Season:
2022 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2011
2010
2009
2008
2007
2004
2003
2001
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2003
2002
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
-
Aiden Meshman
8.10
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
2.
9
Olamilekan Ogunyemi
8.70
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
300 Meters
1.
11
Ben Pinkus
42.25
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
2.
9
Matthew DeCicco
42.38
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
3.
9
Olamilekan Ogunyemi
50.09
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
600 Meters
1.
11
Ben Pinkus
1:39.90
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
2.
12
Jonathan Jones
1:41.67
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
3.
11
Jovan Rodriguez
1:43.05
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
4.
12
Justin Mardorf
1:45.62
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
5.
10
Nave Harel
2:03.04
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
1000 Meters
1.
12
Justin Mardorf
3:00.42
PR
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
2.
11
Jovan Rodriguez
3:11.67
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
3.
10
Simon Kupchik
3:44.19
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
1600 Meters
1.
12
Justin Mardorf
4:58.17
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
2.
11
Jovan Rodriguez
5:30.23
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
55m Hurdles - 39"
1.
9
Matthew DeCicco
8.77
Feb 9
Section 8 Class B Champs
2.
12
Logan Tigani
9.63
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
3.
10
Isaac Abolarinwa
10.47
PR
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
4.
11
Nicholas Purdie
11.98
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:55.98
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:02.35
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
4x800 Relay
1.
Relay Team
10:24.84
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
Shot Put - 12lb
1.
12
Michael Rodriguez
37' 11
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
2.
12
Alex DeProssino
30' 7.75
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
3.
9
Lucas Rodriguez
22' 8
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
High Jump
1.
12
Jonathan Jones
5' 0
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
Long Jump
1.
10
Isaac Abolarinwa
17' 7.5
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
2.
12
Logan Tigani
17' 4.75
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
3.
9
Matthew DeCicco
17' 1.25
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
Triple Jump
1.
10
Isaac Abolarinwa
36' 11.5
Feb 9
Section 8 Class B Champs
2.
9
Matthew DeCicco
32' 1.5
PR
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
Weight Throw - 25lb
1.
12
Michael Rodriguez
32' 0.5
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
2.
12
Alex DeProssino
31' 8
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
3.
9
Lucas Rodriguez
21' 11
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
Womens
55 Meter Dash
1.
9
Kennedy Gabriella
7.74
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
2.
12
Esther Babalola
8.18
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
3.
11
Eloyise Guirand
9.03
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
4.
9
Brianna Lia-Greene
10.19
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
5.
9
Sophia Benjamin
10.89
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
300 Meters
1.
9
Kennedy Gabriella
49.95
PR
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
2.
11
Anaclara Sava
50.94
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
3.
10
Anabella Lamour
53.14
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
4.
9
Brianna Lia-Greene
53.31
PR
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
5.
11
booskila Natalie
54.77
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
600 Meters
1.
9
Brianna Lia-Greene
2:05.69
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
2.
11
booskila Natalie
2:10.37
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
3.
11
Michelle Levy
2:30.07
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
1500m Racewalk
1.
12
Lili Seidman
8:48.94
Feb 16
Section 8 State Qualifier
2.
12
Samantha Almonte
9:40.32
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
3.
11
Michelle Levy
10:06.47
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
4.
10
Daniela Nickerson-Zorrilla
12:26.21
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
55m Hurdles - 33"
1.
12
Jamira Llanos
9.47
Feb 16
Section 8 State Qualifier
2.
12
Shira Gamson
10.28
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
3.
12
Esther Babalola
10.32
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
4.
11
Clariss Duhaney
11.02
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
5.
11
Charlotte Moscovici
11.31
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
6.
10
Anabella Lamour
12.30
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
4x200 Relay -
1.
Relay Team
2:00.73
Feb 9
Section 8 Class B Champs
4x400 Relay
1.
Relay Team
5:20.75
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
4x800 Relay
1.
Relay Team
13:50.10
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
Shot Put - 4kg
1.
12
Jamira Llanos
31' 2
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
2.
12
Samantha Almonte
27' 1.75
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
3.
12
Gabriela Pesantez
22' 1.5
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
4.
9
Sophia Benjamin
18' 9.25
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
5.
12
Stefanny Lopes
18' 8.5
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
6.
11
Eloyise Guirand
16' 3
PR
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
High Jump
1.
11
Clariss Duhaney
5' 3
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
2.
11
Charlotte Moscovici
4' 10
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
3.
11
Chrissy Percy
4' 4
PR
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
4.
10
Daniela Nickerson-Zorrilla
4' 2
PR
Dec 15
Section 8 Group D-F Format B
Pole Vault
1.
11
Charlotte Moscovici
9' 6
PR
Dec 9
Section 8 Group E-F Format A
2.
9
Brianna Lia-Greene
6' 6
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
Long Jump
1.
12
Esther Babalola
15' 11
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
2.
12
Shira Gamson
15' 2.5
PR
Dec 21
Section 8 Group B-F Format C
3.
11
Clariss Duhaney
14' 2
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
Triple Jump
1.
12
Shira Gamson
33' 4
Jan 3
Section 8 Group C-F Format D
2.
12
Esther Babalola
33' 2
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
3.
11
Charlotte Moscovici
32' 6.5
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
Weight Throw - 20lb
1.
12
Jamira Llanos
34' 0.5
PR
Feb 9
Section 8 Class B Champs
2.
12
Samantha Almonte
31' 7.75
PR
Feb 11
Section 8 State Qualifier Weight Throw
3.
11
Eloyise Guirand
25' 5.25
PR
Jan 18
Section 8 Conf. 4 Champs
4.
12
Gabriela Pesantez
22' 8.25
PR
Jan 8
Ocean Breeze Freedom Games
5.
12
Stefanny Lopes
19' 0.5
PR
Dec 19
Bishop Loughlin Games
*Recent improvement