Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2025
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Indoor
2016
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
8
Aaron Phillips
12.34c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
2.
8
Miguel Vasquez
12.94c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
3.
7
Robert Reynoso
13.11
May 13
C.o. District Championship
4.
8
Lane McDonald
13.24c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
7
Anthony Otter
13.29
May 13
C.o. District Championship
6.
8
Alexsis Penalosa
13.34c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7.
7
Ceasar Alonso
13.84c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
8.
7
Florencio Aguilar Cruze
14.54c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
9.
6
Aidan Goodwin
16.74c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
200 Meters
1.
8
Aaron Phillips
24.15
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Steele Haugen
25.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
3.
7
Anthony Otter
26.59
May 13
C.o. District Championship
4.
8
Alexsis Penalosa
28.61
PR
May 13
C.o. District Championship
5.
7
Robert Reynoso
28.84c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
6.
8
Jason Guzeman
29.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8
Cole Simmons
29.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Zechariah Phillips
30.24c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
9.
7
Ceasar Alonso
30.61
May 13
C.o. District Championship
10.
8
Eliceo Garcia Mata
32.14c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
11.
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
34.04c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
400 Meters
1.
8
Steele Haugen
57.83
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Lane McDonald
1:02.38
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
7
Robert Reynoso
1:04.94
May 13
C.o. District Championship
4.
7
Francisco Diaz
1:12.84c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
5.
7
Jaren Bailey
1:13.46
PR
May 13
C.o. District Championship
6.
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
1:21.99
PR
May 13
C.o. District Championship
7.
7
Mitchell Adams
1:52.64c
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
800 Meters
1.
7
Roman Ruiz Ortiz
2:31.78
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
7
Isaac Fisher
2:35.04
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
7
Robert Reynoso
2:38.0h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
7
Florencio Aguilar Cruze
2:41.2h
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
7
Ceasar Alonso
2:45.7h
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
6
Harrison Adams
2:51.58
May 13
C.o. District Championship
7.
8
Cole Simmons
2:54.89
PR
May 13
C.o. District Championship
8.
8
Juan Canales
3:02.7h
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
9.
8
James Robert Dawalt
3:04.34
PR
May 13
C.o. District Championship
10.
6
Zechariah Phillips
3:10.8h
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
1500 Meters
1.
7
Robert Reynoso
5:06.37
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
7
Roman Ruiz Ortiz
5:06.88
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
6
Harrison Adams
5:15.65
May 13
C.o. District Championship
4.
8
Juan Canales
5:57.34
PR
May 13
C.o. District Championship
5.
6
Bryce Vincent
6:14.8h
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
6
Luis Romero
6:34.6h
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
110m Hurdles - 30"
1.
8
Zack Benham
20.64c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
2.
8
Jason Guzeman
21.32
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
6
Zechariah Phillips
22.91
May 13
C.o. District Championship
4.
6
Bryce Vincent
24.04c
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
5.
7
Shawn Brown
24.78
PR
May 13
C.o. District Championship
6.
6
Harrison Adams
25.54c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
7.
6
Trevor Parsons
25.64c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
8.
6
Luis Romero
26.84c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
4x100 Relay
1.
8
Steele Haugen
Lane McDonald
Aaron Phillips
Miguel Vasquez
51.37
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Miguel Vasquez
Steele Haugen
Aaron Phillips
Lane McDonald
51.94c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
3.
7
Anthony Otter
Roman Ruiz Ortiz
Ceasar Alonso
Robert Reynoso
52.64c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
-
Relay Team
52.74c
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
5.
7
Ceasar Alonso
Robert Reynoso
Roman Ruiz Ortiz
Anthony Otter
54.47
May 13
C.o. District Championship
6.
-
Anthony Otter
Lane McDonald
Jason Guzeman
Miguel Vasquez
55.04c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
7.
7
Florencio Aguilar Cruze
Ceasar Alonso
Robert Reynoso
Roman Ruiz Ortiz
56.44c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
8.
7
Ceasar Alonso
Roman Ruiz Ortiz
Anthony Otter
Robert Reynoso
58.44c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
9.
-
Harrison Adams
Aidan Goodwin
Tyler Manitas
Zechariah Phillips
1:08.84c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
10.
6
Trevor Parsons
Maxwell Armitage
Zechariah Phillips
Harrison Adams
1:10.24c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
11.
-
Aidan Goodwin
Harrison Adams
Tyler Manitas
Aaron Phillips
1:13.54c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
4x200 Relay -
1.
8
Anthony Allbritton
Juan Canales
Eliceo Garcia Mata
Colton Stiffarm
2:03.5h
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
2.
7
Mitchell Adams
Francisco Diaz
Isaac Fisher
Bryson Miller
2:04.27
May 13
C.o. District Championship
3.
8
Anthony Allbritton
Juan Canales
Alexsis Penalosa
Cole Simmons
2:11.5h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
-
Relay Team
2:12.5h
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
5.
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
Eliceo Garcia Mata
Alexsis Penalosa
Juan Canales
2:15.16
May 13
C.o. District Championship
6.
7
Bryson Miller
Jaren Bailey
Florencio Aguilar Cruze
Isaac Fisher
2:32.0h
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
7.
6
Bryce Vincent
Luis Romero
Trevor Parsons
Aidan Goodwin
2:37.4h
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
8.
7
Jaren Bailey
Isaac Fisher
Bryson Miller
Florencio Aguilar Cruze
2:40.0h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6
Trevor Parsons
Luis Romero
Bryce Vincent
Maxwell Armitage
2:40.0h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
10.
6
Luis Romero
Maxwell Armitage
Bryce Vincent
Trevor Parsons
2:48.4h
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
Shot Put - 8lb
1.
8
Anthony Allbritton
40' 0
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
2.
8
Colton Stiffarm
36' 0
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
3.
8
Aaron Phillips
35' 1
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
4.
8
Nieman Adams
30' 0
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
7
Francisco Diaz
29' 3
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7
Mitchell Adams
29' 3
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7.
6
Quinton Big Knife
25' 9
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
8.
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
25' 8
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
9.
8
Thijmen Samayoa
23' 11
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
10.
7
Jaren Bailey
23' 9
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
7
Vernon Jackson Smith
23' 9
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
12.
7
Kennedy Martinez
23' 6
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
13.
7
Miguel Sevilla
23' 2
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
14.
6
Benjamin Bunnell
22' 3
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
7
Andres Escalante
22' 3
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
16.
6
Javier Calderon
21' 4
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
17.
7
Shawn Brown
20' 8
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
Discus - 1kg
1.
8
Aaron Phillips
134' 10
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Anthony Allbritton
112' 8
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
3.
8
Colton Stiffarm
82' 4
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
7
Mitchell Adams
80' 9.25
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
5.
7
Francisco Diaz
68' 3
May 13
C.o. District Championship
6.
8
Eliceo Garcia Mata
67' 2
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
7.
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
66' 8
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
8.
7
Bryson Miller
66' 4
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
9.
8
Zack Benham
65' 1
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
10.
8
Thijmen Samayoa
64' 4
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
11.
8
Nieman Adams
63' 1
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
12.
8
James Robert Dawalt
59' 11
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
13.
7
Shawn Brown
58' 9
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
14.
7
Miguel Sevilla
58' 7
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
15.
7
Kennedy Martinez
58' 2.5
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
16.
8
Miguel Vasquez
56' 6
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
17.
7
Vernon Jackson Smith
54' 10
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6
Quinton Big Knife
54' 10
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
19.
7
Andres Escalante
52' 3.5
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
20.
6
Benjamin Bunnell
50' 6.5
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
21.
6
Maxwell Armitage
45' 4
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
22.
6
Javier Calderon
44' 4
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
High Jump
1.
8
Anthony Allbritton
5' 3
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
2.
8
Miguel Vasquez
5' 1
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
3.
7
Anthony Otter
5' 0
May 13
C.o. District Championship
4.
7
Ceasar Alonso
4' 8
May 13
C.o. District Championship
5.
6
Aidan Goodwin
4' 4
May 13
C.o. District Championship
Pole Vault
1.
7
Isaac Fisher
7' 0
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8
Lane McDonald
7' 0
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
Long Jump
1.
8
Steele Haugen
16' 7
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Alexsis Penalosa
14' 7
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
7
Florencio Aguilar Cruze
13' 9
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
8
Zack Benham
13' 7
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
7
Mitchell Adams
13' 4.5
May 13
C.o. District Championship
6.
7
Jaren Bailey
13' 0
May 13
C.o. District Championship
7
Bryson Miller
13' 0
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
8
James Robert Dawalt
12' 5
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
9.
8
Cole Simmons
12' 3
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
10.
8
Eliceo Garcia Mata
10' 7
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
11.
6
Maxwell Armitage
10' 3.5
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
12.
7
Kennedy Martinez
10' 2
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
13.
7
Shawn Brown
9' 10
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8
Jose Eduardo Garcia Jr.
9' 10
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
15.
6
Bryce Vincent
9' 7
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
16.
6
Luis Romero
8' 2
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
17.
8
Thijmen Samayoa
7' 9
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
Womens
100 Meters
1.
7
Kortney Stacona
14.34c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
2.
6
Mariah Stacona
14.44c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
3.
6
Chrystal McNeilly
14.54c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
4.
7
Kiana Rodriguez
14.94c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
5.
6
Jessi Hatlestad
15.24c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6
Karen Tejada Guillen
15.24c
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
7.
7
Kari Wahnetah
15.34c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
8
Elizabeth Armitage
15.56
PR
May 13
C.o. District Championship
9.
6
Karlee Simmons
15.74c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
10.
6
Jordan Leonard
15.94c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
11.
7
Megan Forristall
16.14c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
12.
7
Leticia Palacios
16.74c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
13.
6
Bailey Brown
16.84c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
14.
6
Kylalinn Dahl
17.24c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
15.
7
Lashawna Wolfe
17.34c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
16.
6
Kathryn Viera
17.94c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
200 Meters
1.
6
Chrystal McNeilly
29.39
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
7
Kortney Stacona
29.64c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
3.
7
Kiana Rodriguez
31.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
6
Karlee Simmons
32.78
May 13
C.o. District Championship
5.
6
Cirelle Frank
33.14c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
6
Hannah Moon
33.34c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
7.
7
Erin Kumle
33.44c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Karen Tejada Guillen
33.54c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
9.
6
Kylalinn Dahl
34.54c
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
7
Kari Wahnetah
34.54c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
11.
6
Shelby Moody
35.84c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
12.
6
Jessi Hatlestad
36.24c
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
13.
7
Lashawna Wolfe
37.14c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
14.
6
Taylir Wills
39.14c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
400 Meters
1.
8
Lauren Simmons
1:08.66
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
6
Cirelle Frank
1:12.46
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
7
Kari Wahnetah
1:14.63
PR
May 13
C.o. District Championship
4.
7
Elyse Bagley
1:17.65
PR
May 13
C.o. District Championship
5.
7
Erin Kumle
1:21.24c
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
6
Shelby Moody
1:27.24c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7.
7
Olivia Howard
1:30.54c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Shania Brooks
1:35.14c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
9.
6
Karlee Simmons
2:02.14c
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
800 Meters
1.
6
Mariah Stacona
2:44.76
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
6
Cirelle Frank
2:55.55
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
8
Mihna Corella
2:55.74
PR
May 13
C.o. District Championship
4.
7
Elyse Bagley
3:16.62
PR
May 13
C.o. District Championship
5.
7
Erin Kumle
3:17.2h
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
6
Nicole Andy
3:57.7h
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
1500 Meters
1.
6
Nicole Andy
7:32.0h
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
100m Hurdles - 30"
1.
8
Noemi McCool/Ochoa
19.44c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
2.
6
Jessi Hatlestad
19.98
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
7
Elyse Bagley
20.44c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6
Karen Tejada Guillen
20.44c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
7
Kortney Stacona
20.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6.
8
Kassie Warner
21.94c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7.
7
Megan Forristall
22.24c
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
8.
7
Rachel Conner Strong
23.34c
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
9.
6
Shania Brooks
23.74c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
10.
7
Lashawna Wolfe
24.64c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6
Bailey Brown
24.64c
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
12.
6
Taylir Wills
31.84c
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4x100 Relay
1.
7
Kortney Stacona
Elyse Bagley
Rachel Conner Strong
Kiana Rodriguez
57.84c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
2.
-
Kortney Stacona
Mariah Stacona
Chrystal McNeilly
Cirelle Frank
58.14
May 13
C.o. District Championship
3.
6
Chrystal McNeilly
Jessi Hatlestad
Mariah Stacona
Jordan Leonard
1:00.14c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
6
Jessi Hatlestad
Jordan Leonard
Hannah Moon
Mariah Stacona
1:02.14c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
8
Noemi McCool/Ochoa
Elizabeth Armitage
Minnie Vance
Kassie Warner
1:02.14c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
7
Elyse Bagley
Kiana Rodriguez
Rachel Conner Strong
Kortney Stacona
1:02.64c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
7.
8
Lauren Simmons
Minnie Vance
Kassie Warner
Mihna Corella
1:03.54c
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Chrystal McNeilly
Mariah Stacona
Jessi Hatlestad
Jordan Leonard
1:03.84c
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
9.
7
Alexis Hintsala
Kiana Rodriguez
Kortney Stacona
Kari Wahnetah
1:04.84c
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
10.
-
Relay Team
1:40.34c
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
4x200 Relay -
1.
-
Jessi Hatlestad
Kari Wahnetah
Karen Tejada Guillen
Karlee Simmons
2:13.10
May 13
C.o. District Championship
2.
7
Elyse Bagley
Rachel Conner Strong
Kari Wahnetah
Alexis Hintsala
2:14.3h
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
3.
-
Relay Team
2:17.1h
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
4.
7
Leticia Palacios
Kari Wahnetah
Alexis Hintsala
Lashawna Wolfe
2:24.6h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
5.
6
Shania Brooks
Bailey Brown
Chrystal McNeilly
Karlee Simmons
2:26.9h
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
6.
7
Leticia Palacios
Lashawna Wolfe
Kari Wahnetah
Alexis Hintsala
2:27.1h
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
7.
6
Karlee Simmons
Karen Tejada Guillen
Bailey Brown
Hannah Moon
2:30.0h
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Bailey Brown
Karen Tejada Guillen
Karlee Simmons
Cirelle Frank
2:31.0h
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
Shot Put - 8lb
1.
8
Clea Ibrahim
24' 8
PR
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Noemi McCool/Ochoa
22' 2
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
3.
6
Rylee Crist
21' 10.5
May 13
C.o. District Championship
4.
8
Jessica Stinson
20' 4
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
5.
8
Elizabeth Armitage
17' 11
PR
May 13
C.o. District Championship
6.
6
Hannah Moon
17' 2.5
May 13
C.o. District Championship
7.
6
Delina Culpus
16' 7
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Naomi Brown
16' 6.5
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
9.
6
Wilma Alonso
15' 11
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
6
Kylalinn Dahl
15' 11
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
11.
6
Iris Samayoa
15' 9.5
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
12.
6
Kathryn Viera
14' 1
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
13.
6
Lucero Garcia
11' 10.5
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
Discus - 1kg
1.
8
Kassie Warner
69' 7
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
2.
8
Minnie Vance
65' 3
PR
May 13
C.o. District Championship
3.
8
Clea Ibrahim
57' 2
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
4.
6
Rylee Crist
53' 11.25
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
5.
8
Jessica Stinson
48' 1.75
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
6.
6
Hannah Moon
46' 11.5
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
7.
6
Delina Culpus
43' 9
PR
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
8.
6
Iris Samayoa
41' 5.5
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
9.
8
Elizabeth Armitage
40' 4.5
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
10.
6
Wilma Alonso
40' 1
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
11.
6
Shelby Moody
37' 0.75
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
12.
6
Naomi Brown
35' 6.75
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
13.
6
Lucero Garcia
35' 2.5
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
14.
7
Rachel Conner Strong
33' 4.25
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
15.
6
Kathryn Viera
31' 10.5
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
High Jump
1.
6
Mariah Stacona
4' 7
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
2.
8
Mihna Corella
4' 1
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
3.
6
Cirelle Frank
3' 9
Apr 23
Obsidian/Culver/JCMS/Sisters
4.
6
Jordan Leonard
3' 8
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
Pole Vault
1.
6
Kylalinn Dahl
5' 6
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
Long Jump
1.
6
Mariah Stacona
14' 7
May 13
C.o. District Championship
2.
8
Elizabeth Armitage
11' 9
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
3.
8
Noemi McCool/Ochoa
11' 8.5
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
4.
7
Megan Forristall
11' 2
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
8
Lauren Simmons
11' 2
PR
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
6.
6
Jordan Leonard
11' 0.25
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
7.
8
Kassie Warner
10' 6
Apr 28
Sisters/CC/ JCMS/ St. Francis/Trinity
8.
8
Minnie Vance
10' 1
PR
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
9.
6
Nicole Andy
9' 10
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
10.
7
Rachel Conner Strong
8' 11.75
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
11.
8
Jessica Stinson
8' 2
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
12.
6
Shelby Moody
7' 7.5
Apr 16
JCMS/Crook County/Culver/Trinity/Tumalo/Sisters
13.
6
Rylee Crist
5' 11
PR
May 6
Crook County/Obsidian/Trinity/JCMS
*Recent improvement