Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
Indoor
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Brandon Segelke
11.24c
May 14
B-6 District Track Meet
2.
11
Kohlton Price
11.54c
Apr 24
George Calvert Invitational
3.
11
Anthony Isaka
11.64c
May 8
Bayard B-C-D
4.
12
Tommy Arellano
11.94c
Apr 21
Mitchell Invitational
5.
12
Hunter Roseberry
12.44c
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
10
Jeremy Tucker
12.44c
PR
May 2
Western Conference Invite
7.
9
Barrett Browne
13.14c
Apr 21
Mitchell Invitational
200 Meters
1.
11
Brandon Segelke
22.84c
May 2
Western Conference Invite
2.
12
Rich Estrada
23.04c
PR
May 2
Western Conference Invite
3.
11
Kohlton Price
24.54c
Apr 21
Mitchell Invitational
11
Anthony Isaka
24.54c
PR
Apr 14
Kimball Invite
5.
11
Ried Doyle
24.74c
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
6.
10
Jeremy Tucker
25.14c
PR
May 2
Western Conference Invite
7.
11
Greyson McDaniel
27.94c
PR
May 2
Western Conference Invite
400 Meters
1.
11
Brandon Segelke
52.10
Apr 24
Western Nebraska Twilight Invitational
2.
10
Ryan Wieser
52.44c
May 8
Bayard B-C-D
3.
12
Hunter Roseberry
54.84c
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
4.
10
Jeremy Tucker
56.84c
Apr 21
Mitchell Invitational
5.
11
Kohlton Price
57.34c
May 8
Bayard B-C-D
800 Meters
1.
12
Eric Gutierrez
2:00.0h
PR
Apr 28
Best in the West
2.
11
Brett Bayne
2:06.5h
Apr 4
Ed Moore Invitational
3.
9
Chase Frerichs
2:10.5h
Apr 14
Kimball Invite
4.
12
Eric Einsphar
2:15.5h
PR
May 8
Bayard B-C-D
5.
11
Alec Linneman
2:16.2h
Apr 24
George Calvert Invitational
6.
10
Luke Castner
2:27.4h
May 2
Western Conference Invite
7.
11
Ryan Roach
2:33.9h
PR
May 2
Western Conference Invite
1600 Meters
1.
12
Eric Gutierrez
4:55.2h
Apr 14
Kimball Invite
3200 Meters
1.
9
Dakota Morrison
12:22.9h
Apr 24
George Calvert Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
44.34c
Apr 28
Best in the West
2.
-
Tommy Arellano
Anthony Isaka
Brandon Segelke
Rich Estrada
44.84c
May 2
Western Conference Invite
3.
-
Ried Doyle
Kohlton Price
Hunter Roseberry
Jeremy Tucker
47.04c
Apr 24
George Calvert Invitational
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
3:29.53
Apr 24
Western Nebraska Twilight Invitational
2.
-
Chase Frerichs
Ryan Wieser
Brandon Segelke
Eric Gutierrez
3:30.8h
Apr 21
Mitchell Invitational
3.
-
Eric Gutierrez
Brandon Segelke
Ryan Wieser
Marcus Hartzler
3:33.2h
May 2
Western Conference Invite
4.
-
Brett Bayne
Ryan Wieser
Brandon Segelke
Eric Gutierrez
3:38.0h
May 8
Bayard B-C-D
5.
-
Alec Linneman
Jeremy Tucker
Hunter Roseberry
Travis Sweetser
3:49.0h
Apr 24
George Calvert Invitational
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:24.5h
May 14
B-6 District Track Meet
2.
-
Eric Einsphar
Eric Gutierrez
Alec Linneman
Ryan Wieser
8:33.0h
May 2
Western Conference Invite
3.
-
Luke Castner
Eric Einsphar
Ryan Roach
Alec Linneman
9:25.6h
Apr 24
George Calvert Invitational
4.
-
Luke Castner
Alec Linneman
Ryan Roach
Eric Einsphar
9:53.8h
May 8
Bayard B-C-D
Shot Put - 12lb
1.
10
Drake Cooley
44' 6
PR
Apr 4
Ed Moore Invitational
2.
12
Bryan Schoening
42' 4.75
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
3.
11
Thad Beyer
37' 3.5
May 2
Western Conference Invite
4.
10
Sean Neal
36' 9.25
Apr 24
George Calvert Invitational
5.
11
Weston Dellinger
33' 6.25
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
6.
9
Anthony Trombetta
30' 11
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
7.
9
Kris Jenks
28' 11
Apr 24
George Calvert Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Bryan Schoening
112' 11
PR
May 8
Bayard B-C-D
2.
11
Thad Beyer
112' 6
May 2
Western Conference Invite
3.
10
Sean Neal
110' 5
Apr 21
Mitchell Invitational
4.
10
Drake Cooley
106' 0
Apr 14
Kimball Invite
5.
9
Kris Jenks
88' 4
May 2
Western Conference Invite
6.
11
Weston Dellinger
84' 5
Apr 24
George Calvert Invitational
7.
9
Anthony Trombetta
64' 8
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
High Jump
1.
12
Marcus Hartzler
6' 5
PR
May 14
B-6 District Track Meet
2.
12
Jamie Lankreit
6' 1
PR
Apr 18
Dutch Zorn Invitational
3.
12
Tommy Arellano
5' 8
Apr 21
Mitchell Invitational
Pole Vault
1.
11
Travis Sweetser
12' 0
May 8
Bayard B-C-D
Long Jump
1.
12
Marcus Hartzler
21' 6
PR
Apr 14
Kimball Invite
2.
12
Rich Estrada
20' 2.5
PR
May 8
Bayard B-C-D
3.
9
Barrett Browne
16' 10
Apr 21
Mitchell Invitational
4.
9
Brennan Roach
13' 11.75
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
Triple Jump
1.
12
Jamie Lankreit
38' 11
PR
Apr 14
Kimball Invite
2.
11
Greyson McDaniel
32' 3
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
Womens
100 Meters
1.
11
Taz Uhrig
12.54c
PR
May 8
Bayard B-C-D
2.
11
Kaela Cole
13.54c
Apr 4
Ed Moore Invitational
3.
10
Khara Krueger
14.14c
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
200 Meters
1.
11
Taz Uhrig
27.64c
PR
Apr 14
Kimball Invite
2.
11
Kaela Cole
28.54c
PR
Apr 4
Ed Moore Invitational
3.
12
Kaitlyn McCarville
28.84c
PR
Apr 4
Ed Moore Invitational
400 Meters
1.
9
Hannah Riley
1:03.64c
May 14
B-6 District Track Meet
2.
10
Brooke Bartosh
1:04.44c
May 2
Western Conference Invite
3.
9
Jennifer Richardson
1:10.14c
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
800 Meters
1.
9
Juli Smith
2:23.0h
PR
May 14
B-6 District Track Meet
2.
9
Jennifer Richardson
2:46.7h
PR
Apr 24
George Calvert Invitational
1600 Meters
1.
10
Kaitlyn Wells
5:46.1h
May 2
Western Conference Invite
2.
9
Juli Smith
6:00.8h
Apr 21
Mitchell Invitational
3200 Meters
1.
10
Kaitlyn Wells
12:16.1h
PR
May 14
B-6 District Track Meet
2.
9
Juli Smith
12:55.0h
Apr 18
Dutch Zorn Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Drema Roseberry
20.84c
PR
May 2
Western Conference Invite
300m Hurdles - 30"
1.
9
Juli Smith
49.44c
PR
Apr 18
Dutch Zorn Invitational
4x100 Relay
1.
-
Relay Team
53.54c
Apr 28
Best in the West
2.
-
Khara Krueger
Julie Smith
Kaitlyn McCarville
Taz Uhrig
54.14c
May 2
Western Conference Invite
4x400 Relay
1.
-
Relay Team
4:11.9h
May 14
B-6 District Track Meet
2.
-
Brooke Bartosh
Kaitlyn McCarville
Taz Uhrig
Hannah Riley
4:16.7h
Apr 21
Mitchell Invitational
3.
-
Brooke Bartosh
Hannah Riley
Taz Uhrig
Kaitlyn McCarville
4:18.7h
May 2
Western Conference Invite
4.
-
Brooke Bartosh
Kaitlyn McCarville
Taz Uhrig
Julie Smith
4:19.0h
May 8
Bayard B-C-D
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
10:35.0h
Apr 4
Ed Moore Invitational
2.
-
Kaitlyn McCarville
Kaitlyn Wells
Hannah Riley
Julie Smith
10:42.8h
May 2
Western Conference Invite
3.
-
Kaitlyn McCarville
Kaitlyn Wells
Julie Smith
Hannah Riley
10:48.7h
Apr 21
Mitchell Invitational
Shot Put - 4kg
1.
12
Leah Krueger
31' 11
Apr 21
Mitchell Invitational
2.
11
Jayma Loughry
29' 9
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
3.
11
Katie Belieu
26' 1
Apr 24
George Calvert Invitational
Discus - 1kg
1.
12
Leah Krueger
107' 6
PR
May 2
Western Conference Invite
2.
10
Anna Glenn
94' 0
Apr 21
Mitchell Invitational
3.
11
Jayma Loughry
91' 5
PR
Apr 21
Mitchell Invitational
High Jump
1.
10
Brooke Bartosh
4' 10
Apr 4
Ed Moore Invitational
Pole Vault
1.
10
Anna Glenn
8' 9
PR
Apr 28
Best in the West
2.
10
Khara Krueger
8' 6
Apr 24
George Calvert Invitational
Long Jump
1.
11
Taz Uhrig
15' 10.25
May 14
B-6 District Track Meet
Triple Jump
1.
11
Taz Uhrig
34' 5.25
May 14
B-6 District Track Meet
*Recent improvement