Season:
2008 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
9
Kwabena Myorba
11.84
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
10
Pierre Baguidy
12.87
PR
Apr 16
District 6-3A
200 Meters
1.
9
Kwabena Myorba
24.55
Apr 16
District 6-3A
800 Meters
1.
10
Raheem Burnside
2:19.73
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
9
Joey Smith
2:23.52
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
9
Dane Rios
2:27.42
PR
Apr 16
District 6-3A
3200 Meters
1.
10
Jeremy Rodriguez
12:13.11
PR
Apr 16
District 6-3A
110m Hurdles - 39"
1.
10
Paul Hunte
16.19
Apr 16
District 6-3A
2.
12
Horace Eldemire
16.68
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
11
Kamaleh Price
17.14
PR
Apr 16
District 6-3A
300m Hurdles - 36"
1.
10
Jean Leon
40.41
Apr 16
District 6-3A
2.
11
Kamaleh Price
43.30
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
10
Paul Hunte
45.35
Apr 16
District 6-3A
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
46.31
Apr 16
District 6-3A
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:39.40
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
-
Horace Eldemire
Kamaleh Price
Joey Smith
Jean Leon
3:41.58
Apr 16
District 6-3A
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:41.96
Apr 16
District 6-3A
Shot Put - 12lb
1.
12
Andrew Lyons
35' 4
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
9
Alberto Martinez-Rivera
33' 4
Apr 16
District 6-3A
Discus - 1.6kg
1.
12
Andrew Lyons
126' 1
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
9
Alberto Martinez-Rivera
114' 7
Apr 16
District 6-3A
Long Jump
1.
10
Raheem Burnside
18' 7.75
Apr 16
District 6-3A
2.
12
Rondell Bernard
18' 5.25
PR
Apr 16
District 6-3A
Womens
100 Meters
1.
10
Tara Ifill
15.78
PR
Apr 16
District 6-3A
200 Meters
1.
11
Seantae McBean
26.36
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
9
Nichelle Taylor
29.17
Apr 16
District 6-3A
400 Meters
1.
11
Seantae McBean
59.82
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
9
Nichelle Taylor
1:07.19
Apr 16
District 6-3A
800 Meters
1.
12
Anne Peters
2:18.43
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
11
Belinda Johnson
2:34.79
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
9
Diana Araiza
2:41.73
Apr 16
District 6-3A
4.
11
Michelle Ifill
2:57.66
PR
Apr 16
District 6-3A
1600 Meters
1.
12
Yarisbeth Roman-Perez
6:33.46
PR
Apr 16
District 6-3A
3200 Meters
1.
12
Yarisbeth Roman-Perez
14:50.37
PR
Apr 16
District 6-3A
100m Hurdles - 33"
1.
12
Simone Farrell
16.12
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
11
Lovely Antoine
18.39
PR
Apr 16
District 6-3A
300m Hurdles - 30"
1.
12
Simone Farrell
46.69
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
11
Lovely Antoine
59.73
Apr 16
District 6-3A
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
55.84
Apr 16
District 6-3A
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:19.56
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
-
Seantae McBean
Diana Araiza
Belinda Johnson
Laetitia Francois
4:22.56
Apr 16
District 6-3A
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
9:50.16
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
-
Seantae McBean
Belinda Johnson
Diana Araiza
Anne Peters
10:03.94
May 2
FHSAA 3A Track & Field Championships
3.
-
Anne Peters
Nichelle Taylor
Belinda Johnson
Michelle Ifill
10:17.11
Apr 16
District 6-3A
Shot Put - 4kg
1.
10
Shanana Sparks
29' 1
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
11
Kara Clarke
25' 2
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
11
Ashley Beckford
23' 3
PR
Apr 16
District 6-3A
4.
9
Lisa Frimpong
20' 2
PR
Apr 16
District 6-3A
Discus - 1kg
1.
11
Kara Clarke
86' 6
PR
Apr 16
District 6-3A
2.
10
Melanie Andrade
68' 2
PR
Apr 16
District 6-3A
3.
9
Lisa Frimpong
65' 0
Apr 16
District 6-3A
4.
11
Ashley Beckford
57' 10
Apr 16
District 6-3A
Long Jump
1.
12
Simone Farrell
16' 10
PR
Apr 24
3A Region 2 Championship
2.
12
Laetitia Francois
14' 0
PR
Apr 16
District 6-3A
Triple Jump
1.
12
Laetitia Francois
28' 4
PR
Apr 16
District 6-3A
*Recent improvement