR 1600m - [400-200-200-800]
1.
Nana Okyere
Kirsten Annan
Allie Smith
Gabrielle Donlick
4:58.36
Jan 25
Last Track to Philly
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
Relay Team
14:30.0h
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
2.
Kayla Olmstead
Samantha Peters
Amber Barton
Tara Orzech
14:36.88
Jan 25
Last Track to Philly
4x55 Shuttle Hurdles - 33"
1.
Caitlyn Bobb
Lyric Kelley
Nya Ray
Erin Haviland
32.95
Jan 25
Last Track to Philly
2.
Relay Team
38.43
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Lakyah Young
28' 9.25
PR
Dec 13
CCBC-Essex Knights Invitational
2.
12
Erin Haviland
25' 11
PR
Dec 18
Freddie Hendricks Relay Invitational
3.
12
Sandrea Nyivih
24' 9.5
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
4.
9
Gabby Moore
20' 2
PR
Jan 4
CCBC-Essex Sub Zero Invitational
5.
10
Rachel Beardsley
14' 9
PR
Jan 10
CCBC-Essex Last Chance Invitational
High Jump
1.
11
Hunter Rae Green
4' 10
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
11
Lyric Kelley
4' 10
PR
Dec 27
Westside Invitational
3.
10
Rachel Beardsley
4' 2
PR
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
Pole Vault
1.
10
Sara Busch
6' 10
Feb 3
MPSSAA 2A Central Regional Championships
2.
10
Rachel Mensah
6' 0
PR
Dec 6
CCBC-Essex Lid Lifter
Triple Jump
1.
11
Hunter Rae Green
34' 6
PR
Jan 25
Last Track to Philly
*Recent improvement