Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1997
1995
1994
1993
1992
1991
1989
1988
1984
1982
1981
1979
1978
1976
1975
1974
1965
1964
1963
1962
1961
Indoor
2016
2011
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
12
Marcus Bennett
10.79
PR
May 16
class 3 district 3
2.
11
Ryan St.hill
11.26
PR
May 16
class 3 district 3
3.
11
Jaylen Robinson
12.34c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
12
Deshaun Cooper
13.64c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
200 Meters
1.
12
Marcus Bennett
22.41
PR
May 16
class 3 district 3
2.
12
Deshaun Cooper
22.69
PR
May 16
class 3 district 3
3.
11
Ryan St.hill
25.14c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
400 Meters
1.
9
Alfred Larry
50.71
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
11
Deandre Ingram
52.24c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
11
Robert Cotton
54.49
PR
May 16
class 3 district 3
4.
10
Stephen Gathing
57.24c
May 6
Suburban East JV Conference Meet
5.
11
Vincent Bryant
1:01.54c
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
800 Meters
1.
11
Deandre Ingram
1:59.02
May 30
MSHSAA Class 3-4 State Track Championships
2.
-
Gerald Suarez
2:09.2h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
12
Henry Evan
2:09.8h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
-
Keshon Kimball
2:29.3h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
1600 Meters
1.
11
William Gregory
5:05.14
May 16
class 3 district 3
2.
-
Gerald Suarez
5:19.0h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
10
Stephen Gathing
5:25.0h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
11
Vincent Bryant
5:43.0h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
5.
9
Julius Johnson
6:00.6h
May 6
Suburban East JV Conference Meet
6.
10
Jerrone Danner
6:12.2h
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
110m Hurdles - 39"
1.
10
Stephon Stovall
21.94c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
300m Hurdles - 36"
1.
10
Stephon Stovall
48.64c
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
4x100 Relay
1.
-
Marcus Bennett
Deshaun Cooper
Shauron Jenning
Jaylen Robinson
42.94
May 23
MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.
-
Relay Team
43.64c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4x200 Relay -
1.
-
Deshaun Cooper
Robert Cotton
Shauron Jenning
Jaylen Robinson
1:32.41
May 16
class 3 district 3
2.
-
Relay Team
1:35.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4x400 Relay
1.
-
Marcus Bennett
Robert Cotton
Deandre Ingram
Alfred Larry
3:28.24
May 16
class 3 district 3
2.
-
Relay Team
3:32.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Stephen Gathing
Gerald Suarez
Stephon Stovall
Vincent Bryant
3:51.2h
May 6
Suburban East JV Conference Meet
4x800 Relay
1.
-
Relay Team
8:28.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
2.
-
Robert Cotton
Henry Evan
William Gregory
Deandre Ingram
8:36.41
May 16
class 3 district 3
3.
-
Gerald Suarez
Stephon Stovall
Vincent Bryant
Stephen Gathing
9:07.2h
May 6
Suburban East JV Conference Meet
Shot Put - 12lb
1.
11
Adarius Preston
38' 9
PR
May 16
class 3 district 3
2.
11
TREMON LEE
37' 1
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Russell Johnson
33' 6
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
10
Justin Delaney
31' 5
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Discus - 1.6kg
1.
11
TREMON LEE
84' 1
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
2.
10
Justin Delaney
79' 2
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Russell Johnson
75' 4
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Long Jump
1.
11
Vincent Bryant
17' 0
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Womens
100 Meters
1.
10
Chakeva Raiford
13.19
PR
May 16
class 3 district 3
2.
11
Iesha White
13.24
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
11
Ashley Randall
15.44c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
11
Krystionna Fletcher
16.94c
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
200 Meters
1.
9
Tynesha Cooper
28.84c
May 6
Suburban East JV Conference Meet
2.
11
Erica Charleston
29.09
PR
May 16
class 3 district 3
3.
9
Shekinah Madison
29.44c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
9
Hunter Bryant
32.14c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
5.
11
Krystionna Fletcher
35.04c
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
400 Meters
1.
10
Rosalind Mobley
1:04.12
PR
May 16
class 3 district 3
2.
12
Antoinette Roberts
1:07.54c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
11
Shaquira Sylvester
1:29.94c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
800 Meters
1.
9
Ralonda Robinson
2:35.0h
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
2.
9
Tierra Alvey
2:38.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
9
Miche' Jaquess
3:02.1h
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
1600 Meters
1.
9
Miche' Jaquess
6:32.1h
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
100m Hurdles - 33"
1.
9
Tynesha Cooper
18.60
PR
May 16
class 3 district 3
2.
11
Alicia Harmon
20.08
PR
May 16
class 3 district 3
300m Hurdles - 30"
1.
9
Ralonda Robinson
49.01
PR
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
11
Bernice Farlow
55.44c
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
11
Alicia Harmon
57.04c
PR
May 6
Suburban East JV Conference Meet
4.
9
Tynesha Cooper
58.44c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4x100 Relay
1.
-
Chakeva Raiford
Iesha White
Shaunice Pierce
Shantel Singleton
52.10
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
-
Chakeva Raiford
LaToshia Roberson
Shaunice Pierce
Jasmine Marshall
53.24c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Erica Owens
Rosalind Mobley
Erica Charleston
Shekinah Madison
54.44c
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
-
Erica Charleston
Jasmine Marshall
Chakeva Raiford
Iesha White
1:00.50
May 16
class 3 district 3
4x200 Relay -
1.
-
Chakeva Raiford
Erica Owens
Iesha White
Shantel Singleton
1:49.55
Apr 25
Dale Collier Invitational
2.
-
Chakeva Raiford
LaToshia Roberson
Erica Charleston
Jasmine Marshall
1:52.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Erica Owens
Antoinette Roberts
Tynesha Cooper
Shekinah Madison
1:55.8h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4x400 Relay
1.
-
Rosalind Mobley
Antoinette Roberts
Bernice Farlow
Chakeva Raiford
4:28.40
May 16
class 3 district 3
2.
-
Jasmine Marshall
Bernice Farlow
Erica Owens
LaToshia Roberson
4:30.8h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
-
Bernice Farlow
Antoinette Roberts
Ralonda Robinson
Rosalind Mobley
4:32.62
Apr 25
Dale Collier Invitational
4.
-
Miche' Jaquess
Alicia Harmon
Krystionna Fletcher
Tynesha Cooper
5:05.3h
May 6
Suburban East JV Conference Meet
4x800 Relay
1.
-
Tierra Alvey
Bernice Farlow
Miche' Jaquess
Antoinette Roberts
10:18.14
May 23
MSHSAA Class 3 Sectional 2
2.
-
Tierra Alvey
Rosalind Mobley
Ralonda Robinson
Bernice Farlow
10:32.45
Apr 25
Dale Collier Invitational
3.
-
Bernice Farlow
Ralonda Robinson
Rosalind Mobley
Tierra Alvey
10:47.0h
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Shot Put - 4kg
1.
9
Britanny Anderson
31' 10
PR
May 16
class 3 district 3
2.
12
Tihra Devres
29' 5.75
PR
May 16
class 3 district 3
3.
12
LaMarria Moore
23' 8
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
12
Shaseneca Mosley
21' 7
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Discus - 1kg
1.
9
Britanny Anderson
77' 9
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
2.
12
Tihra Devres
76' 7
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
3.
12
Shaseneca Mosley
58' 1
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
4.
12
LaMarria Moore
57' 6
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Long Jump
1.
11
Shaunice Pierce
13' 0.5
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
Triple Jump
1.
11
Shaunice Pierce
28' 8
PR
Apr 16
Robert G. Brunette Invitational-V
*Recent improvement