Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2024
2023
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Patrick Brown
11.31
PR
Apr 9
2A District 3
2.
12
Clay Kinard
12.46
PR
Apr 9
2A District 3
200 Meters
1.
12
Patrick Brown
23.19
PR
Apr 9
2A District 3
2.
11
Slyvester Bryant
23.39
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Jason Cherry
23.55
PR
Apr 9
2A District 3
4.
12
Collis Givens III
24.24
PR
Apr 9
2A District 3
400 Meters
1.
10
Nicholas Carwise
53.73
PR
Apr 9
2A District 3
2.
9
Trevor Fort
55.52
Apr 9
2A District 3
3.
12
James Granville
56.39
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Slyvester Bryant
56.41
Apr 9
2A District 3
800 Meters
1.
12
Kyle Salazar
2:12.99
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
12
Michael Kelly
2:28.61
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Brentley Wood
2:30.21
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Shelby Brothers
2:32.12
PR
Apr 9
2A District 3
1600 Meters
1.
9
Adam Carter
5:24.08
PR
Apr 9
2A District 3
2.
9
Bryan Duntz
5:28.79
PR
Apr 9
2A District 3
3.
11
Shelby Brothers
5:32.73
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Mikel Howell
5:52.52
PR
Apr 9
2A District 3
3200 Meters
1.
9
Bryan Duntz
12:51.60
PR
Apr 9
2A District 3
2.
12
Robert Roach
12:53.87
PR
Apr 9
2A District 3
3.
11
Robert Fraley III
13:21.35
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Greg Downey
14:05.83
PR
Apr 9
2A District 3
110m Hurdles - 39"
1.
11
Garrett Pritchett
17.40
PR
Apr 9
2A District 3
300m Hurdles - 36"
1.
12
Alex Woodson
42.78
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
11
Garrett Pritchett
43.01
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Frankie Jones
44.11
PR
Apr 9
2A District 3
4.
12
Clay Kinard
49.72
PR
Apr 9
2A District 3
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
45.36
Apr 9
2A District 3
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:42.45
Apr 16
2A Regional 1
2.
-
Nicholas Carwise
Trevor Fort
James Granville
Slyvester Bryant
3:43.71
Apr 9
2A District 3
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:00.31
Apr 9
2A District 3
Shot Put - 12lb
1.
12
Wallace Smith
45' 9
PR
Apr 9
2A District 3
2.
11
Reilly Turner
38' 1.5
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Dakota Beville
32' 7
PR
Apr 9
2A District 3
4.
10
Joseph Dukes
32' 1
PR
Apr 9
2A District 3
Discus - 1.6kg
1.
12
Dakota Beville
106' 7
PR
Apr 9
2A District 3
2.
10
Joseph Dukes
96' 6
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Richard Tillman
96' 3
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Reilly Turner
89' 8
Apr 9
2A District 3
Pole Vault
1.
11
Kristopher Skeen
11' 6
PR
Apr 9
2A District 3
2.
10
Travis Laxton
9' 0
PR
Apr 16
2A Regional 1
Long Jump
1.
12
Jason Cherry
22' 1
PR
Apr 16
2A Regional 1
Triple Jump
1.
12
Jason Cherry
40' 2
PR
Apr 9
2A District 3
2.
12
Collis Givens III
39' 6.75
PR
Apr 9
2A District 3
3.
12
Patrick Brown
36' 6.25
PR
Apr 9
2A District 3
Womens
100 Meters
1.
10
Alexis Carwise
12.64
PR
Apr 9
2A District 3
2.
9
Tanisha Wheeler
14.05
Apr 9
2A District 3
3.
10
Rachel Seaver
14.19
PR
Apr 9
2A District 3
200 Meters
1.
10
Alexis Carwise
26.70
PR
Apr 9
2A District 3
2.
9
Marshauna Bradley
30.67
Apr 9
2A District 3
3.
9
Michaelnisha Martin
33.02
PR
Apr 9
2A District 3
400 Meters
1.
10
TiyRenee Riley
1:10.93
PR
Apr 9
2A District 3
2.
11
Maria Burri
1:11.61
PR
Apr 9
2A District 3
3.
9
Marshauna Bradley
1:15.75
Apr 9
2A District 3
4.
9
Michaelnisha Martin
1:20.70
PR
Apr 9
2A District 3
800 Meters
1.
10
Susan Hill
3:00.10
PR
Apr 9
2A District 3
2.
12
Tiffany Ragan
3:07.21
PR
Apr 9
2A District 3
3.
11
Callie Hancock
3:21.73
Apr 9
2A District 3
1600 Meters
1.
10
Amanda McManaway
6:49.21
Apr 9
2A District 3
2.
12
Megan Jansen
7:09.05
Apr 16
2A Regional 1
3.
12
Suzanne Green
8:01.63
Apr 9
2A District 3
3200 Meters
1.
12
Megan Jansen
15:46.66
Apr 16
2A Regional 1
2.
12
Suzanne Green
16:30.42
Apr 16
2A Regional 1
100m Hurdles - 33"
1.
12
Jasmine Jefferson
17.90
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
12
Cortney Benson
19.65
PR
Apr 9
2A District 3
3.
10
Virginia Kurtz
22.03
Apr 9
2A District 3
300m Hurdles - 30"
1.
12
Brittany Barclay
56.42
PR
Apr 9
2A District 3
2.
12
Cortney Benson
59.31
PR
Apr 9
2A District 3
3.
10
Virginia Kurtz
1:01.35
PR
Apr 9
2A District 3
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
52.78
Apr 9
2A District 3
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:45.92
Apr 16
2A Regional 1
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
11:42.18
Apr 9
2A District 3
Shot Put - 4kg
1.
12
Chelsea Jones
25' 4
PR
Apr 9
2A District 3
2.
11
Tara Barton
21' 8
Apr 9
2A District 3
3.
11
Samantha Harmon
19' 9
PR
Apr 9
2A District 3
Discus - 1kg
1.
12
Brittany Barclay
71' 5
PR
Apr 9
2A District 3
2.
11
Virgina Pfender
68' 1
Apr 9
2A District 3
3.
11
Lacey Van Etta
57' 10
PR
Apr 9
2A District 3
4.
11
Hali Brannon
51' 11
Apr 9
2A District 3
High Jump
1.
11
Kristin Goff
4' 4
PR
Apr 9
2A District 3
11
Tylonsheya Barlow
4' 4
PR
Apr 9
2A District 3
3.
9
Shannon Butcher
4' 0
PR
Apr 9
2A District 3
Pole Vault
1.
12
Brittany Barclay
8' 6
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
10
Virginia Kurtz
8' 0
PR
Apr 16
2A Regional 1
3.
9
Tanisha Wheeler
7' 6
Apr 16
2A Regional 1
Long Jump
1.
12
Jasmine Jefferson
16' 2
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
10
TiyRenee Riley
14' 1
PR
Apr 9
2A District 3
3.
9
Tanisha Wheeler
11' 9
PR
Apr 9
2A District 3
4.
12
Chelsea Jones
10' 10
PR
Apr 9
2A District 3
Triple Jump
1.
12
Jasmine Jefferson
34' 9.75
PR
Apr 16
2A Regional 1
2.
10
TiyRenee Riley
29' 5.5
PR
Apr 9
2A District 3
*Recent improvement