Season:
2010 Outdoor
Outdoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
1999
1998
1997
1996
1995
1994
1993
1992
1990
1989
1988
1987
1986
1985
1984
1983
1982
1981
1973
Indoor
2024
2023
2022
2021
2020
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004
2002
1998
Event Records
Highlighter
Highlighter is active:
Click
Tap
an entry to show highlight options.
Mens
Womens
Mens
100 Meters
1.
11
Hunter Rosenberger
11.57
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
11
Justin Burt
11.98
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
10
Logan Feeney
12.62
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4.
10
Jonathan Montgomery
14.47
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
200 Meters
1.
10
Logan Feeney
25.50
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
10
Stephan Bell
27.16
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
400 Meters
1.
12
Seth Butler
51.54
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
2.
10
Joseph Sherrieb
54.59
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
12
Brenton Windle
58.23
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4.
11
Logan Maag
58.44
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
800 Meters
1.
12
Seth Butler
1:52.57
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
10
Joseph Sherrieb
2:11.11
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
11
Seth Davis
2:17.22
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
1600 Meters
1.
12
Seth Butler
4:22.60
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
12
Zachary Johnson
5:12.33
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
12
Tedd Roberts
5:13.12
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
4.
12
Zach Miller
5:19.46
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
3200 Meters
1.
9
Eric Duvall
10:59.50
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
12
Zach Miller
11:46.44
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
110m Hurdles - 39"
1.
10
Dakota Conkle
14.74
(-.2)
PR
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
11
Seth Davis
17.00
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
300m Hurdles - 36"
1.
10
Dakota Conkle
40.31
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
11
Seth Davis
43.51
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
4x100 Relay
1.
-
Jonathan Montgomery
Logan Feeney
Stephan Bell
Scott Brecheisen
49.76
Apr 24
Fostoria Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Relay Team
1:39.80
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4x400 Relay
1.
-
Hunter Rosenberger
Joseph Sherrieb
Dakota Conkle
Seth Butler
3:25.06
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
-
Relay Team
3:38.31
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4x800 Relay
1.
-
Joseph Sherrieb
Zachary Johnson
Jacob Clagg
Seth Butler
8:11.58
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
-
Relay Team
8:36.66
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
-
Tedd Roberts
Logan Feeney
Eric Duvall
Stephan Bell
9:41.00
Apr 24
Fostoria Invitational
Shot Put - 12lb
1.
12
Phil Farwig
36' 9
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
9
Michael Loughman
34' 7.25
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
11
Jacob Patterson
30' 10.5
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4.
9
Zack Smelcer
30' 1
Apr 24
Fostoria Invitational
Discus - 1.6kg
1.
12
Kaleb Evans
145' 9
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
12
Alex Kaple
129' 9
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
9
Zack Smelcer
77' 4
Apr 24
Fostoria Invitational
High Jump
1.
11
Scott Brecheisen
6' 0
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
Pole Vault
1.
11
Bradley Keller
15' 0
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
Long Jump
1.
11
Justin Burt
19' 6.5
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
10
Joseph Sherrieb
17' 1.25
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
10
Dakota Conkle
15' 9
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
Womens
100 Meters
1.
10
Samantha Rhodes
12.98
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
11
Adrienne Ford
13.02
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
11
Caitlyn Mathias
13.73
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
200 Meters
1.
11
Adrienne Ford
27.15
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
11
Taylor Allen
27.50
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
11
Caitlyn Mathias
28.15
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
4.
9
Kara Shaffer
30.20
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
400 Meters
1.
10
Laura Fish
1:05.71
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
9
Kara Shaffer
1:08.94
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
12
Zoe Thompson
1:10.21
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
4.
9
Alex Farmer
1:14.55
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
5.
9
Tonee Weaver
1:16.86
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
800 Meters
1.
12
Brooke Larsen
2:37.07
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
10
Audra Schroeder
2:38.07
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
10
Hannah Quinlan
2:38.48
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
1600 Meters
1.
12
Brooke Larsen
5:28.18
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
10
Audra Schroeder
5:59.48
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3200 Meters
1.
12
Brooke Larsen
12:22.30
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
2.
10
Halley Frey
12:42.50
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
10
Audra Schroeder
13:51.21
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
100m Hurdles - 33"
1.
10
Samantha Rhodes
16.02
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
11
Taylor Allen
16.90
PR
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
10
Laura Fish
16.99
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
300m Hurdles - 30"
1.
10
Samantha Rhodes
47.67
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
11
Taylor Allen
49.12
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
3.
10
Laura Fish
49.48
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4x100 Relay
1.
-
Caitlyn Mathias
Adrienne Ford
Taylor Allen
Samantha Rhodes
50.44
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
-
Samantha Rhodes
Adrienne Ford
Taylor Allen
Melissa Ream
52.61
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
-
Kara Shaffer
Adrienne Ford
Taylor Allen
Melissa Ream
52.67
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4x200 Relay -
1.
-
Caitlyn Mathias
Adrienne Ford
Taylor Allen
Samantha Rhodes
1:45.43
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
-
Laura Fish
Adrienne Ford
Taylor Allen
Melissa Ream
1:51.54
Apr 24
Fostoria Invitational
4x400 Relay
1.
-
Adrienne Ford
Taylor Allen
Samantha Rhodes
Laura Fish
4:04.99
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
2.
-
Adrienne Ford
Taylor Allen
Laura Fish
Samantha Rhodes
4:06.15
Jun 5
OHSAA D3 State Track & Field Championships
3.
-
Samantha Rhodes
Laura Fish
Kara Shaffer
Taylor Allen
4:21.88
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
4.
-
Samantha Rhodes
Adrienne Ford
Kara Shaffer
Taylor Allen
4:25.30
Apr 24
Fostoria Invitational
4x800 Relay
1.
-
Brooke Larsen
Audra Schroeder
Halle Frey
Hannah Quinlan
10:07.70
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
-
Relay Team
10:37.56
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
Shot Put - 4kg
1.
10
Alyssa Gary
41' 3.5
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
12
Brandi Hock
31' 2
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
3.
9
Liz Streaker
26' 1
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
Discus - 1kg
1.
10
Alyssa Gary
148' 9
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
9
Liz Streaker
109' 5
Apr 24
Fostoria Invitational
3.
12
Brandi Hock
74' 9
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
High Jump
1.
10
Shanay Gibson
5' 2
PR
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
12
Danielle Eiting
4' 10
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
Pole Vault
1.
12
Rachelle Muckenstrum
9' 0
Apr 17
Ottawa-Glandorf Invitational
2.
10
Alex Johnson
8' 6
Apr 24
Fostoria Invitational
Long Jump
1.
12
Melissa Ream
17' 2.75
PR
May 28
OHSAA Division III Track Championships - Region 10 - Ti..
2.
9
Kara Shaffer
14' 8.75
Apr 24
Fostoria Invitational
*Recent improvement