Season:
2006 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
Indoor
2024
2023
2021
2020
2019
2018
2015
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
50 Meter Dash
1.
17-18
Marcus Gerard-Cash
7.25
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
2.
17-18
Andrew Fox
7.33
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
3.
15-16
Colby Gerard-Cash
7.81
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
4.
9-10
Nathan Appleby
8.57
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
5.
11-12
Wyatt Morin
10.24c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
6.
9-10
Tayari Reed
11.94c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
100 Meters
1.
13-14
Zachary Lay
11.42
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
2.
12
Deon Nolan
11.52
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
17-18
Isaac Hayes
12.02
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
4.
15-16
Austin Doupnik
12.22
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
5.
15-16
Blair Wallingford
12.38
PR
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
6.
11
Jonathon Meacham
12.43
Jul 14
Oakmont HS All Comer
7.
17-18
Andrew Fox
12.78
Jul 21
Oakmont HS All Comer
8.
17-18
Marcus Gerard-Cash
13.06
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
9.
15-16
Colby Gerard-Cash
13.11
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
10.
11-12
Micah Hayes
13.42
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
11.
13-14
Chad Deacon
13.63
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
12.
17-18
TJ Turner
13.65
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
13.
17-18
Turner Gibson
13.89
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
14.
9
Marc Harvel
13.93
Jul 14
Oakmont HS All Comer
15.
7-8
Christian Mayes
14.03
PR
Apr 22
CA Track Club
16.
13-14
Nicholas Torrence
14.54c
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
17.
11-12
Austin Moore
14.79
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
18.
13-14
Camden McKone
15.22
PR
Mar 11
Classic Pinole
19.
9-10
Nathan Appleby
15.60
Mar 11
Classic Pinole
20.
11-12
Steven Roncato
15.85
PR
May 20
Tom Moore Classic
21.
13-14
Michael Peng
16.23
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
22.
7-8
Jashon Lewis
16.57
PR
Mar 11
Classic Pinole
23.
9-10
Nicholas Lay
16.90
PR
Mar 11
Classic Pinole
24.
9-10
Spencer Lachman
16.97
Mar 25
East Bay Heat Sectional
25.
9-10
Tayari Reed
17.28
Apr 22
CA Track Club
26.
9-10
Isaiah Adams
17.35
Mar 11
Classic Pinole
27.
13-14
Norris Eldridge
18.03
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
28.
7-8
John Miller
19.01
Jul 21
Oakmont HS All Comer
29.
7-8
Isaac Schriber
21.20
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
30.
7-8
Elijah Miller
21.47
Jul 21
Oakmont HS All Comer
31.
7-8
Raven Maccione
21.65
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
32.
7-8
Grant Baxter
22.47
PR
Mar 11
Classic Pinole
33.
7-8
Dilpreeet Aujla
23.04
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
200 Meters
1.
12
Deon Nolan
22.50
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
15-16
Jeremiah Domino
24.87
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
15-16
Colby Gerard-Cash
26.61
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
13-14
Chad Deacon
27.72
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
5.
17-18
Andrew Fox
27.79
Jul 28
Oakmont HS All Comer
6.
13-14
Nicholas Torrence
29.25
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
7.
17-18
TJ Turner
29.65
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
8.
13-14
Rickey Ross
30.47
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
9.
17-18
Marcus Gerard-Cash
32.05
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
10.
9-10
Nathan Appleby
32.34c
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
11.
13-14
Michael Peng
34.42
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
12.
9-10
Clark Lee Skinner
34.80
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
13.
9-10
Spencer Lachman
34.94c
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
14.
11-12
Steven Roncato
35.44c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
15.
9-10
Tayari Reed
36.98
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
16.
7-8
Christian Mayes
37.04c
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
17.
7-8
Jashon Lewis
37.20
PR
May 20
Tom Moore Classic
18.
7-8
Dilpreeet Aujla
43.58
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
19.
7-8
John Miller
45.61
Jul 21
Oakmont HS All Comer
20.
7-8
Raven Maccione
46.30
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
21.
7-8
Elijah Miller
48.50
Jul 21
Oakmont HS All Comer
22.
7-8
Grant Baxter
49.73
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
23.
7-8
Isaac Schriber
50.07
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
400 Meters
1.
12
Deon Nolan
52.54
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
15-16
Jeremiah Domino
53.75
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
11
Jonathon Meacham
56.60
Jul 14
Oakmont HS All Comer
4.
17-18
TJ Turner
57.63
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
5.
17-18
Turner Gibson
57.68
Jul 28
Oakmont HS All Comer
6.
15-16
Blair Wallingford
58.37
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
7.
17-18
Andrew Fox
58.62
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
8.
17-18
Marcus Gerard-Cash
1:03.15
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
9.
13-14
Rickey Ross
1:03.76
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
10.
9
Marc Harvel
1:04.05
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
11.
11-12
Evan Baxter
1:09.22
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
12.
11-12
Dale Skinner
1:10.64c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
13.
11-12
Austin Moore
1:20.14c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
9-10
Neilson Powless
1:20.14c
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
15.
9-10
Clark Lee Skinner
1:22.94
Apr 22
CA Track Club
16.
9-10
Nicholas Lay
1:26.04c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
800 Meters
1.
13-14
Rickey Ross
2:24.16
PR
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
2.
9
Marc Harvel
2:25.22
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
11-12
Brynn Sargent
2:32.59
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4.
13-14
Camden McKone
2:38.40
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
5.
11-12
Evan Baxter
2:40.3h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
6.
13-14
Robert Hartman
2:42.80
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
7.
11-12
Dale Skinner
2:43.9h
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
8.
9-10
Neilson Powless
2:44.3h
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
9.
11-12
Kevin Perrine
2:45.85
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
10.
17-18
TJ Turner
2:47.82
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
11.
9-10
Clark Lee Skinner
2:51.08
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
12.
13-14
Zachary Lay
3:05.19
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
13.
11-12
Wyatt Morin
3:35.6h
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
14.
17-18
Marcus Gerard-Cash
3:40.16
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
15.
7-8
Dilpreeet Aujla
4:38.38
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
1500 Meters
1.
11-12
Brynn Sargent
5:04.17
PR
Apr 22
CA Track Club
2.
11-12
Dale Skinner
5:15.82
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
13-14
Camden McKone
5:19.22
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
15-16
Blair Wallingford
5:22.00
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
5.
9-10
Neilson Powless
5:23.72
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
11-12
Evan Baxter
5:25.26
May 6
UMOJA Youth Track Club
7.
9-10
Clark Lee Skinner
5:29.55
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
8.
13-14
Robert Hartman
5:36.00
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
9.
11-12
Kevin Perrine
5:51.85
PR
May 20
Tom Moore Classic
10.
11-12
Wyatt Morin
7:11.0h
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
1600 Meters
1.
17-18
TJ Turner
5:43.37
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
2.
13-14
Camden McKone
5:47.79
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
3.
12
Deon Nolan
5:53.42
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
4.
9
Marc Harvel
6:14.01
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
5.
17-18
Marcus Gerard-Cash
6:41.95
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
6.
13-14
Micah Klaeser
7:49.45
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
7.
7-8
Dilpreeet Aujla
9:22.98
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3000 Meters
1.
11-12
Brynn Sargent
10:35.18
PR
Apr 22
CA Track Club
2.
11-12
Dale Skinner
11:10.20
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
11-12
Evan Baxter
11:11.94
May 6
UMOJA Youth Track Club
4.
13-14
Camden McKone
11:35.00
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
5.
11-12
Wyatt Morin
15:17.0h
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
80m Hurdles - 30"
1.
11-12
Austin Moore
19.04c
PR
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
13-14
Robert Hartman
19.86
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
110m Hurdles - 39"
1.
11
Nathan Hughes
16.31
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
2.
11
Jonathon Meacham
16.87
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
3.
17-18
Turner Gibson
18.19
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4.
15-16
Blair Wallingford
19.13
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
5.
17-18
Marcus Gerard-Cash
19.85
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
15-16
Patrick Schoener
21.96
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
200m Hurdles - 30"
1.
13-14
Robert Hartman
33.38
PR
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
2.
13-14
Camden McKone
33.76
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
400m Hurdles - 36"
1.
11
Jonathon Meacham
1:02.55
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
15-16
Patrick Schoener
1:10.36
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2k Steeplechase
1.
10
Ryan Smith
7:27.82
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
4x100 Relay
1.
17-18
Jonathan Meacham
Robbie Davis Jr.
Deon Nolan
Nathan Hughes
45.69
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
9-10
Spencer Lachman
Nicholas Lay
Tayari Reed
Nathan Appleby
1:09.12
Mar 11
Classic Pinole
3.
-
Relay Team
1:09.40
Mar 25
East Bay Heat Sectional
4.
7-8
Christian Mayes
Raven Maccione
Grant Baxter
Jashon Lewis
1:18.75
Mar 11
Classic Pinole
4x400 Relay
1.
15-16
Marc Harvel
Patrick Schoener
Colby Gerard-Cash
Jeremiah Domino
3:59.22
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
Shot Put - 6lb
1.
11-12
Timothouse Yassa
22' 3.5
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
2.
11-12
Austin Moore
19' 0
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
7-8
John Miller
15' 5
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
4.
9-10
Nicholas Lay
14' 7.5
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
5.
9-10
Tayari Reed
13' 6.75
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
6.
7-8
Elijah Miller
7' 8.5
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
Shot Put - 4kg
1.
13-14
Zachary Lay
25' 7
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
2.
13-14
Robert Hartman
19' 9
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Shot Put - 12lb
1.
15-16
Blair Wallingford
36' 10
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
2.
15-16
Robert Simmons
25' 8
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
3.
9
Cale Simmons
24' 1
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
4.
11
Matthew Shin
23' 4
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
Softball Throw
1.
11-12
Evan Baxter
149' 10
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
2.
11-12
Timothouse Yassa
121' 1
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
3.
11-12
Kevin Perrine
119' 11.5
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
4.
13-14
Zachary Lay
110' 1
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
5.
11-12
Austin Moore
95' 1
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
6.
11-12
Steven Roncato
74' 11
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
7.
9-10
Neilson Powless
68' 11.5
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
8.
9-10
Nicholas Lay
60' 11.5
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
Discus - 1.6kg
1.
15-16
Blair Wallingford
74' 3.25
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Javelin - 300g TJ
1.
11-12
Kevin Perrine
123' 5
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
2.
11-12
Timothouse Yassa
96' 11
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
11-12
Austin Moore
94' 10
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4.
9-10
Isaiah Adams
68' 3
Mar 11
Classic Pinole
5.
7-8
John Miller
36' 0
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
6.
7-8
Elijah Miller
32' 0.5
Jul 14
Oakmont HS All Comer
7.
7-8
Dilpreeet Aujla
24' 1
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
Javelin - 600g TJ
1.
9
Cale Simmons
96' 5
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
2.
15-16
Robert Simmons
91' 8.5
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
3.
15-16
Austin Doupnik
89' 3
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
Javelin - 600g
1.
13-14
Norris Eldridge
64' 2
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
13-14
Michael Peng
52' 1
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
Javelin - 800g
1.
15-16
Blair Wallingford
132' 6
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
2.
11
Nathan Hughes
112' 4.75
PR
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
High Jump
1.
15-16
Blair Wallingford
6' 0.75
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
2.
13-14
Robert Hartman
4' 6.25
PR
Mar 11
Classic Pinole
3.
13-14
Camden McKone
4' 0.5
Mar 11
Classic Pinole
4.
13-14
Zachary Lay
4' 0
PR
Mar 11
Classic Pinole
11-12
Dale Skinner
4' 0
PR
Apr 22
CA Track Club
6.
11-12
Austin Moore
3' 8
PR
Apr 22
CA Track Club
7.
9-10
Nicholas Lay
3' 1.25
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Pole Vault
1.
15-16
Blair Wallingford
14' 3.25
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
2.
11
Nathan Hughes
14' 1
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
3.
11
Matthew Shin
13' 11.25
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
4.
9
Cale Simmons
13' 0
Jul 21
Oakmont HS All Comer
5.
17-18
Robbie Davis
12' 6
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
6.
15-16
Robert Simmons
12' 0
Jul 21
Oakmont HS All Comer
7.
15-16
Michael Starr
11' 7
Jul 14
Oakmont HS All Comer
8.
9
Matthew Hughes
9' 0
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
Long Jump
1.
15-16
Blair Wallingford
19' 1
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
2.
15-16
Austin Doupnik
16' 11
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
3.
12
Deon Nolan
16' 1.5
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
13-14
Chad Deacon
15' 11
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
5.
11
Matthew Shin
15' 8.5
Jul 14
Oakmont HS All Comer
6.
17-18
Andrew Fox
13' 4
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
7.
13-14
Robert Hartman
13' 3.75
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
8.
11-12
Austin Moore
13' 3
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
9.
9-10
Nathan Appleby
12' 4
May 6
UMOJA Youth Track Club
10.
13-14
Zachary Lay
12' 3.5
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
11.
11-12
Kevin Perrine
11' 11.5
Mar 11
Classic Pinole
12.
11-12
Brynn Sargent
10' 2
PR
May 20
Tom Moore Classic
13.
9-10
Spencer Lachman
10' 1.75
Apr 8
Santa Rosa Express Track Club Invitational
14.
7-8
Christian Mayes
9' 7
PR
May 20
Tom Moore Classic
15.
9-10
Neilson Powless
9' 5
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
16.
7-8
John Miller
9' 4
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
17.
9-10
Nicholas Lay
8' 9.5
May 6
UMOJA Youth Track Club
18.
7-8
Jashon Lewis
7' 1
PR
May 20
Tom Moore Classic
19.
7-8
Elijah Miller
6' 10
Jul 28
Oakmont HS All Comer
7-8
Raven Maccione
6' 10
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
21.
7-8
Dilpreeet Aujla
6' 1
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
22.
7-8
Grant Baxter
5' 10
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
23.
7-8
Isaac Schriber
5' 2.5
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
Triple Jump
1.
15-16
Austin Doupnik
37' 3
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
2.
11
Jonathon Meacham
37' 1.5
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
11-12
Austin Moore
25' 10
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
Pentathlon (Outdoor) -
1.
13-14
Robert Hartman
1487
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Decathlon -
1.
15-16
Blair Wallingford
4999
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Womens
50 Meter Dash
1.
9-10
Allison Haack
9.23
Jul 28
Oakmont HS All Comer
2.
9-10
Avery Morin
9.44c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
3.
9-10
Marissa Hardy
9.54c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
9-10
Cydni Freeland
9.54c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
5.
9-10
Justina Yassa
10.54c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
100 Meters
1.
15-16
Brianna Torrence
13.45
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
2.
15-16
Arianna Dixon
13.54
Jul 21
Oakmont HS All Comer
3.
13-14
Rosemary Bearden
13.82
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
13-14
Tiara Keller
14.08
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
5.
9
Amanda Herrera
14.24
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
11-12
Sarah Wintsch
14.41
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
7.
13-14
Hannah Hardy
14.48
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
8.
11-12
Deborai Allen
14.61
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
9.
15-16
Tyffanee Thompkins
14.90
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
10.
13-14
Sara DeGregorio
15.06
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
11.
9-10
Megan Blumm
15.17
PR
May 20
Tom Moore Classic
12.
13-14
Jillian Hobbs
15.54
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
13.
13-14
Kiana Mayes
15.70
PR
Apr 22
CA Track Club
14.
9-10
Clare Carroll
16.63
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
15.
11-12
Shannon Carroll
16.68
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
16.
11-12
Jordan Bradford
16.74
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
17.
9-10
Bernadette Miller
17.76
Jul 21
Oakmont HS All Comer
18.
7-8
Amirah Dennard
17.77
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
19.
7-8
Haley Wintsch
17.81
May 6
UMOJA Youth Track Club
20.
9-10
Marissa Hardy
17.87
Mar 11
Classic Pinole
21.
7-8
Maya Murphy-Cook
18.20
Mar 11
Classic Pinole
22.
9-10
Cydni Freeland
18.54c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
23.
9-10
Justina Yassa
18.89
Jul 21
Oakmont HS All Comer
24.
7-8
Chloe Hardy
20.50
Mar 25
East Bay Heat Sectional
25.
7-8
Ishmeet Kaur
21.99
Jul 21
Oakmont HS All Comer
26.
7-8
Sabrina George
22.59
Jul 21
Oakmont HS All Comer
200 Meters
1.
13-14
Tiara Keller
27.39
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
15-16
Brianna Torrence
27.50
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
15-16
Arianna Dixon
27.91
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
15-16
Kayla Kamaka
28.99
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
5.
11-12
Jacque Harvel
29.08
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
13-14
Lauren Falzarano
30.04c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
13-14
Sara DeGregorio
30.04c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
8.
11-12
Sarah Wintsch
30.15
May 6
UMOJA Youth Track Club
9.
15-16
Tyffanee Thompkins
30.31
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
10.
15-16
Jennifer Morrison
31.10
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
11.
11-12
Deborai Allen
31.35
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
12.
11-12
Jazmine Harvel
31.74c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
13.
9-10
Megan Blumm
32.34
PR
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
14.
13-14
Kiana Mayes
33.54
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
15.
9-10
Marissa Hardy
37.74
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
16.
7-8
Haley Wintsch
39.32
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
17.
9-10
Allison Haack
39.54c
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
18.
7-8
Maya Murphy-Cook
39.86
Apr 22
CA Track Club
19.
9-10
Bernadette Miller
40.56
Jul 21
Oakmont HS All Comer
20.
7-8
Chloe Hardy
49.76
Apr 22
CA Track Club
400 Meters
1.
13-14
Stephanie Blumm
1:03.06
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
2.
13-14
Jordan Hardy
1:04.34
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
3.
15-16
Jennifer Morrison
1:04.80
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
13-14
Tiara Keller
1:05.07
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
5.
11-12
Jacque Harvel
1:07.74
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
11-12
Jazmine Harvel
1:08.46
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
7.
13-14
Janelle Estes
1:09.98
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
8.
15-16
Tyffanee Thompkins
1:10.86
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
9.
15-16
Kayla Kamaka
1:11.12
PR
Feb 4
UNR HS Indoor All Comer
10.
11-12
Shayna Powless
1:13.34c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
11.
11-12
Sarah Wintsch
1:14.07
May 20
Tom Moore Classic
12.
17-18
Rachel Simmons
1:14.36
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
13.
11-12
Shannon Carroll
1:18.98
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
14.
11-12
Jessica Brown
1:20.84c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
15.
13-14
Hailey Crosta
1:23.13
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
16.
9-10
Allison Haack
1:26.14c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
17.
11-12
Jordan Bradford
1:33.38
Mar 25
East Bay Heat Sectional
18.
9-10
Avery Morin
1:37.14c
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
19.
7-8
Ishmeet Kaur
1:41.46
Jul 28
Oakmont HS All Comer
20.
7-8
Chloe Hardy
2:05.01
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
800 Meters
1.
13-14
Madison Bell2006
2:29.12
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
2.
13-14
Courtney Crosta
2:39.51
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
3.
13-14
Mary Hope Schuyler
2:42.81
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4.
15-16
Jennifer Morrison
2:45.26
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
5.
11-12
Jazmine Harvel
2:46.45
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
6.
11-12
Shayna Powless
2:48.05
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
7.
13-14
Janelle Estes
2:48.38
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
8.
13-14
Angelica Herrera
2:50.93
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
9.
13-14
Katherine Pollard
2:54.56
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
10.
13-14
Ashley DeVriend
2:59.36
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
11.
13-14
Kaitlyn Siu
3:00.1h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
12.
13-14
Hailey Crosta
3:06.1h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
13.
11-12
Jessica Brown
3:08.3h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
14.
11-12
Jordan Bradford
3:08.84
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
15.
7-8
Ishmeet Kaur
4:36.94
Jul 14
Oakmont HS All Comer
16.
7-8
Sabrina George
4:39.78
Jul 14
Oakmont HS All Comer
1500 Meters
1.
11-12
Shayna Powless
5:25.76
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
13-14
Courtney Crosta
5:29.35
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
3.
13-14
Mary Hope Schuyler
5:32.52
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
1600 Meters
1.
13-14
Madison Bell2006
5:40.13
PR
Jun 17
Hershey's Nor Cal State Championship
2.
13-14
Courtney Crosta
6:04.2h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
3.
13-14
Ashley DeVriend
6:39.9h
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
4.
13-14
Brooke Holt
6:46.16
Jul 21
Oakmont HS All Comer
5.
7-8
Ishmeet Kaur
9:48.45
PR
Jul 21
Oakmont HS All Comer
3000 Meters
1.
13-14
Courtney Crosta
11:24.49
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
2.
11-12
Shayna Powless
11:44.38
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
100m Hurdles - 30"
1.
13-14
Jordan Hardy
16.41
PR
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
2.
13-14
Stephanie Blumm
18.88
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
13-14
Katherine Pollard
21.77
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
100m Hurdles - 33"
1.
15-16
Kayla Kamaka
17.01
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
15-16
Jennifer Morrison
19.84
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
200m Hurdles - 30"
1.
13-14
Jordan Hardy
30.69
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
2.
13-14
Stephanie Blumm
31.07
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
13-14
Katherine Pollard
35.85
PR
May 6
UMOJA Youth Track Club
400m Hurdles - 30"
1.
15-16
Kayla Kamaka
1:17.91
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4x100 Relay
1.
15-16
Kayla Kamaka
Jennifer Morrison
Brianna Torrence
Arianna Dixon
51.60
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
2.
13-14
Tiara Keller
Jordan Hardy
Stephanie Blumm
Rosemary Bearden
51.76
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
3.
13-14
Stephanie Blumm
Jordan Hardy
Rosemary Bearden
Tiara Keller
51.99
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
15-16
Arianna Dixon
Jennifer Morrison
Kayla Kamaka
Brianna Torrence
52.11
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
5.
13-14
Rosemary Bearden
Jordan Hardy
Tiara Keller
Stephanie Blumm
52.39
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
6.
13-14
Rosemary Bearden
Stephanie Blumm
Hannah Hardy
Jordan Hardy
53.14
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
7.
11-12
Jacqueline "Jackie" Harvel
Jazmine "Jazzy" Harvel
Jordan Bradford
Vanessa Jacquez
1:00.50
Mar 11
Classic Pinole
8.
13-14
Sara DeGregorio
Jillian Hobbs
Tiara Keller
Kiana Mayes
1:02.67
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
9.
7-8
Amirah Dennard
Chloe Hardy
Dylan McKone
Maya Murphy-Cook
1:28.05
Mar 11
Classic Pinole
4x400 Relay
1.
13-14
Rosemary Bearden
Tiara Keller
Stephanie Blumm
Jordan Hardy
4:11.66
Jul 30
USATF T&F Junior Olympics Championships
2.
13-14
Stephanie Blumm
Jordan Hardy
Rosemary Bearden
Tiara Keller
4:13.87
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
13-14
Tiara Keller
Jordan Hardy
Stephanie Blumm
Rosemary Bearden
4:16.96
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
4.
13-14
Rosemary Bearden
Stephanie Blumm
Janelle Estes
Jordan Hardy
4:20.56
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4x800 Relay
1.
11-12
Jacqueline "Jackie" Harvel
Jazmine "Jazzy" Harvel
Vanessa Jacquez
Shayna Powless
11:00.00
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
2.
13-14
Ashley DeVriend
Angelica Herrera
Janelle Estes
Brooke Holt
11:12.10
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
3.
13-14
Ashley DeVriend
Janelle Estes
Katherine Pollard
Mary Hope Schuyler
11:24.16
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
4.
13-14
Katherine "Kat" Pollard
Janelle Estes
Angelica Herrera
Ashley DeVriend
11:26.62
Jul 8
Region 14 Junior Olympics (Top 3 Advance)
5.
13-14
Courtney Crosta
Janelle Estes
Katherine Pollard
Hannah Hardy
11:54.36
Mar 11
Classic Pinole
Shot Put - 6lb
1.
13-14
Katherine Pollard
24' 10.5
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
2.
9-10
Bernadette Miller
13' 0.5
PR
Jul 28
Oakmont HS All Comer
3.
9-10
Justina Yassa
12' 9
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
Shot Put - 4kg
1.
17-18
Rachel Simmons
21' 1
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
2.
15-16
Jennifer Morrison
17' 3
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Softball Throw
1.
13-14
Hailey Crosta
80' 0.5
PR
May 13
Hershey Youth Meet Qualifier
Javelin - 300g TJ
1.
9-10
Justina Yassa
42' 0.5
Jul 14
Oakmont HS All Comer
2.
7-8
Ishmeet Kaur
33' 9
Jul 28
Oakmont HS All Comer
3.
9-10
Marissa Hardy
24' 4
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
Javelin - 600g
1.
15-16
Jennifer Morrison
52' 0.75
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
High Jump
1.
15-16
Jennifer Morrison
4' 5
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
2.
13-14
Katherine Pollard
3' 11.25
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Pole Vault
1.
17-18
Rachel Simmons
12' 6
Jul 14
Oakmont HS All Comer
2.
15-16
Kayla Kamaka
10' 9
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
15-16
Jennifer Morrison
6' 11.75
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
4.
9
Amanda Herrera
6' 6.75
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
Long Jump
1.
13-14
Rosemary Bearden
15' 4.5
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
2.
17-18
Rachel Simmons
15' 1
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
3.
15-16
Jennifer Morrison
13' 11
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
4.
13-14
Hannah Hardy
13' 10.25
Mar 11
Classic Pinole
5.
15-16
Kayla Kamaka
13' 6
Jul 28
Oakmont HS All Comer
6.
13-14
Mary Hope Schuyler
13' 4
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
7.
13-14
Katherine Pollard
13' 1.25
PR
Mar 11
Classic Pinole
8.
9-10
Megan Blumm
12' 2
PR
May 20
Tom Moore Classic
9.
11-12
Shayna Powless
11' 9.75
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
10.
11-12
Alex Pratt
11' 9.5
Mar 11
Classic Pinole
11.
9-10
Bernadette Miller
11' 0
Jul 21
Oakmont HS All Comer
13-14
Jillian Hobbs
11' 0
PR
Jun 10
Pacific Association Championships (PAC)
13.
11-12
Jacque Harvel
10' 7.5
Mar 11
Classic Pinole
14.
13-14
Kiana Mayes
10' 3.5
PR
Apr 22
CA Track Club
15.
9-10
Clare Carroll
10' 1.5
Mar 25
East Bay Heat Sectional
16.
11-12
Jordan Bradford
10' 1
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
17.
11-12
Vanessa Jacquez
9' 11
PR
Mar 11
Classic Pinole
18.
7-8
Maya Murphy-Cook
9' 9.5
May 6
UMOJA Youth Track Club
19.
7-8
Haley Wintsch
9' 7
May 20
Tom Moore Classic
20.
11-12
Shannon Carroll
8' 8.5
PR
Mar 25
East Bay Heat Sectional
21.
9-10
Justina Yassa
8' 2
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
22.
7-8
Chloe Hardy
7' 9
Apr 22
CA Track Club
23.
7-8
Ishmeet Kaur
7' 7
Jul 14
Oakmont HS All Comer
24.
9-10
Marissa Hardy
7' 3.75
PR
Jun 24
Pacific Association Junior Olympics (Top 8 advance)
25.
7-8
Sabrina George
5' 10
Jul 21
Oakmont HS All Comer
26.
7-8
Dylan McKone
5' 6
Mar 11
Classic Pinole
27.
7-8
Amirah Dennard
3' 3
PR
Mar 11
Classic Pinole
Triple Jump
1.
17-18
Rachel Simmons
30' 11
PR
Jul 14
Oakmont HS All Comer
Pentathlon (Outdoor) -
1.
13-14
Katherine Pollard
1569
PR
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
Heptathlon -
1.
15-16
Jennifer Morrison
2500
Jul 15
Region 14 Multi's Championships
*Recent improvement