Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2222
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1999
1998
1995
1994
1993
1991
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1980
1979
1978
1977
1975
Indoor
2026
2024
2023
2022
2021
2018
2017
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Jordan Bumpus
11.44c
Mar 20
Marshall Scrimmage
2.
11
George Garner
12.14c
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
3.
12
Josh Littlepage
12.30
PR
May 8
Calloway Invitational
4.
10
Tyrell Willis
12.34c
Apr 17
Calloway All-Comers
5.
11
Chris Dobbins
13.24c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
6.
10
Jacob DuBose
13.34c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
7.
9
Jonathon Edwards
15.54c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
200 Meters
1.
11
Jordan Bumpus
23.87
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
11
George Garner
25.64c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
3.
10
Tyrell Willis
25.94c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
4.
12
Josh Littlepage
27.24c
Mar 20
Marshall Scrimmage
5.
9
Eric Thurmond
27.25
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
6.
10
Jacob DuBose
28.39
PR
Apr 12
Invitational of the South
400 Meters
1.
9
Robby Friedrich
56.20
May 8
Calloway Invitational
2.
9
Lucas Morton
56.70
May 8
Calloway Invitational
3.
10
Dylan Harris
58.64c
Apr 17
Calloway All-Comers
10
Tyrell Willis
58.64c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
5.
10
Aaron Armstrong
59.87
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
6.
9
Eric Thurmond
1:01.84c
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
7.
9
Gabriel Martin
1:03.60
May 8
Calloway Invitational
8.
9
Jonathon Edwards
1:08.84c
Apr 17
Calloway All-Comers
800 Meters
1.
11
Josh Lee
2:05.1h
May 8
Calloway Invitational
2.
11
Daniel Hopkins
2:11.2h
Mar 20
Marshall Scrimmage
3.
9
Shawn Thompson
2:13.3h
PR
May 24
Class 3A Regionals
4.
9
Ryan Thurman
2:16.3h
Mar 20
Marshall Scrimmage
5.
11
Wesley Cook
2:16.8h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
6.
10
Leighton Dale
2:24.8h
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
7.
11
Colin Horwood
2:28.1h
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
8.
11
Micah Littlepage
2:28.4h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
9.
9
Dominik Mikulcik
2:40.2h
PR
Apr 12
Invitational of the South
1600 Meters
1.
11
Daniel Hopkins
4:46.3h
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
11
Josh Lee
4:50.9h
Apr 12
Invitational of the South
3.
9
Ryan Thurman
4:54.0h
May 24
Class 3A Regionals
4.
9
Shawn Thompson
5:07.6h
PR
May 8
Calloway Invitational
5.
11
Wesley Cook
5:17.1h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
6.
11
Colin Horwood
5:25.0h
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
7.
9
Colby Fox
5:31.8h
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
8.
11
Micah Littlepage
5:36.2h
Apr 1
Marshall County All-Comers
9.
9
Dominik Mikulcik
5:51.8h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
3200 Meters
1.
11
Daniel Hopkins
10:21.7h
May 8
Calloway Invitational
2.
11
Wesley Cook
11:05.0h
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
3.
11
Josh Lee
11:18.0h
Apr 17
Calloway All-Comers
4.
9
Dominik Mikulcik
12:12.0h
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
5.
9
Colby Fox
12:15.0h
Apr 1
Marshall County All-Comers
6.
10
Leighton Dale
12:42.2h
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Jeffry Edwards
19.64
May 8
Calloway Invitational
2.
9
Jonathon Edwards
26.04c
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
300m Hurdles - 36"
1.
12
Blake Lencki
45.11
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
10
Jeffry Edwards
48.86
Apr 19
Hopkinsville Invitational
3.
9
Aaron Littlepage
51.39
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
4.
9
Jonathon Edwards
1:00.14c
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
4x100 Relay
1.
-
Josh Littlepage
George Garner
Tyrell Willis
Jordan Bumpus
46.55
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
-
Josh Littlepage
Blake Lencki
George Garner
Jordan Bumpus
47.02
May 8
Calloway Invitational
3.
-
Blake Lencki
Robby Friedrich
George Garner
Jordan Bumpus
47.30
May 2
Twlight Relays
4.
-
Josh Littlepage
Tyrell Willis
George Garner
Jordan Bumpus
47.49
Apr 19
Hopkinsville Invitational
5.
-
Chris Dobbins
Aaron Littlepage
Jacob DuBose
George Garner
48.34c
Apr 1
Marshall County All-Comers
4x200 Relay -
1.
-
Josh Littlepage
Aaron Littlepage
Robby Friedrich
Jacob DuBose
1:43.17
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
-
Robby Friedrich
Aaron Littlepage
Jacob DuBose
Eric Thurmond
1:44.06
May 2
Twlight Relays
3.
-
Eric Thurmond
Jacob DuBose
Aaron Littlepage
Robby Friedrich
1:46.34
May 8
Calloway Invitational
4.
-
Josh Littlepage
Aaron Armstrong
Robby Friedrich
Jacob DuBose
1:46.4h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
5.
-
Chris Dobbins
Aaron Littlepage
Jacob DuBose
Josh Littlepage
1:47.6h
Apr 1
Marshall County All-Comers
4x400 Relay
1.
-
Robby Friedrich
Dylan Harris
Lucas Morton
George Garner
3:45.70
May 24
Class 3A Regionals
2.
-
Lucas Morton
Aaron Littlepage
George Garner
Robby Friedrich
3:47.20
May 8
Calloway Invitational
3.
-
Dylan Harris
Blake Lencki
Josh Lee
Aaron Armstrong
3:48.3h
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
4.
-
Aaron Armstrong
Blake Lencki
Dylan Harris
Lucas Morton
3:53.10
May 2
Twlight Relays
5.
9
Ryan Thurman
Robby Friedrich
Shawn Thompson
Lucas Morton
3:54.30
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
6.
9
Robby Friedrich
Eric Thurmond
Colby Fox
Ryan Thurman
4:00.60
May 2
Twlight Relays
7.
-
Aaron Armstrong
Lucas Morton
Dylan Harris
Eric Thurmond
4:03.8h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
8.
-
Aaron Littlepage
Gabriel Martin
Aaron Armstrong
Dylan Harris
4:16.0h
Apr 1
Marshall County All-Comers
4x800 Relay
1.
-
Josh Lee
Shawn Thompson
Ryan Thurman
Daniel Hopkins
8:25.3h
May 24
Class 3A Regionals
2.
-
Shawn Thompson
Ryan Thurman
Wesley Cook
Daniel Hopkins
8:56.0h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
3.
-
Leighton Dale
Dylan Harris
Colby Fox
Wesley Cook
9:22.7h
May 8
Calloway Invitational
4.
-
Wesley Cook
Colin Horwood
Leighton Dale
Shawn Thompson
9:32.0h
Apr 1
Marshall County All-Comers
5.
-
Micah Littlepage
Dylan Harris
Dominik Mikulcik
Leighton Dale
9:40.5h
May 2
Twlight Relays
6.
-
Relay Team
9:42.9h
Apr 12
Invitational of the South
4x1600 Relay
1.
-
Josh Lee
Daniel Hopkins
Wesley Cook
Ryan Thurman
9:17.3h
May 2
Twlight Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Chris Dobbins
Jacob DuBose
Jordan Bumpus
Lucas Morton
1:48.20
May 2
Twlight Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Shawn Thompson
Aaron Armstrong
Josh Lee
Daniel Hopkins
11:49.6h
May 2
Twlight Relays
Shot Put - 12lb
1.
10
Tyrell Willis
46' 9.5
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
10
Nick Calhoon
32' 6
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
3.
10
Jesse McCallon
24' 4
Apr 17
Calloway All-Comers
Discus - 1.6kg
1.
10
Tyrell Willis
139' 0
May 24
Class 3A Regionals
2.
10
Jesse McCallon
93' 0.25
PR
May 8
Calloway Invitational
3.
10
Nick Calhoon
88' 5
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
12
Blake Lencki
88' 5
PR
May 2
Twlight Relays
High Jump
1.
10
Tyrell Willis
5' 8
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
11
George Garner
5' 8
Mar 20
Marshall Scrimmage
3.
11
Jordan Bumpus
5' 6
Mar 20
Marshall Scrimmage
Long Jump
1.
11
George Garner
19' 11
PR
May 24
Class 3A Regionals
2.
10
Tyrell Willis
17' 8
Mar 20
Marshall Scrimmage
3.
11
Chris Dobbins
17' 7.5
PR
May 24
Class 3A Regionals
4.
12
Josh Littlepage
16' 8
Apr 1
Marshall County All-Comers
Triple Jump
1.
11
George Garner
43' 6
May 31
Kentucky 2A State Meet
2.
11
Chris Dobbins
35' 6
PR
May 24
Class 3A Regionals
3.
12
Josh Littlepage
32' 2.5
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
Womens
100 Meters
1.
9
Emily Chrisman
14.14c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
2.
9
Madison Alton
14.74
PR
May 8
Calloway Invitational
3.
10
Bethany Harlan
14.94c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
4.
10
Allison Jones
15.14c
Mar 20
Marshall Scrimmage
5.
10
Erin Jones
15.44c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
6.
10
Shauna Wicker
15.81
PR
May 8
Calloway Invitational
7.
9
Kara Smith
15.90
Apr 19
Hopkinsville Invitational
8.
10
Teresa Ross
16.34c
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
200 Meters
1.
9
Holli Wann
29.52
PR
May 24
Class 3A Regionals
2.
10
Allison Jones
30.78
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
3.
10
Shauna Wicker
33.00
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
4.
10
Erin Jones
33.14c
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
5.
9
Madison Alton
33.34c
Mar 20
Marshall Scrimmage
6.
10
Teresa Ross
34.15
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
7.
9
Kara Smith
35.26
Apr 12
Invitational of the South
400 Meters
1.
8
Abby Futtrell
1:05.90
May 24
Class 3A Regionals
2.
10
Bethany Harlan
1:09.64c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
3.
11
Heather Hiter
1:09.91
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
4.
10
Sumer Starks
1:11.04c
Apr 17
Calloway All-Comers
5.
9
Madison Schwettman
1:15.70
PR
May 8
Calloway Invitational
6.
10
Ellen Robinson
1:17.80
PR
May 8
Calloway Invitational
7.
10
Ali Love
1:19.24c
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
8.
9
Kara Smith
1:25.14c
Apr 17
Calloway All-Comers
9.
10
Heather McGinnis
1:25.24c
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
800 Meters
1.
11
Karra Jones
2:32.3h
May 8
Calloway Invitational
2.
12
Jenny Vincent
2:49.26
PR
Apr 12
Invitational of the South
3.
9
Kelsey Gray
2:50.5h
May 8
Calloway Invitational
4.
11
Megan Summers
2:51.8h
Apr 1
Marshall County All-Comers
5.
12
Tatum Dale
2:53.3h
May 24
Class 3A Regionals
6.
10
Takina Scott
3:03.3h
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
7.
9
Madison Schwettman
3:06.0h
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
8.
12
Kristen Mikulcik
3:08.6h
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
1600 Meters
1.
12
Jenny Vincent
6:06.4h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
2.
11
Megan Summers
6:10.6h
May 8
Calloway Invitational
3.
9
Kelsey Gray
6:22.9h
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
4.
12
Tatum Dale
6:36.7h
Apr 1
Marshall County All-Comers
5.
10
Takina Scott
6:39.2h
PR
Mar 20
Marshall Scrimmage
6.
12
Kristen Mikulcik
6:43.8h
May 8
Calloway Invitational
7.
9
Madison Schwettman
7:04.9h
PR
Apr 12
Invitational of the South
8.
10
Erica Berhow
9:18.0h
Mar 20
Marshall Scrimmage
3200 Meters
1.
12
Jenny Vincent
12:53.2h
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
11
Megan Summers
13:42.2h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
3.
12
Tatum Dale
14:00.8h
PR
May 8
Calloway Invitational
4.
9
Kelsey Gray
14:21.0h
Apr 1
Marshall County All-Comers
5.
10
Takina Scott
14:24.2h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
6.
12
Kristen Mikulcik
14:24.5h
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
100m Hurdles - 33"
1.
9
Emily Chrisman
18.49
May 8
Calloway Invitational
2.
11
Stephanie Howard
19.23
PR
May 8
Calloway Invitational
3.
11
Heather Hiter
19.99
PR
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
4.
10
Heather McGinnis
20.68
May 8
Calloway Invitational
5.
10
Shauna Wicker
21.14c
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
6.
10
Kirsten McHenry
21.25
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
11
Stephanie Howard
57.82
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
2.
10
Kirsten McHenry
58.14
PR
May 24
Class 3A Regionals
3.
11
Heather Hiter
1:01.24c
Apr 17
Calloway All-Comers
4x100 Relay
1.
-
Emily Chrisman
Allison Jones
Madison Alton
Bethany Harlan
56.40
May 24
Class 3A Regionals
2.
-
Emily Chrisman
Bethany Harlan
Madison Alton
Allison Jones
58.24c
Apr 1
Marshall County All-Comers
3.
-
Haley McCuiston
Teresa Ross
Erica Berhow
Alaina Mikulcik
1:04.20
May 2
Twlight Relays
4x200 Relay -
1.
-
Emily Chrisman
Bethany Harlan
Holli Wann
Sumer Starks
1:58.38
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
-
Emily Chrisman
Holli Wann
Bethany Harlan
Allison Jones
2:07.1h
Apr 1
Marshall County All-Comers
3.
-
Madison Alton
Holli Wann
Kara Smith
Teresa Ross
2:08.40
May 2
Twlight Relays
4x400 Relay
1.
-
Abby Futtrell
Sumer Starks
Bethany Harlan
Heather Hiter
4:36.90
May 8
Calloway Invitational
2.
-
Abby Futtrell
Bethany Harlan
Sumer Starks
Heather Hiter
4:39.41
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
3.
-
Bethany Harlan
Sumer Starks
Heather Hiter
Abby Futtrell
4:40.30
May 24
Class 3A Regionals
4.
-
Bethany Harlan
Heather Hiter
Shauna Wicker
Ali Love
5:05.00
Apr 19
Hopkinsville Invitational
5.
-
Bethany Harlan
Ali Love
Shauna Wicker
Ellen Robinson
5:11.5h
Apr 1
Marshall County All-Comers
4x800 Relay
1.
-
Karra Jones
Jenny Vincent
Madison Schwettman
Takina Scott
11:44.4h
Apr 12
Invitational of the South
4x800 Relay
1.
-
Karra Jones
Kelsey Gray
Jenny Vincent
Megan Summers
10:36.7h
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
2.
-
Karra Jones
Jenny Vincent
Kelsey Gray
Megan Summers
10:37.0h
May 24
Class 3A Regionals
3.
-
Karra Jones
Jenny Vincent
Tatum Dale
Megan Summers
11:10.9h
Apr 19
Hopkinsville Invitational
4.
-
Jenny Vincent
Madison Schwettman
Kelsey Gray
Megan Summers
11:52.0h
Apr 1
Marshall County All-Comers
4x1600 Relay
1.
-
Tatum Dale
Kristen Mikulcik
Takina Scott
Madison Schwettman
27:12.7h
May 2
Twlight Relays
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Ellen Robinson
Kirsten McHenry
Bethany Harlan
Sumer Starks
2:09.00
May 2
Twlight Relays
DMR 4000m - [1200-400-800-1600]
1.
-
Karra Jones
Ali Love
Megan Summers
Kelsey Gray
15:17.1h
May 2
Twlight Relays
4x100 Shuttle Hurdles - 30"
1.
-
Emily Chrisman
Kirsten McHenry
Shauna Wicker
Heather McGinnis
1:20.00
May 2
Twlight Relays
Shot Put - 4kg
1.
10
Haley McCuiston
27' 8
PR
May 2
Twlight Relays
2.
10
Alaina Mikulcik
25' 5
Apr 26
Paducah Tilghman Invitational
3.
10
Teresa Ross
23' 1.5
PR
May 2
Twlight Relays
4.
10
Erica Berhow
18' 2
PR
Apr 1
Marshall County All-Comers
Discus - 1kg
1.
10
Alaina Mikulcik
86' 1
May 8
Calloway Invitational
2.
10
Haley McCuiston
75' 11
PR
May 8
Calloway Invitational
3.
10
Erica Berhow
53' 2
PR
May 2
Twlight Relays
High Jump
1.
12
Rachel Adams
5' 6
May 31
Kentucky 2A State Meet
2.
11
Karra Jones
4' 6
May 2
Twlight Relays
3.
10
Ellen Robinson
4' 4
PR
May 2
Twlight Relays
4.
10
Ali Love
4' 2
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
Long Jump
1.
12
Rachel Adams
15' 9.5
PR
May 24
Class 3A Regionals
2.
8
Abby Futtrell
15' 1
May 24
Class 3A Regionals
3.
10
Allison Jones
13' 8
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
4.
10
Sumer Starks
12' 8
Mar 20
Marshall Scrimmage
5.
10
Shauna Wicker
11' 6
PR
Apr 19
Hopkinsville Invitational
Triple Jump
1.
10
Allison Jones
30' 4.75
May 8
Calloway Invitational
2.
10
Sumer Starks
29' 9
PR
May 2
Twlight Relays
3.
10
Erin Jones
22' 0
PR
Apr 17
Calloway All-Comers
*Recent improvement