Season:
2005 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1991
1990
1989
1988
1987
1986
Indoor
2024
2023
2022
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2011
2010
2009
2008
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Calvin Wallace
10.76
PR
Mar 1
School Records
2.
11
Brent Jude
11.05
May 26
Arrowhead Sectional
200 Meters
1.
12
Calvin Wallace
21.84
PR
Mar 1
School Records
2.
10
Michael Beckom
22.63
PR
May 23
Arrowhead Regional
3.
11
Laron Wilder
22.67
May 23
Arrowhead Regional
400 Meters
1.
12
Dave Jones
48.52
PR
May 26
Arrowhead Sectional
2.
12
Justin Allen
56.00
PR
May 23
Arrowhead Regional
800 Meters
1.
12
Dave Jones
2:01.0h
PR
Mar 1
School Records
2.
9
Calvin Fletcher
2:12.02
PR
Mar 1
School Records
3.
9
Demetrice Allen
2:12.9h
Mar 1
School Records
800 Meters - Relay Split
1.
12
Dave Jones
1:57.1h
PR
Mar 1
School Records
1600 Meters
1.
12
Dave Jones
4:38.9h
PR
Mar 1
School Records
2.
9
Calvin Fletcher
4:56.0h
PR
Mar 1
School Records
3.
12
Brian Reifenstuhl
5:02.0h
PR
Mar 1
School Records
3200 Meters
1.
12
Brian Reifenstuhl
11:13.7h
PR
Mar 1
School Records
2.
9
Demetrice Allen
12:23.0h
PR
Mar 1
School Records
110m Hurdles - 39"
1.
11
Sir G' Albritton
15.60
May 23
Arrowhead Regional
300m Hurdles - 36"
1.
12
Quinten Hardy
41.02
May 23
Arrowhead Regional
2.
11
Lonnie Satterfield
43.19
May 23
Arrowhead Regional
4x100 Relay
1.
-
Calvin Wallace
Dominique Johnson
Brent Jude
Laron Wilder
42.14
May 26
Arrowhead Sectional
2.
Laron Wilder
Brent Jude
Dominique Johnson
Calvin Wallace
42.30
Jun 3
Wisconsin State Meet
3.
-
Calvin Wallace
Dominique Johnson
Martell Harris
Laron Wilder
42.59
May 23
Arrowhead Regional
4x200 Relay -
1.
-
Laron Wilder
Dominique Johnson
Brent Jude
Michael Beckom
1:28.18
May 26
Arrowhead Sectional
-
Dominique Johnson
Brent Jude
Michael Beckom
Laron Wilder
1:28.18
Mar 1
School Records
3.
-
Laron Wilder
Dave Jones
Brent Jude
Quinten Hardy
1:29.19
May 23
Arrowhead Regional
4.
Brent Jude
Laron Wilder
Dominique Johnson
Michael Beckom
1:29.20
Jun 3
Wisconsin State Meet
5.
Brent Jude
Michael Beckom
Laron Wilder
Martell Harris
1:32.62
Jun 3
Wisconsin State Meet
4x400 Relay
1.
-
Dave Jones
Justin Allen
Michael Beckom
Quinten Hardy
3:21.36
May 23
Arrowhead Regional
-
Dave Jones
Quinten Hardy
Martell Harris
Michael Beckom
3:21.36
Mar 1
School Records
3.
-
Dave Jones
Martell Harris
Michael Beckom
Quinten Hardy
3:21.51
Jun 3
Wisconsin State Meet
4.
Michael Beckom
Quinten Hardy
Martell Harris
Dave Jones
3:22.09
Jun 3
Wisconsin State Meet
4x800 Relay
1.
-
Dave Jones
Justin Allen
Brian Reifenstuhl
Calvin Fletcher
8:21.7h
Mar 1
School Records
2.
-
Justin Allen
Calvin Fletcher
Quintin Harris
Artemas Johnson
9:40.53
May 23
Arrowhead Regional
Shot Put - 12lb
1.
12
Adrian Battles
47' 3.5
PR
Mar 1
School Records
2.
12
Cymone Thornton
46' 10.5
PR
May 23
Arrowhead Regional
3.
12
Juan Robinson
44' 8.75
PR
Mar 1
School Records
Discus - 1.6kg
1.
12
Juan Robinson
145' 11
PR
Mar 1
School Records
2.
12
Cymone Thornton
143' 0
May 23
Arrowhead Regional
3.
12
Adrian Battles
142' 8
PR
Mar 1
School Records
High Jump
1.
11
Brandon Smith
6' 0
PR
Mar 1
School Records
Pole Vault
1.
12
Travis Jones
11' 6
May 23
Arrowhead Regional
2.
9
Artemas Johnson
9' 0
Mar 1
School Records
3.
9
Demetrice Allen
8' 6
Mar 1
School Records
Long Jump
1.
12
Calvin Wallace
22' 7.5
Jun 3
Wisconsin State Meet
2.
12
Dominique Johnson
22' 0
PR
Mar 1
School Records
3.
11
Martell Harris
20' 8
May 23
Arrowhead Regional
Triple Jump
1.
12
Dominique Johnson
46' 7
May 26
Arrowhead Sectional
2.
11
Lonnie Satterfield
40' 9
May 23
Arrowhead Regional
3.
11
Sir G' Albritton
40' 5
PR
May 23
Arrowhead Regional
Womens
100 Meters
1.
10
Alexandria Morton
12.41
PR
May 26
Arrowhead Sectional
2.
12
Danita Graham
13.94
PR
May 23
Arrowhead Regional
3.
10
Sparkle Lee
14.21
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
200 Meters
1.
10
Alexandria Morton
25.74
May 26
Arrowhead Sectional
2.
-
Whitley Cotton
30.32
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
400 Meters
1.
11
Donneisha Smith
1:05.62
May 23
Arrowhead Regional
2.
-
Keyanna Robertson
1:07.75
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
100m Hurdles - 33"
1.
11
Shaneequa Smith
19.43
May 23
Arrowhead Regional
2.
-
Eboni Bowles
22.36
PR
May 23
Arrowhead Regional
3.
-
Candace Lewis
23.52
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
300m Hurdles - 30"
1.
11
Donneisha Smith
50.75
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
2.
11
Dina Holifield
54.85
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
3.
11
Shaneequa Smith
57.07
May 23
Arrowhead Regional
4x100 Relay
1.
Relay Team
53.02
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
2.
-
Danita Graham
Sparkle Lee
Takia Burris
Courtney Suggs
53.28
May 23
Arrowhead Regional
4x200 Relay -
1.
Relay Team
1:51.5h
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
4x400 Relay
1.
-
Courtney Suggs
Shaneequa Smith
Eboni Bowles
Takia Burris
4:47.53
May 23
Arrowhead Regional
2.
Relay Team
4:51.7h
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
Shot Put - 4kg
1.
-
Tanesha Lewis
29' 10.25
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
Discus - 1kg
1.
-
Tanesha Lewis
86' 11
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
2.
12
Danita Graham
60' 6
May 23
Arrowhead Regional
High Jump
1.
11
Dina Holifield
4' 10
PR
May 23
Arrowhead Regional
Long Jump
1.
10
Sparkle Lee
13' 10
PR
Apr 30
Waukesha North Invite-Girls
Triple Jump
1.
11
Donneisha Smith
31' 7.5
PR
May 23
Arrowhead Regional
*Recent improvement