Season:
2009 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2003
2002
2001
2000
1996
1995
1994
1993
1992
1983
1971
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2013
2012
1998
1992
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Eric Bayliss
12.03
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Ryan Ruble
12.36
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
200 Meters
1.
9
Colbyn Terrill
23.88
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
11
Eric Bayliss
24.20
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
400 Meters
1.
11
Tyler Codora
51.37
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
9
Eric Olson
56.45
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
800 Meters
1.
10
Derek McMillen
2:08.99
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Tyler Ahle
2:11.46
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
1600 Meters
1.
10
Tyler Ahle
5:11.98
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
9
Paul Larsen
5:25.30
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
3200 Meters
1.
11
Logan Leis
10:35.12
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Cody Rees
10:46.21
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
110m Hurdles - 39"
1.
11
Kyle VanDyke
16.44
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Aaron Jenkins
18.35
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
300m Hurdles - 36"
1.
11
Kyle VanDyke
42.99
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Aaron Jenkins
49.93
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x100 Relay
1.
-
Billy Baughman
Colbyn Terrill
Ryan Ruble
Eric Bayliss
46.36
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x200 Relay -
1.
-
Billy Baughman
Eric Bayliss
Colbyn Terrill
Tyler Codora
1:34.84
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x400 Relay
1.
-
Steven Watson
Kyle VanDyke
Derek McMillen
Tyler Codora
3:39.83
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x800 Relay
1.
-
Tyler Ahle
Logan Leis
Cody Rees
Derek McMillen
8:40.24
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Shot Put - 12lb
1.
10
Kody Brentlinger
40' 1.25
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Discus - 1.6kg
1.
10
Kody Brentlinger
127' 7
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Yale Reames
116' 3
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
High Jump
1.
11
Steven Watson
5' 8
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Pole Vault
1.
11
Luke Smith
11' 0
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Long Jump
1.
11
Steven Watson
17' 0
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Aaron Jenkins
16' 4.5
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Womens
100 Meters
1.
12
Tiffany Rader
13.16
(.0)
PR
May 30
OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Day..
2.
11
Kaley McDaniel
15.85
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
200 Meters
1.
12
Tiffany Rader
27.09
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
11
Kaley McDaniel
31.89
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
400 Meters
1.
10
Libby Zoldak
1:07.32
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Brittney Poling
1:12.80
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
800 Meters
1.
9
Courtney Forsythe
2:40.85
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Mary Kenoyer
2:44.52
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
1600 Meters
1.
11
Teryn Forsythe
7:01.37
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Morgan Cline
7:15.00
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
3200 Meters
1.
9
Courtney Forsythe
14:09.36
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
11
Kirsten Fultz
15:02.30
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
100m Hurdles - 33"
1.
12
Abby Small
16.69
(3.8)
PR
May 30
OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Day..
2.
10
Catarina Orr
16.73
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
300m Hurdles - 30"
1.
10
Catarina Orr
49.27
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
12
Abby Small
50.58
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x100 Relay
1.
-
Larrilyn Yelton
Jodan Millsap
Abby Small
Tiffany Rader
52.46
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
Larrilyn Yelton
Jodan Millsap
Abby Small
Tiffany Rader
52.47
May 30
OHSAA Division II Track Championships - Region 8 - Day..
4x200 Relay -
1.
-
Kaley McDaniel
Jodan Millsap
Kacie Rogan
Larrilyn Yelton
1:58.24
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x400 Relay
1.
-
Tiffany Rader
Larrilyn Yelton
Jodan Millsap
Catarina Orr
4:31.65
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
4x800 Relay
1.
-
Courtney Forsythe
MacKenzie Roebuck
Mary Kenoyer
Teryn Forsythe
11:14.89
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Shot Put - 4kg
1.
12
Abby Small
29' 4
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Alex Ross
29' 1.25
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Discus - 1kg
1.
10
Mika Griffith
77' 8
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
10
Hali Brewer
72' 11
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Pole Vault
1.
11
Anissa Tevis
7' 6
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
Long Jump
1.
12
Sophie Arvebrink
14' 6.25
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
2.
11
Krista Young
13' 5
PR
May 23
SouthWest - West Milton District - Division II
*Recent improvement