Season:
2023 Indoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
55 Meter Dash
1.
12
Keany Parks
6.62
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
2.
10
Armani Chew
6.77
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
12
Jayln Green
6.80
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
9
Joelle Lowery
7.13
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
5.
10
Bryce Griffin
7.28
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
6.
10
Dominic Badajos
7.38
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
7.
10
Kalen Lakes
7.47
Mar 16
Case Eagle Season Opener
8.
11
Devan Ortiz
7.57
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
9.
10
Osmar Carranza
7.85
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
10.
9
Jason Lopez
7.99
Mar 21
Hawks JV Invite
11.
9
Ma'kye Watkins
8.03
Mar 21
Hawks JV Invite
12.
9
Zacchaeus Ross
8.17
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
13.
12
Mitchell Beth
8.27
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
60 Meter Dash
1.
12
Keany Parks
7.14
PR
Apr 8
Wisconsin State Indoor Track & Field Championships
2.
10
Armani Chew
7.19
PR
Apr 8
Wisconsin State Indoor Track & Field Championships
3.
12
Jayln Green
7.35
PR
Apr 8
Wisconsin State Indoor Track & Field Championships
200 Meters
1.
12
Jayln Green
24.04
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
9
Brandon Walton
24.49
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
10
Armani Chew
24.54
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
10
Talib Young
25.48
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
5.
9
Joelle Lowery
26.47
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
6.
9
Tony Fisher
26.54
PR
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
7.
10
Kalen Lakes
27.33
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
8.
9
Ma'kye Watkins
27.69
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
9.
12
Kush Patel
27.94
PR
Mar 17
Viking JV Indoor Invite
10.
9
Zacchaeus Ross
29.17
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
11.
10
Dominic Badajos
29.56
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
12.
11
Devan Ortiz
29.88
Mar 21
Hawks JV Invite
13.
10
Aaron Steward-Wallace
30.28
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
14.
9
Jason Lopez
32.38
Mar 21
Hawks JV Invite
400 Meters
1.
12
Danny Torresin
57.51
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
2.
9
Tony Fisher
57.75
Mar 25
Case Classic
3.
9
Jackson Fisher
57.87
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
4.
10
Miguel Fonseca
59.51
PR
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
5.
11
Alex Rouillard
1:03.63
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
6.
9
Alexander Rose
1:04.00
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
800 Meters
1.
12
Zackery Meyer
2:11.15
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
2.
10
Miguel Fonseca
2:13.21
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
10
Trevor Lofquist
2:17.47
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
12
Trevor Stratton
2:17.95
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
5.
12
Danny Torresin
2:19.59
Mar 16
Case Eagle Season Opener
6.
11
Wyatt Djuplin
2:20.49
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
7.
12
Eli Fredrickson
2:21.27
PR
Mar 25
Case Classic
8.
9
Jackson Fisher
2:22.79
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
9.
9
Henry Florjancic
2:32.10
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
10.
9
Mason Clendenning
2:51.11
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
1600 Meters
1.
12
Owen Erickson
4:53.28
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
2.
10
Trevor Lofquist
5:05.37
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
12
Zackery Meyer
5:07.42
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
10
Miguel Fonseca
5:08.81
Mar 28
Kenosha County Invite
5.
12
Eli Fredrickson
5:16.09
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
6.
11
Wyatt Djuplin
5:20.64
Mar 25
Case Classic
7.
10
Landon Plebanek
6:22.98
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
3200 Meters
1.
12
Owen Erickson
10:19.73
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
12
Eli Fredrickson
11:07.65
Mar 28
Kenosha County Invite
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:35.89
Apr 8
Wisconsin State Indoor Track & Field Championships
2.
Armani Chew
Alex DeLuca
Jayln Green
Brandon Walton
1:37.11
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
Armani Chew
Talib Young
Brandon Walton
Jayln Green
1:40.24
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
Armani Chew
Talib Young
Thomas Reilly
Jayln Green
1:41.24
Mar 25
Case Classic
5.
Armani Chew
Tony Fisher
Joelle Lowery
Brandon Walton
1:42.43
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
4x400 Relay
1.
Miguel FonSeca
Tony Fisher
Danny Torresin
Alex DeLuca
3:50.50
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
2.
Relay Team
3:55.59
Mar 16
Case Eagle Season Opener
3.
Danny Torresin
Trevor Stratton
Jackson Fisher
Tony Fisher
3:58.95
Mar 25
Case Classic
4.
Danny Torresin
Jackson Fisher
Tony Fisher
Miguel FonSeca
3:59.57
Mar 28
Kenosha County Invite
4x800 Relay
1.
Trevor Stratton
Danny Torresin
Miguel FonSeca
Zackery Meyer
9:04.54
Mar 25
Case Classic
2.
Trevor Lofquist
Wyatt Djuplin
Jackson Fisher
Alex DeLuca
9:28.64
Mar 28
Kenosha County Invite
Shot Put - 12lb
1.
10
Thomas Reilly
45' 9
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
2.
11
Zachary Klemm
35' 0
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
9
Sylis Washington
33' 9.5
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
4.
9
Israel Garduno
33' 1
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
5.
11
Owen Elder
30' 3.25
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
6.
9
Treyvon Steinseifer
27' 4.75
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
High Jump
1.
10
Talib Young
5' 6
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
10
Armani Chew
5' 6
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
10
Thomas Reilly
5' 4
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
Long Jump
1.
12
Keany Parks
24' 0.5
PR
Mar 25
Case Classic
2.
10
Talib Young
19' 2
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
10
Kalen Lakes
16' 3.25
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
4.
11
Devan Ortiz
16' 3
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
Womens
55 Meter Dash
1.
12
Azuri Lawson
7.56
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
9
Jaidyn Wells
8.01
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
3.
11
Nata Members
8.11
PR
Mar 25
Case Classic
10
Jazai Lopez
8.11
Mar 28
Kenosha County Invite
5.
11
Mia Fernandez
8.53
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
6.
9
Nevaeh Barnes
8.66
Mar 21
Hawks JV Invite
7.
9
Janiyah Baker
9.06
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
8.
9
Janyiah Carter
9.22
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
9.
9
Gissel Colon
9.69
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
10.
9
Janet Benitez-Sanchez
10.09
Mar 21
Hawks JV Invite
11.
9
Natalia Fernandez
11.08
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
60 Meter Dash
1.
12
Azuri Lawson
8.34
PR
Apr 8
Wisconsin State Indoor Track & Field Championships
200 Meters
1.
12
Azuri Lawson
28.48
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
2.
10
Jazai Lopez
29.76
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
12
Syderah Farmer
30.58
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
4.
11
Elon Alexander
30.67
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
5.
11
Brianna Griffin
31.50
Mar 28
Kenosha County Invite
6.
11
Mia Fernandez
31.89
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
7.
11
Nata Members
32.46
Mar 16
Case Eagle Season Opener
8.
9
Nevaeh Barnes
32.94
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
9.
9
Janiyah Baker
35.29
Mar 21
Hawks JV Invite
10.
9
Janyiah Carter
35.49
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
11.
9
Gissel Colon
37.27
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
12.
9
Janet Benitez-Sanchez
39.71
Mar 21
Hawks JV Invite
13.
9
Natalia Fernandez
42.57
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
400 Meters
1.
12
Syderah Farmer
1:10.71
PR
Mar 18
Performance Running Outfitters Invite
2.
10
Jazai Lopez
1:11.06
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
3.
9
Madison Counterman
1:22.93
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
4.
11
Mia Fernandez
1:23.95
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
5.
10
Raquel Jimdar
1:30.75
Mar 21
Hawks JV Invite
800 Meters
1.
12
Simona Tenuta
2:46.69
PR
Mar 16
Case Eagle Season Opener
2.
12
Kalia Stibeck
2:56.01
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
3.
9
Lydia Erickson
3:21.42
PR
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
1600 Meters
1.
12
Simona Tenuta
5:58.68
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
3200 Meters
1.
12
Simona Tenuta
13:16.87
PR
Mar 31
SE WI Indoor Varsity Championship
55m Hurdles - 30"
1.
11
Elon Alexander
10.98
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
11
Nata Members
11.15
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
11
Brianna Griffin
11.21
PR
Mar 28
Kenosha County Invite
4.
10
Mi'kyra Jones
13.38
PR
Mar 21
Hawks JV Invite
55m Hurdles - 33"
1.
11
Nata Members
11.32
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
11
Brianna Griffin
11.50
Mar 28
Kenosha County Invite
3.
11
Elon Alexander
11.54
Mar 25
Case Classic
4.
10
Mi'kyra Jones
12.38
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
4x200 Relay -
1.
Azuri Lawson
Jazai Lopez
Nata Members
Mia Fernandez
2:00.31
Mar 28
Kenosha County Invite
2.
Syderah Farmer
Azuri Lawson
Jazai Lopez
Mia Fernandez
2:02.24
Mar 25
Case Classic
Shot Put - 4kg
1.
9
Janyiah Carter
22' 2.5
Mar 30
SE WI JV Indoor Championship
Long Jump
1.
10
Jazai Lopez
14' 11
Mar 25
Case Classic
2.
12
Azuri Lawson
14' 0.25
Mar 16
Case Eagle Season Opener
*Recent improvement