Season:
2023 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2010
2009
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
11
Chase Matthias
6.95
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
2.
12
Tom Harrold
7.06
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
60 Meter Dash
1.
12
Nathan Jackson
7.37
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Collin Phillips
7.52
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
12
Tom Harrold
7.62
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
11
Levitaikiss Alexander
7.85
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
5.
12
Collin Kozlowski
7.86
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
6.
9
Marquarius Lee
7.89
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
7.
12
Cameron Essert
8.63
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
200 Meters
1.
12
Austin Phillips
24.69
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Collin Phillips
24.70
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
11
Levitaikiss Alexander
24.84
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
12
Nathan Jackson
25.50
Mar 23
Earl Hebert Invite
5.
12
Tom Harrold
25.82
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
6.
12
Collin Kozlowski
26.35
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
7.
11
Deandre McPherson
27.17
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
8.
12
Cameron Essert
29.00
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
400 Meters
1.
12
Bryan Villwock
56.59
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
800 Meters
1.
10
Brice Radandt
2:13.30
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
12
Cade Lisowe
2:24.47
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
10
Bergen Schmid
2:25.00
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
1600 Meters
1.
10
Eli Gallagher
4:57.88
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Brice Radandt
4:58.98
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
3.
10
Dean Anderson
5:59.03
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
3200 Meters
1.
10
Eli Gallagher
10:39.66
Mar 23
Earl Hebert Invite
2.
10
Dean Anderson
12:07.60
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
9
Dominick Springstube
13:20.80
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
55m Hurdles - 39"
1.
12
Austin Phillips
8.22
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
2.
9
Marquarius Lee
10.58
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
60m Hurdles - 39"
1.
12
Austin Phillips
9.45
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
9
Marquarius Lee
11.37
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4x160 Relay
1.
Relay Team
1:24.12
Mar 23
Earl Hebert Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:42.27
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4x400 Relay
1.
Relay Team
3:51.70
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
9:50.22
Mar 23
Earl Hebert Invite
Shot Put - 12lb
1.
10
Christian Pyles
48' 10.5
Mar 23
Earl Hebert Invite
2.
11
Chase Matthias
44' 5.5
Mar 23
Earl Hebert Invite
3.
9
Elijah Perry-Puyleart
21' 8.5
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
High Jump
1.
11
Levitaikiss Alexander
5' 8
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Bergen Schmid
5' 4
Mar 23
Earl Hebert Invite
3.
11
Deandre McPherson
4' 10
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Pole Vault
1.
12
Jordan Renteria
12' 0
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
11
Blaise Kriese
11' 6
PR
Mar 23
Earl Hebert Invite
3.
12
Cameron Essert
8' 0
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
10
Kaden Kakes
8' 0
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Long Jump
1.
12
Austin Phillips
19' 11
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
12
Nathan Jackson
18' 11.5
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
12
Collin Kozlowski
17' 3.75
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
11
Deandre McPherson
17' 3.5
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
5.
9
Marquarius Lee
14' 7
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Triple Jump
1.
11
Levitaikiss Alexander
39' 8
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
12
Nathan Jackson
39' 8
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
10
Bergen Schmid
36' 5.5
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
11
Deandre McPherson
35' 9
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Womens
55 Meter Dash
1.
11
Kylie Kakes
8.06
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
2.
10
Jasmine Lor
8.18
Mar 24
Pam Kjono Invite
60 Meter Dash
1.
12
Allyson Kakes
8.51
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Jasmine Lor
8.53
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
3.
11
Kylie Kakes
8.66
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
4.
11
Marenda Lee
9.05
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
5.
12
Daniella Fuller
9.37
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
6.
11
Kasia Kamyszek
9.39
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
7.
11
Breleigh Schultz
9.77
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
8.
9
Josslin Fuller
10.06
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
200 Meters
1.
12
Allyson Kakes
29.19
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
2.
9
Brooklyn Kieselhorst
30.46
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
11
Metadel Edwards
31.53
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
12
Daniella Fuller
31.56
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
5.
9
Mikayla VanWychen
32.02
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
6.
12
Maesen Roberts
33.93
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
7.
9
Josslin Fuller
34.48
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
8.
11
Breleigh Schultz
34.51
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
400 Meters
1.
9
Brooklyn Kieselhorst
1:08.28
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
2.
9
Sophia Soukup
1:10.02
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
9
Mikayla VanWychen
1:14.51
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
800 Meters
1.
12
Mikaela Helling
2:24.43
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
2.
9
Sophia Soukup
2:46.44
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
3.
10
Breanne Kulpa
2:50.30
Mar 24
Pam Kjono Invite
4.
10
Ashley Groothoff
3:00.32
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
5.
9
Ava McLean
3:04.08
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
1600 Meters
1.
12
Mikaela Helling
5:12.97
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
2.
12
Olivia Stanley
6:02.39
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
12
Jenna Green
6:03.43
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
10
Breanne Kulpa
6:08.31
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
3200 Meters
1.
12
Mikaela Helling
10:44.58
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
2.
12
Jenna Green
13:02.41
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
3.
12
Olivia Stanley
13:40.80
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
55m Hurdles - 33"
1.
11
Metadel Edwards
10.77
Mar 24
Pam Kjono Invite
60m Hurdles - 33"
1.
11
Metadel Edwards
10.98
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
4x160 Relay
1.
Relay Team
1:36.81
Mar 24
Pam Kjono Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:55.46
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
4x400 Relay
1.
Relay Team
4:49.78
Mar 24
Pam Kjono Invite
4x800 Relay
1.
Relay Team
11:03.71
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Shot Put - 4kg
1.
12
Alexa Zimney
34' 8.5
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
2.
11
Marenda Lee
32' 11.25
Mar 24
Pam Kjono Invite
3.
10
Kaylee Jensen
24' 11.5
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
High Jump
1.
12
Maesen Roberts
4' 2
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
2.
12
Daniella Fuller
4' 0
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
Pole Vault
1.
10
Jasmine Lor
7' 6
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
2.
10
Mackenzi Stokes
6' 6
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Long Jump
1.
9
Brooklyn Kieselhorst
14' 4.5
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
2.
10
Jasmine Lor
14' 2.75
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
3.
10
Mackenzi Stokes
12' 6
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
4.
12
Daniella Fuller
12' 5.25
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
5.
11
Kasia Kamyszek
11' 10.75
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
6.
9
Mikayla VanWychen
10' 2.25
PR
Mar 18
Deerfield / ADE Indoor Invite
Triple Jump
1.
11
Kasia Kamyszek
28' 6.75
PR
Mar 28
UW-Oshkosh 'Girls Small Schools' Invitational
2.
10
Mackenzi Stokes
27' 5
PR
Mar 24
Pam Kjono Invite
*Recent improvement