Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
Indoor
2020
2019
2017
2016
2015
2013
2012
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Michael Siegersma
11.14c
PR
May 9
Canyon County Classic
2.
12
Matt Arendse
11.64c
PR
May 9
Canyon County Classic
3.
11
James Nederend
11.94c
Mar 11
Melba Invitational
10
Austin Fricke
11.94c
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
9
Joey Hendershott
12.24c
May 16
2A District III Meet
6.
11
Nick Campbell
12.34c
PR
Mar 11
Melba Invitational
10
Daniel Shannon
12.34c
Mar 11
Melba Invitational
8.
11
Joshua Reams
12.84c
PR
Mar 11
Melba Invitational
9.
10
Cheyne Koltes
13.14c
Mar 18
Weiser Invitational
10
Daniel Renon
13.14c
PR
Mar 11
Melba Invitational
11.
9
Ryan Arendse
13.44c
PR
Apr 23
New Plymouth Invitational
200 Meters
1.
11
Michael Siegersma
22.74c
PR
May 16
2A District III Meet
2.
10
Daniel Shannon
24.14c
May 16
2A District III Meet
3.
10
Austin Fricke
24.26
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
4.
11
James Nederend
24.34c
PR
May 9
Canyon County Classic
5.
10
Justin Weatherford
24.54c
PR
May 16
2A District III Meet
6.
12
Nathaniel Preuss
25.54c
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
7.
11
Nick Campbell
25.74c
Mar 11
Melba Invitational
8.
9
Joey Hendershott
25.84c
May 16
2A District III Meet
9.
11
Joshua Reams
26.64c
PR
Mar 11
Melba Invitational
10.
9
Ryan Arendse
27.94c
PR
May 16
2A District III Meet
11.
9
Andrew Harmon
28.74c
Mar 11
Melba Invitational
400 Meters
1.
11
Michael Siegersma
53.64c
PR
Apr 10
Nampa Christian Meet
2.
11
David Silva
54.04c
PR
Apr 10
Nampa Christian Meet
10
Justin Weatherford
54.04c
PR
May 16
2A District III Meet
4.
12
Jason Towery
54.34c
PR
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
10
Daniel Shannon
55.24c
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
6.
12
Nathaniel Preuss
55.54c
May 9
Canyon County Classic
7.
9
Andrew Harmon
1:03.84c
Apr 23
New Plymouth Invitational
400 Meters - Relay Split
1.
10
Justin Weatherford
53.9h
PR
May 16
2A District III Meet
2.
12
Nathaniel Preuss
54.0h
May 16
2A District III Meet
3.
12
Jason Towery
54.2h
PR
May 9
Canyon County Classic
4.
10
Daniel Shannon
54.6h
May 9
Canyon County Classic
5.
11
David Silva
55.6h
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
6.
10
Cheyne Koltes
56.5h
May 16
2A District III Meet
7.
12
Matt Arendse
57.6h
Mar 11
Melba Invitational
8.
11
Michael Carter
58.9h
PR
May 9
Canyon County Classic
9.
12
Parker Couch
59.5h
PR
May 9
Canyon County Classic
10.
11
Jonathan Lewellyn
1:03.1h
PR
May 9
Canyon County Classic
11.
10
John Giese
1:06.5h
PR
Mar 11
Melba Invitational
800 Meters
1.
12
Jason Towery
2:03.62
PR
May 24
2A State Meet
2.
12
Parker Couch
2:14.3h
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
3.
10
Justin Weatherford
2:16.5h
PR
May 9
Canyon County Classic
4.
11
Michael Carter
2:23.3h
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
11
David Silva
2:25.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
6.
9
Kyle Durbin
2:41.0h
Apr 23
New Plymouth Invitational
800 Meters - Relay Split
1.
12
Jason Towery
2:02.7h
May 24
2A State Meet
1500 Meters
1.
12
Jason Towery
4:22.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
2.
12
Parker Couch
4:55.32
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
3.
11
Michael Carter
5:07.94
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
1600 Meters
1.
12
Jason Towery
4:35.32
PR
Apr 19
King's Invitational
2.
12
Parker Couch
5:09.13
PR
Apr 19
King's Invitational
3.
11
Michael Carter
5:23.9h
May 9
Canyon County Classic
4.
11
Jonathan Lewellyn
5:39.7h
May 16
2A District III Meet
5.
9
Kyle Durbin
5:41.0h
May 16
2A District III Meet
3000 Meters
1.
12
Jason Towery
10:01.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
3200 Meters
1.
12
Jason Towery
10:05.31
PR
Apr 26
YMCA Team Idaho Invitational Day 2
2.
12
Parker Couch
11:51.25
PR
May 24
2A State Meet
3.
11
Michael Carter
12:27.0h
May 16
2A District III Meet
4.
11
Jonathan Lewellyn
12:42.53
PR
Apr 19
King's Invitational
5.
9
Kyle Durbin
12:53.0h
May 16
2A District III Meet
110m Hurdles - 39"
1.
12
Matt Arendse
15.14c
PR
May 16
2A District III Meet
2.
10
Cheyne Koltes
16.44c
May 16
2A District III Meet
3.
10
John Giese
18.44c
PR
May 9
Canyon County Classic
4.
10
Daniel Renon
18.84c
PR
May 9
Canyon County Classic
300m Hurdles - 36"
1.
12
Matt Arendse
40.74c
PR
May 16
2A District III Meet
2.
10
Cheyne Koltes
43.84c
May 9
Canyon County Classic
3.
10
Daniel Renon
46.04c
PR
May 9
Canyon County Classic
4.
10
John Giese
48.14c
May 9
Canyon County Classic
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.50
May 24
2A State Meet
2.
-
Michael Siegersma
Austin Fricke
Matt Arendse
James Nederend
44.84c
May 16
2A District III Meet
3.
-
Michael Siegersma
James Nederend
Matt Arendse
Austin Fricke
45.06
Apr 19
King's Invitational
4.
-
Michael Siegersma
Matt Arendse
James Nederend
Austin Fricke
45.54c
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
5.
-
Michael Siegersma
James Nederend
Austin Fricke
Matt Arendse
45.74c
Apr 23
New Plymouth Invitational
6.
-
Austin Fricke
James Nederend
Matt Arendse
Michael Siegersma
47.04c
Mar 11
Melba Invitational
7.
9
Kyle Durbin
Ryan Arendse
Andrew Harmon
Joey Hendershott
54.74c
Apr 10
Nampa Christian Meet
4x200 Relay -
1.
-
Daniel Shannon
Cheyne Koltes
James Nederend
Matt Arendse
1:35.8h
May 16
2A District III Meet
2.
-
Justin Weatherford
Nathaniel Preuss
Cheyne Koltes
Daniel Shannon
1:38.2h
May 9
Canyon County Classic
3.
-
Daniel Shannon
Austin Fricke
James Nederend
Matt Arendse
1:38.9h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
4.
-
Nick Campbell
Daniel Shannon
David Silva
Nathaniel Preuss
1:40.1h
Mar 18
Weiser Invitational
5.
-
Nick Campbell
Eli Kamplain
Tyler D Rogers
David Silva
1:44.1h
Mar 11
Melba Invitational
6.
-
Michael Carter
Parker Couch
Jason Towery
Jonathan Lewellyn
1:45.0h
Apr 10
Nampa Christian Meet
7.
-
Justin Weatherford
Nick Campbell
Nathaniel Preuss
Cheyne Koltes
1:46.3h
Apr 10
Nampa Christian Meet
8.
-
John Giese
Ryan Arendse
Joey Hendershott
Daniel Renon
1:48.6h
May 9
Canyon County Classic
4x400 Relay
1.
-
Justin Weatherford
Cheyne Koltes
Daniel Shannon
Nathaniel Preuss
3:39.3h
May 16
2A District III Meet
2.
-
Justin Weatherford
Nathaniel Preuss
Jason Towery
Daniel Shannon
3:40.6h
May 9
Canyon County Classic
3.
-
Justin Weatherford
Nathaniel Preuss
Matt Arendse
Jason Towery
3:42.52
Apr 19
King's Invitational
4.
-
Jason Towery
Nathaniel Preuss
Justin Weatherford
Daniel Shannon
3:46.9h
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
-
Jason Towery
Matt Arendse
Parker Couch
Nathaniel Preuss
3:48.0h
Apr 10
Nampa Christian Meet
6.
-
Justin Weatherford
David Silva
Nathaniel Preuss
Matt Arendse
3:50.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
7.
-
Justin Weatherford
Cheyne Koltes
Nathaniel Preuss
Jason Towery
3:52.2h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
8.
-
Cheyne Koltes
Jonathan Lewellyn
Michael Carter
Parker Couch
3:58.4h
May 9
Canyon County Classic
9.
-
Matt Arendse
John Giese
David Silva
Jason Towery
3:59.9h
Mar 11
Melba Invitational
10.
-
Daniel Renon
Nick Campbell
Justin Weatherford
Michael Carter
4:13.1h
Apr 10
Nampa Christian Meet
SMR 1600m - [200-200-400-800]
1.
-
Relay Team
3:44.12
May 24
2A State Meet
2.
-
Jason Towery
Daniel Shannon
Nathaniel Preuss
Austin Fricke
3:49.7h
May 16
2A District III Meet
3.
-
Justin Weatherford
Nathaniel Preuss
Parker Couch
Jason Towery
4:16.3h
Apr 23
New Plymouth Invitational
4.
-
David Silva
Parker Couch
Michael Carter
Nick Campbell
4:18.4h
Apr 10
Nampa Christian Meet
5.
-
Joshua Reams
Justin Weatherford
Daniel Shannon
Tyler A Rogers
4:23.6h
Mar 11
Melba Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Bryce May
42' 5
PR
May 16
2A District III Meet
2.
11
Orrin Burger
42' 2.5
May 16
2A District III Meet
3.
11
Yance Burger
40' 10
Apr 10
Nampa Christian Meet
4.
9
Matthew Silva
28' 8
May 16
2A District III Meet
Discus - 1.6kg
1.
11
Orrin Burger
139' 6.5
Apr 25
YMCA Team Idaho Invitational
2.
11
Yance Burger
135' 0
Apr 10
Nampa Christian Meet
3.
12
Bryce May
121' 1
Mar 18
Weiser Invitational
4.
9
Matthew Silva
80' 3
May 16
2A District III Meet
High Jump
1.
11
James Nederend
6' 2
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
2.
10
Cheyne Koltes
5' 4
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
Pole Vault
1.
10
Justin Weatherford
11' 0
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
2.
9
Andrew Harmon
9' 0
May 16
2A District III Meet
Long Jump
1.
11
Michael Siegersma
20' 10
PR
Mar 11
Melba Invitational
2.
10
Austin Fricke
19' 3
Mar 11
Melba Invitational
3.
11
James Nederend
19' 1
Mar 18
Weiser Invitational
4.
11
David Silva
17' 0.25
PR
Apr 10
Nampa Christian Meet
Triple Jump
1.
11
James Nederend
42' 2
Apr 25
YMCA Team Idaho Invitational
2.
11
Michael Siegersma
37' 2
Mar 11
Melba Invitational
3.
11
David Silva
36' 6
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
4.
10
Daniel Shannon
29' 1
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
Womens
100 Meters
1.
11
Chelsea Barr
12.88
May 24
2A State Meet
2.
11
Emily Williamson
13.64c
PR
May 9
Canyon County Classic
11
Kaycee Brunel
13.64c
Mar 11
Melba Invitational
4.
11
Kaitlin Troost
13.84c
Mar 11
Melba Invitational
5.
10
Rachel Endicott
14.14c
May 9
Canyon County Classic
9
Tawny Taylor
14.14c
PR
May 16
2A District III Meet
7.
9
Courtney Schroeder
14.84c
Mar 18
Weiser Invitational
11
Candace DeVries
14.84c
Mar 18
Weiser Invitational
9.
9
Jamie Wheeler
15.64c
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
200 Meters
1.
11
Kaitlin Troost
26.54c
May 16
2A District III Meet
2.
11
Kaycee Brunel
26.84c
Apr 23
New Plymouth Invitational
3.
11
Chelsea Barr
27.04c
Apr 10
Nampa Christian Meet
4.
9
Caitlin Roussopulos
27.84c
May 16
2A District III Meet
11
Megan Bradley
27.84c
PR
May 16
2A District III Meet
6.
12
Chelsea Roussopulos
28.94c
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
7.
9
Tawny Taylor
29.04c
PR
May 16
2A District III Meet
8.
10
Amelia Rohwer
29.24c
PR
May 16
2A District III Meet
9.
10
Rachel Endicott
29.71
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
10.
11
Andrea VanderWoude
29.74c
PR
Mar 11
Melba Invitational
11.
9
Courtney Schroeder
29.94c
Apr 23
New Plymouth Invitational
12.
11
Emily Williamson
30.54c
Apr 10
Nampa Christian Meet
13.
11
Candace DeVries
30.66
PR
Apr 19
King's Invitational
14.
9
Jamie Wheeler
31.44c
PR
Mar 11
Melba Invitational
400 Meters
1.
9
Caitlin Roussopulos
1:01.34c
PR
May 16
2A District III Meet
2.
11
Kaitlin Troost
1:01.74c
May 9
Canyon County Classic
3.
12
Chelsea Roussopulos
1:01.98
PR
May 24
2A State Meet
4.
11
Laura Pridgen
1:02.12
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
5.
11
Megan Bradley
1:05.34c
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
6.
11
Candace DeVries
1:09.63
Apr 19
King's Invitational
7.
9
Melissa Rohwer
1:10.24c
PR
Apr 10
Nampa Christian Meet
8.
9
Jamie Wheeler
1:10.74c
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
9.
9
Miranda Bollinger
1:11.04c
May 9
Canyon County Classic
400 Meters - Relay Split
1.
11
Kaitlin Troost
59.1h
PR
May 16
2A District III Meet
2.
11
Laura Pridgen
1:00.5h
May 24
2A State Meet
3.
11
Andrea VanderWoude
1:03.2h
May 24
2A State Meet
4.
11
Chelsea Barr
1:03.9h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
5.
11
Megan Bradley
1:04.0h
May 24
2A State Meet
6.
9
Caitlin Roussopulos
1:04.2h
PR
May 24
2A State Meet
7.
12
Chelsea Roussopulos
1:04.3h
PR
May 9
Canyon County Classic
8.
11
Candace DeVries
1:08.5h
PR
Apr 23
New Plymouth Invitational
800 Meters
1.
11
Andrea VanderWoude
2:28.13
May 24
2A State Meet
2.
9
Miranda Bollinger
2:41.8h
PR
May 16
2A District III Meet
3.
10
Amelia Rohwer
2:49.59
PR
Apr 19
King's Invitational
4.
9
Caitlin Roussopulos
2:50.7h
PR
Mar 11
Melba Invitational
5.
9
Melissa Rohwer
2:53.1h
May 16
2A District III Meet
800 Meters - Relay Split
1.
12
Megan Oberst
2:31.2h
PR
May 9
Canyon County Classic
2.
9
Caitlin Roussopulos
2:42.4h
PR
May 9
Canyon County Classic
3.
12
Danielle Beesley
2:45.5h
PR
May 9
Canyon County Classic
4.
9
Miranda Bollinger
2:55.6h
PR
May 9
Canyon County Classic
1500 Meters
1.
12
Megan Oberst
5:35.09
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
2.
12
Danielle Beesley
5:42.69
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
1600 Meters
1.
12
Megan Oberst
5:35.2h
PR
May 9
Canyon County Classic
2.
12
Danielle Beesley
5:44.7h
PR
May 16
2A District III Meet
3.
9
Miranda Bollinger
6:29.46
PR
Apr 19
King's Invitational
4.
9
Melissa Rohwer
6:46.91
PR
Apr 19
King's Invitational
3000 Meters
1.
12
Megan Oberst
12:31.00
PR
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
2.
12
Danielle Beesley
12:42.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
3200 Meters
1.
12
Megan Oberst
12:13.16
PR
May 24
2A State Meet
2.
12
Danielle Beesley
12:46.41
PR
May 24
2A State Meet
100m Hurdles - 33"
1.
11
Kaycee Brunel
15.24c
PR
Apr 23
New Plymouth Invitational
2.
11
Laura Pridgen
15.54c
PR
May 9
Canyon County Classic
3.
9
Courtney Schroeder
16.55
(1.0)
May 24
2A State Meet
4.
11
Candace DeVries
16.94c
PR
May 16
2A District III Meet
5.
10
Amelia Rohwer
18.74c
May 9
Canyon County Classic
300m Hurdles - 30"
1.
11
Laura Pridgen
46.18
PR
May 24
2A State Meet
2.
11
Kaycee Brunel
48.54c
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
3.
11
Megan Bradley
48.79
PR
May 24
2A State Meet
4.
9
Courtney Schroeder
50.04c
May 16
2A District III Meet
5.
11
Candace DeVries
50.24c
May 16
2A District III Meet
6.
10
Amelia Rohwer
56.84c
May 16
2A District III Meet
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
51.30
May 24
2A State Meet
2.
-
Emily Williamson
Kaitlin Troost
Rachel Endicott
Kaycee Brunel
51.54c
May 9
Canyon County Classic
3.
-
Emily Williamson
Rachel Endicott
Chelsea Barr
Kaycee Brunel
51.94c
May 16
2A District III Meet
-
Emily Williamson
Kaitlin Troost
Rachel Endicott
Chelsea Barr
51.94c
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
5.
-
Emily Williamson
Chelsea Barr
Kaycee Brunel
Kaitlin Troost
52.15
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
6.
-
Emily Williamson
Kaitlin Troost
Kaycee Brunel
Rachel Endicott
52.34c
Apr 23
New Plymouth Invitational
7.
-
Emily Williamson
Rachel Endicott
Kaitlin Troost
Chelsea Barr
52.94
Apr 19
King's Invitational
8.
-
Emily Williamson
Rachel Endicott
Chelsea Barr
Kaitlin Troost
53.44c
Apr 10
Nampa Christian Meet
9.
-
Rachel Endicott
Emily Williamson
Kaitlin Troost
Chelsea Barr
54.34c
Mar 11
Melba Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:45.02
May 24
2A State Meet
2.
-
Kaitlin Troost
Kaycee Brunel
Laura Pridgen
Chelsea Barr
1:46.6h
May 16
2A District III Meet
3.
-
Kaitlin Troost
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
Laura Pridgen
1:48.1h
May 9
Canyon County Classic
4.
-
Kaitlin Troost
Kaycee Brunel
Laura Pridgen
Caitlin Roussopulos
1:50.42
Apr 19
King's Invitational
5.
-
Kaitlin Troost
Kaycee Brunel
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
1:52.7h
Apr 10
Nampa Christian Meet
6.
-
Laura Pridgen
Megan Bradley
Caitlin Roussopulos
Chelsea Roussopulos
1:55.0h
Mar 18
Weiser Invitational
7.
-
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
Amelia Rohwer
Caitlin Roussopulos
1:55.2h
Apr 23
New Plymouth Invitational
8.
-
Tawny Taylor
Courtney Schroeder
Laura Pridgen
Kaycee Brunel
1:55.4h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
9.
-
Caitlin Roussopulos
Amelia Rohwer
Tawny Taylor
Courtney Schroeder
1:55.9h
May 9
Canyon County Classic
10.
-
Jessica Bartlow
Caitlin Roussopulos
Jamie Wheeler
Courtney Schroeder
2:05.0h
Mar 11
Melba Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:12.20
May 24
2A State Meet
2.
-
Andrea VanderWoude
Caitlin Roussopulos
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
4:18.0h
May 9
Canyon County Classic
3.
-
Andrea VanderWoude
Kaitlin Troost
Laura Pridgen
Chelsea Barr
4:19.00
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
4.
-
Kaitlin Troost
Candace DeVries
Megan Bradley
Caitlin Roussopulos
4:23.0h
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
-
Caitlin Roussopulos
Candace DeVries
Laura Pridgen
Chelsea Barr
4:23.2h
Apr 10
Nampa Christian Meet
6.
-
Andrea VanderWoude
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
Caitlin Roussopulos
4:25.33
Apr 19
King's Invitational
7.
-
Andrea VanderWoude
Caitlin Roussopulos
Megan Bradley
Chelsea Roussopulos
4:25.9h
May 16
2A District III Meet
8.
-
Chelsea Roussopulos
Megan Bradley
Candace DeVries
Caitlin Roussopulos
4:26.7h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
9.
-
Chelsea Roussopulos
Andrea VanderWoude
Megan Bradley
Laura Pridgen
4:28.1h
Mar 11
Melba Invitational
4x800 Relay
1.
-
Danielle Beesley
Megan Oberst
Miranda Bollinger
Caitlin Roussopulos
10:54.8h
May 9
Canyon County Classic
SMR 800m - [100-100-200-400]
1.
-
Relay Team
1:53.12
May 24
2A State Meet
2.
-
Emily Williamson
Rachel Endicott
Caitlin Roussopulos
Kaitlin Troost
1:53.2h
May 16
2A District III Meet
3.
-
Emily Williamson
Andrea VanderWoude
Rachel Endicott
Caitlin Roussopulos
1:58.7h
May 9
Canyon County Classic
4.
-
Emily Williamson
Andrea VanderWoude
Laura Pridgen
Rachel Endicott
2:00.4h
Apr 23
New Plymouth Invitational
5.
-
Candace DeVries
Emily Williamson
Kaitlin Troost
Chelsea Barr
2:01.0h
Mar 11
Melba Invitational
6.
-
Emily Williamson
Andrea VanderWoude
Rachel Endicott
Chelsea Barr
2:01.5h
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
7.
-
Emily Williamson
Rachel Endicott
Megan Bradley
Andrea VanderWoude
2:04.8h
Apr 10
Nampa Christian Meet
Shot Put - 4kg
1.
11
Andrea VanderWoude
32' 11
May 9
Canyon County Classic
2.
11
Julia Pastoor
29' 9.5
PR
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
3.
11
Kayla Hargis
24' 0
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
Discus - 1kg
1.
11
Julia Pastoor
101' 9
May 9
Canyon County Classic
2.
11
Andrea VanderWoude
98' 2
May 16
2A District III Meet
3.
11
Kayla Hargis
69' 3
May 9
Canyon County Classic
High Jump
1.
11
Kaycee Brunel
5' 4
Apr 4
Don Walker "Lions" Inivitational
2.
9
Courtney Schroeder
4' 8
May 16
2A District III Meet
10
Amelia Rohwer
4' 8
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
Pole Vault
1.
11
Chelsea Barr
12' 0
PR
Apr 10
Nampa Christian Meet
2.
9
Tawny Taylor
7' 6
May 16
2A District III Meet
Long Jump
1.
12
Chelsea Roussopulos
17' 0.25
PR
May 24
2A State Meet
2.
11
Kaitlin Troost
16' 11.25
May 24
2A State Meet
3.
11
Kaycee Brunel
16' 4
Mar 11
Melba Invitational
4.
11
Megan Bradley
15' 8.5
Apr 25
YMCA Team Idaho Invitational
5.
9
Melissa Rohwer
15' 6.25
May 9
Canyon County Classic
6.
9
Miranda Bollinger
14' 0
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
Triple Jump
1.
11
Laura Pridgen
35' 4.5
May 16
2A District III Meet
2.
12
Chelsea Roussopulos
34' 0
PR
May 16
2A District III Meet
3.
9
Melissa Rohwer
32' 11.5
May 16
2A District III Meet
4.
9
Miranda Bollinger
29' 3.5
Apr 29
2A Western Idaho Conference Meet
*Recent improvement